گزیده ای از اتاق فکر مجموعه مهندسی هوا فضا

ورود به اتاق فکر
 • ارشد هوا فضا

  من لیسانس مهندسی برق قدرت دارم میخواستم بدونم میتونم ارشد در مهندسی هوا فضا شرکت کنم گرایش سازه های هوایی لطفا راهنمایی کنید با تشکر

 • مدیریت زمان و موقعیت کاری رشته

  خسته نباشید
  میخواستم ببینم که ایا با این موقعیت زمانی و رشته ای که مشغول تحصیل هستم ایا امیدی است که از طریق ازمون ارشد در دانشگاه MIT یا تورنتو بورسیه شوم. اگر شدنیست چه شرایطی دارد از کی و از کجا باید شروع کنم لطفا اینجانب را راهنمایی کنید. و از نظر موقعیت و استراتژی شغلی کدامیک از شاخه های این رشته مناسب تر است*** با تشکر***

 • ادامه تحصیل

  از کجا اطلاع دارید که وضعیت فارغ التحصیلان این رشته برای مهاجرت و تحصیل در دانشگاه های خارجی محدودیتی وجود ندارد ؟ چیزی که در سایت شما وجود داره با بقیه سایت ها و اطلاعات سازگار نیست
  لطفا راهنمایی کامل بفرمایید
  باتشکر

 • ادامه تحصیل

  با سلام . جسارت نباشه . پس چرا تو بعضی سایت ها نوشته شده که خیلی محدودیت داره ؟ یا به بنده گفته شده که بستگی به گرایش ارشد داره که قبول کنن بری خارج یا نه . مثلا گرایش مهندسی فضایی چون نظامی نیست میزارن و کسی دیگه گفته ( نفر اول ارشد هوافضای 92 ) اصلا نمی شه رفت خارج واسه ادامه تحصیل . دلیل این اطلاعات متناقض چیه و باید ما چکار کنیم ؟
  این دوستانتون که رفتن آپلای کردن ؟ یعنی از دانشگاه مقصد بورس تحصیلی یا کمک هزینه گرفتن یا هزینش با دانشجو هستش ؟
  ممنون میشم پاسخ بفرمایید

 • نظامی بودن گرایش ها

  با سلام و تشکر از راهنمایی هاتون . ببخشید اگر ممکنه بفرمایید چه گرایش هایی نظامین ؟ یا هر گرایشی در هوافضا هم می تونه نظامی باشه و هم غیر نظامی ؟

بازار کار گرایش های ارشد مهندسی هوا فضا

تعداد بازدید 2239 دفعه

بازار کار گرایش های ارشد هوا فضا به دلیل اهمیت صنایع هوایی و ماهواره ای رو به پیشرفت می باشد. کشورهای صنعتی در حال حاضر جایگاه بسیاری مناسبی از نظر صنعت هوا فضا دارند.

بازار کار گرایش های ارشد مهندسی هوا فضا

بازار کار گرایش های ارشد هوافضا

بازار کار گرایش های ارشد هوا فضا به دلیل اهمیت صنایع هوایی و ماهواره ای رو به پیشرفت می باشد. کشورهای صنعتی در حال حاضر جایگاه بسیاری مناسبی از نظر صنعت هوا فضا دارند. بازار کار گرایش های ارشد مهندسی هوافضا با توجه به محدود بودن، دولتی و نظامی بودن صنعت هوافضا در کشور، با محدودیت مواجه است و شرایط خاص خود را دارد. توسعه صنایع هواپیمایی در کشور و تربیت مهندسانی مجرب در این رشته، امید به توسعه بازار کار رشته مهندسی هوافضا را در ایران افزایش می دهد. ادامه تحصیل در هر رشته ای نیاز به یک سری مهارت و تخصص دارد که از مهم ترین عوامل موفقیت شغلی محسوب می شود. ادامه تحصیل در گرایش های ارشد مهندسی هوافضا نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. به همین دلیل در شرایط فعلی بازار کار گرایش های ارشد مهندسی هوافضا در ایران، علاقه به این حوزه، مهارت و تخصص حرف اول را می زند. به همین دلیل قبل از این که تصمیم بگیرید وارد این حوزه شوید با مشاوران ارشد هوافضا 3گام مشورت نمایید و اطلاعات تکمیلی در مورد گرایش های این رشته، وضعیت استخدام و برنامه ریزی برای مطالعه کنکور ارشد  98 را دریافت نمایید. با ثبت نام در سیستم مشاوره و برنامه ریزی بسیار پیشرفته و هوشمند 3گام می توانید از یک جلسه مشاوره تخصصی بهره مند شوید.

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

 

بازار کار گرایش های ارشد مهندسی هوافضا : گرایش جلوبرندگی (پیشرانش)

در حالت کلی با توجه محدود بودن و دولتی و نظامی بودن صنعت هوافضا در کشور، تمامی گرایش‌های این رشته با محدودیت بازار کار مواجه هستند و شرایط خاص خود را دارند. گرایش پیشرانش به دلیل مشترک بودن در تعدادی از دروس با مهندسی مکانیک امکان انجام کارهای مرتبط با رشته مکانیک را نیز به دانشجویان این گرایش می‌دهد. امکان ادامه تحصیل در این رشته در مقطع دکترا در داخل کشور وجود دارد و چند دانشگاه در تهران این گرایش را ارائه می‌کنند. 

