برای مطالعه خود، هوشـــــمندانه برنامه ریزی کنید .

گزیده ای از اتاق فکر زیست شناسی سلولی مولکولی

ورود به اتاق فکر
 • tol tahsil zist sloli

  با سلام و خسته نباشید .
  چندتا سوال داشتم از خدمتتون ممنون میشم جواب بدین
  1.طول دوره ی کارشناسی زیست شناسی سلولی و مولکولی چند سال طول میکشه؟
  2.آیا میشه با مدرک کارشناسی زیست شناسی سلولی و مولکولی در کنکور ارشد فیزیولوژی پزشکی شرکت کرد؟
  3.برای تدریس کردن در دانشگاه ها در رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی چه مدرکی لازم است؟

 • انتخاب رشته

  سلام وقتتون بخير باشه ، من دانشجوي زيست شناسي سلولي گرايش بيوشيمي هستم ميخواستم بدونم براي ارشد ميتونم جدا از رشته هاي بالا قبول بشم ؟

 • قبولی

  سلام .خسته نباشید رتبه های من برای ارشد سلولی23 زیست17میکروب و ژنتیک12بیوشیمی20 ویروس و زبان10 هست می خواستم ببینم احتمال قبولی برای سلولی شبانه هست اخه وقتی 300صندلی بیش تر جا نیست برای چی مینویسن تا1700روزانه مجاز ترو خدا یه ذره کارنامه بیس تر بزارین .دانسگاه غیر انتفاعی چی علم و فرهنگ می تونم قبول شم؟

 • زیست

  سلام من امسال سلولی مولکولی41 بیوشیمی30 زبان30 زیست شناسی35 ویروس ایمنی40 و بقیه صفر زدم آیا احتمال قبولی تو روزانه هست؟؟ اگه هست بگید کدوم دانشگاه میتونم قبول شم؟ با توجه به محدودیت مکانی من میتونم دانشگاه شهید مدنی تبریز یا اردبیل قبول شم؟

 • آزمون

  سلام. اگر من میکرب رو 20 درصد و زیست رو 10 درصد زده باشم بقیه دروس با میانگین 3 درصد آیا احتمال قبولی من در یکی از رشته های زیست هست؟ کجا و چه رشته ای؟ با تشکر.

گرایش های کارشناسی ارشد مجموعه زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی

تعداد بازدید 130833 دفعه

رشته زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی در مقطع کارشناسی ارشد شامل 8 گرایش است.

رشته زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی در مقطع کارشناسی ارشد شامل هشت گرایش است که عبارتند از:

1)علوم سلولی و مولکولی - 2)ژنتیک - 3)میکروبیولوژی - 4)بیوشیمی - 5)بیوفیزیک - 6)زیست فناوری (بیوتکنولوژی) میکروبی - 7)زیست فناوری دریا - 8) زیست فناوری- گرایش صنعت و محیط زیست

در جدول زیر که مربوط به دفترچه راهنمای آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل) سال 1395 است، ضرایب مربوط به دروس مورد نیاز برای گرایش های مختلف آمده است. 

 

ثبت نام برای دریافت برنامه ریزی

 

ضرایب دروس آزمون کارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی بر اساس دفترچه ثبت نام 95
رشته- گرایش ضرایب به ترتیب دروس
زبان عمومی و تخصصی مجموعه زیست شناسی ژنتیک بیوشیمی سلولی و مولکولی میکروبیولوژی ویروس، قارچ، ایمنی شناسی بیوفیزیک زیست شناسی دریا
علوم سلولی و مولکولی 2 3 2 2 4 2 1 0 0
ژنتیک 2 3 4 2 2 2 0 1 0
میکروبیولوژی 2 3 2 2 1 4 2 0 0
بیوشیمی 2 3 2 4 2 1 0 2 0
بیوفیزیک 2 3 1 2 3 1 0 4 0
زیست فناوری میکروبی 2 3 3 2 0 3 2 1 0
زیست فناوری دریا 2 3 3 3 2 2 0 0 3
زیست فناوری- صنعت و محیط زیست 2 3 3 2 0 3 2 1 0

داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مجموعه زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی را دارند بسته به علاقه مندی خود به هر یک از گرایش های این رشته، می توانند با برنامه ریزی مناسب به موفقیت برسند. البته معمولاً داوطلبانی که رتبه خوبی در آزمون برای گرایش مورد نظرشان کسب می کنند، در گرایش های دیگر نیز رتبه های خوبی بدست می آورند. در زیر معرفی گرایش های مجموعه زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی و ظرفیت های پذیرش آنها آمده است.

 

مشاوره های تلفنی و حضوری

 

 

 کارشناسی ارشد علوم سلولی و مولکولی

سلولی مولکولی

 در زیست شناسی سلولی و مولکولی آنچه که مورد مطالعه قرار می گیرد، سلول و مولکول های مهم در حیات سلول که از آن جمله ماده ژنتیکی و پروتئین ها می باشند، است. در این علم چگونگی فعالیت سلول و این مولکولها بررسی می شود.

 

 

 

 

 

گرایش ژنتیک در کارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی

 ژنتیک علوم سلولی و مولکولی

  دانش ژنتیک درباره انتقال صفات وراثتی از والدین به فرزندان بحث می کند. والدینی که می توانند انسان، درخت و یا باکتری باشند. در واقع علم ژنتیک تلاش می کند تا بگوید که چه مکانیزم های مولکولی، عامل انتقال صفات از نسلی به نسل دیگر هستند و چه مکانیزم هایی باعث می شوند تا فرزندان شباهت زیادی به والدین داشته باشند و همچنین می خواهد بداند که چرا گاهی اوقات در بین والدین و فرزندان در برخی صفات تفاوت های بسیار معنی داری وجود دارد؟ این علم در این مدت کوتاه به یکی از علوم استراتژیک جهان تبدیل شده است.

 

 

 

ثبت نام برای دریافت برنامه ریزی

 

گرایش میکروبیولوژی در کارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی

 

میکروبیولوژی علوم سلولی و مولکولی

  علم میکروبیولوژی، علم بررسی و مطالعه میکروارگانیسم هاست. این علم ارتباط میکروارگانیسم ها با خودشان و نیز با موجودات عالی تر مانند انسان، گیاهان و حیوانات را مورد بررسی قرار می دهد. میکروبیولوژی، کاربردهای بسیار زیادی دارد و می توان با مطالعه و تحقیق در این علم هم میکروارگانیسم های مضرو بیماری زا را شناسایی کرده و در جهت مبارزه با آنها برآمد و هم با شناسایی انواع مفید آنها در جهت بهبود زندگی حیوانات و نباتات بهره برد.

 

 

 

گرایش بیوشیمی در کارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی

بیوشیمی علوم سلولی و مولکولی

بیوشیمی علمی است که مربوط به ترکیب اجزا و ساختار مواد موجود در سیستم های زنده و واکنش های شیمیایی انجام شده در این سیستم ها است. بيوشيمی شاخه اي از زيست شناسی و نیز شاخه ای از شيمی آلی به شمار می رود. بيوشيمی يا شيمی حياتی بيشتر به خواص شيميايی مواد آلی موجود در سلول و همچنين واكنشهايی كه بين اين مواد انجام می گيرد مربوط می شود و دانشی است كه با مولكولهای گوناگون موجود در سلولها و جانداران و با واكنشهای شيميايی آنها سر و كار دارد. بیوشیمی پایه مولکولی یک موجود زنده و واکنش هایی که در طول آن رخ می دهد را مورد بررسی قرار می دهد و هدف آن تبيين مولكولی تمام فرآيندهای شيميايی سلولهای زنده، درك كامل تمام فرآيندهای شيميايی مرتبط با سلولهای زنده در سطح مولكولی، تلاش برای شناخت چگونگی آغاز حيات و به دست آوردن درك واضح از واكنش هاي شيميايی كه درون سلول زنده صورت می گيرد و ارتباط اين واكنشها با ساختار و كار سلول است.

 

گرایش بیوفیزیک در کارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی

بیوفیزیک علوم سلولی و مولکولی

بيوفيزيك دانشي ميان رشته‌اي است كه در مرز مشترك رياضي، فيزيك، شيمي، زيست‌شناسي و حتي كامپيوتر قرار دارد. دانشمندان دراين رشته با به‌ كارگيري قوانين حاكم براين علوم به مطالعه چگونگي كاركرد موجودات زنده مي‌پردازند. تلاش براي ساخت حافظه‌هاي كامپيوتري با الگوگيري ازمولكول دی ان ای، ساخت زيردريايي، رادارهاي صوتي، بررسي آثار امواج ماكرويو و امواج الكترومغناطيسي بي‌سيم‌ بر مغز، توليد الكتريسيته توسط جانداران زنده و... مسائلي عملي پيش روي پژوهشگران در اين عرصه است. بيوفيزيك‌دانان سعي مي‌كنند بفهمند كه مغز چگونه اطلاعات را پردازش و ذخيره‌سازي مي‌كند؟ قلب چگونه خون را به داخل رگ‌ها پمپ مي‌كند؟ ماهيچه‌ها چگونه منقبض مي‌شوند؟ گياهان چگونه در فر‌آيند فتوسنتز نور را جذب مي‌كنند؟ ژن‌ها چگونه روشن وخاموش (فعال وغير‌فعال) مي‌شوند؟ و بسياري پرسش‌هاي ديگر... . البته زيست شناسان مولكولي و سلولي، دانشمندان علم ژنتيك، وبيوشيمي دان‌ها هم روي اين مباحث كار مي‌كنند ولي ديدگاه بيوفيزيك‌دانان اساساً از آن‌ها متفاوت است. بيوفيزيك‌دانان به طور ويژه به فيزيك و شيمي‌- فيزيك فرآيند‌هاي زيستي توجه مي‌كنند و دراين راستا از اندازه‌گيري، سنجش‌هاي كمي، وتحليل بيش‌ترين بهره را مي‌گيرند.

 

 

مشاوره های تلفنی و حضوری

 

 کارشناسی ارشد زیست فناوری (بیوتکنولوژی)- گرایش میکروبی

 زیست فناوری (بیوتکنولوژی)- گرایش میکروبی

بيوتكنولوژي ميكروبي عبارت است از استفاده از ويژگيهاي انواع ميكروبها در توليد و تجزيه مواد مختلف نظير هورمون هاي انساني و این کار به روش نوتركيبي، از تولید حشره كش هاي ميكروبي، توليد انواع ماكرومولكولها و استخراج كاني ها تا زدودن مواد زايد سمي در شرايط متعارف، انجام مي شود. دانشجويان‌ گرايش‌ "بيوتکنولوژي‌ ميکروبي" در کارشناسی ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی، در زمينه‌ بيوتکنولوژي‌ غذايي‌ و دارويي‌، توليد آنزيم‌ها، پروتئين‌ها، پلي‌ ساکاريدها، قارچ‌ها و مخمرها اطلاعات‌ لازم‌ را به‌ دست‌ مي‌آورند. دروس تخصصی ارائه شده برای این گرایش عبارتند از: میکروبیولوژی محیطی، فیزیولوژی میکروارگانیسم ها، پدیده های تخمیری، پروتئین ها و پلی ساکاریدهای میکروبی، بیوتکنولوژی غذایی، بیوتکنولوژی آرکی باکترها، آنتی بیوتیکها، بیوتکنولوژی قارچ ها.

 

 

ثبت نام برای دریافت برنامه ریزی

 

 

گرایش زیست فناوری دریا در کارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی

 زیست فناوری دریا علوم سلولی و مولکولی

 زیست فناوری دریا یکی از حوزه های در حال رشد زیست فناوری است که در آن، از موجوداتی چون ماهی ها، جلبک ها و یا باکتری ها به طور مستقیم و یا غیرمستقیم استفاده می شود. مهمترین فواید زیست فناوری دریا عبارتند از: 1- تولید فرآورده های جدید و اصلاح شده 2- فراهم آوردن تکنیک های جدید جهت ردیابی، ارزیابی، ذخیره، حفاظت و مدیریت اکوسیستم های دریایی 3- شیلات و پرورش آبزیان به صورت پایدار و مطمئن. زیست فناوری دريا، زمينه نسبتاً جديدي است كه به كشف و استفاده از فرآورده‌ها و فرآيندهاي برگرفته از موجودات دريايي اختصاص دارد. این موجودات دريايي منبع تركيبات منحصر به‌ فردي هستند كه داراي پتانسيل‌هاي صنعتي در زمينه‌هايي همچون توليد مواد دارويي، آرايشي، افزودني‌هاي غذايي، كاوشگرهاي مولكولي، آنزيم‌ها، مواد شيميايي ویژه و مواد شيميايي مورد استفاده در كشاورزي می باشند.

 

 

 

 

 

 

 

ظرفیت پذیرش گرایشهای کارشناسی ارشد مجموعه زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی

برای مشاهده جداول تفکیکی، استان به استان و دانشگاه به دانشگاه ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی 96 به لینک زیر مراجعه فرمایید. می توانید با کلیک بر روی نام دانشگاه، استان، نوع دوره، گرایش و هر پارامتر دیگر، لیستها را فیلتر کنید تا اطلاعات را با جزئیات دقیق تر بررسی نمایید.

بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

جدول دانشگاهها و ظرفیتهای پذیرش کارشناسی ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی 96 

 

ضمنا با عضویت در کانال انتخاب رشته می توانید اطلاعات بسیار مفیدی را در زمینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی به دست آورید.

 

ثبت نام برای دریافت برنامه ریزی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  سیداشرف سادات‏ - ۶م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  بنده سیداشرف سادات دارنده سند کارشناسی از رشته ادبیات فارسی دانشگاه هرات( افغانستان).
  ولی علاقه مند شدید به آموزش در زمینه محیط زیست می باشم که متاسفانه درکشور ما( دانشگاه های افغانستان) زمینه ادامه تحصیل محیط زیست میسر نیست.
  ازین جهت خواهان پیدا کردن مرجعی برای پذیرش خود هستم تا در عرصه محیط زیست، سند کارشناسی ارشد خود را به دست بیاورم.
  حالا دیدم در دانشگاه های کشور هم زبان ما( جمهوری اسلامی ایران) چنین فضای میسر است، اگرممکن باشد زمینه را برایم میسر سازید.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۶م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  دوست عزیز، رشته محیط زیست زیر مجموعه رشته زیست شناسی نمی باشد و این رشته یک رشته مجزاست و در زیر مجموعه رشته مهندسی عمران نیز وجود دارد. درسهای مورد نظر برای آن نیز ارتباطی با مدرک کارشناسی شما ندارد. البته هیچ منعی در تغییر رشته در مقطع کارشناسی ارشد در ایران وجود ندارد. اگر دانشگاه کارشناسی شما مورد تایید دانشگاههای ایران باشد امکان ادامه تحصیل در رشته محیط زیست در دانشگاههای ملی، آزاد، پیام نور و غیر انتفاعی ایران را دارید. البته باید در آزمون کارشناسی ارشد این رشته پذیرفته شوید.

 • تصویر فرد

  Ftm‏ - ۲۱م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام وقتتون بخير باشه ، من دانشجوي زيست شناسي سلولي گرايش بيوشيمي هستم ميخواستم بدونم براي ارشد ميتونم جدا از رشته هاي بالا قبول بشم ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  بله میتونید.

 • تصویر فرد

  M‏ - ۱۶م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام من داوطلب کنکورتجربی۹۵ قصدم این بودکه کارشناسی روعلوم سلول مولکولی بخونم و ارشدرو ژنتیک یامیکروبیولوژی امادرمقطع کارشناسی هم رشته های ژنتیک ومیکروبیولوژی دردانشگاه هاتدریس میشه. بهتره که ازکارشناسی ژنتیک یا میکروبیولوژی بخونم یاکارشناسی روعلوم سلول مولکولی بخونم ودر ارشدبه یکی ازاین گرایش هاورود کنم؟آیامیشه ازخودرشته زیست شناسی واردرشته مهندسی ژنتیک وبیوتکنولوژی شد؟
  باچه رتبه ای میشه دررشته علوم سلول مولکولی درمقطع کارشناسی دانشگاه دولتی ازمنطقه۳قبول شد درضمن وضعیت تدریس این رشته دردانشگاه آزادوغیرانتفاعی به خصوص دردانشگاه غیرانتفاعی آل طاهادرتهران خوبه؟شهریه این رشته درآزادوغیرانتفاعی به چه صورتیه؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۷م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام. بهتر هست که از اول با فوکوس کامل برید جلو و برید سراغ رشته های تخصصی به جای این که از ارشد این کار رو انجام بدید. از خود رشته زیست شناسی هم می تونید وارد رشته مهندسی ژنتیک بشید البته در مقاطع بالاتر. با رتبه ای از حدود 550 تا 7500 منطقه شانس قبولی دارید اونم دانشگاهی مثل شهید بهشتی البته برای سلولی مولکولی که پرسیده بودید.
  وضعیت تدریس در دانشگاهای درجه پایین بسیار بده و زیاد بهایی به پایه علمی دانشجو داده نمیشه. هزینه 4 سال تحصیل هم تقریبا تو آزاد حدود 8 ملیون هم شهریه و سایر هزینه ها و در غیر انتفاعی تقریبا 5 ملیون.

 • تصویر فرد

  صفورا‏ - ۲۲م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  بنده کارشناسی علوم جانوری دارم
  امکان تحصیل در رشته بیوتکنولوژی میکروبی از طریق استعداد درخشان را دارم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۳م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  بله امکانش هست.

 • تصویر فرد

  tara‏ - ۲۳م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  وقتتون بخیر.
  من داوطلب کنکور امسال هستم و برخلاف خیلی از بچه های تجربی که به امید پزشک شدن میرن جلو من عاشق علوم پایه و مخصوصا ژنتیک هستم.
  سوالمم از شما اینه که الان چه دانشگاهای دولتی زیست شناسی سلولی مولکولی گرایش ژنتیک رو از کارشناسی دارن ؟ و اینکه حدودا چه رتبه ای نیازه ؟ منطقه 1 هم هستم. ممنون از راهنماییتون

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۴م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  دانشگاههای زیادی این رشته رو ندارند. دانشگاههای سیستان و بلوچستان، شاهد تهران، شهرکرد، باهنر کرمان، چمران اهواز و دانشگاه اصفهان و چند تا غیرانتفاعی این رشته رو از کارشناسی دارند.
  قطعا بین اینها بهترین دانشگاه، دانشگاه اصفهان و بعد چمران اهواز هست که باید رتبه تون 4500 تا 7000 باشه.

 • تصویر فرد

  مریم‏ - ۳۰م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید من رشته کارشناسیم زیست شناسی گرایش علوم گیاهیه میخواستم بپرسم ازتون امکانش هست که با این رشته و گرایش در کارشناسی ارشد وارد رشته میکروبیولوژی یا ایمنولوژی بشم.اگه میشه لطفا راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  بله امکانش هست.
  برای رشته ایمنی شناسی می تونید عضو سیستم شده و برنامه ریزی مختص این رشته و یک جلسه مشاوره رایگان رو دریافت کنید.

 • تصویر فرد

  نادر‏ - ۵م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من ترم اخر کارشناسیه میکروب هستم سوالم این بود که امکان ارشد پزشکی برام هست اطلاعات جدیدی ندارم راهنمایی میخواستم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۵م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله هست و در بسیاری از رشته هاش به خاطر نوع رشته لیسانستون می تونید شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  فرنوش‏ - ۸م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام من دانشجوی ترم هشت سلولی مولکولی هستم بورسیه ارشد بدون آزمون برای رشته های سلولی ،بیوشیمی و فیزیولوژی جانوری در دانشگاه رازی بهم تعلق گرفته
  1-کدومش بهتره به نظر شما
  2-هیچ علاقه ای به رشته تحصیلیم ندارم و به پزشکی و تغذیه علاقمندم آیا این تصمیم درستیه که امسال بورسیه رو نرم و برای سال بعد ارشد تغذیه و کنکورسراسری رو شرکت کنم
  3- کدام دانشگاه بین الملل پذیرش پزشکی بدون آزموت دارد
  خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۸م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  تصمیم درستی نیست چون بازار کار اصلا خوبی نداره. تصمیم به نرفتن و خوندن رشته هایی مثل تغذیه و یا سایر رشته های وزارت بهداشت منطقی تر به نظر می رسه.
  درباره دانشگاه بین الملل هم اطلاعات زیادی ندارم.
  بهتره سوالتون رو در این باره تو اتاق فکر مطرح کنید تا کامل و جامع از طریق اساتید مشاور راهنمایی بشید.

 • تصویر فرد

  امیری‏ - ۱۰م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام من رشته دبیرستانم تجربی بوده نخواسته دانشگاه فرهنگیان رشته آموزش ابتدایی قبول شدم .اما میخوام ارشدم زیست جانوری بخونم آیا امکانش هست؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۱م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  بله امکانش هست.

 • تصویر فرد

  س.ش‏ - ۱۰م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام آیا به جز این رشته ها رشته های دیگه ای هم هست واسه ارشد؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۱م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  براساس اطلاعات دفترچه رشته دیگه ای نیست.

 • تصویر فرد

  مریم‏ - ۱۶م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید.دفترچه راهنمای ارشدو دانلود کردم متاسفانه رشته ایمونولوژی برای رشته زیست شناسی گرایش گیاهی پذیرش نداره یعنی هیچ راهی نیس؟
  تنها دوتا انتخاب دیگه برام مونده که از بین میکروبیولوژی پزشکی و هماتولوژی کدومش بهتره و بازار کار بهتری داره؟
  و اینکه با توجه به اینکه دانشگاه آزاد هماتو نداره امکان قبولیش تو روزانه چطوریه؟حدودا چه رتبه ای میخواد؟
  خیلی ممنون میشم جوابمو بدین.مرسی

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۸م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  گرایش هماتو پذیرشش سخته و تعداد رقبا به نسبت پذیرش زیاده. باید حداقل 1500 ساعت مطالعه داشته باشید تا رتبه تک رقمی بیارید.
  میکروبیولوژی با زمان 1300 ساعته این امکان براتون وجود داره که رتبه خیلی خوبی بیارید.

 • تصویر فرد

  راضیه‏ - ۱۹م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام ببخشید من رشته لیسانسم زیست شناسی عمومی هست میخواستم ببینم چطور میشه ازطریق زیست رفت پزشکی خوند؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۰م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  می تونید برید تو رشته علوم پایه پزشکی مثل بیوشیمی بالینی، ایمنی شناسی، هماتولوژی و .... اگر به دفترچه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت مراجعه کنید م یتونید رشته هایی رو که توش مجاز به شرکت هستید رو ببینید.
  امکان رفتن به خود رشته پزشکی براتون وجود نداره، مگر این که مجدد کنکور سراسری رو بدید تو رشته تجربی

 • تصویر فرد

  reza‏ - ۲۳م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  باسلام و سپاس از سایت فوق العاده شما
  ببخشید بریا تحصیل در این رشته آینده شغلی خوبی پیش رو هستش؟؟میشه ارشد رو علوم تشریحی و یا در ارشد های عبوم پزشکی شرکت کرد؟ اگه میشه چقدر تفاوت دارن؟
  و اینکه دانشگاه مراغه هم داره این رشته رو به نظرتون خوبه؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۳م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  کلا رشته های زیست در علوم پایه بازار کار خوبی ندارند. یعنی به نسبت فارغ التحصیل و متقاضی کار، بازار کار بسیار محدود و ناچیزی براشون وجود داره.
  شما امکان خوندن ارشد در مقاطع علوم پایه پزشکی رو از طریق آزمون وزارت بهداشت دارید که در مقطع ارشد برگزار میشه و با توجه به رشته تون رشته های زیادی رو هم می تونید شرکت کنید مثل ژنتیک پزشکی، میکروبیولوژی، بیوشیمی بالینی، ایمنی شناسی پزشکی، هماتولوژی و .... تفاوت زیادی بین ارشد علوم و بهداشت هم از نظر بازار کار و هم از نظر سختی آزمون و محدود بودن پذیرش وجود داره-

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۳م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  آزمون وزارت علوم سخت تر و پذیرش بالایی داره ولی بازر کار افتضاحی داره
  آزمون وزارت بهداشت آزمون راحت تر ولی با پذیرش خیلی خیلی پایینی داره و بازار کار خوبی هم داره
  میانیگن درصد قبولی برای علوم 20 تا 30 درصد
  میانگین درصد قبولی تو بهداشت: 60 تا 80 درصد.
  درباره مراغه هم می تونید به سایت سنجش مراجعه کنید و دفترچه انتخاب رشته سال گذشته رو از بخش کارشناسی ارشد دانلود و ببینید که مراغه چقدر و چه رشته ای رو پذیرش داره
  برای بهداشت هم به سایت سنجش پزشکی مراجعه کنید و دفترچه انتخاب رشته و محل سال گذشته رو ببینید تا درباره مراغه اطلاعاتتون کامل بشه

 • تصویر فرد

  مرتضی‏ - ۲۶م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام تو رو خدا منو راهنمایی کنید من امسال تو بیوشیمی 30 زیست سلولی 40 زبان40 مجموعه زیست 40 بقیه صفر زدم شانس قبولی دارم یا نه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  بله شانس قبولی دارید. برای این که بدونید قبولیتون کجا خواهد بود لطفا سوالتون رو در اتاق فکر گروه زیست سلولی- مولکولی مطرح کنید تا استاتید و مشاوران 3گام ببینند و بتونند پاسختون رو بدن.

 • تصویر فرد

  نازنین ‏ - ۲۸م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام من در حال حاضر در مقطع کارشناسی بیو تکنولوژی تحصیل میکنم امکان ادامه تحصیل در رشته دکترای علوم آزمایشگاهی را دارم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  بله دارید. ارشد رو در یکی از زیر مجموعه های علوم آزمایشگاهی وزارت بهداشت می خونید و بعد برای دکترا ادامه تحصیل می دید.

 • تصویر فرد

  شیدا‏ - ۳م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام من دانشجوی زیست شناسی عمومی هستم واسه کارشناسی ارشد میتونم مامایی یا ویروس شناسی بخونم؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۵م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  مامایی نمی تونید ولی ویروس شناسی رو می تونید.

 • تصویر فرد

  ونوس-غ‏ - ۶م تیر ماه۹۵ نظر داد

  با سلام و خسته نباشید. چند تا سوال داشتم:
  ۱- من فارغ التحصیل کارشناسی رشته مدیریت دولتی هستم. آیا میتونم برای ارشد رشته زیست شناسی سلولی مولکولی انتخاب کنم؟
  ۲-برای اینکه بتونم روی درمان سرطان کار
  کنم باید چه رشته ای رو بخونم.
  ممنون میشم منو راهنمایی کنید. با تشکر فراوان

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۶م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  بله میتونید.
  گرایشهایی مثل ژنتیک و خود سلولی مولکولی و یا زیست فناوری خوب هستند برای این کار.

 • تصویر فرد

  مهسا‏ - ۸م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام ببخشید توی دفترچه بهداشت نوشته زیست شناسی کلیه گرایش ها
  این کلیه گرایش ها شامل بیوشیمی هم میشه؟؟
  چون اخه بیوشیمی تو زیرگروه زیست سلولی مولکولی هس
  یا فرق نداره؟!

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۰م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. فرقی نداره و می تونید شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  اکبری‏ - ۸م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من داوطلب کنکور سراسری ۹۵ هستم و ژنتیک رو خیلی دوست دارم
  اما با توجه به اینکه دانشگاه های تهران(به جز شاهد) این رشته رو ندارن،میتونم برای کارشناسی میکروبیولوژی بخونم و بعد برای ارشد وارد رشته ی ژنتیک بشم؟
  و اینکه میکروبیولوژی رو دانشگاه تهران یا شهید بهشتی کارشناسی دارن؟
  ممنون میشم جواب بدید.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۰م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید تو ارشد تغییر بدید. بله دارند تهران و بهشتی

 • تصویر فرد

  نسیم‏ - ۹م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام ببخشید رشته کارشناسی من زیست سلولی مولکولی گرایش ژنتیک هست و الان بعد4سال میخوام تازه واسه ارشد بخونم میشه راهنماییم کنید چ رشته هایی بازار کارش بیشتره ؟؟؟ ممنون میشم.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۰م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. برای بازار کار بهتر برید سراغ آزون ارشد وزارت بهداشت. برای شما تعداد رشته هایی که می تونید تو بهداشت شرکت کنید خیلی زیاده

 • تصویر فرد

  ss‏ - ۱۱م تیر ماه۹۵ نظر داد

  ببخشید بهترین بازار کار واسه ی ارشد چی هست؟ رشته ی من ژنتیکه

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۵م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. تو رشته زیست اکثر گرایها بازار کار خوبی ندارد و به خاطر همین خیلیها می رن به سمت رشته های ارشد وزارت بهداشت.

 • تصویر فرد

  pariya‏ - ۱۱م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشین
  من دانشجوی کارشناسی رشته زیست سلولی مولکولی هستم میخواستم بدونم میتونم برای ارشد رشته جنین شناسی بخونم؟اگه نمیشه از چه طریقی میتونم وارد این رشته بشم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۵م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید. برای ارشد وزارت علوم محدودیتی در تغییر رشته وجود نداره.

 • تصویر فرد

  ونوس_غ‏ - ۱۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عباداتتون.
  ممنون از پاسخ خوبتون.
  چند سوال:
  ۱_با توجه به اینکه رشته کارشناسیم( مدیریت دولتی) به رشته هایی که میخوام برای ارشد بخونم(یکی از رشته هی زیست شناسی) ارتباطی نداره بین رشته هایی که فرمودین(سلولی مولکولی٬ زیست فناوری٬ ژنتیک و ....) کدام یک درصد پذیرش بالاتری داره و راحت تر میشه خوند
  ۲_با توجه به سوال یک٬ من برای شروع باید از چه منابعی استفاده کنم؟ کتاب یا جزوه های آموزشی(مدرسان شریف٬ سنجش تکمیلی و....)
  ۳_ با توجه به سوال دو ٬عناوین کتاب هایی که برای آزمون لازم است از کجا پیدا گنم و یا اینکه کدوم موسسه آموزشی جزوات مفید تری برای قبولی در آزمون دارند؟
  ۴_ بهترین زمان برای شروع مطالعه کی هست؟
  ۵_ لطفا بگین فرق بین آزمون ارشد وزا ت علوم و وزارت بهداشت (با توجه به مطالبی که در پیام ها بود) چیست؟ و زمان شروع ثبت نامشون کی هست؟
  با تشکرفراوان از حوصله خوبتون برای پاسخگویی. عید فطر هم پیشاپیش مبارک

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۵م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. سوالتون رو در اتاق فکر مطرح کرده بودید و همونجا هم جواب کاملی بهتون داده شد.

 • تصویر فرد

  الهام‏ - ۱۵م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید.من دانشجوی رشته زیست شناسی علوم گیاهی هستم.خاستم بپرسم برای ارشدمیتونم روی چه رشته ایی که جز پیراپزشکی هاباشه حساب بازکنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۵م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. تو وزارت علوم تو همه رشته ها حتی رشته های غیرمرتبط و تو وزارت بهداشت هم که رشته ها رو لیست کردند تو دفترچه راهنمای ثبت نام.

 • تصویر فرد

  رضا‏ - ۱۸م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید ,ببخشید خواستم بدونم ایا با داشتن مدرک کارشناسی ژنتیک یا بیوشیمی باز کاری هست؟تو چه مراکزی یا جاهایی ؟در ضمن برای رشته کلی زیست شناسی چه گرایشی تو ارشد بازار کار خوبی داره؟
  ممنونم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۰م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتون رو تو اتاق فکر گروه مطرح بفرمایید.
  با تشکر

 • تصویر فرد

  فرشته ترکاشوند‏ - ۱۹م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام لیسانس پرستاری از دانشگاه ازاد در کدام یک از گرایشهای زیست مولکولی پزشگی برای ارشد می توانم شرکت کنم ؟متشکرم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۰م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتون رو در اتاق فکر تخصصی رشته مطرح بفرمایید. با تشکر

 • تصویر فرد

  Mona baghernezhad‏ - ۲۰م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام ببخشيد به سوال من واضح جواب بدهيد من دانشجوي كارشناسي ميكروبيولوژي هستم من براي ارشد با يك رتبه ي خيلي خوب ميتونم زير مجموعه هاي پزشكي بخونم؟ و آيا زنان هم ميتونم بخونم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. شما م یتونید ارشد وزارت بهداشت شرکت کنید یعنی رشته های پیراپزشکی و علوم پایه پزشکی. خود گرایشهای پزشکی رو نمی تونید شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  ضیا‏ - ۲۲م تیر ماه۹۵ نظر داد

  با سلام من دانشجوی ترم آخر زیست شناسی عمومی هستم می خواستم ازتون بپرسم که کدوم گرایش ارشد بازار کار بهتری دارد؟ لطفا منو راهنمایی کنید.
  ضمنا 14 ترمه شدم و می تونم امسال ارشد شرکت کنم , و برای ارشد حداقل معدل چند است؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۳م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. برای مقطغ لیسانس حداقل معدل 12 و برای ارشد 14 هست. درباره بازار کار گرایشها لطفا سوالتونو تو اتاق فکر مطرح بفرمایید. با تشکر

 • تصویر فرد

  z.z‏ - ۲۸م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من کارشناسی رشته میکروبیولوژی هستم میخواستم بدونم چطوری میتونم از طریق این رشته وارد دانشگاه فرهنگیان بشم و معلم زیست شوم ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتون رو تو اتاق فکر گروه تخصصیتون مطرح بفرمایید. با تشکر

 • تصویر فرد

  Somaye‏ - ۲۸م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید.
  من کنکوری 95بودم خیلی به ژنتیک علاقه دارم ولی دولتی ژنتیک نمیارم.میشه برم کارشناسی میکروبیولوژی برای ارشد برم ژنتیک؟؟
  اگه نمیشه به نظرتون امسال برم دانشگاه ازاد ژنتیک بخونم بهتره یا بشینم پشت کنکور سال دیگه دولتی بیارم؟؟
  اگرم میشه بازم بهتره برم آزاد ژنتیک یادولتی میکروبیولوژی بعد ارشد تغییر رشته بدم؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۹م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. می تونی بر یمیکروب بخونی و بعد برای ارشد ژنتیک بخونی. اما این ریسک رو که بری دانش گاه آزاد ژنتیک بخونی رو اصلا نکن. چون واقعا پایه علمی میکروب دولتی تو رو راحت تر تو ارشد به ژنتیک می رسونه تا پایه علمی ژنتیک دانشگاه آزاد. اگر هم که واقعا ژنتیک رو انقدر دوست داری که یک سال باید بمونی پشت کنکور.

 • تصویر فرد

  مجتبی‏ - ۳۰م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام.خسته نباشید.بنده کارشناس میکروبیولوژی ام
  خواستم بمرسم میشه ارشد تغذیه شرکت کنم؟
  ارشد تغذیه دولتی و ازاد و وزارت بهداشت ارائه دادنه یا فقط دولتی داره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. به می تونید ادامه بدید. هم دولتی داره و هم آزاد. البته آزمونش زیر نظر وزارت بهداشته کلا.

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - ۷م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  فاطمه : سلام خسته نباشید.من دررشته میکروبیولوژی مشغول به تحصیلم.ایا ارشد فیزیوتراپی میتونم شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۷م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. امکانشو ندارید.

 • تصویر فرد

  آتی‏ - ۸م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام من کارشناسی زیست سلولی مولکولی گرایش ژنتیک دارم واسه ارشد میتونم مامایی شرکت کنم??
  دانشگاه آزاد یا ملی فرقی نمیکنه

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. برای ارشد وزارت بهداشت که نمی تونید.

 • تصویر فرد

  سارا‏ - ۹م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. خسته نباشید. من داوطلب کنکور ۹۵ هستم.
  با توجه به درصد هام که حساب کردم رشته ی سلولی مولکولی دانشگاه تهران و شهید بهشتی رو قبول نمیشم( نه میکروبیولوژی و نه علوم سلولی) اما زیست شناسی رو حتما قبولم‌. می خواستم بدونم میشه الان توی دانشگاه تهران یا شهید بهشتی زیست خوند و برای ارشد رفت علوم مولکولی؟ یا حتی ژنتیک؟ واحد های تخصصی این ۲رشته تفاوت زیادی با هم دارن؟
  سواله بعدیم هم اینه که بین زیست گیاهی و جانوری از کدوم راحت تر میشود برای ارشد رفت مولکولی ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید برای ارشد این تغییر رشته رو بدید. ضمنا گیاهی و جانوری خیلی سخت می کنه کارتونو.

 • تصویر فرد

  سمیه‏ - ۱۵م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  اظلاعیه جدید وزارت بهداشت برا ندادن شماره نظام پزشکی درسته ؟
  من کارشناسی رشته زیست شناسی گیاهی هستم برا ارشد رفتن به وزارت بهداشت به مشکل بر نمیخورم
  رشته میکروبیولوژی رو دوس دارم
  از وزارت علوم بخام برم میکرو خوبه؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله درسته. بله انتخاب خوبیه.

 • تصویر فرد

  میلاد‏ - ۱۷م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  با سلام
  من داوطلب ارشد زیست 96 هستم هنوز شروع نکردم ... میخوام بپرسم ایا موسسه اموزشی خاصی سراغ دارین که بهترین کیفیت را دارا باشد ... همه بهم میگن خودت بخونی قبولی ... نیاز به خرج الکی نیست ... خواهش میکنم راهنمایی کنین خیلی گیجم واقعا نیاز به راهنمایی دارم ... خیلی ممنون هر گونه راهنمایی در رابطه با منابع نحوه مطالعه هر چی که بتونه کمکم کنه اینم شمارمه 09903991017 , milad.shah1991@gmail.com
  خیلی خیلی ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. برید تو اتاق فکر مطرح کنید تا دوستان و مشاوران تخصصی کامل راهنماییتون کنند.

 • تصویر فرد

  el‏ - ۱۸م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام من خیلی به رشته ی ژنتیک علاقه دارم میخواستم بدونم که اگه همین رشته ی سلولی مولکولی رو تا مقطع دکتری ادامه داد میشه آزمایشگاه ژنتیک زد؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. براساس مصوبه وزارت بهداشت مهر نظام پزشکی و مجوز تاسیس آزمایشگاه به لیسانسه های غیر مرتبط با پزشکی داده نمیشه حتی با گرفتن مدرک دکترا.

 • تصویر فرد

  n‏ - ۲۱م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام من میخوام کارشناسی رشته سلولی مولکولی بخونم . نظرتون در این باره چیه؟ ارزششو داره؟ چه جور رشته ای و بازار کارش چه جوریه؟ گرایش های ارشدش چه رشته هایی هست؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بازا رکا ربه نسبت ضعیفی داره ولی تو ارشد گرایشهای مرتب با پزشکیش خیلی زیاده

 • تصویر فرد

  سارامحمودی‏ - ۲۲م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام من رشته میکروبیولوژی میخونم میخواستم بدونم میشه برم تو ارشد برای پرستاری یا علوم آزمایشگاهی ؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  پرستاری نه ولی علوم آزمایشگاهی بله

 • تصویر فرد

  یلدا فرهنگ‏ - ۲۳م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من در کنکور 95 شرکت کردم و با توجه به رتبه ای که آورده ام نمیتونم سلولی مولکولی در دانشگاه هایی که مدنظر داشتم قبول شم .
  میخاستم راهنماییم کنید ضمن اینکه فرصت زمانی زیادی برای انتخاب رشته ندارم که من از طریق چه رشته های دیگری بعد از تحصیل در مقطع کارشناسی میتونم در ارشد وارد سلولی یا ژنتیک و بیوتک شم .
  و از جمله سوالایی که برام پیش اومده اینه که آیا میشه از شیمی محض هم ارد بیوتک شد؟!
  باتشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. در مقطع ارشد وزارت علوم هیچ منعی برای تغییر رشته وجود نداره و حتی از شیمی هم می تونید برید و بیوتک بخونید ولی وزارت بهداشت یک سری محدودیت ها داره.

 • تصویر فرد

  Hamid‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام من کارشناس زیست شناسی گرایش عمومی هستم خواستم ببینم واسه ارشد میتونم پرستاری شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. خیر نمی تونید.

 • تصویر فرد

  سیدامجد‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من داوطلب کنکور95 بودم و علاقه به ژنتیک دارم اما نمیدونم ژنتیک پزشکی بهتره یا انسانی؟
  و چه فرقی با هم دارن؟
  و برای انتخابشون باید در دوره لیسانس چی بخونم؟
  همینطور برای بورس دکترا باید چه دانشگاهی ادامه بدم؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. ژنتیک پزشکی بیشتر با بیماریها و نارساییهای ژنتیکی سر و کار داره و ژنتیک انسانی با نسخه ژنوم و پروژه های ژنوم انسانی سر و کار داره. ژنتیک پزشکی بهتره. اصولا باید زیست سلولی مولکولی بخونید تو لیسانس. هر قدر دانشگاه بهتری باشید شانستون برای دکترا بیشتر میشه.

 • تصویر فرد

  سیدامجد‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  ببخشید میخواستم بدونم کدوم دانشگاه ها در مقطع دکترا بورس خارج از کشور دارن؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۵م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتونو تو اتاق فکر گروه زیست مطرح کنید.
  با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. هر چند سال یکبار لیستی از رشته ها ارائه میشه که دانشگاهی خاص بورسیه می کنه. اصولا در گرایشهای زیست و پزشکی دانشگاه شهید بهشتی سردمداره.

 • تصویر فرد

  مینا‏ - ۲۵م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام من داوطلب کنکور95 بودم.من به رشته ژنتیک علاقمندم میخواستم ببینم الان من کارشناسی رشته هایی مثله زیست شناسی گیاهی یا جانوری یا فناوری رو هم انتخاب کنم بعدا این رشته ها به ژنتیک گرایش دارن واسه مقاطع تحصیلی بالاتر؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۵م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله امکان تغییر رشته رو دارید تو مقطع ارشد.

 • تصویر فرد

  زهرا مهدوی نژاد‏ - ۲۵م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام،
  ممنون از سایت خوبتون،
  من رشته ی کارشناسیم زیست گیاهیه، میخواستم ببینم میتونم برا ارشد رشته ی مهندسی منابع طبیعی محیط زیست شرکت کنم؟

  و کلا از کجا باید متوجه بشم با کارشناسی زیست گیاهی، میشه تو ارشد چه گرایش هایی رو شرکت کرد؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید و هیچ مشکلی نداره. کلا تو ارشد وزارت علوم تغییر رشته هیچ محدودیتی نداره.

 • تصویر فرد

  پانته ا‏ - ۲۶م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام ببخشید میشه کارشناسیت رو زیست جانوری بخونی بعد واسه ی ارشد میکروبیولوژی بخونی؟امکان همچین چیزی هس؟ خیلی ممنون میشم اگ کمکم کنین ب کمکتون نیاز دارم.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله میشه.

 • تصویر فرد

  محمد عرفان‏ - ۲۶م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید..سایتتون عالیه..به نظر شما با رتبه ۱۴۵۰۰میتونم علوم آزمایشگاهی یا پرستاری منطقه ۳ قبول شم؟؟به نظرتون این رشته ها رو انتخاب کنم یا زیست شناسی سلولی مولکولی؟؟؟کدومشون بازار کارش بهتره.؟لطفا جواب بدید..مممون.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  شانس قبولیتون تو پیراپرشکی پایینه و بازار کارشون از زیست خیلی بهتره.

 • تصویر فرد

  محمدامین‏ - ۲۸م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام خواهشا جواب بدید خیلی برام مهمه من امسال کنکور دادم و رتبه زیاد خوبی ندارم (67000) شدم حالا چند تا سوال دارم به نظرتون:
  1.زیست شناسی عمومی پیام نور بخونم؟آیا بعدا امکان تغییر رشته به ژنتیک هست؟یا کلا پیام نور خوبه به نظرتون؟
  2.ژنتیک آزاد بخونم؟
  یا کلا بمونم برای سال بعد

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله امکان تغییر رشته تو ارشد رو داری. اصولا ژنتیک آزاد بهتره.

 • تصویر فرد

  زهرا راستین‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام ببخشید من امسال کنکور دادم دانشگاه آزاد تدریسش واسه میکروبیولوژی خوبه؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۱م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بستگی به دانشگاهش داره.

 • تصویر فرد

  زهرا راستین‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام ببخشید من با رتبه 66051سهمیه منطقه دو و نمره 5625زیرگروه دو از دانشگاه آزاد ارومیه از بهداشت عمومی و خانواده درمیام؟؟؟سپاسگزارم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۱م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله خیلی شانس دارید.

 • تصویر فرد

  Saghar Rad‏ - ۱م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام,من دانشجوی میکروبیولوژی هستم,به رشته های پزشکی و دندان پزشکی و پرستاری و مامایی و علوم آزمایشگاهی خیلی علاقه دارم,برای ارشد امکان شرکت در آزمون کدوم یکی از این رشته هارو دارم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. فقط علوم آزمایشگاهی

 • تصویر فرد

  فرناز‏ - ۳م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلاام رشته من زیست شناسی - عمومی هست. میخواستم بدونم واسه ارشد میتونم بیوشیمی یا ژنتیک بخونم؟ یا نه حتما باید رشته زیست شناسی - سلولی مولکولی باشه؟
  ممنون میشم جواب بدید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  پگاه‏ - ۴م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام من در انتخاب رشته دانشگاه ازاد شانس قبولی خیلی زیادی در رشته میکروبیولوژی پزشکی تهران و علوم سلولی مولکولی پزشکی تهران دارم می خواستم بدونم بنظر شما کدوم رشته از نظر بازار کار و سطحش بهتره؟؟؟ با اینکه من به علوم پایه هر رشته ایش علاقه هم دارم ولی تو کدوم ازین رشته ها میشه بهتر بود؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۶م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلولی مولکولی به خاطر تنوع درسی و البته امکان تغییر رشته به رشته های خیلی خوب تو ارشد بهتره

 • تصویر فرد

  Arian ‏ - ۸م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام ببخشید بین دو رشته میکروبیولوژی و بیوشیمی چه فرقی هست. از لحاظ گرایش ارشد و اینکه از کدوم میشه برای ارشد علوم آزمایشگاهی یا هماتو رفت؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۹م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. از هر دو میشه وارد رشته ای که گفتید بشید. فرقشون هم که واضحه یکی روی میکروب شناسی کار می کنه و یکی دیگه روی ولکولها و فرآیندهای زیست شیمیایی این مولکولها در ارگانهای مختلف بدن.

 • تصویر فرد

  Arian ‏ - ۹م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  اها مرسی از پاسخ گوییتون بعد یه سوال دیگه این که از میکروبیولوژی میشه ارشد بیوشیمی بالینی شرکت کرد؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۰م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  بله میشه.

 • تصویر فرد

  f.s‏ - ۱۰م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  با سلام وخسته نباشید. من لیسانس ژنتیک هستم.میخواستم ارشد رو ژنتیک پزشکی ادامه بدم اما بعد از 2 سال پشت کنکور موندن امسال سلولی مولکولی(وزارت علوم) دانشگاه اردبیل روزانه قبول شدم.تو بهداشت سال اول رتبم 500 بود امسال هم 300 شد. الان واقعا نمیدونم چیکارکنم برم سلولی مولکولی بخونم یا بمونم سال بعد دوباره بهداشت بدم. چون روزانه قبول شدم اگه نرم متاسفانه از علوم هم محروم میشم سال بعد.ولی خودم به ژنتیک خیلی علاقه دارم. ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۰م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتونو تو اتاق فکر مطرح بفرمایید. با تشکر

 • تصویر فرد

  Maryam ‏ - ۱۱م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام در علوم پایه از نظر اساتید و امکانات شهر قدس بهتره یا اسلامشهر.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۳م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. تفاوت زیادی ندارند.

 • تصویر فرد

  سالور‏ - ۱۴م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام من گارشناسی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی دارم برای ارشد میتونم هوشبری یا اطاق عمل بزنم چون خیلی علاقه دارم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۰م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  دقیق اطلاع نداریم.

 • تصویر فرد

  علی ‏ - ۱۴م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  آیا میشه با لیسانس زیست شناسی عمومی وارد رشته ی بیوسیستماتیک جانوری شد

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۵م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله

 • تصویر فرد

  پریسا‏ - ۱۷م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  با سلام.میخواستم بدونم با مدرک کارشناسی میکروبیولوژی میتونم واسه ارشد رشته های پیراپزشکی مثل فزیوتراپی یا سی تی اسکن شرکت کنم؟و اینکه شانس قبولی به چه صورته؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۷م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. فیزیوتراپی که نمی تونید. منظورتون از سی تی اسکن پرتو شناسی و رادیولوژیه؟

 • تصویر فرد

  parisa‏ - ۲۳م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام من دانشجوی کارشناسی علوم سلولی مولکولی دانشگاه ازاد واحد تهران پزشکی هستم،میخوام بدونم شانسم برای گرفتن بورسیه دانشگاهای معتبر چ جوریه...اصا مدرک این دانشگاهو قبول دارن ؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. برای لیسانس به ارشد کارتون سخته. بهتره که شما اول ارشد رو سراسری قبول بشید و بعد برای اپلای اقدام کنید.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. برای لیسانس به ارشد کارتون سخته. بهتره که شما اول ارشد رو سراسری قبول بشید و بعد برای اپلای اقدام کنید.

 • تصویر فرد

  محبوبه‏ - ۲۴م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام.من لیسانس مامایی هستم .ارشد ژنتیک آزاد قبول شدم. میخوام بدونم برای دکتری میتونم ژنتیک وزارت بهداشت شرکت کنم؟ اگه دکتری بگیرم بهم مجوز تاسیس آزمایشگاه میدن یانه....
  امیدوارم جواب سوالمو بدین...باتشکر فراوان

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۵م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. برای شکرت در دکترا مشکلی ندارید اما برای اخذ مجوز براساس قوانین جدید گرفتن مجوز براتون خیلی سخته و غیر مجاز هستید برای گرفتن مجوز.

 • تصویر فرد

  محبوبه‏ - ۲۵م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  ممنونم از پاسخ گوییتون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۰م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  خواهش می کنیم.

 • تصویر فرد

  فرزانه‏ - ۲۶م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من ارشدژنتيک دانشکاه ازاد مشهدقبول شدم ميخواستم بدونم اياارزش داره من اين همه هزينه کنم اين رشته رابخونم يانه خواهش ميکنم جوابم.بدين جون شنبه بايدبرم براي ثبت نام کنم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۷م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بستگی به هدفتون داره.

 • تصویر فرد

  سارا زال‏ - ۲۸م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  رشته کارشناسی من زیست شناسی سلولی و مولکولی گرایش ژنتیک هست و کارشناسی ارشدم رو هم در رشته زیست شناسی جانوری گرایش تکوین گرفتم می خواستم بدونم می تونم ژنتیک بزشکی وزارت بهداشت رو در مقطع دکترا ادامه بدم؟و یا کلا برای تاسیس ازمایشگاه ژنتیک در چه شاخه ایی باید ادامه تحصیل بدم؟
  متشکرم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. رشتهای مجاز برای شرکت در دکترای ژنتیک پزشکی در دفترچه راهنمای ثبت نام دکترای وزارت بهداشت تو سایت سنجش پزشکی اومده. در زمینه تاسیس آزمایشگاه هم با توجه به مصوبه جدید شما امکان اخذ مجوز آزمایشگاه رو ندارید.

 • تصویر فرد

  mhsm‏ - ۳۰م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام من زیست شناسی سلولی و مولکولی گلپایگان موسسه غیرانتفاعی قبول شدم و آزاد قم هم قبول شدم میخواستم بدونم برای اینکه بخوام تا آخر بخونم و ادامه تحصیل بدم از نظر علمی کدوم دانشگاه بهتره؟؟ و اینکه امکان گرفتن مجوز آزمایشگاه دارم یا نه؟؟ و اینکه میکرو بخونم بهتره یا سلولی مولکولی؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. امکان اخذ مجوز ندارید. فرق چندانی با هم ندارند ولی یه نسبت آزاد قم بهتره.

 • تصویر فرد

  محمد اس‏ - ۳۱م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام و خسته نباشید
  من رشته زیست شناسی دانشگاه زابل قبول شدم
  آیا میتونم گرایش میکروبیولوژی شرکت کنم ؟
  یا این گرایش فقط مربوط به رشته زیست شناسی سلولی و ملکولی هست !
  ممنون میشم کمک کنین

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. در مقطع ارشد مجاز به شرکت در هر گرایش و رشته ای هستید.

 • تصویر فرد

  fateme‏ - ۳۱م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام من زیست سلولی شهید بهشتی قبول شدم و تو ازادم از یکی از شهرستان ها از علوم ازمایشگاهی قبول میشم میخواسم بدونم با توجه به اینکه من قصدم ادامه هرکدوم از این رشته ها تا مقطع دکتراس کدون یکی رو انتخاب کنم ؟؟؟
  اگه برم زیست مولکولی تو ارشد و دکترا میتونم تو گرایشای علوم ازمایشگاهی شرکت کنم و اگه دکترا بگیرم از گرایشای زیست مولکولی حق راندازیه ازمایشگاه میدن بهم؟؟؟
  اگه میشه لطفا جواب بدید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید تو ارشد تو رشته های علوم آزمایشگاهی ادامه تحصیل بدید. فعلا براساس مصوبه جدی با رشته زیست و در ادامه علوم آزمایشگاهی بهتون مجوز تاسیس آزمایشگاه داده نمیشه.

 • تصویر فرد

  ناديا‏ - ۳۱م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشين، يه سوال داشتم من بين رشته شيمي دارويي و زيست شناسي عمومي موندم، نميدونم كدوم بازار كار بهتري داره. به نظر شما كدوم بازار كارش بهتره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. چندان تفاوتی ندارند ولی شیمی دارویی به نسبت بهتره.

 • تصویر فرد

  تیبآ‏ - ۳۱م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام .من کنکور امسال زیست شناسی جانوری دانشگاه رازی کرمانشاه قبول شدم،درمورداین رشته اطلاعات زیادی ندارم.اگه ممکنه درمورد امکان تغییر رشته ازاین رشته به رشته هایی مثل پرستاری،مامایی یا اتاق عمل توضیح بدین ک دقیقا باید چکارکنم؟وهم چنین راجع ب رشته هایی ک میتونم برای ارشد و ادامه تحصیل انتخاب کنم و بازار کار این رشته منو راهنمایی مفصل کنید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. با این رشته در مقطع ارشد نمی تونید به رشته های پرستاری، مامایی و اتاق عمل تغییر رشته بدید. می تونید برید زیر مجموعه های علوم آزمایشگاهی.

 • تصویر فرد

  پرناز‏ - ۱م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من کارشناسی میکروبیولوژیم میتونم برای ارشد جنین شناسی بخونم؟؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتونو تو اتاق فکر گروه زیست مطرح کنید. با تشکر

 • تصویر فرد

  zsrdi‏ - ۱م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام به نظرشما ازنظر کیفیت و سطح علمی زیست شناسی سلولی مولکولی دانشگاه ازاد علوم پزشکی تهران بهتره یا دانشگاه غیرانتفاعی البرزقزوین؟
  ممنون میشم جواب بدید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. آزاد تهران

 • تصویر فرد

  zsrdi‏ - ۱م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من زیست شناسی سلولی مولکولی دانشگاه ازاد علوم پزشکی تهران ودانشگاه غیرانتفاعی البرزقزوین قبول شدم ازنظر کیفیت وسطح علمی کدوم بهتره؟
  ممنون اگرپاسخ بدید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. ازاد علوم پزشکی تهران

 • تصویر فرد

  مهشید‏ - ۲م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من امسال بیوتکنولوژیک و میکرو بیولوژی دو تا دانشگاه خوب قبول شدمم ولی نمیدونم کدومو برم نظر شما چیه؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بستگی به علاقه تون به حوزه تحقیقاتی داره.

 • تصویر فرد

  سمانه‏ - ۲م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  بیوشیمی ازاد واحد پزشکی خوبه؟
  سطح علمی و جو دانشگاه چطوره؟
  سطح علمی ازاد پزشکی جوری هست که برای ارشد مثلا بهشتی قبول شم و بازارکار خوبی داره/

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. سطح علمیش خوبه ولی به پای سراسری ها نمیرشه. احتمال قبول شدنتون برای ارشد تو بهشتی کم نیست.

 • تصویر فرد

  سمانه‏ - ۲م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید من امسال کنکور دادم و دررشته ی سلولی مولکولی دانشگاه آزاد علوم دارویی در اومدم ممکنه بگید این رشته خوبه و بازار کارش چطوره و کسی که میخواد هزینه کنه ارزش داره یانه ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتونو تو اتاق فکر گروه زیست مطرح کنید. با تشکر

 • تصویر فرد

  الهام‏ - ۳م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام ببخشید من رشته زیست شناسی سلولی مولکولی روزانه در دانشگاه گیلان و همین رشته رو در دانشگاه آزاد تهران با گرایش ژنتیک قبول شدم.میخواستم ببینم فرقشون چیه؟چرا تو دانشگاهای آزاد بااینکه هنوز وارد ارشد نشدیم گرایشمون مشخصه؟منی که فقط گرایش ژنتیک رو میخوام آزاد تهران رو برم برام بهتره؟فرقشون چیه ممنون میشم توضیح بدید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلولی مولکولی دربرگیرنده اکثر موارد تخصصی رشته زیس شناسی هست از بیوشیمی گرفته تا بیوتکنولوژی و میکروب ولی خود ژنتیک خیلی تخصصی تر وارد حوزه ژنتیک میشه. اصولا با این شرایط باید برید سراغ ژنتیک.

 • تصویر فرد

  عرفان‏ - ۳م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من رشته زيست شناسى عمومى ميخونم
  ميخواستم بدونم براى ارشد ميشه ژنتيك بخونم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  طیبه‏ - ۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام.من امسال زیست شناسی جانوری قبول شدم.میخام تغییر رشته بدم به رشته هایی مثل پرستاری،اتاق عمل،مامایی،علوم آزمایشگاهی امکانش هست؟؟؟بایدچکارکنم؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۸م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. اگر رتبه تون بخوره می تونید البته خیلی خیلی به سختی

 • تصویر فرد

  سهیلا جاوید‏ - ۵م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام لطفاً زود جواب بدید . راهنماییم کنید. من پارسال صنایع غذایی دانشگاه آزاد تهران شمال قبول شدم. امسال زیست سلولی مولکولی تهران مرکزی کدام رشته بهتره ؟ برای ادامه تحصیل و بازار کار ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۸م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بازار کار هر دو تعریفی نداره اما مقطع ارشد سلولی شرایط بهتری داره براتون

 • تصویر فرد

  سها‏ - ۵م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  ببخشيد من ميخوام رشته ى زيست شناسي سلولي مولکولي گرايش ژنتيک رو بخونم ميخواستم بدونم واسه ي ارشد ميتونم رشته ديگه اي رو ادامه بدم اگر ميتونم چه رشته هايى رو ميتونم ادامه بدم؟ مثلا بيوتکنولوژي ميشه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۸م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله میشه بیوتک. کلا تو ارشد وزارت علوم که منعی نداره. تو ارشد وزارت بهداشت هم مجموعه های علوم ازمایشگاهی و تغذیه و ... رو می تونید شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  مهدیس حلمی‏ - ۶م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  من امسال زیست شناسی جانوری روزانه دانشگاه تبریز قبول شدم.و آزاد هم علوم آزمایشگاهی البته خودگردان قبول شدم
  به نظر شما از نظر آینده شغلی کدوم بهتره؟ کدوم و بخونم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۸م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. علوم آزمایشگاهی

 • تصویر فرد

  Somaye‏ - ۷م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من امسال کنکور دادم علاقه به رشته ی ژنتیک داشتم ولی متاسفانه تو دفترچه اصلا اسمی از رشته ی ژنتیک نبودچرا؟؟؟

  من سلولی مولکولی روزانه قبول شدم گفتن از این رشته میتونم برم ژنتیک یعنی برای ارشد میتونم برم ژنتیک؟؟؟
  تو دفترچه انتخاب رشته ی آزاد ژنتیک مشخص بود ولی دولتی اصلاااا ژنتیک نبود که بخوام برم😐

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۸م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. برای ارشد می تونید برید ژنتیک

 • تصویر فرد

  طیبه‏ - ۸م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام.رتبه من 16000منطقه3ترازم7350بااین رتبه میتونم تغییر رشته بدم؟از زیست شناسی به رشته های پرستاری،مامایی،اتاق عمل،علوم آزمایشگاهی؟؟لطفا راهنماییم کنید من تازه قبول شدم.بابدکی اقدام کنم و چکارکنم؟اگ امکانش باشه فقط میتونم همین دانشگاهی ک قبول شدم برم یا جاهای دیگه هم میشه؟؟شرایط تکمیل ظرفیت چطوره؟برای اون امیدی هست چیزی قبول بشم.لطفا پاسخ اجمالی ندین.راهنماییم کنین.پیشاپیش ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۱م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. امکان تغییر رشته با این رتبه رو ندارید. البته اگر به تناسب انتخابهاتون تونسته باسید اونها رو بیارید باید از طریق کمیسیون دانشگاه اقدام کنید و اگر نیاورده باشید که هیچ و نمی تونید تغییر رشته بدید.

 • تصویر فرد

  مونا‏ - ۱۰م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید.من ترم یک زیست شناسی گرایش دریا هستم.میتونم گرایشمو عوض کنم ؟؟اگه نشد عوض کنم میتونم برا ارشد ژنتیک بخونم ؟ازاد با سراسری فرقی نداره

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۱م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. عوض کردن گرایش بستگی به رتبه تون و همینطور موافقت دانشگاه داره. در مورد ارشد می تونید تغییر گرایش بدید.

 • تصویر فرد

  الهام‏ - ۱۰م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام ممنون از پیج مفیدتون.
  من کارشناسی زیست شناسی (گرایش عمومی) خوندم. قصد دارم برای ارشد گرایش میکروبیولوژی رو انتخاب کنم . و میخوام هم کنکور علوم بدم هم بهداشت.
  میشه کمک ام کنید که دروس چه ضرایبی دارن ؟ و از چه منابعی شروع به خوندن کنم؟؟؟؟؟
  باتشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۱م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. درباهر منابع و ضرایب دروس به طور کامل در سایر صفحات زیست شناسی سلولی مولکولی توضیح داده شده.

 • تصویر فرد

  ناشناس‏ - ۱۰م مهر ماه۹۵ نظر داد

  با سلام و خسته نباشید من با رتبه 6632 سهمیه ایثارگری جانباز 50 درصد علوم ازمایشگاهی مازاد قبول شدم اما ب دلیل اینکه در شهر ما این رشته وجود نداره مجبورم منتظر تکمیل ظزفیت باشم..به نظر شما آیا میتونم مامایی دانشگاه ازاد یا دولتی اصفهان یا شهر های دیگر قبول شم؟ با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۱م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. احتمالش هست.

 • تصویر فرد

  راشین‏ - ۱۸م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من ترم یک زیست سلول مولکول-بیوشیمی هستم میخواستم بدونم رشته در چه سطحیه؟ چه گرایش هایی در ارشد؟ ایا میتونم ازمایشگاه بزنم؟ لطفا راهنماییم کنید ممنون و سپاس

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۸م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. در بین گرایشهای سلولی - مولکولی گرایش خوبیه. بازار کار خوبی نداره و در ارشد هم می تونید ارشد وزارت بهداشت و هم وزارت علوم شرکت کنید. رشته هایی مثل ایمنی شناسی، بیوشیمی بالینی و غیره و تو علوم هم محدودیتی ندارید.

 • تصویر فرد

  ارم‏ - ۱۸م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام ببخشید با لیسانس زیست گیاهی از دانشگاه پیامنور امکان تحصیل در رشته ژنتیک برا ارشد هست؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۲م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله هست.

 • تصویر فرد

  ناشناس‏ - ۱۹م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام...ببخشید من همون فرزند جانباز 50 درصد با رتبه 6632 هستم شما به بنده گفتید احتمالش هست مامایی قبول شم ما اصفهان زندگی میکنیم به نظرتون چه شهرایی امکان قبولیم بیشتره؟؟؟هم دانشگاه ازاد و هم دولتی...با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۲م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتون رو تو اتاق فکر گروه تجربی مطرح کنید. با تشکر

 • تصویر فرد

  مهيا احمدى‏ - ۲۳م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من ليسانس زيست سلولى مولكولى دارم
  ميتونم براى ارشد هماتولوژى بخونم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله

 • تصویر فرد

  مصطفی‏ - ۲۵م مهر ماه۹۵ نظر داد

  با سلام خدمت شما و همکاران گرامی.
  من کارشناسی رشته شیمی محض هستم و الان در جایی مرتبط با رشتم مشغول کارم و حقوق نسبتا خولی دارم. میخوام ارشد شرکت کنم و علاقه مند به تحقیق در حوزه ژنتیک و سلول هستم.
  با توجه به اینکه کارشناسی بنده مرتبط نیست آیا اگر ارشد این رشته ها رو برم میتونم موفق باشم.یعنی میتونم بدون پایه در این رشته ها در زمینه تحقیق و پژوهش موفق باشم.
  توصیه شما چیست؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۷م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. همچین هم رشته تون بی ربط نیست و میتونید موفق بشید.

 • تصویر فرد

  علی ‏ - ۲۹م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من کارشناسی رشته ژنتیک میخونم . میخواستم بدونم برای ارشد یا دکترا میشه رشته پزشکی ژنتیک رو بخونم و اگه اینو تو ازمون وزارت بهداشت قبول شم ایا وزارت بهداشت شماره نظام پزشکی میده . خیلی از سایت خوبتون و همچنین از شما که پاسخ های خوب و واضح میدین ممنونم . خیلی دنبال همچین سایتی میگشتم . دستتون درد نکنههههه

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. م یتونید شرکت کنید ولی بهتون نظام نمیدن.

 • تصویر فرد

  ناشناس‏ - ۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام من دانشجو میکروبیولوژی دانشگاه آزاد مشهد هستم
  خودم علوم آزمایشگاه و هوشبری و اتاق عملو خیلی دوست داشتم ولی نیاوردم
  بنظرتون ادامه بدم و ارشد جبران گنم یا دوباره کنکور بدم؟
  رتبم خوب بود حدود 30هزار
  من هر چندوقت یکبار میام سایتتونو نظراتو میخونم و خیلی ناامید میشم.سردرگمم.چیکارکنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. اگر ارشد وزارت بهداشت قبول بشید که خیلی خوبه ولی چون دیگه مجوز آزمایشگاه نمی دن به تغییر رشته ای ها و رشته های نامرتبط بهتره که از اول کنکور بدی.

 • تصویر فرد

  ناشناس‏ - ۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  ناشناس
  من همون دانشجو میکرو آزاد مشهدم
  ببخشید منظورم این بود که رتبم خوب نبود و حدود 30هزارشد.میشه راهنماییم کنید که ادامه بدم یا انصراف.بااین نظرات من واقعا ناامیدشدم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. اگه بتونید وارد ارشد وزارت بهداشت بشید ادامه دادنش ارزش داره.

 • تصویر فرد

  علی‏ - ۵م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام اگه کارسناسی رو ژنتیک و کارشناسی ارشد رو ژنتیک پزشکی بخونیم اجازه مطب یا ازمایشگاه میدن؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. خیر

 • تصویر فرد

  یاسین‏ - ۸م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی کشاورزی دارم ولی اصلا علاقه ای نداشتم و ندارم ولی زیست شناسی رو از دبیرستان دوست داشتم و هنوز دارم
  چقدر احتمال داره در کارشناسی ارشد زیست شناسی قبول بشم؟منظورم ارزش داره وقت بزارم برا خوندنش به امید قبول شدن؟اونم فقط با خوندن کتابهای موسسات ارشد. چون منابع ندارم.
  شما کدوم موسسه رو پیشنهاد می کنید؟
  تورو خدا جواب بدین،منتظرم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله امکانش هست. باید درباره منابع به اتاق فکر مراجعه کنید.

 • تصویر فرد

  shadi ‏ - ۸م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام . من ليسانس زيست شناسي سلولي مولكولي گرايش ژنتيك دارم ،خيلي به تغذيه علاقه مند هستم ميتونم براي كارشناسي ارشد آزمون تغذيه شركت كنم؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله

 • تصویر فرد

  مهرناز‏ - ۱۴م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی علوم سلولی مولکولی هستم میخواستم ببینم امکانش هست که برای فوق لیسانس پرستاری بخونم؟! اگر میشه، چجوری؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۹م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. خیر.

 • تصویر فرد

  پوریا‏ - ۲۲م آبان ماه۹۵ نظر داد

  با سلام
  یک سوال از دوستان داشتم.
  من شنیدم که توی کارشناسی ارشد زیست سلولی مولکولی یک رشته ای هست به اسمی شبیه مدلسازی زیستی یا یک چیزی شبیه این که فقط هم در دانشگاه تهران ارائه میشه.
  با بیوانفورماتیک هم فرق می کنه.
  کسی اگر اطلاعی داره خیلی ممنون میشم منم در جریان بزاره.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۷م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. دوست عزیر سوالت رو در اتاق فکر مطرح کن تا دوستان جواب بدن بهتون.

 • تصویر فرد

  فرامرز‏ - ۲۳م آبان ماه۹۵ نظر داد

  درود ایا این مطلب که افرادی که لیسانشون مرتبط با وزرات بهداشت نباشه مجوز تاسیس ازمایشگاه طبی ندارن حقیقت داره؟ و اینکه اگه کسی ارشد وزارت بهداشت قبول شد با کارشناسی غیر وزارت بهداشت اونوقت ایا حق کار کردن در ازمایشگاه طبی هم نداره ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۷م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. حق کار براشون محفوظه ولی مجوز مطب نه.

 • تصویر فرد

  Zari‏ - ۲م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  من الان ترم ۱رشته ژنتیک هستم
  من ب امید اینکه ارشد ژنتیک پزشکی بخونم و مطب مشاوره ژنتیک بذارم و دکتری ادامه بدم تا ازمایشگاه بزنم ب این رشته اومدم
  اما شما میگین دیگع مجوز نمیدن
  میشه راهنمایی بفرمایین
  بهترنیست ارشد برم تغذیه ک بعدش مطب بزنم؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۶م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. قوانین وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی دائما در حال تغییره و ما این حرف رو براساس قوانین زدیم. تغذیه هم بخونید باز با توجه به قوانین جدید نمی تونید مطب بزنید.

 • تصویر فرد

  تهمینه‏ - ۲م آذر ماه۹۵ نظر داد

  با عرض سلام و سپاس از سایت بسایر خوبتون
  میخواستم ببینم با کارشناسی شیمی کاربردی یا ارشد شیمی آلی در چه رشته هایی از علوم پزشکی میشه ثبت نام کرد؟
  آیا ارشد میکروبیولوژی هم امکان ادامه تحصیل دارم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۶م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. به دفترچه راهنمای ثبت نام وزارت بهداشت که تو سایت sanjeshp.ir هست مراجعه کنید.
  میکروب رو نمی تونید شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  فرامرز‏ - ۳م آذر ماه۹۵ نظر داد

  درود؟خانم زری اتفاقا سوال منم همینه که کسی که لیسانس زیست داره و ارشد مثلا ژنتیک پزشکی قبول شه ایا حق تاسیس ازمایشگاه داره ؟ تکلیف دانشجویان علوم پایه چی میشه؟ خیلیا با هدف تاسیس ازمایشگاه سمت این رشته ها میان .من خودم دارم از اول کنکور میدم واسه پزشکی . واقعیت اینه در ایران فقط پزشکی دارو و دندان اهمیت داره

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله متاسفانه شرایط مجوز سخت شده.

 • تصویر فرد

  ح حیدری‏ - ۱۳م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من امسال کارشناسیه میکرو بیولوژی در دانشگاه علوم پزشکی قبول شدم چند تا سوا دارم:
  ۱_سطح تدریس این دانشگاه چطوره؟؟؟؟
  ۲_میتونم برای ارشد مامایی یا پرستاری بخونم؟؟؟؟
  ممنون میشم اگه زود ج بدین

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. دانشگاه علوم پزشکی کجا قبول شدید/
  نه امکان پرستاری و مامایی رو ندارید.

 • تصویر فرد

  ح حیدری‏ - ۱۳م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام با کارشناسی میکرو میشه ارشد علوم ازمایشگاهی خوند؟؟؟؟
  و مجوز ازمایشگاه میدن؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید بخونید. مجوز آزمایشگاه رو تحت شرایط خاصی بهتون می دن.

 • تصویر فرد

  elmira‏ - ۱۹م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی بیوتکنولوژی کشاورزی هستم مایلم ارشد اناتومی یا بافت شناسی بخونم میخواستم بدونم میتونم تو ازمون این رشته ها شرکت کنم؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - ۲۲م آذر ماه۹۵ نظر داد

  باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت شما.من کارشناسی زیست گیاهی میخونم آیامیتونم برای ارشد ژنتیک انسانی بخونم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام بله میتونید.

 • تصویر فرد

  ارمین‏ - ۲۳م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام رشته بیوفیزیک وضعیت بازار کار چجوری هست؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. ضعیف.

 • تصویر فرد

  مهديار قائمي‏ - ۲۳م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام ببخشيد ممنون ميشم من و راهنمايي كنيد واسه ارشد بين رشته زيست شناسي گرايش بيوشيمي وزارت علوم و سم شناسي پزشكي وزرات بهداشت نمي تونم تصميم بگيرم تفاوتشون در اين واسه دكتري اگه بيوشيمي بخونم مي تونم هم تغذيه و هم داروسازي شركت كنم اگه سم و بخونم مي تونم وارد رشته هاي داروسازي بشم حالا اگه نشد به هر دليلي دكتري شركت كنم ارشد كدوم رشته بهتر؟ ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. قاعدتا از نظر بازار کار وضعیت ارشد وزارت بهداشت بهتر از وزارت علومه ولی از نظر دکترا شرایط برای وزارت علوم مساعدتره.

 • تصویر فرد

  ناشناس‏ - ۲۵م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشین!
  من دانشحو کازشنلسی میکروبیولوژی هستم ،میتونم واسه ارشد ژنتیک بخونم؟؟؟!

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  محمدصادق‏ - ۲۶م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام میخواسم بدونم از بیوتکنولوژی میشه برای ارشد روانشناسی بالینی بخونیم یا نه؟!

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - ۲م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام و خسته نباشید
  دانشگاه سراسری تبریز رشته سلولی و مولکولی رو نداره منم چون به این رشته علاقه داشتم تو غیرانتفاعی دارم میخونم الان بخاطر غیرانتفاعی بودنش پشیمون هستم به نظرتون انصراف بدم برا سراسری یه رشته دیگه بخونم خوبه یا این رشته رو تو غیر انتفاعی ادامه بدم تو ارشد تلاشم رو زیاد کنم؟؟؟؟
  نمیتونم به یه شهر دیگه برم باید تبریز باشه
  با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بهتره و ارشد جبران کنید.

 • تصویر فرد

  یونس‏ - ۸م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید.من لیسانس دبیری زیست شناسی دارم ،میخواستم بدونم میتونم مدیریت دولتی برای ارشد بخونم ممنون.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  فوری‏ - ۸م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام من لیسانس زیست عمومی دارم،میخوام ارشد ژنتیک انسانی یا بیوتکنولوژی پزشکی قبول شم،خواهش میکنم هرچه سریعتر راهنماییم کنید که کدومشو راحت تر میتونم قبول شم،غیرانتفاعی و پیام نورم باشه میرم،فقط میخوام بدونم باتوجه به آمادگی و فرصت کمی که دارم کدومش مناسب تره؟و اصلا امیدی به قبولی در بیوتکنولوژی پزشکی داشته باشم یانه؟لطفا جواب رو برام ایمیل کنید،ممنونم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. اگر منظورتون وزارت بهداشت باشه که بیوتک راحتتره.

 • تصویر فرد

  ناشناس‏ - ۹م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام میخولستم بدونم میکروب شناسی همون میکروبیولوژی هست؟
  و آیا یک کارشناس میکروبیولوژی حتما میتونه ارشد تغذیه شرکت بکنه؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. جواب هر دو سوالتون بله هست.

 • تصویر فرد

  ناشناس‏ - ۲۷م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من دانشجوی زیست سلولی و مولکولی گرایش علوم سلولی و مولکولی ورودی 93 دانشگاه محقق اردبیل هستم برای بازار بهتر تصمیم دارم ارشد وزارت بهذاشت قبول شم اما نمیدونم کدوم رشته نسبت به بقیه پر درآمدتره
  موقع ثبت نام وزارت بهداشت فقط یک گرایش رو میتونیم آزمون بدیم یا همزمان میشه چندتا رو داد؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. رشته هایی کمثل ایمنی شناسی و هماتولوژی و بیوشیمی بالینی و تغذیه رشته های خوب و پردآمدی هستند. می تونید از دو مجموعه متفاوت دو رشته رو انتخاب کنید. یعنی از هر مجموعه یکی. مثلا اگه علوم آزمایشگاهی 1 رو ثبت نام کردید دیگه بقیه علوم آزمایشگاهیا رو نمی تونید و باید برید سراغ یه مجموعه دیگه.

 • تصویر فرد

  Niloofar‏ - ۲۹م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید میخاستم ببینم با رشته ی زیست شناسی دریا واسه ارشد چه رشته هایی رو میتونم بخونم؟امکان داره علوم ازمایشگاهی بخونم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید علوم آزمایشگاهی بخونید.

 • تصویر فرد

  یاسر‏ - ۹م بهمن ماه۹۵ نظر داد

  عرض سلام وادب
  ۱.بهترین رشته کارشناسی ارشدبرای بازار کار کدومه
  ۲.من کارشناسیه زمین هم دارم،کدومشون برای مهاجرت مناسبتره

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. رشته های علوم پایه در کل رشته های خوبی برای اپلای کردن و مهاجرت هستند.

 • تصویر فرد

  مهرسا‏ - ۳۰م بهمن ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من فارق التحصیل ژنتیک هستم آیا میتونم برای ادامه در مقطع کارشناسی ارشد ، هنر را ادامه بدم؟!!

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  وحید‏ - ۹م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام من لیسانس زیست دارم و ۷سال است که مطالعه ای نداشته ام و میخام ادامه تحصیل بدم لطفا راهنماییم کنید که چه رشته ای بخونم که بازار کار هم داشته باشه آیا میتونم علوم آزمایشگاهی بخونم؟ در ضمن منابع هم ندارم در این مورد هم راهنمایی کنید لطفا به ایمیلم بفرستید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  لطفا سوالتون رو در اتاق فکر گروه بیوشیمی بالینی، سم شناسی پزشکی، تغذیه و ایمنی شناسی پزشکی مطرح کنید.
  با تشکر

 • تصویر فرد

  Parisa.tr97‏ - ۱۲م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام من رشته ريست سلولي مولكولي-علوم سلولي مولكولي هستم ميخواستم ببينم ميشه تغيير رشته بدم برم بيوشيمي؟يا بايد اول مدرك كارشناسي رو بگيرم واسه ارشد تغيير وشته بدم؟و اينكه اصلا ميشه ازين رشته ها به علوم ازمايشگاهي تغيير رشته داد؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. نیازی به تغییر رشته نیست و می تونید هر دو کارو بکنید هم برای علوم و هم برای بهداشت.

 • تصویر فرد

  حلما‏ - ۳م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام من دانشجوی روانشناسی پیام نورم اما متاسفانه علاقه ای ندارم اگه برای ارشد بخوام ژنتیک بخونم باید در آزمون وزارت علوم شرکت کنم یا وزارت بهداشت؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۵م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. هر دو رو می تونید شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  فریبا‏ - ۷م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید ببخشید من کارشناسی زیست عمومی ام .میخواستم بدونم ارشد علوم تغذیه میشه شرکت کنم ؟؟بازار کارش چطوره؟ یا برم ارشد میکروب بخونم؟بازار کار کدوم بهتره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۵م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله می تونید تغذیه هم شرکت کنید. با توجه به قوانین جدید بهتره میکروب بخونید.

 • تصویر فرد

  sana‏ - ۲۴م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  کارشناسی زیست سلولی هستم
  برای مقطعارشد میت.انم ایمونولوژی هم شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  m‏ - ۲۶م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام.ببخشید خواستم بپرسم ارشد زیست سلولی و مولکولی گرایش ژنتیک دانشگاه یزد تا چه رتبه ای قبول میکنه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. سوالتون رو در اتاق فکر گروه مطرح کنید. با تشکر

 • تصویر فرد

  نسا‏ - ۲۷م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  با سلام
  من کارشناسی بیوتکنولوژی خوندم ، و برای کنکور ارشد بیوتک پزشکی دارم آماده میشم. به بیوتکنولوزی علاقه دارم.
  از طرفی میخوام دکترا ژنتیک پزشکی بخونم.
  آیا میتونم با دکترای ژنتیک مجوز آزمایشگاه ژنتیک بگیرم؟؟؟
  آیا قوانین خارج از کشور هم مثله ایرانه؟ یعنی با ارشد بیوتک امکان ادامه تحصیل در خارج از کشورتو رشته ی ژنتیک پزشکی هست؟؟؟ و میشه باهاش آزمایشگاه زد؟؟؟
  با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. درباهر ادامه تحصیل داخل و خارج مشکلی ندارید ولی برای تاسیس آزمایشگاه به صورت مستقل مشکل خواهید داشت.

 • تصویر فرد

  فرح‏ - ۱۳م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  بنده دانشجوی کارشناسی میکروبیولوژی هستم
  برای ارشد به رشته بیوتکنولوژی میکروبی و بیوتکنولوژی پزشکی تمایل دارم، اما نميدونم کدوم بهتره... لطفا راهنماییم کنید
  و اینکه آیا ارزش قبولی وزارت بهداشت خیلی بیشتر از وزارت علومه یا تفاوت چندانی ندارن؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. کلا پزشکی ها بهتره برای بچه های زیست. وزارت بهداشت براتون بهتره.

 • تصویر فرد

  GħAzAl Moħebbi‏ - ۸م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من دانشجو رشته زيست سلولي مولكولي هستم براي ارشد ميتونم علوم آزمايشگاهي بخونم؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - ۸م آذر ماه۹۶ نظر داد

  با سلام بله در رشته های مجموعه علوم آزمایشگاهی مثل بیوشیمی بالینی یا سایر رشته هایی که زیست شناسی در لیست مدارک مورد پذیرش آنها می باشد

 • تصویر فرد

  hasti‏ - ۱۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من دانشجوی رشته زیست شناسی سلولی مولکولی کارشناسی هستم امکانش هست واسه ی ارشد هوشبری بخونم؟ یا اینکه باید باز کنکور بدم و اینکه کنکوردادن به نظرتون الان بعد از4ترم درسته یان؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - ۸م آذر ماه۹۶ نظر داد

  با سلام در دوره ارشد هوشبری نمی تونید شرکت کنید ولی در سایر رشته های مجموعه علوم آزمایشگاهی  می تونید ادامه تحصیل بدید. برای تحصیل در رشته هوشبری باید دوباره کنکور بدید بستگی به شرایط خودتون داره می تونید از مشاوره تخصصی کمک بگیرید.

 • تصویر فرد

  علیرضا‏ - ۱۵م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  من کارشناسی رشته مترجمی زبان خوندم
  الان میخوام رشته میکروبیولوژی بخونم فکر میکنید امکانش باشه؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله امکانش هست.

 • تصویر فرد

  نگين‏ - ۱۵م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  رتبه من تو كارشناسي ارشد زيست شناسي ٥٠٠٠شده شانس قبولي تو دانشگاه ازادهاي تهران رو دارم؟بخصوص تٌو رشته بيوشيمي و ميكروبيولوژي

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. شانس کمی برای دانشگاههای آزاد سطح اول دارید ولی برای دانشگاههای آزاد سطح پایین شانس بهتری دارید.

 • تصویر فرد

  مهدیه‏ - ۱۸م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  بیوتکنولوژی همون رشته ای هست که می تونیم بعدش تحقیق کنیم ینی محقق بشیم؟؟ لطفا یکم راجع بهش توضیح بدین
  و اینکه با بیو بدن متفاوته؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله بیشتر نقش تحقیقاتی داره تو ایران تا نقش کاربردی و تجاری.

 • تصویر فرد

  samira72‏ - ۱۸م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من کارشناسی زیست گیاهی هستم میتونم ارشد به صورت شناور فیزیولوژی ورزشی تغذیه (ارشد تربیت بدنی))شرکت کنم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. تربیت بدنی رشته اصلیه نه شناور.

 • تصویر فرد

  نفس‏ - ۱م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام من ترم چهار كارشناسي رشته زيست شناسي دانشگاه ازاد هستم با توجه به اينكه بازار كارش خوب نيست و قصد منم فقط خوندن تا ليسانس هست ميخواستم بدونم به چه رشته اي تغيير رشته بدم برام بهتره؟؟ تربيت بدني خوبه يا نه؟؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - ۸م آذر ماه۹۶ نظر داد

  با سلام بستگی به علاقه اتون داره که در آینده میخواهید در چه زمینه ای شاغل باشید

 • تصویر فرد

  Mina‏ - ۲م تیر ماه۹۶ نظر داد

  با عرض سلام و خسته نباشيد و ممنون از مطالب خوبتون . من در رشته كارشناسي ارشد سلولي مولكولي مشغول به تحصيل هستم ميخواستم بدونم واسه دكترا ميشه تغيير رشته بدم و يه رشته مرتبط رو بخونم . چون من دبير هستم و هدفم تدريس در دانشگاه فرهنگيان هست . يه رشته اي ميخوام واسه اين كار مناسب باشه . چون سلولي مولكولي خيلي گسترده هست و به درد كار من نميخوره

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - ۸م آذر ماه۹۶ نظر داد

  با سلام در مقطع دکترا گرایش های مختلف زیست شناسی وجود داره بستگی به نیاز دانشگاه فرهنگیان دارد 

 • تصویر فرد

  نسيم‏ - ۵م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشيد
  من دانشجوي ترم هشت ميكروبيولوژي هستم دوره كارشناسي.سوالي كه دارم اينه كه براي ارشد ميتونم هوشبري يا تكنسين اتاق عمل بخونم؟و اينكه آيا شرط معدل داره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۸م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام. به دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت تو سایت sanjeshp.ir مراجعه کنید.

 • تصویر فرد

  فاطمه . ت‏ - ۶م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  تو دفترچه انتخاب رشته کارشناسی فقط نوشته بود سلولی مولکولی . اسمی از شاخه ها نبرده بود . این یعنی نمیشه از همون اول واسه کارشناسی شاخه ژنتیک رو خوند؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۷م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله همینطوره.

 • تصویر فرد

  موسوی‏ - ۸م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید، بنده امسال توکنکور علوم شرکت کردم رتبه 4000شدم توانتخاب رشته هم فقط ژنتیک و میکروب وبیوتک میکروب زدم،شبانه غیرانتفاعی وازاد تهران، میخواستم بدونم پذیرفته میشم ایا? اگرشدم ارزش خوندن وهزینه داره یا امسال برای بهداشت بخونم،اخه 28 سالمه فکرمیکنم دیگه دیرشده برام،ممنون میشم پاسخ بدین

 • تصویر فرد

  شادن محمدی فر‏ - ۱۳م تیر ماه۹۶ نظر داد

  با سلام رتبه کارشناسی ارشدم در رشته زیست شناسی علوم جانوری گرایش فیزیولوژی جانوری 195 شدم شانس قبولی دوره روزانه دانشگاه رازی کرمانشاه رو دارم؟؟تو رو خدا همینجا جوابمو بدین

 • تصویر فرد

  حمید سعادتی‏ - ۱۴م تیر ماه۹۶ نظر داد

  با سلام
  لطفا من را راهنمایی کنید
  من لیسانس سلولی و مولکولی دارم، استعداد درخشانم و برای پذیرش 3 تا دانشگاه درخواست دادم، هر 3 دانشگاه من رو پذیرفتن
  یکیشو انصراف دادم
  الان بین دوتا دانشگاه شک دارم
  این ک برم ژنتیک یزد یا بیوشیمی کاشان؟ کودوم بهتره؟بازار کار کودوم بهتره؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - ۸م آذر ماه۹۶ نظر داد

  با سلام تفاوت زیادی ندارند شاید ژنتیک کمی بهتر باشه بسته به علاقه اتون انتخاب رشته کنید.

 • تصویر فرد

  بیوتک‏ - ۱۶م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام واسه ارشد با نرم افزار 3 گام انتخاب رشته کردم با 1200 زیرگروه 6 و 700 زیر گروه 1 بیوتک و نانوبیوتک اصفهان شبانه رو پر احتمال زده؟چقدر میشه دلخوش بود؟لطفا بهم جواب بدید

 • تصویر فرد

  مهدیه‏ - ۱۷م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  می تونیم کارشناسی سلولی مولکولی بخونیم بعد برای کارشناسی ارشد وارد رشته پاتولوژی بشیم؟؟و این که می تونیم آزمایشگاه بزنیم؟؟ چون من شنیدم فقط کسایی که اول علوم آزمایشگاهی می خونن بعد پاتولوژی حق آزمایشگاه زدن دارن

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - ۸م آذر ماه۹۶ نظر داد

  با سلام خیر پاتولوژی از گرایش های تخصص پزشکی می باشد باید در رشته های مجموعه علوم آزمایشگاهی شرکت کنید

 • تصویر فرد

  فاطمه محمدی‏ - ۱۸م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام من کارشناسی میکروبیولوژی رو دارم ..الان سوالم اینه ک میتونم در رشته های بهداشت محیط و بهداشت عمومی در امتحان وزارت بهداشت شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - ۸م آذر ماه۹۶ نظر داد

  با سلام بله می تونید در رشته مهندسی بهداشت محیط و سایر گرایش هایی که میکروبیولوژی در لیست مدارک مورد پذیرش آنهاست شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  سانی‏ - ۲۵م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام من ترم 4کشاورزی هستم ایا میتونم در رشته های بالا رای ارشد شرکت کنم و اینکه از گزایش های بالا کدوم یکی بهتره از نظر بازار کار

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - ۸م آذر ماه۹۶ نظر داد

  با سلام بله می تونید. گرایش های مختلف زیست سلولی و مولکولی از نظر بازار کار تفاوت زیادی با هم ندارند شاید میکروبیولوژی و ژنتیک کمی بهتر باشه بسته به علاقه اتون انتخاب رشته کنید.

 • تصویر فرد

  milad farhadi‏ - ۲۷م تیر ماه۹۶ نظر داد

  من دانشجوی رشته کارشناسی اصلاح نباتات دارم میتونم تو ارشد برم رشته بیوتکنولوژی پزشکی ؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - ۸م آذر ماه۹۶ نظر داد

  با سلام در رشته زیست فن آوری پزشکی امکانپذیر نیست چون رشته شما در لیست مدارک موردپذیرش نمی باشد ولی زیست فناوری وزارت علوم میتونید شرکت کنید و در مقطع دکترا وارد رشته زیست فناوری پزشکی شوید.

 • تصویر فرد

  رامین ‏ - ۲۷م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام. خسته نباشید
  ایا از کارشناسی رشته زیست شناسی عمومی میتوان کارشناسی ارشد حقوق خوند؟؟؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - ۸م آذر ماه۹۶ نظر داد

  با سلام بله می تونید ولی برای گرفتن مجوز وکالت حتما باید لیسانس حقوق داشته باشید.

 • تصویر فرد

  سارا‏ - ۲۸م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشین
  میخواستم بپرسم با لیسانس زیست عمومی یا سلولی مولکولی میشه ارشد علوم آزمایشگاهی گرفت؟کلا از کدوم رشته ها میشه وارد علوم آزمایشگاهی شد؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - ۷م آذر ماه۹۶ نظر داد

  با سلام بله میتونید در رشته های مجموعه علوم آزمایشگاهی که رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی در لیست مدارک موردپذیرش آنها می باشد شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  نسترن‏ - ۲۸م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  خسته نباشيد
  من كارشناسي زيست جانوري هستم
  براي ارشد ميتونم هركدوم ازين رشته هارو بخونم؟!
  الان دفترچه رو ديدم از زيست جانوري فقط به زيست شناسي سلولي و تكويني فيزيولوژي و بيوسيستماتيك گرايش خورده بود

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - ۷م آذر ماه۹۶ نظر داد

  با سلام بله در گرایش های مختلف زیست سلولی و مولکولی میتونید شرکت کنین.

 • تصویر فرد

  رضوانه‏ - ۱۶م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  من امسال کنکور دادم و با توجه به رتبم مشاورها بهم زیشت شناسی سلولی مولکولی و ژنتیک رو خیلی پیشنهاد میدن منم البته دوست دارم رشته شو و بی علاقه نیستم فقط یک نگرانی دارم و اونم بازار کارشه که میگن خیلی خوب نیست
  میشه لطفا راهنمایی کنید که بهترین شغلی که با مدرک ارشد و حتی دکتری برای این رشته ها تعریف میشه چیه؟!
  ممنون میشم پاسخ بدید

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - ۸م آذر ماه۹۶ نظر داد

  با سلام رشته زیست شناسی یک رشته علوم پایه می باشد که با مدرک ارشد و دکترا می تونید به کار تدریس و یا تحقیق در زمینه مربوطه بپردازید 

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد