اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد 99
اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد 1401

 

اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد 1401 - نتایج انتخاب رشته ارشد 1401

نتایج نهایی کنکور ارشد 1401، طبق آخرین اخبار و اطلاعیه های سازمان سنجش تا آخر مهر ماه 1401 اعلام خواهد شد. نتایج نهایی کنکور ارشد در واقع اعلام وضعیت قبولی یا عدم قبولی داوطلبان با توجه به فرم انتخاب رشته آن ها می باشد. 

 

نتایج نهایی کنکور ارشد 1401 روز 7 شهریور ماه اعلام شد.

 

اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد 1401 - نحوه اطلاع از نتایج

بر طبق اعلام نتایج نهایی کنکور در سال های گذشته، نتایج نهایی کنکور ارشد 1401 از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org خواهد بود. لذا داوطلبان بعد از ورود به "سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته" می توانند نسبت به مشاهده نتایج نهایی کنکور ارشد اقدام نمایند.

 

بعد از آماده کردن اطلاعات لازم با مراجعه به لینک زیر می توانید نتایج نهایی انتخاب رشته ارشد 1401 را مشاهده کنید.

 

اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد 1401 - راهنمای تصویری اطلاع از نتایج نهایی کنکور ارشد

در اینجا برای راحتی کار داوطلبان گرامی کنکور کارشناسی ارشد 1401 راهنمای تصویری اطلاع از نتایج اورده شده است تا بتوانند به آسانی به نتایج اکتسابی خود دست پیدا کنند. این راهنما شامل سه مرحله است که به ترتیب به آن ها می پردازیم:

1- داوطلبان در مرحله اول و بر طبق تصویر زیر می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org و انتخاب گزینه "سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته" اقدام به مشاهده نتایج کنند.

 

مرحله اول راهنمای تصویری مشاهده نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد
مرحله اول راهنمای تصویری مشاهده نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد

 

2- در مرحله دوم و در صفحه ای که باز شده است داوطلبان می بایست گزینه "ورود به سیستم" را انتخاب کنند.

 

مرحله دوم راهنمای تصویری مشاهده نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد
مرحله دوم راهنمای تصویری مشاهده نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد

3- در مرحله سوم داوطلبان در این سامانه دو روش برای مشاهده جواب نهایی کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ پیش رو دارند که با توجه به اطلاعات ثبت نامی خود می توانند یکی از آن ها را انتخاب کرده و استفاده نمایند. 

برای مشاهده نتایج نهایی کنکور ارشد باید یکی از دو مجموعه اطلاعات زیر را در اختیار داشته باشید:


1- شماره پرونده، کد ملی، سال تولد 

یا 

2- شماره پرونده، کد پیگیری ثبت نام 

 

مرحله سوم راهنمای تصویری مشاهده نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد
مرحله سوم راهنمای تصویری مشاهده نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد

 

اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد 1401 - اطلاعیه سنجش در مورد اعلام نتایج کنکور ارشد 

متن کامل اطلاعیه سنجش را در مورد اعلام نتایج کنکور ارشد به صورت کامل در متن زیر مشاهده می کنید. 

"توجه پذیرفته شدگان نهایی آزمون‌ کارشناسی ‌ارشد ناپیوسته‌ سال‌ 1401 را به توضیحات زیر در دو بخش، شامل بخش اول: پذیرفته‌ شدگان کلیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (بجز دانشگاه آزاد اسلامی) و بخش دوم: پذیرفته‌ شدگان دانشگاه آزاد اسلامی می‌ باشد، جلب می‌نماید.

 

متقاضیانی که هم در ردیف پذیرفته‌ شدگان یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته‌ شدگان دانشگاه آزاد اسلامی قرار می‌ گیرند توجه داشته باشند که منحصراً می‌ توانند در یکی از کد رشته‌ محل های قبولی ثبت‌ نام نمایند و به عبارتی مجاز به ثبت‌ نام در هر دو محل قبولی نمی‌ باشند در غیر این صورت مطابق ضوابط با آن ها رفتار خواهد شد.

 

بخش اول: مربوط به همه پذیرفته‌ شدگان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (بجز دانشگاه آزاد اسلامی)

 

الف- اسامی قبول شدگان نهایی 11 کد رشته امتحانی ذیل و برخی از کدرشته‌ محل های مربوط به دانشگاه های (دارای شرایط خاص) به طریق مقتضی، با هماهنگی ارگان های مربوط متعاقباً استخراج و اعلام خواهد شد:

 

1- کد 1147 (اطلاعات و حفاظت اطلاعات دانشگاه علوم و فنون فارابی)، 2-کد 1149 (مدیریت دفاعی«1» دانشکده فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران )، 3-کد 1150 (مدیریت دفاعی«2» دانشگاه امام حسین (ع))، 4- کد 1153 (مجموعه اطلاعات دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی)، 5-کد 1154 (مطالعات دفاعی استراتژیک دانشگاه جامع امام حسین«ع»)، 6-کد 1155 (اطلاعات استراتژیک دانشگاه جامع امام حسین «ع»)، 7-کد 1156 (آماد دانشگاه جامع امام حسین «ع»، 8-کد 1157 (مدیریت بحران دانشگاه جامع امام حسین «ع»)، 9-کد 1158 (علوم اطلاعات و حفاظت اطلاعات دانشگاه جامع امام حسین «ع»)، 10-کد 1159 (پدافند غیرعامل دانشگاه علوم و فنون فارابی)،11- کد1220 (مجموعه علوم اطلاعاتی دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی) که به علت داشتن شرایط خاص، ثبت‌نام و برگزاری آزمون کدرشته های امتحانی مذکور توسط موسسات آموزشی ذیربط با هماهنگی این سازمان انجام شده است.

 

ب- تاریخ ثبت‌نام از پذیرفته شدگان نهایی‌ سایر کد رشته امتحانی

 

از پذیرفته‌ شدگان دعوت‌ می‌گردد ضمن توجه به ضوابط و شرایط اعلام شده ذیل برای کسب اطلاعات در خصوص تاریخ، نحوه و مدارک لازم از تاریخ 1401/08/10 برای ثبت‌نام به درگاه اطلاع‌ رسانی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ذیربط مراجعه نمایند.

 

توجه: پذیرفته شدگان می‌بایست در زمان مقرر برای ثبت‌نام در دانشگاه محل قبولی خود اقدام نمایند، بدیهی است عدم اقدام به موقع پذیرفته‌شدگان برای ثبت‌نام، به منزله انصراف از ادامه تحصیل آنان تلقی خواهد شد.

 

ج- مدارک‌ لازم‌ برای‌ ثبت‌نام‌ :


(لازم است تصویر اسکن شده مدارک در سامانه ثبت نام دانشگاه محل قبولی بارگذاری شده و اصل مدارک مورد نیاز به روشی که در درگاه اطلاع رسانی دانشگاه اعلام می گردد برای دانشگاه مربوط ارسال شود)

 

1-مدرک‌ کارشناسی‌ (لیسانس‌) مورد تایید وزارت‌ علوم‌، تحقیقات‌ و فناوری‌ یا وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشکی‌ و یا شورای ‌عالی‌ انقلاب‌ فرهنگی‌ که‌ در آن‌ معدل‌ دوره‌ کارشناسی‌ (لیسانس‌) قید شده‌ باشد‌.

 

1-1-پذیرفته‌شدگانی‌ که‌ به‌ دلایلی‌ قادر به‌ ارائه‌ مدرک‌ کارشناسی (لیسانس‌) نمی‌باشند، لازم‌ است‌ گواهی‌ تایید شده‌ توسط دانشگاه‌ یا موسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل ‌اخذ کارشناسی‌ (لیسانس‌) با محتوی فرم ذیل این اطلاعیه (این فرم از دانشگاههای محل قبولی قابل دریافت است) را ارائه‌ نمایند.

 

2-1-آن دسته از پذیرفته‌شدگانی که در زمان اعلام نتایج اولیه و تکمیل فرم انتخاب رشته (مورخ 1401/06/7 لغایت 1401/06/15) دانشجوی سال آخر بوده‌اند و حداکثر تا تاریخ 1401/07/30 فارغ‌ التحصیل می‌ شوند، دانشجوی سال آخر شناخته شده و لازم است فرم معدل دانشجویان سال آخر مندرج در صفحه 44 دفترچه راهنمای (شماره 1) یا صفحه 423 دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌ های تحصیلی (شماره ‌2) را از موسسه آموزش عالی محل فارغ‌ التحصیلی دوره کارشناسی دریافت و آن را در زمان ثبت‌ نام به دانشگاه محل قبولی ارائه نمایند.

 

3-1- بر اساس‌ مصوبه‌ جلسه 368 مورخ ‌74/11/03 شورای عالی‌ انقلاب فرهنگی‌ در مورد مدارک‌ تحصیلی‌ صادر شده‌ توسط مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و یا اصفهان، فضلا و طلاب ‌حوزه‌های علمیه که بر اساس‌ مدرک‌ صادر شده‌ توسط مراکز فوق دوره ‌سطح ‌2 را گذرانده‌اند و یا تا تاریخ 1401/07/30 فارغ‌ التحصیل‌ می‌ شوند،‌ منحصراً مجاز بوده‌ اند در هر یک‌ از کد رشته‌ های ‌امتحانی گروه علوم انسانی ثبت‌ نام‌ و در آزمون‌ آن‌ شرکت‌ نمایند و در صورت پذیرفته‌ شدن مشروط به گذراندن دروس پیش‌نیاز به تشخیص گروه آموزشی ادامه تحصیل دهند. بدیهی‌ است ‌این‌ دسته‌ از متقاضیان باید تصویر مدرک‌ فراغت‌ از تحصیل‌ خود را که‌ توسط مرکز مدیریت حوزه‌ های علمیه یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و یا اصفهان صادر گردیده ‌است‌ در اختیار داشته باشند.

 

4-1-پذیرفته‌ شدگانی‌ که‌ دارای مدرک تحصیلی معادل می‌باشند لازم است واجد شرایط مفاد «آیین‌نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسمی در آزمونهای ورودی مقاطع بالاتر» مصوب جلسه 845 مورخ 92/04/15 شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات‌ و فناوری‌ که طی بخشنامه شماره 77633/2 مورخ 92/05/28 توسط معاونت آموزشی وزارت متبوع به تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ابلاغ گردیده، باشند.

 

5-1-براساس مصوبه جلسه 771 مورخ 94/08/26 شورای عالی انقلاب فرهنگی، همه دارندگان مدرک معادل ضمن خدمت فرهنگیان که طی سال‌های 1377 تا 1381 به دوره‌های مذکور راه یافته‌اند، حسب مورد از تسهیلات مصوبه شماره 77633/2 مورخ 94/05/28 برای ادامه تحصیل در مقاطع رسمی بالاتر برخوردار می‌شوند.

 

استثناء: آن دسته از متقاضیانی که دانشجوی سال آخر بوده و به عنوان رتبه اول در این آزمون شرکت نموده‌اند، معدل فارغ التحصیلی اعلام شده آنان از سوی موسسه آموزش ‌عالی محل فارغ‌‌التحصیلی دوره کارشناسی آنان، لحاظ گردیده و لازم است مطابق بند یک فوق و یا تبصره آن عمل نمایند.

 

2 - شناسنامه‌ و کارت ملی

 

3 - 3 قطعه‌ عکس‌ تمام‌ رخ‌ 4×3 تهیه‌ شده‌ در سال‌ جاری‌ ( 3 قطعه‌ عکس‌ تمام‌ رخ‌ 4×3 تهیه‌ شده‌ در سال‌ جاری‌ منحصراً برای‌ برادرانی‌ که‌ با توجه‌ به‌ ضوابط پس‌ از ثبت‌نام‌ در موسسه‌ آموزش‌ عالی‌، برای‌ آنان‌ معافیت‌ تحصیلی‌ صادر می‌گردد.)

 

4 -مدرکی‌ که‌ وضعیت‌ نظام‌ وظیفه‌ را با توجه‌ به‌ بند «مقررات‌ وظیفه‌ عمومی»‌ مندرج‌ در صفحه 3 دفترچه‌ راهنمای‌ شماره‌ یک‌ آزمون‌ ورودی‌ دوره‌های‌ کارشناسی‌ ارشد ناپیوسته‌ سال 1401 کند (برای‌ برادران‌).

 

5- حکم‌ مرخصی‌ سالانه‌ یا موافقت‌ کتبی‌ و بدون‌ قید و شرط سازمان‌ متبوع‌ برای‌ کارمندان‌ دولت

 

6-متقاضیانی که با استفاده از سهمیه‌ ایثارگران و یا رزمندگان پذیرفته ‌شده‌اند در زمان ثبت‌نام نیازی به ارائه تائیدیه سهمیه ثبت‌نامی از سوی ارگان ذیربط ندارند و ملاک تائید سهمیه آنان همان عنوان سهمیه درج شده در فایل قبولی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی می‌باشد.

 

7-گواهی‌ تایید شده‌ توسط دانشگاه‌ یا موسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل‌ اخذ کارشناسی‌ (لیسانس‌) برای‌ آن‌ دسته‌ از متقاضیانی که‌ با توجه‌ به‌ مفاد آیین‌نامه پذیرش با آزمون استعدادهای درخشان به شماره 77897/21 مورخ 93/05/05 شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت‌ علوم‌، تحقیقات‌ و فناوری‌ با امتیاز‌ رتبه‌ اول‌ پذیرفته‌ شده‌اند.

 

د-یادآوری های مهم

 

1-ثبت‌نام منحصراً در تاریخهای اعلام شده توسط هر دانشگاه و با ارائه مدارک کامل مندرج در این اطلاعیه صورت می‌پذیرد.

 

2-در هر مرحله از ثبت‌نام یا هنگام تحصیل، چنانچه مشخص گردد متقاضی حقایق را کتمان نموده و اطلاعات غلطی ارائه نموده است و واجد شرایط نمی‌باشد قبولی وی باطل و مطابق مقررات از ادامه تحصیل محروم خواهد شد.

 

3-براساس ضوابط پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی دوره روزانه آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401، اعم از اینکه در دانشگاه محل قبولی خود ثبت‌نام نموده و یا ننموده باشند حتی با دادن انصراف قطعی از تحصیل، مجاز به ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401 نمی‌باشند.

 

4-معدل‌ مدرک کارشناسی پذیرفته‌ شده‌ باید با معدلی‌ که‌ قبلاً در زمان ثبت‌نام برای شرکت در آزمون به‌ سازمان‌ اعلام‌ نموده‌، و یا در مراحل بعد اصلاح نموده است، یکسان‌ باشد. بدیهی است از ثبت‌نام قطعی آن دسته از متقاضیانی که دارای مغایرت معدل باشند (معدل مندرج در مدرک آنان کمتر از معدل اعلام شده به این سازمان باشد) خودداری خواهد شد.

 

5-نظر به اینکه در دستورالعمل ثبت‌نامی ارسالی به تمامی دانشگاهها و موسسات پذیرنده دانشجو در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401 ابلاغ گردیده است تا از پذیرفته شدگانی که دارای مغایرت معدل (معدل مندرج در مدرک تحصیلی آنان کمتر از معدل اعلام شده در اطلاعات ارسالی از طرف متقاضیان به این سازمان باشد) می‌باشند، صرفاً ثبت‌نام موقت و مشروط بعمل آید، لذا ضرورت دارد این دسته از پذیرفته‌شدگان به دانشگاه محل قبولی خود مراجعه نموده و مدارک لازم مندرج در این اطلاعیه را به آنجا ارائه نمایند تا ثبت‌نام موقت از آنان بعمل آمده و بررسی لازم در مدارک و مستندات ارائه شده صورت گیرد. متقاضیانی که دارای مغایرت معدل می‌باشند می‌بایست وضعیت نهایی خود را تا پایان آذر ماه از دانشگاه محل قبولی پیگیری نموده و از مراجعه به این سازمان جداً خودداری نمایند. درصورت لزوم چنانچه در این رابطه سوالی دارند می‌توانند از روشهایی که در انتهای این اطلاعیه اعلام گردیده با این سازمان مکاتبه نمایند.

 

7- پذیرفته شدگانی که پذیرش کد رشته محل قبولی آن ها برای نیمسال اول سال تحصیلی 1401-1401 باشد ضرورت دارد حداکثر تا تاریخ‌ 1401/07/30 نسبت به اخذ مدرک کارشناسی خود اقدام نمایند. ضمناً آن دسته از پذیرفته شدگانی که پذیرش کد رشته محل قبولی آن ها برای نیمسال دوم سال تحصیلی 1401-1401 (بهمن‌ ماه) باشد می‌ توانند مدرک کارشناسی خود را حداکثر تا تاریخ 1401/11/30 ارائه نمایند و در غیر این صورت از آنان ثبت‌ نام‌ به‌ عمل‌ نخواهد آمد و ضمن‌ «کان‌ لم‌ یکن» تلقی‌ شدن‌ قبولی‌ آنان‌ طبق‌ مقررات‌ با آنان‌ رفتار خواهد شد.

 

تبصره 1: آن دسته از پذیرفته‌شدگان نیم سال اول که همه واحدهای درسی آنان تا 1401/07/30 با موفقیت به اتمام برسد ولی زمان اعلام فراغت از تحصیل آنان به هر علت (به شرطی که برای نیمسال اول سال تحصیلی 1401-1401 واحدی اخذ نکرده باشند و یا واحد درسی اخذ شده آنان به صورت معرفی به استاد باشد) تا تاریخ 1401/09/30 باشد، می‌ توانند با ارائه گواهی مربوط به موسسه محل قبولی مراجعه نمایند.

 

تبصره 2: آن دسته از پذیرفته‌شدگان نیم سال دوم (بهمن ماه سال 1401) که همه واحدهای درسی آنان تا 1401/11/30 با موفقیت به اتمام برسد ولی زمان اعلام فراغت از تحصیل آنان به هر علت (به شرطی که برای نیمسال دوم سال تحصیلی 1401-1401 واحدی اخذ نکرده باشند و یا واحد درسی اخذ شده آنان به صورت معرفی به استاد باشد) تا تاریخ 1401/12/20 باشد، می‌ توانند با ارائه گواهی مربوط به موسسه محل قبولی مراجعه نمایند.

 

8-در هر مرحله‌ از آزمون (ثبت‌نام‌، پذیرش و یا هنگام‌ تحصیل‌)، چنانچه‌ مشخص‌ گردد که‌ متقاضی حقایق‌ را کتمان‌ نموده‌ و یا اطلاعات غلطی ارائه و واجد شرایط نمی‌ باشد، قبولی‌ وی‌ لغو و طبق‌ مقررات‌ با وی‌ رفتار خواهد شد.

 

9-به اطلاع متقاضیان کدرشته محلهای دانشگاه علوم انتظامی امین می‌رساند با توجه به عدم اعلام نتیجه مصاحبه کدرشته‌های مربوط از سوی دانشگاه علوم انتظامی امین در هیچ یک از کدرشته محلهای دانشگاه مذکور اعلام نتیجه در این مرحله صورت نپذیرفته‌است و اسامی پذیرفته شدگان دانشگاه مذکور متعاقباً اعلام خواهدشد.

 

10-با توجه به اعلام دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ظرفیت همه کدرشته محل های موسسات غیرانتفاعی آموزش عالی  سمنگان – آمل، میرداماد – گرگان، مولوی – ایوانکی، رضویه – ساوه، مازیار – رویان نور، قدر – کوچصفهان رشت، هرمزان – بیرجند و الوند – همدان، صفر شده و فردی به عنوان پذیرفته شده نهایی در این موسسات اعلام نشده است.

 

هـ- نحوه گزینش نهائی

 

1-بیست و پنج درصد (25 %) ظرفیت هر کدرشته محل به «همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر»، «آزادگان و همسر و فرزندان آنان»، «جانبازان 25 % و بالاتر و همسر و فرزندان آنان» اختصاص دارد.

 

2-پنج درصد (5 %) ظرفیت هر کدرشته محل به «جانبازان زیر 25 % و همسر و فرزندان آنان» و «همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه» اختصاص دارد.

 

3-ده درصد (10%) ظرفیت (به صورت ظرفیت اضافی) در هر کدرشته‌محل براساس مفاد آیین نامه پذیرش با آزمون استعدادهای درخشان به افراد حائز شرایط مندرج در بند 2 صفحه 5 دفترچه راهنمای ثبت‌نام این آزمون، برای معرفی به دانشگاهها اختصاص می‌یابد.

 

4ـ برای متقاضیان واجد شرایط گزینش، کارنامه‌ای حاوی اطلاعات لازم، رتبه متقاضی و آخرین رتبه پذیرفته شده در هر یک از کدرشته‌های انتخابی و در سهمیه مربوط تنظیم و از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قابل دسترس می‌باشد.

 

5-هر گونه تغییر رشته، تغییر گرایش و نقل و انتقال پذیرفته‌شدگان در حیطه وظایف این سازمان نبوده و به این درخواست‌ها ترتیب اثر داده نمی‌شود.

 

و-  نحوه ارسال درخواست و یا ارتباط غیرحضوری با سازمان سنجش آموزش کشور:

 

 باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواست ها به صورت الکترونیکی، متقاضیان در صورت داشتن هر گونه سوال و یا اعتراض به مندرجات کارنامه نتایج نهایی می‌توانند حداکثر تا تاریخ 1401/8/12 به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی:  http://darkhast.sanjesh.orgمراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت نمایند. پس از ثبت درخواست برای متقاضی شماره نامه و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه ارسال می شود. متقاضیان میتوانند پس از دریافت شماره و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه، به پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس  http://rahgiri.sanjesh.org وارد و از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوند. بدیهی است به مواردی که ازطریق دیگری و یا بعد از تاریخ 1401/8/12 واصل شود به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد ضمناً متقاضیان درصورت لزوم می توانند سوال یا سواالت خود را از با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور و یا در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن 42163-021 نیز در میان بگذارند.

 

بخش دوم: مربوط به کلیه پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی

 

پذیرفته‌ شدگان مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401 دانشگاه آزاد اسلامی، ضرورت دارد بر اساس توضیحات ذیل اقدام لازم را بعمل آورند.

 

اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد 1401 - زمان اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد آزاد

بر طبق روال سال های گذشته انتظار می ورد که نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت جداگانه اعلام شود اما پارسال بر عکس روال همیشگی، همزمان با دانشگاه های سراسری و در سایت سازمان سنجش اعلام شد.

 

اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد 1401 - ثبت درخواست اعتراض به نتایج نهایی کنکور ارشد

زمانی که نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد اعلام می گردد ممکن است تعدادی از داوطلبان از پذیرش خود راضی باشند و تعدادی هم راضی نباشند. برای این مطنظور سازمان سنجش بخششی رو در سایت خود راه اندازی کرده ایت که داوطلبان بتوانند درخواست اعتراض خود را در آن ثبت کنند. در حقیقت سازمان سنجش با راه اندازی بخش "سیستم پاسخگویی سازمان سنجش" این امکان رو به داوطلبان معترض به نتایج اکتسابی خود داده است تا بتوانند اعتراض خود را به گوش سازمان سنجش برسانند.

 

اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد 1401 - زمان و محل ثبت‌ نام

الف) با عنایت به اینکه ثبت نام از پذیرفته شدگان به صورت مجازی صورت می‌پذیرد کلیه پذیرفته شدگان لازم است از روز‌ چهارشنبه 7 آبان ماه 1401 جهت اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام به سامانه آموزشیار به آدرس: edu.iau.ac.ir مراجعه نمایند.

 

- عدم مراجعه پذیرفته‌شدگان به سامانه آموزشیار در بازه زمانی مقرر به منزله انصراف از ثبت‌نام تلقی شده و هیچ‌گونه اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

 

تبصره : پذیرفته‌شدگان کلیه واحدهای دانشگاهی جهت اطلاع از چگونگی تحویل مدارک به صورت فیزیکی به آدرس سایت واحد دانشگاهی محل پذیرش مراجعه نمایند.

 

مدارکی که مطابق تقویم اعلامی از سوی واحد دانشگاهی لازم است در زمان مراجعه ارائه گردد:

 

1- اصل مدرک کارشناسی (لیسانس) صادره از دانشگاه آزاد اسلامی یا سایر دانشگاه های معتبر داخل و خارج کشور که مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد به انضمام ریز نمرات دوره کارشناسی با قید معدل.

 

تبصره : پذیرفته‌شدگانی که به دلایلی قادر به ارائه اصل مدرک کارشناسی (لیسانس) خود نمی‌باشند باید اصل گواهی تأیید شده دال بر فراغت از تحصیل را که توسط دانشگاه محل تحصیل با قید معدل صادر شده باشد، به همراه ریز نمرات تأیید شده ارائه نمایند.

 

تذکر : فارغ‌التحصیلان مشمول دوره کارشناسی که با ارائه گواهی تأیید شده از محل تحصیل دوره مذکور ثبت‌نام می‌نمایند ، علاوه بر گواهی و ریز نمرات مذکور بایستی تصویر برگ لغو معافیت تحصیلی دوره کارشناسی را ارائه نمایند. همچنین چنانچه دوره مذکور را در مدتی بیش از شش سال از بدو ورود به اتمام رسانده‌اند بایستی تصویر مجوز افزایش سنوات بدون ذکر غیبت را برای مدتی که مازاد بر شش سال تحصیل کرده‌اند ارائه نمایند.

 

2- اصل شناسنامه و دو برگ فتوکپی خوانا از تمام صفحات (اصل شناسنامه برای تطبیق می‌باشد).

 

3- اصل و یک برگ فتوکپی کارت ملی. (ارائه اصل کارت جهت برابر با اصل بودن تصویر کارت می‌باشد).

 

4- شش قطعه عکس 4×3 تمام رخ (از یک نگاتیو) که اخیراً  تهیه شده باشد (برای برادران مشمول 12 قطعه).

 

5- مدرکی که وضعیت خدمت وظیفه عمومی برادران را مشخص نماید.

 

تذکر: افرادی که از نظر مقررات وظیفه عمومی حائز شرایط ثبت‌نام نیستند (از جمله دارای دفترچه اعزام به خدمت با غیبت می‌باشند و یا با غیبت به خدمت اعزام شده‌اند یا  در برگ اعزام آنان دانشجوی اخراجی یا انصرافی یا ترک تحصیل ذکر شده است) مجاز به ثبت‌نام نمی‌باشند.

 

6- تکمیل کلیه فرم های ثبت نام و فرم های مربوط به تعهدات و سایر فرم های که در سامانه آموزشیار قرار گرفته است.

 

هزینه خدمات آموزشی و حق بیمه دانشجویی مقطع کارشناسی‌ ارشد ‌ناپیوسته‌ سال تحصیلی 1401-1401 :

 

1- شهریه پذیرفته شدگان از دو بخش شهریه پایه (ثابت) و متغیر تشکیل شده که در هر نیمسال تحصیلی از دانشجویان دریافت می‌گردد. علاوه بر دو مورد مذکور دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه و فقط در نیمسال اول باید مبلغ 1730000 ریال به عنوان هزینه خدمات آموزشی، در سامانه آموزشیار پرداخت نمایند.

 

2- حق بیمه حوادث دانشجویی مبلغ 50000 ریال می‌باشد که هر پذیرفته شده باید آن را در سامانه آموزشیار پرداخت نماید.

 

3- پذیرفته‌شدگان واحدها و مراکز بین المللی و  برون مرزی توجه داشته باشند که (مطابق آئین‌نامه نقل و انتقالات دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی) مجوز انتقال، میهمانی و جابجایی تحت هیچ شرایطی به آنها داده نخواهد شد."

 

نحوه ثبت نام پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور ارشد 

بعد از مشاهده نتایج انتخاب رشته ارشد در صورتی که دانشگاه محل پذیرش برای شما اعلام شده بود به معنای قبولی شما در آن رشته محل است. برای ثبت نام در دانشگاه محل قبولی قبل از هرگونه اقدام، به سایت دانشگاه مراجعه کنید و آخرین اطلاعیه ها را در مورد نحوه ثبت نام (حضوری، آنلاین، دومرحله ای) بررسی کنید؛ معمولا هر دانشگاه به صورت کامل نحوه ثبت نام اولیه را به صورت کامل توضیح می دهد در صورت نبود اطلاعات در اطلاعیه های دانشگاه با شماره دانشگاه مربوطه تماس بگیرید و از تاریخ و نحوه ی ثبت نام اولیه مطلع شوید.