بازار کار گرایش های ارشد مهندسی هوافضا : گرایش مکانیک پرواز

در حالت کلی با توجه محدود بودن و دولتی و نظامی بودن صنعت هوافضا در کشور، تمامی گرایش‌های این رشته با محدودیت بازار کار مواجه هستند و شرایط خاص خود را دارند. گرایش دینامیک پرواز و کنترل به دلیل مشترک بودن در تعدادی از دروس با مهندسی مکانیک و همچنین ماهیت عمومی دروس کنترلی (قابل‌استفاده در تمامی تجهیزات نه فقط تجهیزات هوایی) امکان انجام کارهای مرتبط با رشته مکانیک و رشته‌های دیگر را نیز به دانشجویان این گرایش می‌دهد و از پرطرفدارترین و البته سخت رشته‌های مهندسی هوافضا است. امکان ادامه تحصیل در این رشته در مقطع دکترا در داخل کشور وجود دارد و چندین دانشگاه در تهران این گرایش را ارائه می‌کنند.

بازار کار گرایش های ارشد مهندسی هوافضا : گرایش سازه های هوایی

در حالت کلی با توجه محدود بودن و دولتی و نظامی بودن صنعت هوافضا در کشور، تمامی گرایش‌های این رشته با محدودیت بازار کار مواجه هستند و شرایط خاص خود را دارند. گرایش سازه‌های هوایی اشتراکات زیادی با گرایش طراحی کاربردی شاخه مکانیک جامدات دارد و امکان انجام کارهای مرتبط با رشته مکانیک را نیز به دانشجویان این گرایش می‌دهد اما به‌طورکلی وضعیت خود شاخه مکانیک جامدات هم چندان دل‌چسب نیست. امکان ادامه تحصیل در این رشته در مقطع دکترا در داخل کشور وجود دارد و چند دانشگاه در تهران و برخی دانشگاه‌های شهرستان این گرایش را ارائه می‌کنند.

 

کانال کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا به تازگی راه اندازی شده است. برای عضویت در این کانال بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

عضویت در کانال مشاوره و برنامه ریزی کارشناسی ارشد هوافضا

 

بازار کار گرایش های ارشد مهندسی هوافضا: گرایش آیرودینامیک 

بازار کار گرایش آیرودینامیک ضعیف است و به نحوی است که بسیاری از دانشجویان این رشته پروژه‌های خود را در زمینه‌های پیشرانش بر می‌دارند. امکان ادامه تحصیل در این رشته در مقطع دکترا در داخل کشور وجود دارد و چند دانشگاه در تهران و برخی دانشگاه‌های شهرستان این گرایش را ارائه می‌ کنند.

گرایش آیرودینامیک با توجه به اینکه از سخت‌ترین گرایش‌های این رشته است و مبحث اصلی مورد تحقیق در آن یعنی جریان هوا روی بال و بدنه هواپیما در صنعت کنونی ایران کاربرد زیادی ندارد. امکان ادامه تحصیل در این رشته در مقطع دکترا در داخل کشور وجود دارد و چند دانشگاه در تهران و برخی دانشگاه‌های شهرستان این گرایش را ارائه می‌کنند.

بازار کار گرایش های ارشد مهندسی هوافضا: گرایش فضا  

با توجه به اینکه بازار کار گرایش فضا به صنایع هوافضا و مخابراتی محدود می‌شود، بازار کار گسترده‌ای برای این گرایش وجود ندارد و محدود به شرکت‌های دولتی و نظامی می‌شود که آن‌ها هم شرایط خاص خود را دارند. امکان ادامه تحصیل در این رشته در مقطع دکترا در داخل کشور وجود دارد و دانشگاه‌هایی مانند امیرکبیر و خواجه نصیر و شهید بهشتی این گرایش را در مقطع دکترا ارائه می‌کنند.

بازار کار گرایش های ارشد مهندسی هوافضا : گرایش بررسی سوانح و صلاحیت‌های پروازی

بازار کار گرایش بررسی و صلاحیت های پروازی در حوزه صنایع نظامی بسیار محدود است و فقط در دانشگاه‌های نظامی ارائه می‌ شود و بازار کار آن در حوزه صنایع نظامی است که بسیار محدود است.امکان ادامه تحصیل در داخل کشور در مقطع دکترا در این گرایش وجود ندارد.

بازار کار گرایش های ارشد مهندسی هوافضا: گرایش مهندسی ماهواره

با توجه به  محدود بودن بازار کار گرایش مهندسی ماهواره به صنایع هوافضا و مخابراتی و با توجه به این که این صنایع دولتی و نظامی هستند و صنایع کوچکی نیز محسوب می‌شوند و شرایط خاص خود را دارند، بازار کار گسترده‌ای برای این گرایش وجود ندارد.امکان ادامه تحصیل در داخل کشور در مقطع دکترا در این گرایش وجود ندارد.

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

سایر بخش های مجموعه مهندسی هوا فضا

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد