برای مطالعه خود، هوشـــــمندانه برنامه ریزی کنید .

گزیده ای از اتاق فکر زیست شناسی سلولی مولکولی

ورود به اتاق فکر
 • tol tahsil zist sloli

  با سلام و خسته نباشید .
  چندتا سوال داشتم از خدمتتون ممنون میشم جواب بدین
  1.طول دوره ی کارشناسی زیست شناسی سلولی و مولکولی چند سال طول میکشه؟
  2.آیا میشه با مدرک کارشناسی زیست شناسی سلولی و مولکولی در کنکور ارشد فیزیولوژی پزشکی شرکت کرد؟
  3.برای تدریس کردن در دانشگاه ها در رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی چه مدرکی لازم است؟

 • انتخاب رشته

  سلام وقتتون بخير باشه ، من دانشجوي زيست شناسي سلولي گرايش بيوشيمي هستم ميخواستم بدونم براي ارشد ميتونم جدا از رشته هاي بالا قبول بشم ؟

 • قبولی

  سلام .خسته نباشید رتبه های من برای ارشد سلولی23 زیست17میکروب و ژنتیک12بیوشیمی20 ویروس و زبان10 هست می خواستم ببینم احتمال قبولی برای سلولی شبانه هست اخه وقتی 300صندلی بیش تر جا نیست برای چی مینویسن تا1700روزانه مجاز ترو خدا یه ذره کارنامه بیس تر بزارین .دانسگاه غیر انتفاعی چی علم و فرهنگ می تونم قبول شم؟

 • زیست

  سلام من امسال سلولی مولکولی41 بیوشیمی30 زبان30 زیست شناسی35 ویروس ایمنی40 و بقیه صفر زدم آیا احتمال قبولی تو روزانه هست؟؟ اگه هست بگید کدوم دانشگاه میتونم قبول شم؟ با توجه به محدودیت مکانی من میتونم دانشگاه شهید مدنی تبریز یا اردبیل قبول شم؟

 • آزمون

  سلام. اگر من میکرب رو 20 درصد و زیست رو 10 درصد زده باشم بقیه دروس با میانگین 3 درصد آیا احتمال قبولی من در یکی از رشته های زیست هست؟ کجا و چه رشته ای؟ با تشکر.

گرایش های کارشناسی ارشد مجموعه زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی

تعداد بازدید 139043 دفعه

رشته زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی در مقطع کارشناسی ارشد شامل 8 گرایش است.

رشته زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی در مقطع کارشناسی ارشد شامل هشت گرایش است که عبارتند از:

1)علوم سلولی و مولکولی - 2)ژنتیک - 3)میکروبیولوژی - 4)بیوشیمی - 5)بیوفیزیک - 6)زیست فناوری (بیوتکنولوژی) میکروبی - 7)زیست فناوری دریا - 8) زیست فناوری- گرایش صنعت و محیط زیست

در جدول زیر که مربوط به دفترچه راهنمای آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل) سال 1395 است، ضرایب مربوط به دروس مورد نیاز برای گرایش های مختلف آمده است. 

 

نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

 

ضرایب دروس آزمون کارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی بر اساس دفترچه ثبت نام 95
رشته- گرایش ضرایب به ترتیب دروس
زبان عمومی و تخصصی مجموعه زیست شناسی ژنتیک بیوشیمی سلولی و مولکولی میکروبیولوژی ویروس، قارچ، ایمنی شناسی بیوفیزیک زیست شناسی دریا
علوم سلولی و مولکولی 2 3 2 2 4 2 1 0 0
ژنتیک 2 3 4 2 2 2 0 1 0
میکروبیولوژی 2 3 2 2 1 4 2 0 0
بیوشیمی 2 3 2 4 2 1 0 2 0
بیوفیزیک 2 3 1 2 3 1 0 4 0
زیست فناوری میکروبی 2 3 3 2 0 3 2 1 0
زیست فناوری دریا 2 3 3 3 2 2 0 0 3
زیست فناوری- صنعت و محیط زیست 2 3 3 2 0 3 2 1 0

داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مجموعه زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی را دارند بسته به علاقه مندی خود به هر یک از گرایش های این رشته، می توانند با برنامه ریزی مناسب به موفقیت برسند. البته معمولاً داوطلبانی که رتبه خوبی در آزمون برای گرایش مورد نظرشان کسب می کنند، در گرایش های دیگر نیز رتبه های خوبی بدست می آورند. در زیر معرفی گرایش های مجموعه زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی و ظرفیت های پذیرش آنها آمده است.

 

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته ارشد

 

 

 کارشناسی ارشد علوم سلولی و مولکولی

سلولی مولکولی

 در زیست شناسی سلولی و مولکولی آنچه که مورد مطالعه قرار می گیرد، سلول و مولکول های مهم در حیات سلول که از آن جمله ماده ژنتیکی و پروتئین ها می باشند، است. در این علم چگونگی فعالیت سلول و این مولکولها بررسی می شود.

 

 

 

 

 

گرایش ژنتیک در کارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی

 ژنتیک علوم سلولی و مولکولی

  دانش ژنتیک درباره انتقال صفات وراثتی از والدین به فرزندان بحث می کند. والدینی که می توانند انسان، درخت و یا باکتری باشند. در واقع علم ژنتیک تلاش می کند تا بگوید که چه مکانیزم های مولکولی، عامل انتقال صفات از نسلی به نسل دیگر هستند و چه مکانیزم هایی باعث می شوند تا فرزندان شباهت زیادی به والدین داشته باشند و همچنین می خواهد بداند که چرا گاهی اوقات در بین والدین و فرزندان در برخی صفات تفاوت های بسیار معنی داری وجود دارد؟ این علم در این مدت کوتاه به یکی از علوم استراتژیک جهان تبدیل شده است.

 

 

 

نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

 

گرایش میکروبیولوژی در کارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی

 

میکروبیولوژی علوم سلولی و مولکولی

  علم میکروبیولوژی، علم بررسی و مطالعه میکروارگانیسم هاست. این علم ارتباط میکروارگانیسم ها با خودشان و نیز با موجودات عالی تر مانند انسان، گیاهان و حیوانات را مورد بررسی قرار می دهد. میکروبیولوژی، کاربردهای بسیار زیادی دارد و می توان با مطالعه و تحقیق در این علم هم میکروارگانیسم های مضرو بیماری زا را شناسایی کرده و در جهت مبارزه با آنها برآمد و هم با شناسایی انواع مفید آنها در جهت بهبود زندگی حیوانات و نباتات بهره برد.

 

 

 

گرایش بیوشیمی در کارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی

بیوشیمی علوم سلولی و مولکولی

بیوشیمی علمی است که مربوط به ترکیب اجزا و ساختار مواد موجود در سیستم های زنده و واکنش های شیمیایی انجام شده در این سیستم ها است. بيوشيمی شاخه اي از زيست شناسی و نیز شاخه ای از شيمی آلی به شمار می رود. بيوشيمی يا شيمی حياتی بيشتر به خواص شيميايی مواد آلی موجود در سلول و همچنين واكنشهايی كه بين اين مواد انجام می گيرد مربوط می شود و دانشی است كه با مولكولهای گوناگون موجود در سلولها و جانداران و با واكنشهای شيميايی آنها سر و كار دارد. بیوشیمی پایه مولکولی یک موجود زنده و واکنش هایی که در طول آن رخ می دهد را مورد بررسی قرار می دهد و هدف آن تبيين مولكولی تمام فرآيندهای شيميايی سلولهای زنده، درك كامل تمام فرآيندهای شيميايی مرتبط با سلولهای زنده در سطح مولكولی، تلاش برای شناخت چگونگی آغاز حيات و به دست آوردن درك واضح از واكنش هاي شيميايی كه درون سلول زنده صورت می گيرد و ارتباط اين واكنشها با ساختار و كار سلول است.

 

گرایش بیوفیزیک در کارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی

بیوفیزیک علوم سلولی و مولکولی

بيوفيزيك دانشي ميان رشته‌اي است كه در مرز مشترك رياضي، فيزيك، شيمي، زيست‌شناسي و حتي كامپيوتر قرار دارد. دانشمندان دراين رشته با به‌ كارگيري قوانين حاكم براين علوم به مطالعه چگونگي كاركرد موجودات زنده مي‌پردازند. تلاش براي ساخت حافظه‌هاي كامپيوتري با الگوگيري ازمولكول دی ان ای، ساخت زيردريايي، رادارهاي صوتي، بررسي آثار امواج ماكرويو و امواج الكترومغناطيسي بي‌سيم‌ بر مغز، توليد الكتريسيته توسط جانداران زنده و... مسائلي عملي پيش روي پژوهشگران در اين عرصه است. بيوفيزيك‌دانان سعي مي‌كنند بفهمند كه مغز چگونه اطلاعات را پردازش و ذخيره‌سازي مي‌كند؟ قلب چگونه خون را به داخل رگ‌ها پمپ مي‌كند؟ ماهيچه‌ها چگونه منقبض مي‌شوند؟ گياهان چگونه در فر‌آيند فتوسنتز نور را جذب مي‌كنند؟ ژن‌ها چگونه روشن وخاموش (فعال وغير‌فعال) مي‌شوند؟ و بسياري پرسش‌هاي ديگر... . البته زيست شناسان مولكولي و سلولي، دانشمندان علم ژنتيك، وبيوشيمي دان‌ها هم روي اين مباحث كار مي‌كنند ولي ديدگاه بيوفيزيك‌دانان اساساً از آن‌ها متفاوت است. بيوفيزيك‌دانان به طور ويژه به فيزيك و شيمي‌- فيزيك فرآيند‌هاي زيستي توجه مي‌كنند و دراين راستا از اندازه‌گيري، سنجش‌هاي كمي، وتحليل بيش‌ترين بهره را مي‌گيرند.

 

 

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته ارشد

 

 کارشناسی ارشد زیست فناوری (بیوتکنولوژی)- گرایش میکروبی

 زیست فناوری (بیوتکنولوژی)- گرایش میکروبی

بيوتكنولوژي ميكروبي عبارت است از استفاده از ويژگيهاي انواع ميكروبها در توليد و تجزيه مواد مختلف نظير هورمون هاي انساني و این کار به روش نوتركيبي، از تولید حشره كش هاي ميكروبي، توليد انواع ماكرومولكولها و استخراج كاني ها تا زدودن مواد زايد سمي در شرايط متعارف، انجام مي شود. دانشجويان‌ گرايش‌ "بيوتکنولوژي‌ ميکروبي" در کارشناسی ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی، در زمينه‌ بيوتکنولوژي‌ غذايي‌ و دارويي‌، توليد آنزيم‌ها، پروتئين‌ها، پلي‌ ساکاريدها، قارچ‌ها و مخمرها اطلاعات‌ لازم‌ را به‌ دست‌ مي‌آورند. دروس تخصصی ارائه شده برای این گرایش عبارتند از: میکروبیولوژی محیطی، فیزیولوژی میکروارگانیسم ها، پدیده های تخمیری، پروتئین ها و پلی ساکاریدهای میکروبی، بیوتکنولوژی غذایی، بیوتکنولوژی آرکی باکترها، آنتی بیوتیکها، بیوتکنولوژی قارچ ها.

 

 

نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

 

 

گرایش زیست فناوری دریا در کارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی

 زیست فناوری دریا علوم سلولی و مولکولی

 زیست فناوری دریا یکی از حوزه های در حال رشد زیست فناوری است که در آن، از موجوداتی چون ماهی ها، جلبک ها و یا باکتری ها به طور مستقیم و یا غیرمستقیم استفاده می شود. مهمترین فواید زیست فناوری دریا عبارتند از: 1- تولید فرآورده های جدید و اصلاح شده 2- فراهم آوردن تکنیک های جدید جهت ردیابی، ارزیابی، ذخیره، حفاظت و مدیریت اکوسیستم های دریایی 3- شیلات و پرورش آبزیان به صورت پایدار و مطمئن. زیست فناوری دريا، زمينه نسبتاً جديدي است كه به كشف و استفاده از فرآورده‌ها و فرآيندهاي برگرفته از موجودات دريايي اختصاص دارد. این موجودات دريايي منبع تركيبات منحصر به‌ فردي هستند كه داراي پتانسيل‌هاي صنعتي در زمينه‌هايي همچون توليد مواد دارويي، آرايشي، افزودني‌هاي غذايي، كاوشگرهاي مولكولي، آنزيم‌ها، مواد شيميايي ویژه و مواد شيميايي مورد استفاده در كشاورزي می باشند.

 

 

 

 

 

 

 

ظرفیت پذیرش گرایشهای کارشناسی ارشد مجموعه زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی

برای مشاهده جداول تفکیکی، استان به استان و دانشگاه به دانشگاه ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی 96 به لینک زیر مراجعه فرمایید. می توانید با کلیک بر روی نام دانشگاه، استان، نوع دوره، گرایش و هر پارامتر دیگر، لیستها را فیلتر کنید تا اطلاعات را با جزئیات دقیق تر بررسی نمایید.

بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

جدول دانشگاهها و ظرفیتهای پذیرش کارشناسی ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی 96 

 

ضمنا با عضویت در کانال انتخاب رشته می توانید اطلاعات بسیار مفیدی را در زمینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی به دست آورید.

 

نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  n.a‏ - 97/3/20

  با سلام
  من لیسانس ژنتیک سال89هستم از دانشگاه تنکابن وامسال با اطلاعات گذشتم ومحک خودم کنکور ارشد دادم ومجاز در زیر گروه 3و6رتبم 130و145شده ایا رشته هایی مثل بیوتکنولوژي یا میکروب دانشگاه تهران،بهشتی،پژوهشگاه زیست فناوری میارم؟کدام دانشگاه در الویته،وکار درستیه تغییر رشتم و انتخاب رشته ورفتن یا خوندن سال اینده
  با سپاس فراوان از شما

 • تصویر فرد

  سینا‏ - 97/3/18

  سلام میخواستم بدونم آینده چه رشته هایی به ژنتیک پزشکی میرسه.یا گرایش های زیست شناسی پزشکی هم دارند؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 97/3/30

  با سلام
  رشته هایی که در لیست مدارک مورد پذیرش رشته ژنتیک پزشکی می باشند عبارتند ازكارشناسي ارشد يا بالاتر در رشته ژنتیک ؛ ژنتیک انساني؛ بیوشیمي بالیني؛ ايمني
  شناسي پزشکي ؛ زيست شناسي )گرايش های علوم سلولي و مولکولي ؛ ژنتیک و
  بیوشیمي(؛ زيست فناوری پزشکي)بیوتکنولوژی پزشکي(؛ هماتولوژی )خونشناسي(؛
  بیوتکنولوژی میکروبي؛ دكتری عمومي پزشکي، دندانپزشکي و داروسازی و يا
  متخصصان رشته های مختلف پزشکي ؛ دكترای علوم آزمايشگاهي ؛ دامپزشکي

 • تصویر فرد

  Mohammad‏ - 97/3/17

  سلام من شنيدم كه ميشه از رشته ميكروبيولوژي ميشه پزشكي رفت درست؟
  اگه درسته چجوري؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 97/3/30

  با سلام
  بله باید در کنکور لیسانس به پزشکی شرکت کنید

 • تصویر فرد

  Mohammad‏ - 97/3/17

  سلام من شنيدم كه كيشه رشته ميكروبيولوژي به پزشكي تغيير داد اين درسته؟
  اكه درسته چجوري؟

 • تصویر فرد

  Mohammad‏ - 97/3/17

  سلام من شنيدم از رسته ميكروبيولوژ ميشه به پزشكي تغيير داد ايا درسته؟؟اگه درسته چجوري؟

 • تصویر فرد

  فرشید‏ - 97/3/15

  با سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم ارشد بیوشیمی بهتره یا میکروبیلوژی؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 97/3/30

  با سلام
  میکروبیولوژی و بیوشیمی هر دو از گرایشهای زیست شناسی می باشند که بستگی به علاقه اتان دارد و اطلاعات تکمیلی رو در مورد رشته و بازار کار در سایت سه گام میتونید مطالعه کنید.

 • تصویر فرد

  مرتضی‏ - 97/3/5

  گرایشهای ارشد میکروبیولوژی چیا هستن؟و کدوم بهتره و بازار کارش ۱۰۰درصد مهیاست؟

 • تصویر فرد

  مجتبی قنبری‏ - 97/3/3

  من کارشناسی میکروبیولوژی دارم،میشه واسه ارشد رشته های مهندسی شیمی یا پتروشیمی بخونم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبان 1 3گام‏ - 97/3/7

  سلام بله میتونید.

 • تصویر فرد

  مرتضی‏ - 97/3/1

  سلام.آیا رشته میکروبیولوژی بازار کار داره؟
  حداقل رتبه لازم برای قبولیش تو یه دانشگاه خوب چنده؟؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 97/3/2

  با سلام بله به نسبت سایر گرایش ها بازار کار میکروبیولوژی بهتره.

 • تصویر فرد

  Sabi‏ - 97/2/18

  با سلام بنده رشته زیست سلولی و مولکولی دانشگاه ازاد تهران واحد علوم پزشکی قبول شدم می خواستم بدونم ایا ارزش داره این رشته رو بخونم؟ ایا بازار کارخوبی داره؟ایا می تونم این رشته ادامه بدم واسه کشور خارجه و اونجا بازار کار داره؟
  و این که بهم گفتن که این رشته زیر نظر وزارت بهداشت چه فرقی با وزارت علوم داره؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 97/2/25

  با سلام
  رشته زیست هم در زمره رشته های علوم پایه هست و بازار کار محدودی داره ولی رشته جذابی هست و میتونید این رشته رو ادامه بدید

 • تصویر فرد

  سما‏ - 97/2/15

  سلام من ترم ۶ کارشناسی سلولی ملکولی هستم شنیدم که امکان تغییر رشته به پزشکی از لیسانس سلولی وجود داره ، میشه شرایطشو بگین لطفا؟!

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 97/2/25

  با سلام
  بله باید در آزمون ورودی شرکت کنید از مهمترین شرایطش حداکثر سن 25 سال و دارای مدرک زبان انگلیسی موردنیاز باشید.

 • تصویر فرد

  مزده غلامی‏ - 97/2/11

  سلام اگه بخوام دانشگاه خوب ارشد سلولی مولکولی قبول بشم چه مدتی واسه درس خوندن لازمه.

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 97/2/11

  با سلام
  بستگی به سطح علمی اتون داره برای اطلاعات بیشتر و مشاوره می تونید در سایت ثبت نام کنید.

 • تصویر فرد

  تارا‏ - 97/2/7

  سلام من دانشجو ترم ۲ میکرو هستم میخوام واسه ارشد بیام دولتی تهران لطف کنید اطلاعاتی راجب به دانشگاهایی ک از نظر علمی بالا هستن و توی‌تهران هستن رو معرفی کنید

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 97/2/11

  با سلام
  دانشگاه تهران، دانشگاه شهیدبهشتی و دانشگاه الزهرا در رشته میکروبیولوژی قوی هستند.

 • تصویر فرد

  مزده غلامی‏ - 96/12/19

  سلام من کارشناسی رشته زیست شناسی عمومی میخونم بازار کار ارشد رشته زیست سلولی مولکولی خوبه یا نه

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/12/22

  با سلام
  بازار کار گرایش های زیست سلولی مولکولی به نسبت بهتر از بقیه است و بعضی گرایش های وزارت بهداشت هم بازار کار خوبی دارند.

 • تصویر فرد

  سید یاسین حسینی‏ - 96/11/27

  با عرض سلام
  در مقطع کارشناسی رشته مهندسی منابع طبیعی خوندم آیا میتونم برای ارشد و دکترا میکروبیولوژی بخونم؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید...

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/12/8

  با سلام بله میتونید در مجموعه زیست شناسی سلولی و مولکولی آزمون ارشد باید ثبت نام کنید و منابع درس میکروبیولوژی را مطالعه کنید.

 • تصویر فرد

  کیمیا گودرری ‏ - 96/11/26

  سلام خسته نباشید من دانشجوی میکروبیولوژی دانشگاه آزاد هستم هستم می خواستم بدونم میتونم در مقطع کارشناسی علوم آزمایشگاهی شرکت کنم یا نه و اگر امکانش هست با دکترای علوم آزمایشگاهی میشه آزمایشگاه تاسیس کرد ؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/12/8

  با سلام بله میتونید دوباره باید در کنکور سراسری شرکت کنید در مقطع دکترا بعضی گرایش های مجموعه علوم آزمایشگاهی مجوز تاسیس آزمایشگاه دارند.

 • تصویر فرد

  نازگل‏ - 96/11/24

  سلام وقتتون بخير...
  من رشته ام ميكروبيولوژيه
  ميتونم برا ارشد رشته هاي غير مرتبطت به گرايشمو كنكور بدم؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/11/25

   با سلام
  بله می تونید در هر رشته ای از وزارت علوم در مقطع کارشناسی ارشد شرکت کنید

 • تصویر فرد

  ش.ح‏ - 96/11/23

  با سلام
  من لیسانسم در رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی هست
  میخواستم بدونم برای اینکه ارشدم رو دبیری یا آموزش زیست شناسی بگیرم باید چکاری انجام بدم و آیا امکانش هست؟
  چه کنکوری رو باید شرکت کنم

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/11/24

  با سلام
  باید در کنکور ارشد آموزش زیست شناسی شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 96/11/23

  سلام،من کارشناسیمو دبیری زیست خوندم و استخدام آموزش و پرورش هستم،هدفم اینه که در مقطع دکترا پزشکی مولکولی بخونم،با توجه به اینکه مشکل کار ندارم و بازر کار رشته ی ارشدم برام مهم نیست،و بچه دارم و فرصت خوندنم کمه،شما چه رشته ای رو برای ارشد پیشنهاد میکنید که قبولی و خوندنش راحت تر باشه و در نهایت بتونه به پزشکی مولکولی برسه؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/11/24

  با سلام
  باید در رشته های کارشناسی ارشد که در لیست مدارک مورد پذیرش دکترای پزشکی مولکولی می باشد که شامل زيستشناسي با گرايش بیوشیمي، ژنتیک، سلولي مولکولي و میکروبیولوژی می باشد ادامه تحصیل بدین. پیشنهاد میکنم طبق علاقه اتون یکی از گرایش ها رو انتخاب کنید که خوندش براتون جذاب و راحت باشه.

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 96/11/11

  سلام..
  من واسه آزاد شهرهای دور از محل سکونتم رشته های میکروبیولوژی،زیست شناسی سلولی مولکولی و گیاه پزشکی رو زدم...میخواستم ببینم بازار کار کدوم بهتره.....ازین نظر ک وقتی درس تموم شد مدرک بدست نیفتم دنبال کار و چن سال دنبال کار بگردم...لطفا راهنمایی کنین

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/11/17

  با سلام
   رشته میکروبیولوژی شاید بهتر از بقیه باشه.

 • تصویر فرد

  صونا‏ - 96/11/3

  سلام.من ارشدژنتیک خوندم وزارت علوم امکانش هست برای دکتری ژنتیک پزشکی در وزارت بهداشت بخونم؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/11/17

  با سلام
  بله می تونید

 • تصویر فرد

  آلاء‏ - 96/10/19

  سلام

  من کارشناسی صنایع غذایی خوندم واسه ارشد میتونم برای یکی از رشته های وزارت بهداشت و علوم پایه پزشکی امتحان بدم؟!

  چه رشته ای مناسب تره از لحاظ بازار کار؟

  ممنون میشم جواب بدید

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/10/19

  با سلام بله در رشته هایی مثل علوم تغذیه بیوشیمی بالینی و نانوتکنولوژی و سایر رشته هایی که صنایع غذایی در لیست مدارک مورد پذیرش آنها می باشد بسته به علاقه اتان میتونید شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  Sadaf‏ - 96/10/14

  سلام وقت شمابخیر
  از طریق رشته زیست شناسی مولکولی در مقطع ارشد میشه تورشته بیوتکنولوژی رفت؟؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/10/19

  با سلام بله در رشته زیست فناوری با گرایش های مختلف میتونید شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  مريم‏ - 96/10/10

  سلام ببخشيد ميخواستم بدونم با مدرك كارشناسي زمين شناسي ميتونم ازمون ارشد براي ژنتيك بدم؟!

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/10/12

  با سلام بله میتونید در آزمون رشته ژنتیک شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  امیر‏ - 96/9/28

  سلام میخواستم بدونم که رشته بیوتکنولوژی در دانشگاه های ایران مقطع لیسانس داره؟این رشته که فقط دکتری پیوسته داره.

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/10/5

   با سلام
  بله رشته زیست فناوری در مقطع لیسانس در بعضی دانشگاهها وجود دارد. در مقطع کارشناسی ارشد نیز یکی از زیرمجموعه های رشته زیست سلولی و مولکولی زیست فناوری میباشد. 

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 96/9/27

  سلام من دانشجوی ترم اول زیست سلولی مولکولی هستم بهترین اینده کاری که واسه این رشته میشه در نظر گرفت چیه.در صورت ادامه دادن تا دکترا

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/28

  با سلام در بهترین شرایط میتونید هیئت علمی بشید یا شرکت زیست فناوری دایر کنید و یا به کارهای تحقیقاتی بپردازید.

 • تصویر فرد

  Aly‏ - 96/9/25

  سلام
  ببخشید من فعلا ترم ۴م و رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی-ژنتیک میتونم
  سوالم اینه که آیا اگه لیسانسم که علوم‌پایه هست
  واسه ارشد میتونم ژنتیک وزارت بهداشت شرکت کنم یا فقط علوم پایه اگه نه چرا؟
  ممنونم

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/28

  با سلام بله میتونید ژنتیک انسانی وزارت بهداشت رو هم شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  Ni_yi‏ - 96/9/23

  سلام من سال اخر کارشناسی میکروبیولوژی هستم میخاستم بدونم برای ارشد میتونم رشته هماتولوژی بخونم؟؟میکرو گرایش هماتولوژی داره؟؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/28

  با سلام بله میتونید هماتولوژی شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  Fatemeh‏ - 96/9/23

  سلام..من میکروبیولوژی /کارشناسی/ میخونم .. می خواستم بدونم که مدارک موسسات غیر انتفایی معتبر هست؟؟؟ چون خودم در موسسه اندیشه سازان نکا درس میخونم بعد اینکه برای شرکت در ازمون ارشد معدل هم اصل مهمیه؟؟؟؟ یعنی تاثیر گذار هست؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/28

  با سلام موسسات غیر انتفاعی اگه مجوز وزارت علوم داشته باشند معتبر هستند بله معدل دوره کارشناسی تا 20 درصد موثر هست.

 • تصویر فرد

  سمیرا‏ - 96/9/19

  سلام خسته نباشید
  من رشته م کارشناسی بهداشت عمومی هستش میخواستم بدونم میشه برا آزمون ارشد ژنتیک وزارت علوم و تحقیقات شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/21

  سلام بله می تونید شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  نازی‏ - 96/9/13

  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی زیست شناسی عمومی خوندم برای اینکه بخوام در بیمارستان شاغل بشم بهتره برای ارشد چه رشته ای انتخاب کنم

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/14

  با سلام شما میتونید در رشته های علوم پایه مجموعه علوم آزمایشگاهی وزارت بهداشت مثل رشته بیوشیمی بالینی انتخاب کنید.

 • تصویر فرد

  Zeinab‏ - 96/9/5

  سلام خسته نباشید
  من شنیدم که جدیدا از طریق زیست سلولی مولکولی میشه به پزشکی رفت آیا این درسته؟ اگه درسته این پزشکی با پزشکی که از کارشناسی میره فرقی داره؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام باید در کنکور لیسانس به پزشکی در صورت داشتن شرایط مورد نیاز شرکت کنید. 

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 96/9/1

  سلام.من کارشناسی میکروبیولوژی دارم میخواستم ببینم میتونم کارشناسی ارشد روانشناسی بخونم؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بله می تونید

 • تصویر فرد

  رویا‏ - 96/8/8

  سلام.من کارشناسی رشته زیست شناسی عمومی هستم میخواستم بدونم برای ارشد میتونم علوم آزمایشگاهی بخونم؟و اینکه کلا چه رشته ای واسه ارشد بازار کار خوبی داره؟ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام  در رشته های مجموعه علوم آزمایشگاهی شامل رشته های علوم پایه وزرات بهداشت که زیست عمومی در لیست رشته های مورد پذیرش آنها می باشد می تونید شرکت کنید

 • تصویر فرد

  ناشناس‏ - 96/8/6

  سلام دانشجوی کارشناسی ارشد میکروبیولوژی هستم می خواستم بدونم می تونم ارش ایمونولوژی بخونم????

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بله می تونید رشته ایمنی شناسی وزارت بهداشت شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  ناشناس‏ - 96/8/6

  سلام دانشجوی ارشد میکوبیولوژی دانشگاه آزاد هستم می خواستم بدونم میتونم دکترا ایمونولوژی سراسری بخونم??

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بله می تونید ولی داشتن سوابق علمی پژوهشی مرتبط با رشته ایمونولوژی شانس موفقیت شما در مصاحبه دکترا را افزایش میده. 

 • تصویر فرد

  فرهاد‏ - 96/8/5

  سلام ممنون بابت سایته خوبتون
  من دیپلم تجربی دارم ولی دانشگاه کارشناسی حسابداری گرفتم با معدل 18 تصمیم دارم تو ارشد میکروبیولوژی بخونم ولی خیلی از مشاورا میگن چون تغییر رشته میدی شانس قبولیت کمه تازه اگه هم بری نمیتونی بخونی از اینجور حرفا
  بخدا بچه درس خونیم هر درسی رو شروع کنم تا آخر ادامه میدم خواستم بدون نظر شما چیه این مشاورا راس میگن؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام اگه میزان مطالعه خوب به همراه علاقه و انگیزه کافی داشته باشین میتونید قبول بشین. توجه داشته باشین که ادامه تحصیل در این رشته مستلزم داشتن اطلاعات پایه علوم زیستی و تسلط یافتن به تکنیک های آزمایشگاهی مربوطه می باشد.

 • تصویر فرد

  Sama‏ - 96/8/4

  سلام..میخواستم بدونم با مدرک کارشناسی زیست شناسی سلولی و ملکولی میشه ارشد پرستاری خوند؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام نه حتما باید کارشناسی پرستاری داشته باشید.

 • تصویر فرد

  سمیرا‏ - 96/7/26

  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی بیوشیمی تموم کردم
  ارشد میتونم به چه رشته هایی گرایش بدم که مربوط به وزارت بهداشت باشه ؟
  اگه راهنمایی کنید ممنون میشم ازتون

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام  در رشته های مجموعه علوم آزمایشگاهی وزارت بهداشت که بیوشیمی در لیست مدارک مورد پذیرش آنها می باشد می تونید شرکت کنید. 

 • تصویر فرد

  ميترا‏ - 96/7/20

  سلام من رشته ارشد ميكروبيولوژى هستم چون بازار كمى داره و حدود ٥ ماه فارغ التحصيل شدم
  ميخوام به پرستارى يا اتاق عمل يا پزشكى تغيير ايا امكانش هست يا نه ؟ اگه نميشه بايد چى كار كنم كه يكى از اينا كه بازار كار خوبى داره برم

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام امکان تغییر رشته از مقطع ارشد میکروبیولوژی به این رشته ها وجود نداره  از ابتدا کنکور شرکت کنید 

 • تصویر فرد

  سمیه اسکندرزاده‏ - 96/7/17

  رشته من مهندسی مدیریت توسعه هستش خیلی دوست دارم ژنتیک بخونم ...سوال دارم بازار کارژنتیک خوب هست؟ و اینکه چه شاخه ای رو انتخاب کنم که بازار کاریه خوبی داشته باشه

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام رشته ژنتیک و بطور کلی رشته های علوم زیستی ماهیت تحقیقاتی داره و انتظار بازار کاری مثل رشته مدیریت نداشته باشید.

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 96/7/6

  سلام من میخواستم بدونم ایا ممکنه از دکترای میکروبیولوژی سند تاسیس ازمایشگاه رو گرفت؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام نه فقط بعضی رشته های وزارت بهداشت می تونند مجوز تاسیس آزمایشگاه طبی رو دریافت کنند

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 96/7/3

  من کارشناسی سلولی مولکولی میخونم میخواستم ببینم واسه ارشد میتونم وارد رشته های علوم ازمایشگاه بشم؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بله می تونید در رشته های مجموعه علوم آزمایشگاهی که رشته زیست سلولی مولکولی در لیست مدارک مورد پذیرش آنها می باشد شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 96/7/3

  سلام من کارشناسی سلولی مولکولی میخونم میخواستم ببینم راهی وجود داره که برای ارشد برم رشته پرستاری؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام با مدرک زیست نمی تونید ارشد پرستاری ادامه بدید.

 • تصویر فرد

  مرتضی‏ - 96/7/2

  سلام من امسال از دانشگاه غیر انتفاعی رشته علوم سلولی مولکولی قبول شدم خودمم اطلاع نداشتم در مورد بازار کار میشه تو این دانشگاه تغییر رشته داد یا باید تو کارشناسی برا ژنتیک و میکروبیولوژی تعیر رشته بدم
  با تشکر

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/8

  با سلام در مقطع ارشد میتونید تغییر رشته بدید.

 • تصویر فرد

  Sadaf‏ - 96/6/30

  سلام من لیسانس زیست شناسی دریا رو دارم ایا میتونم برای ارشد علوم‌ازمایشگاهی بخونم ؟
  اگ نمیشه .میشه بگین چه رشته ای و میتونم واسه ارشد گرایش داره رو بخونم ؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بله در گرایش های مجموعه علوم آزمایشگاهی وزارت بهداشت که رشته زیست دریا در لیست مدارک مورد پذیرش آنها می باشد یا عنوان (کلیه گرایش های زیست شناسی) قید شده می تونید شرکت کنید. 

 • تصویر فرد

  حسین‏ - 96/6/27

  سلام میخواستم ازتون بپرسم به نظر شما زیست شناسی سلولی مولکولی توی دانشگاه آزاد بخونم بهتره یا مدیریت بازرگانی توی دانشگاه پیام نور ممنون میشم زودتر جوابمو بدین

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بسته به علاقه اتون و بررسی بازار کار میتونین انتخاب رشته کنین حتما از مشاوره استفاده کنین.

 • تصویر فرد

  Fateme‏ - 96/6/27

  سلام من زيست شناسى سلولى مولكولى قبول شدم امكانش هست براى كارشناسى گرايش ميكروبيولوژى رو انتخاب كنم؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/8

  با سلام بله می تونید

 • تصویر فرد

  sara byt‏ - 96/6/27

  سلام من رشته زیست شناسی گیاهی هستم مبخواستم بدونم کارشناسی ارشد میتونم هماتولوژی یا میکروبیولوژی بخون؟؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بله می تونید در رشته میکروبیولوژی وزارت علوم و خون شناسی وزارت بهداشت شرکت کنین.

 • تصویر فرد

  هانیه‏ - 96/6/27

  سلام کسی که زیست گیاهی میخونه میتونه ارشد بیوشیمی یا ژنتیک بخونه???

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بله میتونه

 • تصویر فرد

  زینب‏ - 96/6/26

  سلام خسته نباشید من دوسال پشت کنکورم فقط برای پرستاری امسال هم زیست شناسی سلولی مولکولی اوردم غیر انتفاعی اوردم می خواستم ببینم برای ارشد می تونم برم رشته های پیرا پزشکی مثل پرستاری یا مامایی

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام نه حتما باید کارشناسی همون رشته پرستاری یا اتاق عمل باشید

 • تصویر فرد

  لی لی‏ - 96/6/25

  من رشته زیست سلول ملکولی دانشگاه آزاد پرند قبول شدم اگر برم شیمی کاربردی و شیمی دارویی بدون کنگور شرکت کنم خوبه یا همین رشته بخونم بازار کار داره

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بستگی به علاقه اتون داره ولی اگه دنبال بازار کار خوب هستین شاید بهتر باشه رشته دیگه ای که بازار کار بیشتری داره شرکت کنین.

 • تصویر فرد

  لیلا l‏ - 96/6/25

  سلام ممنون میشم منو راهنمایی کنید
  من زیست شناسی گیاهی دانشگاه الزهرا تهران قبول شدم
  کلا عاشق زیستم و هدفم هست ولی ژنتیک بیشتر علاقه داشتم
  الان خیلی ناراحتم :(
  برای ارشد میتونم ژنتیک بخونم؟!
  و بعد اینکه اگه یکی از پیراپزشکیارو تکمیل ظرفیت ازاد قبول شدم بنظرتون برم یا همون زیست الزهرا رو ادامه بدم؟
  با تشکر

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بله می تونید در مقطع ارشد رشته ژنتیک بخونین بستگی به علاقه اتون داره ولی پیراپزشکی شاید بازار کار بهتری داشته باشه.

 • تصویر فرد

  پريا ‏ - 96/6/24

  سلام مدت تحصيل ليست سلولي مولكولي چند ساله ؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام دوره زیست سلولی و مولکولی در مقطع ارشد حدود دو سال و نیم تا سه سال می باشد.

 • تصویر فرد

  mahboob‏ - 96/6/24

  سلام
  من رشته کارشناسیم شیمی محضه.میتونم ارشد وزارت بهداشت امتحان بدم؟کنکور زیست که فک کنم بشه...

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بله در بعضی رشته ها مثل بیوشیمی بالینی، بهداشت محیط و سایر رشته هایی که رشته شیمی در لیست مدارک مورد پذیرش آنها می باشد می تونید شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  قنبری‏ - 96/6/24

  با سلام. من ارشد نرم افزار کامپیوتر هستم و قصد دارم یک شرکت دانش بنیان ثبت کنم و نرم افزارهای در ارتباط با سلامت و درمان تولید کنم پس می خواستم در یک رشته ی دوم هم تا مقطع دکتری تحصیل بکنم. درخواست راهنمایی دارم:
  1- سه روز کاری من در هفته پر است و بجز پنجشنبه و جمعه، فقط دو روز می توانم در دانشگاه حضور پیدا بکنم. آیا ارشد روزانه را می شود فقط با حضور دو روز در دانشگاه خواند؟ این کار برای رشته های مهندسی دانشگاه آزاد کاملا میسر بود اما آیا در روزانه و مخصوصا در دانشگاه های علوم پزشکی می شود فقط با دو روز حضور در کلاس، یک رشته ی علوم پایه یا پیرا پزشکی را خواند؟
  2- شما برای یک مهندس کامپیوتر که به استخدام فکر نمی کند (چون قبلا استخدام شده است) و فقط می خواهد دانش فنی خود را با دانش یک رشته ی دیگر ترکیب کند تا شاید خدمتی (خصوصا در زمینه ی بهداشت و درمان) برای جامعه کرده باشد، چه مسیری را پیشنهاد می دهید؟ آیا رشته ی دوم را از لیسانس شروع بکنم یا با همان مدرک فنی برای ارشد می توانم شرکت کنم؟ چه رشته هایی در کارشناسی، ارشد و دکترا برای هدف من مناسب تر هستند؟ من عاشق کمک به بیماران هستم.

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام در رشته های علوم زیستی و پزشکی کلاس تئوری میتونه دو روز باشه ولی شاید کار آزمایشگاهی زمان بیشتری نیاز داشته باشه. میتونید در رشته بیوانفورماتیک که ترکیبی از علوم زیستی و کامپیوتر هست یا انفورماتیک پزشکی ادامه تحصیل بدین.

 • تصویر فرد

  امیرحسین‏ - 96/6/23

  سلام من دوره کارشناسی میکروبیولوژی دانشگاه آزاد میخونم میتونم برای ارشد با آزمون وزارت بهداشت علوم آزمایشگاهی قبول شم و تو این رشته ادامه تحصیل بدم؟؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بله در گرایش های مجموعه علوم آزمایشگاهی مثل میکروب شناسی انگل شناسی و غیره می تونید شرکت کنین.

 • تصویر فرد

  شیرین‏ - 96/6/14

  سلام ، من ارشد میکروبیولوژی آزاد قبول شدم . هیچ اطلاعی از مبلغ حدودی شهریه هر ترم ندارم میشه منو راهنمایی کنید؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/8

  باسلام از خود دانشگاه آزاد پیگیری کنید.

 • تصویر فرد

  ثمین‏ - 96/6/12

  سلام
  من کارشناسی رشته شیمی هستم.امسال کنکورارشددادم ورشته مهندسی شیمی گرایش بیوتکنولوژی دانشگاه سراسری وبیوشیمی دانشگاه آزادمجازشدم.میخواستم بد.نم کدومش روبرم بهتره ازنظربازارکار....ممنون میشم جواب بدید

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بسته به علاقه اتون انتخاب کنین بازار کارش زیاد فرقی نداره.

 • تصویر فرد

  ela‏ - 96/6/10

  سلام میخواستم بدونم از رشته زیست شناسی عمومی میشه کارشناسی ارشد علوم تغذیه امتحان داد؟؟؟؟ اگر کسی اطلاعاتی داره لطفا در اختیارم بذاره ممنون

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/6/11

  سلام بله میتونید

 • تصویر فرد

  shadi‏ - 96/6/7

  باسلام
  من در رشته زيست سلولي مولكولي گرايش ژنتيك تحصيل ميكنم ميخواستم بدونم براي ارشد ميتونم درچه رشته هاي بهتري با بازار كار عالي كنكور بدم ؟ميشه لطف كنيد راهنماييم كنيد ؟
  باتشكر فراوان

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/8

  با سلام می تونید در رشته های مجموعه علوم آزمایشگاهی وزارت بهداشت شرکت کنید 

 • تصویر فرد

  ریحانه داوریفر‏ - 96/5/25

  سلام ببخشید من ارشد ژنتیک مولکولی دارم .میخواستم ببینم برای دکترای مربوط به رشته های وزارت بهداشت چه رشته هایی را میتونم بخونم

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/8

  با سلام در رشته هایی مثل ژنتیک پزشکی و سایر رشته هایی که زیست شناسی در لیست مدارک مورد پذیرش آنها می باشد

 • تصویر فرد

  a.gh‏ - 96/5/24

  سلام ببخشید من برای این که در مقطع ارشد ژنتیک انسانی بخونم لیسانس رو چه رشته ای بخونم بهتره چون در مقطع لیسانس رشته ی ژنتیک نداریم

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام میتونید در رشته زیست شناسی گرایش ژنتیک ، سلولی مولکولی ویا علوم آزمایشگاهی تحصیل کنید.

 • تصویر فرد

  فائزه‏ - 96/5/24

  سلام من دانشجوی کارشناسی علوم سلولی ومولکولی دانشگاه ازاد تهران مرکزهستم واز دانشگاه ایران هم مدرک پزشگی سلولی ومولکولی دارم میخوام بدونم با کدوم مدرکم شغل بهتری دارم وواسه ارشدچه رشته ای بهتره بخونم وزارت بهداشت

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/8

  با سلام تفاوت زیادی با هم ندارن بسته به علاقه اتون انتخاب رشته کنید.

 • تصویر فرد

  ترنم ‏ - 96/5/20

  سلام من شرکت کننده کنکور 96ام علاقه زیادی به رشته زیست مولکولی شاخه ژنتیک دارم
  اما دانشگاهی که میخوام برم بیو شیمی بعدا میتونم در مقطع ارشد برم گرایش ژنتیک؟
  کلا کدوم گرایشای از همه بهتره بازار کارش؟ بیوشیمی؟ژنتیک و...
  و اینکه من به رشته شیمی هم علاقه دارم منطقی تره برم شیمی کاربردی یا زیست؟ بازار کارش برام مهمه کدوما بهتره؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بله در مقطع ارشد میتونید ژنتیک ادامه بدید. بسته به علاقه اتون انتخاب رشته کنین بازار کار علوم پایه تفاوت زیادی با هم ندارن

 • تصویر فرد

  ستاره‏ - 96/5/19

  برای رشته بیوتکنولوژی از مقطع لیسانس (ناپیوسته) باید زیست فناوری انتخاب کنم یا زیست شناسی سلولی مولکولی؟؟؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام رشته زیست فناوری

 • تصویر فرد

  مونا‏ - 96/5/19

  میشه با کارشناسی رشته سلولی مولکولی از دانشگاه غیرانتفاعی واسه ارشد علوم ازمایشگاهی یا علوم تغذیه خوند؟؟؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/5/25

  سلام بله

 • تصویر فرد

  فردین‏ - 96/5/19

  شیمی محض کدام دانشگاه ازاد بدون آزمون محدوده اصفهان خوبه از لحاظ سطح علمی؟ و اینکه ژنتیک دانشگاه ازاد خوبه یا ضعیفه؟

 • تصویر فرد

  فاطمه اشرفی‏ - 96/5/18

  سلام ، ببخشید من رتبه ی کنکورم 6700 شده ، می تونم زیست شناسی سلولی مولکولی دانشگاه فردوسی مشهد قبول بشم ؟ ممنون
  به نظر شما با این رتبه در مشهد چه رشته ی دولتی دیگه ای قبول می شوم ؟ با سپاس

 • تصویر فرد

  هستی‏ - 96/5/18

  سلام ،خسته نباشید.
  من امسال کنکور تجربی دادم. میخواستم بپرسم از رشته ای زیست جانوری و یا گیاهی میشه وارد ارشد هایی مثل نوروسایکولوژی یا نوروساینس شد؟؟؟!
  خیلی ممنون میشم اگر جواب بدید.

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام رشته علوم اعصاب در مقطع دکترای وزارت بهداشت ارائه میشه که رشته زیست جانوری نیز در لیست مدارک مورد پذیرش آن می باشد ولی برای افزایش شانس قبولی بهتر است در رشته های علوم پزشکی مرتبط در مقطع ارشد ادامه تحصیل بدهید.

 • تصویر فرد

  امید‏ - 96/5/17

  سلام من رشته میکروبیولوزی رو خوندم خواستم بدونم میشه برای ارشد بیوشیمی بالینی و هماتولوزی بخونم

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/8

  با سلام بله می تونید

 • تصویر فرد

  رضوانه‏ - 96/5/16

  سلام
  من امسال کنکور دادم و با توجه به رتبم مشاورها بهم زیشت شناسی سلولی مولکولی و ژنتیک رو خیلی پیشنهاد میدن منم البته دوست دارم رشته شو و بی علاقه نیستم فقط یک نگرانی دارم و اونم بازار کارشه که میگن خیلی خوب نیست
  میشه لطفا راهنمایی کنید که بهترین شغلی که با مدرک ارشد و حتی دکتری برای این رشته ها تعریف میشه چیه؟!
  ممنون میشم پاسخ بدید

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/8

  با سلام رشته زیست شناسی یک رشته علوم پایه می باشد که با مدرک ارشد و دکترا می تونید به کار تدریس و یا تحقیق در زمینه مربوطه بپردازید 

 • تصویر فرد

  نسترن‏ - 96/4/28

  سلام
  خسته نباشيد
  من كارشناسي زيست جانوري هستم
  براي ارشد ميتونم هركدوم ازين رشته هارو بخونم؟!
  الان دفترچه رو ديدم از زيست جانوري فقط به زيست شناسي سلولي و تكويني فيزيولوژي و بيوسيستماتيك گرايش خورده بود

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بله در گرایش های مختلف زیست سلولی و مولکولی میتونید شرکت کنین.

 • تصویر فرد

  سارا‏ - 96/4/28

  سلام خسته نباشین
  میخواستم بپرسم با لیسانس زیست عمومی یا سلولی مولکولی میشه ارشد علوم آزمایشگاهی گرفت؟کلا از کدوم رشته ها میشه وارد علوم آزمایشگاهی شد؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بله میتونید در رشته های مجموعه علوم آزمایشگاهی که رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی در لیست مدارک موردپذیرش آنها می باشد شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  رامین ‏ - 96/4/27

  سلام. خسته نباشید
  ایا از کارشناسی رشته زیست شناسی عمومی میتوان کارشناسی ارشد حقوق خوند؟؟؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/8

  با سلام بله می تونید ولی برای گرفتن مجوز وکالت حتما باید لیسانس حقوق داشته باشید.

 • تصویر فرد

  milad farhadi‏ - 96/4/27

  من دانشجوی رشته کارشناسی اصلاح نباتات دارم میتونم تو ارشد برم رشته بیوتکنولوژی پزشکی ؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/8

  با سلام در رشته زیست فن آوری پزشکی امکانپذیر نیست چون رشته شما در لیست مدارک موردپذیرش نمی باشد ولی زیست فناوری وزارت علوم میتونید شرکت کنید و در مقطع دکترا وارد رشته زیست فناوری پزشکی شوید.

 • تصویر فرد

  سانی‏ - 96/4/25

  سلام من ترم 4کشاورزی هستم ایا میتونم در رشته های بالا رای ارشد شرکت کنم و اینکه از گزایش های بالا کدوم یکی بهتره از نظر بازار کار

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/8

  با سلام بله می تونید. گرایش های مختلف زیست سلولی و مولکولی از نظر بازار کار تفاوت زیادی با هم ندارند شاید میکروبیولوژی و ژنتیک کمی بهتر باشه بسته به علاقه اتون انتخاب رشته کنید.

 • تصویر فرد

  فاطمه محمدی‏ - 96/4/18

  سلام من کارشناسی میکروبیولوژی رو دارم ..الان سوالم اینه ک میتونم در رشته های بهداشت محیط و بهداشت عمومی در امتحان وزارت بهداشت شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/8

  با سلام بله می تونید در رشته مهندسی بهداشت محیط و سایر گرایش هایی که میکروبیولوژی در لیست مدارک مورد پذیرش آنهاست شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  مهدیه‏ - 96/4/17

  سلام خسته نباشید
  می تونیم کارشناسی سلولی مولکولی بخونیم بعد برای کارشناسی ارشد وارد رشته پاتولوژی بشیم؟؟و این که می تونیم آزمایشگاه بزنیم؟؟ چون من شنیدم فقط کسایی که اول علوم آزمایشگاهی می خونن بعد پاتولوژی حق آزمایشگاه زدن دارن

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/8

  با سلام خیر پاتولوژی از گرایش های تخصص پزشکی می باشد باید در رشته های مجموعه علوم آزمایشگاهی شرکت کنید

 • تصویر فرد

  بیوتک‏ - 96/4/16

  سلام واسه ارشد با نرم افزار 3 گام انتخاب رشته کردم با 1200 زیرگروه 6 و 700 زیر گروه 1 بیوتک و نانوبیوتک اصفهان شبانه رو پر احتمال زده؟چقدر میشه دلخوش بود؟لطفا بهم جواب بدید

 • تصویر فرد

  حمید سعادتی‏ - 96/4/14

  با سلام
  لطفا من را راهنمایی کنید
  من لیسانس سلولی و مولکولی دارم، استعداد درخشانم و برای پذیرش 3 تا دانشگاه درخواست دادم، هر 3 دانشگاه من رو پذیرفتن
  یکیشو انصراف دادم
  الان بین دوتا دانشگاه شک دارم
  این ک برم ژنتیک یزد یا بیوشیمی کاشان؟ کودوم بهتره؟بازار کار کودوم بهتره؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/8

  با سلام تفاوت زیادی ندارند شاید ژنتیک کمی بهتر باشه بسته به علاقه اتون انتخاب رشته کنید.

 • تصویر فرد

  شادن محمدی فر‏ - 96/4/13

  با سلام رتبه کارشناسی ارشدم در رشته زیست شناسی علوم جانوری گرایش فیزیولوژی جانوری 195 شدم شانس قبولی دوره روزانه دانشگاه رازی کرمانشاه رو دارم؟؟تو رو خدا همینجا جوابمو بدین

 • تصویر فرد

  موسوی‏ - 96/4/8

  سلام خسته نباشید، بنده امسال توکنکور علوم شرکت کردم رتبه 4000شدم توانتخاب رشته هم فقط ژنتیک و میکروب وبیوتک میکروب زدم،شبانه غیرانتفاعی وازاد تهران، میخواستم بدونم پذیرفته میشم ایا? اگرشدم ارزش خوندن وهزینه داره یا امسال برای بهداشت بخونم،اخه 28 سالمه فکرمیکنم دیگه دیرشده برام،ممنون میشم پاسخ بدین

 • تصویر فرد

  فاطمه . ت‏ - 96/4/6

  سلام خسته نباشید
  تو دفترچه انتخاب رشته کارشناسی فقط نوشته بود سلولی مولکولی . اسمی از شاخه ها نبرده بود . این یعنی نمیشه از همون اول واسه کارشناسی شاخه ژنتیک رو خوند؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/4/7

  سلام. بله همینطوره.

 • تصویر فرد

  نسيم‏ - 96/4/5

  سلام خسته نباشيد
  من دانشجوي ترم هشت ميكروبيولوژي هستم دوره كارشناسي.سوالي كه دارم اينه كه براي ارشد ميتونم هوشبري يا تكنسين اتاق عمل بخونم؟و اينكه آيا شرط معدل داره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/4/8

  سلام. به دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت تو سایت sanjeshp.ir مراجعه کنید.

 • تصویر فرد

  Mina‏ - 96/4/2

  با عرض سلام و خسته نباشيد و ممنون از مطالب خوبتون . من در رشته كارشناسي ارشد سلولي مولكولي مشغول به تحصيل هستم ميخواستم بدونم واسه دكترا ميشه تغيير رشته بدم و يه رشته مرتبط رو بخونم . چون من دبير هستم و هدفم تدريس در دانشگاه فرهنگيان هست . يه رشته اي ميخوام واسه اين كار مناسب باشه . چون سلولي مولكولي خيلي گسترده هست و به درد كار من نميخوره

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/8

  با سلام در مقطع دکترا گرایش های مختلف زیست شناسی وجود داره بستگی به نیاز دانشگاه فرهنگیان دارد 

 • تصویر فرد

  نفس‏ - 96/4/1

  سلام من ترم چهار كارشناسي رشته زيست شناسي دانشگاه ازاد هستم با توجه به اينكه بازار كارش خوب نيست و قصد منم فقط خوندن تا ليسانس هست ميخواستم بدونم به چه رشته اي تغيير رشته بدم برام بهتره؟؟ تربيت بدني خوبه يا نه؟؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/8

  با سلام بستگی به علاقه اتون داره که در آینده میخواهید در چه زمینه ای شاغل باشید

 • تصویر فرد

  samira72‏ - 96/3/18

  سلام من کارشناسی زیست گیاهی هستم میتونم ارشد به صورت شناور فیزیولوژی ورزشی تغذیه (ارشد تربیت بدنی))شرکت کنم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. تربیت بدنی رشته اصلیه نه شناور.

 • تصویر فرد

  مهدیه‏ - 96/3/18

  سلام خسته نباشید
  بیوتکنولوژی همون رشته ای هست که می تونیم بعدش تحقیق کنیم ینی محقق بشیم؟؟ لطفا یکم راجع بهش توضیح بدین
  و اینکه با بیو بدن متفاوته؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. بله بیشتر نقش تحقیقاتی داره تو ایران تا نقش کاربردی و تجاری.

 • تصویر فرد

  نگين‏ - 96/3/15

  سلام
  رتبه من تو كارشناسي ارشد زيست شناسي ٥٠٠٠شده شانس قبولي تو دانشگاه ازادهاي تهران رو دارم؟بخصوص تٌو رشته بيوشيمي و ميكروبيولوژي

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/31

  سلام. شانس کمی برای دانشگاههای آزاد سطح اول دارید ولی برای دانشگاههای آزاد سطح پایین شانس بهتری دارید.

 • تصویر فرد

  علیرضا‏ - 96/3/15

  سلام
  من کارشناسی رشته مترجمی زبان خوندم
  الان میخوام رشته میکروبیولوژی بخونم فکر میکنید امکانش باشه؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/31

  سلام. بله امکانش هست.

 • تصویر فرد

  hasti‏ - 96/3/10

  سلام من دانشجوی رشته زیست شناسی سلولی مولکولی کارشناسی هستم امکانش هست واسه ی ارشد هوشبری بخونم؟ یا اینکه باید باز کنکور بدم و اینکه کنکوردادن به نظرتون الان بعد از4ترم درسته یان؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/8

  با سلام در دوره ارشد هوشبری نمی تونید شرکت کنید ولی در سایر رشته های مجموعه علوم آزمایشگاهی  می تونید ادامه تحصیل بدید. برای تحصیل در رشته هوشبری باید دوباره کنکور بدید بستگی به شرایط خودتون داره می تونید از مشاوره تخصصی کمک بگیرید.

 • تصویر فرد

  GħAzAl Moħebbi‏ - 96/3/8

  سلام من دانشجو رشته زيست سلولي مولكولي هستم براي ارشد ميتونم علوم آزمايشگاهي بخونم؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/8

  با سلام بله در رشته های مجموعه علوم آزمایشگاهی مثل بیوشیمی بالینی یا سایر رشته هایی که زیست شناسی در لیست مدارک مورد پذیرش آنها می باشد

 • تصویر فرد

  فرح‏ - 96/2/13

  بنده دانشجوی کارشناسی میکروبیولوژی هستم
  برای ارشد به رشته بیوتکنولوژی میکروبی و بیوتکنولوژی پزشکی تمایل دارم، اما نميدونم کدوم بهتره... لطفا راهنماییم کنید
  و اینکه آیا ارزش قبولی وزارت بهداشت خیلی بیشتر از وزارت علومه یا تفاوت چندانی ندارن؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. کلا پزشکی ها بهتره برای بچه های زیست. وزارت بهداشت براتون بهتره.

 • تصویر فرد

  نسا‏ - 96/1/27

  با سلام
  من کارشناسی بیوتکنولوژی خوندم ، و برای کنکور ارشد بیوتک پزشکی دارم آماده میشم. به بیوتکنولوزی علاقه دارم.
  از طرفی میخوام دکترا ژنتیک پزشکی بخونم.
  آیا میتونم با دکترای ژنتیک مجوز آزمایشگاه ژنتیک بگیرم؟؟؟
  آیا قوانین خارج از کشور هم مثله ایرانه؟ یعنی با ارشد بیوتک امکان ادامه تحصیل در خارج از کشورتو رشته ی ژنتیک پزشکی هست؟؟؟ و میشه باهاش آزمایشگاه زد؟؟؟
  با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/28

  سلام. درباهر ادامه تحصیل داخل و خارج مشکلی ندارید ولی برای تاسیس آزمایشگاه به صورت مستقل مشکل خواهید داشت.

 • تصویر فرد

  m‏ - 96/1/26

  سلام.ببخشید خواستم بپرسم ارشد زیست سلولی و مولکولی گرایش ژنتیک دانشگاه یزد تا چه رتبه ای قبول میکنه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/28

  سلام. سوالتون رو در اتاق فکر گروه مطرح کنید. با تشکر

 • تصویر فرد

  sana‏ - 96/1/24

  سلام
  کارشناسی زیست سلولی هستم
  برای مقطعارشد میت.انم ایمونولوژی هم شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/24

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  فریبا‏ - 96/1/7

  سلام خسته نباشید ببخشید من کارشناسی زیست عمومی ام .میخواستم بدونم ارشد علوم تغذیه میشه شرکت کنم ؟؟بازار کارش چطوره؟ یا برم ارشد میکروب بخونم؟بازار کار کدوم بهتره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/15

  سلام. بله می تونید تغذیه هم شرکت کنید. با توجه به قوانین جدید بهتره میکروب بخونید.

 • تصویر فرد

  حلما‏ - 96/1/3

  سلام من دانشجوی روانشناسی پیام نورم اما متاسفانه علاقه ای ندارم اگه برای ارشد بخوام ژنتیک بخونم باید در آزمون وزارت علوم شرکت کنم یا وزارت بهداشت؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/15

  سلام. هر دو رو می تونید شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  Parisa.tr97‏ - 95/12/12

  سلام من رشته ريست سلولي مولكولي-علوم سلولي مولكولي هستم ميخواستم ببينم ميشه تغيير رشته بدم برم بيوشيمي؟يا بايد اول مدرك كارشناسي رو بگيرم واسه ارشد تغيير وشته بدم؟و اينكه اصلا ميشه ازين رشته ها به علوم ازمايشگاهي تغيير رشته داد؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/12/26

  سلام. نیازی به تغییر رشته نیست و می تونید هر دو کارو بکنید هم برای علوم و هم برای بهداشت.

 • تصویر فرد

  وحید‏ - 95/12/9

  سلام من لیسانس زیست دارم و ۷سال است که مطالعه ای نداشته ام و میخام ادامه تحصیل بدم لطفا راهنماییم کنید که چه رشته ای بخونم که بازار کار هم داشته باشه آیا میتونم علوم آزمایشگاهی بخونم؟ در ضمن منابع هم ندارم در این مورد هم راهنمایی کنید لطفا به ایمیلم بفرستید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام.
  لطفا سوالتون رو در اتاق فکر گروه بیوشیمی بالینی، سم شناسی پزشکی، تغذیه و ایمنی شناسی پزشکی مطرح کنید.
  با تشکر

 • تصویر فرد

  مهرسا‏ - 95/11/30

  سلام
  من فارق التحصیل ژنتیک هستم آیا میتونم برای ادامه در مقطع کارشناسی ارشد ، هنر را ادامه بدم؟!!

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  یاسر‏ - 95/11/9

  عرض سلام وادب
  ۱.بهترین رشته کارشناسی ارشدبرای بازار کار کدومه
  ۲.من کارشناسیه زمین هم دارم،کدومشون برای مهاجرت مناسبتره

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. رشته های علوم پایه در کل رشته های خوبی برای اپلای کردن و مهاجرت هستند.

 • تصویر فرد

  Niloofar‏ - 95/10/29

  سلام خسته نباشید میخاستم ببینم با رشته ی زیست شناسی دریا واسه ارشد چه رشته هایی رو میتونم بخونم؟امکان داره علوم ازمایشگاهی بخونم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. بله می تونید علوم آزمایشگاهی بخونید.

 • تصویر فرد

  ناشناس‏ - 95/10/27

  سلام
  من دانشجوی زیست سلولی و مولکولی گرایش علوم سلولی و مولکولی ورودی 93 دانشگاه محقق اردبیل هستم برای بازار بهتر تصمیم دارم ارشد وزارت بهذاشت قبول شم اما نمیدونم کدوم رشته نسبت به بقیه پر درآمدتره
  موقع ثبت نام وزارت بهداشت فقط یک گرایش رو میتونیم آزمون بدیم یا همزمان میشه چندتا رو داد؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. رشته هایی کمثل ایمنی شناسی و هماتولوژی و بیوشیمی بالینی و تغذیه رشته های خوب و پردآمدی هستند. می تونید از دو مجموعه متفاوت دو رشته رو انتخاب کنید. یعنی از هر مجموعه یکی. مثلا اگه علوم آزمایشگاهی 1 رو ثبت نام کردید دیگه بقیه علوم آزمایشگاهیا رو نمی تونید و باید برید سراغ یه مجموعه دیگه.

 • تصویر فرد

  ناشناس‏ - 95/10/9

  سلام میخولستم بدونم میکروب شناسی همون میکروبیولوژی هست؟
  و آیا یک کارشناس میکروبیولوژی حتما میتونه ارشد تغذیه شرکت بکنه؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. جواب هر دو سوالتون بله هست.

 • تصویر فرد

  فوری‏ - 95/10/8

  سلام من لیسانس زیست عمومی دارم،میخوام ارشد ژنتیک انسانی یا بیوتکنولوژی پزشکی قبول شم،خواهش میکنم هرچه سریعتر راهنماییم کنید که کدومشو راحت تر میتونم قبول شم،غیرانتفاعی و پیام نورم باشه میرم،فقط میخوام بدونم باتوجه به آمادگی و فرصت کمی که دارم کدومش مناسب تره؟و اصلا امیدی به قبولی در بیوتکنولوژی پزشکی داشته باشم یانه؟لطفا جواب رو برام ایمیل کنید،ممنونم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. اگر منظورتون وزارت بهداشت باشه که بیوتک راحتتره.

 • تصویر فرد

  یونس‏ - 95/10/8

  سلام خسته نباشید.من لیسانس دبیری زیست شناسی دارم ،میخواستم بدونم میتونم مدیریت دولتی برای ارشد بخونم ممنون.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 95/10/2

  سلام و خسته نباشید
  دانشگاه سراسری تبریز رشته سلولی و مولکولی رو نداره منم چون به این رشته علاقه داشتم تو غیرانتفاعی دارم میخونم الان بخاطر غیرانتفاعی بودنش پشیمون هستم به نظرتون انصراف بدم برا سراسری یه رشته دیگه بخونم خوبه یا این رشته رو تو غیر انتفاعی ادامه بدم تو ارشد تلاشم رو زیاد کنم؟؟؟؟
  نمیتونم به یه شهر دیگه برم باید تبریز باشه
  با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. بهتره و ارشد جبران کنید.

 • تصویر فرد

  محمدصادق‏ - 95/9/26

  سلام میخواسم بدونم از بیوتکنولوژی میشه برای ارشد روانشناسی بالینی بخونیم یا نه؟!

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  ناشناس‏ - 95/9/25

  سلام خسته نباشین!
  من دانشحو کازشنلسی میکروبیولوژی هستم ،میتونم واسه ارشد ژنتیک بخونم؟؟؟!

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  مهديار قائمي‏ - 95/9/23

  سلام ببخشيد ممنون ميشم من و راهنمايي كنيد واسه ارشد بين رشته زيست شناسي گرايش بيوشيمي وزارت علوم و سم شناسي پزشكي وزرات بهداشت نمي تونم تصميم بگيرم تفاوتشون در اين واسه دكتري اگه بيوشيمي بخونم مي تونم هم تغذيه و هم داروسازي شركت كنم اگه سم و بخونم مي تونم وارد رشته هاي داروسازي بشم حالا اگه نشد به هر دليلي دكتري شركت كنم ارشد كدوم رشته بهتر؟ ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. قاعدتا از نظر بازار کار وضعیت ارشد وزارت بهداشت بهتر از وزارت علومه ولی از نظر دکترا شرایط برای وزارت علوم مساعدتره.

 • تصویر فرد

  ارمین‏ - 95/9/23

  سلام رشته بیوفیزیک وضعیت بازار کار چجوری هست؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. ضعیف.

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 95/9/22

  باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت شما.من کارشناسی زیست گیاهی میخونم آیامیتونم برای ارشد ژنتیک انسانی بخونم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام بله میتونید.

 • تصویر فرد

  elmira‏ - 95/9/19

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی بیوتکنولوژی کشاورزی هستم مایلم ارشد اناتومی یا بافت شناسی بخونم میخواستم بدونم میتونم تو ازمون این رشته ها شرکت کنم؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  ح حیدری‏ - 95/9/13

  سلام با کارشناسی میکرو میشه ارشد علوم ازمایشگاهی خوند؟؟؟؟
  و مجوز ازمایشگاه میدن؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. بله می تونید بخونید. مجوز آزمایشگاه رو تحت شرایط خاصی بهتون می دن.

 • تصویر فرد

  ح حیدری‏ - 95/9/13

  سلام من امسال کارشناسیه میکرو بیولوژی در دانشگاه علوم پزشکی قبول شدم چند تا سوا دارم:
  ۱_سطح تدریس این دانشگاه چطوره؟؟؟؟
  ۲_میتونم برای ارشد مامایی یا پرستاری بخونم؟؟؟؟
  ممنون میشم اگه زود ج بدین

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. دانشگاه علوم پزشکی کجا قبول شدید/
  نه امکان پرستاری و مامایی رو ندارید.

 • تصویر فرد

  فرامرز‏ - 95/9/3

  درود؟خانم زری اتفاقا سوال منم همینه که کسی که لیسانس زیست داره و ارشد مثلا ژنتیک پزشکی قبول شه ایا حق تاسیس ازمایشگاه داره ؟ تکلیف دانشجویان علوم پایه چی میشه؟ خیلیا با هدف تاسیس ازمایشگاه سمت این رشته ها میان .من خودم دارم از اول کنکور میدم واسه پزشکی . واقعیت اینه در ایران فقط پزشکی دارو و دندان اهمیت داره

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. بله متاسفانه شرایط مجوز سخت شده.

 • تصویر فرد

  تهمینه‏ - 95/9/2

  با عرض سلام و سپاس از سایت بسایر خوبتون
  میخواستم ببینم با کارشناسی شیمی کاربردی یا ارشد شیمی آلی در چه رشته هایی از علوم پزشکی میشه ثبت نام کرد؟
  آیا ارشد میکروبیولوژی هم امکان ادامه تحصیل دارم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/16

  سلام. به دفترچه راهنمای ثبت نام وزارت بهداشت که تو سایت sanjeshp.ir هست مراجعه کنید.
  میکروب رو نمی تونید شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  Zari‏ - 95/9/2

  سلام خسته نباشید
  من الان ترم ۱رشته ژنتیک هستم
  من ب امید اینکه ارشد ژنتیک پزشکی بخونم و مطب مشاوره ژنتیک بذارم و دکتری ادامه بدم تا ازمایشگاه بزنم ب این رشته اومدم
  اما شما میگین دیگع مجوز نمیدن
  میشه راهنمایی بفرمایین
  بهترنیست ارشد برم تغذیه ک بعدش مطب بزنم؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/16

  سلام. قوانین وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی دائما در حال تغییره و ما این حرف رو براساس قوانین زدیم. تغذیه هم بخونید باز با توجه به قوانین جدید نمی تونید مطب بزنید.

 • تصویر فرد

  فرامرز‏ - 95/8/23

  درود ایا این مطلب که افرادی که لیسانشون مرتبط با وزرات بهداشت نباشه مجوز تاسیس ازمایشگاه طبی ندارن حقیقت داره؟ و اینکه اگه کسی ارشد وزارت بهداشت قبول شد با کارشناسی غیر وزارت بهداشت اونوقت ایا حق کار کردن در ازمایشگاه طبی هم نداره ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/17

  سلام. حق کار براشون محفوظه ولی مجوز مطب نه.

 • تصویر فرد

  پوریا‏ - 95/8/22

  با سلام
  یک سوال از دوستان داشتم.
  من شنیدم که توی کارشناسی ارشد زیست سلولی مولکولی یک رشته ای هست به اسمی شبیه مدلسازی زیستی یا یک چیزی شبیه این که فقط هم در دانشگاه تهران ارائه میشه.
  با بیوانفورماتیک هم فرق می کنه.
  کسی اگر اطلاعی داره خیلی ممنون میشم منم در جریان بزاره.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/17

  سلام. دوست عزیر سوالت رو در اتاق فکر مطرح کن تا دوستان جواب بدن بهتون.

 • تصویر فرد

  مهرناز‏ - 95/8/14

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی علوم سلولی مولکولی هستم میخواستم ببینم امکانش هست که برای فوق لیسانس پرستاری بخونم؟! اگر میشه، چجوری؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/19

  سلام. خیر.

 • تصویر فرد

  shadi ‏ - 95/8/8

  سلام . من ليسانس زيست شناسي سلولي مولكولي گرايش ژنتيك دارم ،خيلي به تغذيه علاقه مند هستم ميتونم براي كارشناسي ارشد آزمون تغذيه شركت كنم؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/8/11

  سلام. بله

 • تصویر فرد

  یاسین‏ - 95/8/8

  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی کشاورزی دارم ولی اصلا علاقه ای نداشتم و ندارم ولی زیست شناسی رو از دبیرستان دوست داشتم و هنوز دارم
  چقدر احتمال داره در کارشناسی ارشد زیست شناسی قبول بشم؟منظورم ارزش داره وقت بزارم برا خوندنش به امید قبول شدن؟اونم فقط با خوندن کتابهای موسسات ارشد. چون منابع ندارم.
  شما کدوم موسسه رو پیشنهاد می کنید؟
  تورو خدا جواب بدین،منتظرم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/8/11

  سلام. بله امکانش هست. باید درباره منابع به اتاق فکر مراجعه کنید.

 • تصویر فرد

  علی‏ - 95/8/5

  سلام اگه کارسناسی رو ژنتیک و کارشناسی ارشد رو ژنتیک پزشکی بخونیم اجازه مطب یا ازمایشگاه میدن؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/8/11

  سلام. خیر

 • تصویر فرد

  ناشناس‏ - 95/8/1

  ناشناس
  من همون دانشجو میکرو آزاد مشهدم
  ببخشید منظورم این بود که رتبم خوب نبود و حدود 30هزارشد.میشه راهنماییم کنید که ادامه بدم یا انصراف.بااین نظرات من واقعا ناامیدشدم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/8/2

  سلام. اگه بتونید وارد ارشد وزارت بهداشت بشید ادامه دادنش ارزش داره.

 • تصویر فرد

  ناشناس‏ - 95/8/1

  سلام من دانشجو میکروبیولوژی دانشگاه آزاد مشهد هستم
  خودم علوم آزمایشگاه و هوشبری و اتاق عملو خیلی دوست داشتم ولی نیاوردم
  بنظرتون ادامه بدم و ارشد جبران گنم یا دوباره کنکور بدم؟
  رتبم خوب بود حدود 30هزار
  من هر چندوقت یکبار میام سایتتونو نظراتو میخونم و خیلی ناامید میشم.سردرگمم.چیکارکنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/8/2

  سلام. اگر ارشد وزارت بهداشت قبول بشید که خیلی خوبه ولی چون دیگه مجوز آزمایشگاه نمی دن به تغییر رشته ای ها و رشته های نامرتبط بهتره که از اول کنکور بدی.

 • تصویر فرد

  علی ‏ - 95/7/29

  سلام من کارشناسی رشته ژنتیک میخونم . میخواستم بدونم برای ارشد یا دکترا میشه رشته پزشکی ژنتیک رو بخونم و اگه اینو تو ازمون وزارت بهداشت قبول شم ایا وزارت بهداشت شماره نظام پزشکی میده . خیلی از سایت خوبتون و همچنین از شما که پاسخ های خوب و واضح میدین ممنونم . خیلی دنبال همچین سایتی میگشتم . دستتون درد نکنههههه

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/8/2

  سلام. م یتونید شرکت کنید ولی بهتون نظام نمیدن.

 • تصویر فرد

  مصطفی‏ - 95/7/25

  با سلام خدمت شما و همکاران گرامی.
  من کارشناسی رشته شیمی محض هستم و الان در جایی مرتبط با رشتم مشغول کارم و حقوق نسبتا خولی دارم. میخوام ارشد شرکت کنم و علاقه مند به تحقیق در حوزه ژنتیک و سلول هستم.
  با توجه به اینکه کارشناسی بنده مرتبط نیست آیا اگر ارشد این رشته ها رو برم میتونم موفق باشم.یعنی میتونم بدون پایه در این رشته ها در زمینه تحقیق و پژوهش موفق باشم.
  توصیه شما چیست؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/27

  سلام. همچین هم رشته تون بی ربط نیست و میتونید موفق بشید.

 • تصویر فرد

  مهيا احمدى‏ - 95/7/23

  سلام
  من ليسانس زيست سلولى مولكولى دارم
  ميتونم براى ارشد هماتولوژى بخونم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/24

  سلام. بله

 • تصویر فرد

  ناشناس‏ - 95/7/19

  سلام...ببخشید من همون فرزند جانباز 50 درصد با رتبه 6632 هستم شما به بنده گفتید احتمالش هست مامایی قبول شم ما اصفهان زندگی میکنیم به نظرتون چه شهرایی امکان قبولیم بیشتره؟؟؟هم دانشگاه ازاد و هم دولتی...با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/22

  سلام. لطفا سوالتون رو تو اتاق فکر گروه تجربی مطرح کنید. با تشکر

 • تصویر فرد

  ارم‏ - 95/7/18

  سلام ببخشید با لیسانس زیست گیاهی از دانشگاه پیامنور امکان تحصیل در رشته ژنتیک برا ارشد هست؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/22

  سلام. بله هست.

 • تصویر فرد

  راشین‏ - 95/7/18

  سلام من ترم یک زیست سلول مولکول-بیوشیمی هستم میخواستم بدونم رشته در چه سطحیه؟ چه گرایش هایی در ارشد؟ ایا میتونم ازمایشگاه بزنم؟ لطفا راهنماییم کنید ممنون و سپاس

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/18

  سلام. در بین گرایشهای سلولی - مولکولی گرایش خوبیه. بازار کار خوبی نداره و در ارشد هم می تونید ارشد وزارت بهداشت و هم وزارت علوم شرکت کنید. رشته هایی مثل ایمنی شناسی، بیوشیمی بالینی و غیره و تو علوم هم محدودیتی ندارید.

 • تصویر فرد

  ناشناس‏ - 95/7/10

  با سلام و خسته نباشید من با رتبه 6632 سهمیه ایثارگری جانباز 50 درصد علوم ازمایشگاهی مازاد قبول شدم اما ب دلیل اینکه در شهر ما این رشته وجود نداره مجبورم منتظر تکمیل ظزفیت باشم..به نظر شما آیا میتونم مامایی دانشگاه ازاد یا دولتی اصفهان یا شهر های دیگر قبول شم؟ با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/11

  سلام. احتمالش هست.

 • تصویر فرد

  الهام‏ - 95/7/10

  سلام ممنون از پیج مفیدتون.
  من کارشناسی زیست شناسی (گرایش عمومی) خوندم. قصد دارم برای ارشد گرایش میکروبیولوژی رو انتخاب کنم . و میخوام هم کنکور علوم بدم هم بهداشت.
  میشه کمک ام کنید که دروس چه ضرایبی دارن ؟ و از چه منابعی شروع به خوندن کنم؟؟؟؟؟
  باتشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/11

  سلام. درباهر منابع و ضرایب دروس به طور کامل در سایر صفحات زیست شناسی سلولی مولکولی توضیح داده شده.

 • تصویر فرد

  مونا‏ - 95/7/10

  سلام خسته نباشید.من ترم یک زیست شناسی گرایش دریا هستم.میتونم گرایشمو عوض کنم ؟؟اگه نشد عوض کنم میتونم برا ارشد ژنتیک بخونم ؟ازاد با سراسری فرقی نداره

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/11

  سلام. عوض کردن گرایش بستگی به رتبه تون و همینطور موافقت دانشگاه داره. در مورد ارشد می تونید تغییر گرایش بدید.

 • تصویر فرد

  طیبه‏ - 95/7/8

  سلام.رتبه من 16000منطقه3ترازم7350بااین رتبه میتونم تغییر رشته بدم؟از زیست شناسی به رشته های پرستاری،مامایی،اتاق عمل،علوم آزمایشگاهی؟؟لطفا راهنماییم کنید من تازه قبول شدم.بابدکی اقدام کنم و چکارکنم؟اگ امکانش باشه فقط میتونم همین دانشگاهی ک قبول شدم برم یا جاهای دیگه هم میشه؟؟شرایط تکمیل ظرفیت چطوره؟برای اون امیدی هست چیزی قبول بشم.لطفا پاسخ اجمالی ندین.راهنماییم کنین.پیشاپیش ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/11

  سلام. امکان تغییر رشته با این رتبه رو ندارید. البته اگر به تناسب انتخابهاتون تونسته باسید اونها رو بیارید باید از طریق کمیسیون دانشگاه اقدام کنید و اگر نیاورده باشید که هیچ و نمی تونید تغییر رشته بدید.

 • تصویر فرد

  Somaye‏ - 95/7/7

  سلام من امسال کنکور دادم علاقه به رشته ی ژنتیک داشتم ولی متاسفانه تو دفترچه اصلا اسمی از رشته ی ژنتیک نبودچرا؟؟؟

  من سلولی مولکولی روزانه قبول شدم گفتن از این رشته میتونم برم ژنتیک یعنی برای ارشد میتونم برم ژنتیک؟؟؟
  تو دفترچه انتخاب رشته ی آزاد ژنتیک مشخص بود ولی دولتی اصلاااا ژنتیک نبود که بخوام برم😐

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/8

  سلام. برای ارشد می تونید برید ژنتیک

 • تصویر فرد

  مهدیس حلمی‏ - 95/7/6

  سلام خسته نباشید
  من امسال زیست شناسی جانوری روزانه دانشگاه تبریز قبول شدم.و آزاد هم علوم آزمایشگاهی البته خودگردان قبول شدم
  به نظر شما از نظر آینده شغلی کدوم بهتره؟ کدوم و بخونم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/8

  سلام. علوم آزمایشگاهی

 • تصویر فرد

  سها‏ - 95/7/5

  سلام.
  ببخشيد من ميخوام رشته ى زيست شناسي سلولي مولکولي گرايش ژنتيک رو بخونم ميخواستم بدونم واسه ي ارشد ميتونم رشته ديگه اي رو ادامه بدم اگر ميتونم چه رشته هايى رو ميتونم ادامه بدم؟ مثلا بيوتکنولوژي ميشه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/8

  سلام. بله میشه بیوتک. کلا تو ارشد وزارت علوم که منعی نداره. تو ارشد وزارت بهداشت هم مجموعه های علوم ازمایشگاهی و تغذیه و ... رو می تونید شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  سهیلا جاوید‏ - 95/7/5

  سلام لطفاً زود جواب بدید . راهنماییم کنید. من پارسال صنایع غذایی دانشگاه آزاد تهران شمال قبول شدم. امسال زیست سلولی مولکولی تهران مرکزی کدام رشته بهتره ؟ برای ادامه تحصیل و بازار کار ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/8

  سلام. بازار کار هر دو تعریفی نداره اما مقطع ارشد سلولی شرایط بهتری داره براتون

 • تصویر فرد

  طیبه‏ - 95/7/4

  سلام.من امسال زیست شناسی جانوری قبول شدم.میخام تغییر رشته بدم به رشته هایی مثل پرستاری،اتاق عمل،مامایی،علوم آزمایشگاهی امکانش هست؟؟؟بایدچکارکنم؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/8

  سلام. اگر رتبه تون بخوره می تونید البته خیلی خیلی به سختی

 • تصویر فرد

  عرفان‏ - 95/7/3

  سلام من رشته زيست شناسى عمومى ميخونم
  ميخواستم بدونم براى ارشد ميشه ژنتيك بخونم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/4

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  الهام‏ - 95/7/3

  سلام ببخشید من رشته زیست شناسی سلولی مولکولی روزانه در دانشگاه گیلان و همین رشته رو در دانشگاه آزاد تهران با گرایش ژنتیک قبول شدم.میخواستم ببینم فرقشون چیه؟چرا تو دانشگاهای آزاد بااینکه هنوز وارد ارشد نشدیم گرایشمون مشخصه؟منی که فقط گرایش ژنتیک رو میخوام آزاد تهران رو برم برام بهتره؟فرقشون چیه ممنون میشم توضیح بدید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/4

  سلولی مولکولی دربرگیرنده اکثر موارد تخصصی رشته زیس شناسی هست از بیوشیمی گرفته تا بیوتکنولوژی و میکروب ولی خود ژنتیک خیلی تخصصی تر وارد حوزه ژنتیک میشه. اصولا با این شرایط باید برید سراغ ژنتیک.

 • تصویر فرد

  سمانه‏ - 95/7/2

  سلام خسته نباشید من امسال کنکور دادم و دررشته ی سلولی مولکولی دانشگاه آزاد علوم دارویی در اومدم ممکنه بگید این رشته خوبه و بازار کارش چطوره و کسی که میخواد هزینه کنه ارزش داره یانه ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/4

  سلام. لطفا سوالتونو تو اتاق فکر گروه زیست مطرح کنید. با تشکر

 • تصویر فرد

  سمانه‏ - 95/7/2

  سلام
  بیوشیمی ازاد واحد پزشکی خوبه؟
  سطح علمی و جو دانشگاه چطوره؟
  سطح علمی ازاد پزشکی جوری هست که برای ارشد مثلا بهشتی قبول شم و بازارکار خوبی داره/

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/4

  سلام. سطح علمیش خوبه ولی به پای سراسری ها نمیرشه. احتمال قبول شدنتون برای ارشد تو بهشتی کم نیست.

 • تصویر فرد

  مهشید‏ - 95/7/2

  سلام من امسال بیوتکنولوژیک و میکرو بیولوژی دو تا دانشگاه خوب قبول شدمم ولی نمیدونم کدومو برم نظر شما چیه؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/4

  سلام. بستگی به علاقه تون به حوزه تحقیقاتی داره.

 • تصویر فرد

  zsrdi‏ - 95/7/1

  سلام من زیست شناسی سلولی مولکولی دانشگاه ازاد علوم پزشکی تهران ودانشگاه غیرانتفاعی البرزقزوین قبول شدم ازنظر کیفیت وسطح علمی کدوم بهتره؟
  ممنون اگرپاسخ بدید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/4

  سلام. ازاد علوم پزشکی تهران

 • تصویر فرد

  zsrdi‏ - 95/7/1

  سلام به نظرشما ازنظر کیفیت و سطح علمی زیست شناسی سلولی مولکولی دانشگاه ازاد علوم پزشکی تهران بهتره یا دانشگاه غیرانتفاعی البرزقزوین؟
  ممنون میشم جواب بدید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/4

  سلام. آزاد تهران

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد