دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 

تعداد بازدید 25906 دفعه

قبل از اقدام به ثبت نام، حتما دفترچه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت 98 را به دقت مطالعه نمایید. 

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 98

 

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت 98 

برای دانلود دفترچه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت 98 بر اساس آخرین به روزرسانی در تاریخ 97/12/04، به لینک زیر مراجعه نمایید. 

 

دفترچه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت 98

 

زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 98

زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 98، از 30 بهمن ماه آغاز می شود و مهلت ثبت نام تا 10 اسفند 97 می باشد. 

شرایط ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 98

شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت 98، شرایط و ضوابطی دارد که از مهمترین این شرایط داشتن مدرک کارشناسی و مدارک بالاتر متناسب با رشته تحصیلی مورد نظر داوطلب است. البته اگر شما دانشجوی ترم آخر کارشناسی هستید و تا 1398/06/31 فارغ التحصیل می شوید، می توانید در این آزمون ثبت نام نمایید. دانشجویانی که همزمان در مقطع کارشناسی ارشد یا مقاطع دیگر در حال تحصیل هستند، در صورتی می توانند در آزمون ارشد وزارت بهداشت 98 ثبت نام کنند که تا قبل از اتمام مهلت ثبت نام، از تحصیل انصراف قطعی بدهند. اما دانشجویان دوره روزانه قبولی ارشد وزارت بهداشت 97 مجاز به ثبت نام در این آزمون نیستند. لیست کامل مدارک مرتبط با هر رشته در دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت 98 به طور کامل درج می گردد. پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال ۹۸ در ۸۵ رشته و بر اساس مدارک مورد پذیرش، دروس امتحانی و ضرایب مربوطه انجام می گیرد. 

لیست رشته های کارشناسی مجاز برای شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت 98

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 را دارند، توجه داشته باشند، قبل از ثبت نام باید از لیست رشته های مجاز، مدارک مورد پذیرش، دروس امتحانی و ضرایب مربوطه اطلاع داشته باشند. در لینک زیر لیست رشته های کارشناسی مجاز برای شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت 98، جهت دانلود قرار داده شده است. 

 

لیست رشته های مجاز، مدارک مورد پذیرش، دروس امتحانی و ضرایب مربوطه آزمون ارشد وزارت بهداشت 98

 

 با توجه به این که آزمون های وزارت بهداشت نسبت به آزمون های تحصیلات تکمیلی وزارت علوم، داوطلبان کمتری دارد، یکی از سخت ترین کنکورهای سراسری ایران به حساب می آید. شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های پیراپزشکی، علوم پایه به خصوص زیست شناسی و شیمی و بچه های مهندسی کشاورزی است. اخیراً داوطلبانی از جنس دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های علوم انسانی و فنی و مهندسی نیز به جمع داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت اضافه شده اند. از آنجایی که برای شرکت در هر رشته ای از آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، محدودیت رشته لیسانس وجود دارد، تعداد داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به تعداد داوطلبان کارشناسی ارشد وزارت علوم نخواهد رسید، چرا که در وزارت علوم اولاً محدودیت رشته لیسانس وجود ندارد و ثانیاً تعداد فارغ التحصیلان و دانشجویان وزارت علوم خیلی خیلی بیشتر از وزارت بهداشت است.

با توجه به ظرفیت محدود و مشخص رشته های گروه علوم پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد چه در دانشگاه های دولتی و چه در دانشگاه های آزاد رقابت سنگینی برای داوطلبان پیش بینی می شود. از این رو علاقه مندی در انتخاب رشته صحیح، برنامه ریزی مناسب و انتخاب منابع درست برای دروس تخصصی و درس زبان عمومی از عوامل مهم موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 می باشد.

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی با مشاوران ارشد وزارت بهداشت

 

عضویت در کانال مشاوره و برنامه ریزی ارشد بهداشت

 

بر اساس مصوبه شصت و هشتمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی، کسب حداقل نمره ۱۰ از ۴۰ در واقع کسب حداقل ۲۵ درصد نمره در درس زبان انگلیسی از آزمون سال ۹۸ و بعد از آن الزامی است.

افرادی که تحصیلات آن ها در مقطع کارشناسی زیر نظر وزارت علوم بوده است بر این باورند که دیگر شانسی در ارتباط با ادامه تحصیل در دانشگاه های علوم پزشکی نخواهند داشت. این در حالی است که برای تعدادی از رشته های خاص از جمله رشته های فنی و مهندسی و رشته های علوم پایه مانند شیمی، فیزیک و زیست شناسی در عموم گرایش ها تغییر رشته امکان پذیر است. کسب اطلاعاتی نظیر لیست رشته ها چگونگی استفاده از سهمیه ها به خصوص به منظور ادامه تحصیل بدون نیاز به آزمون ورودی، منابع آزمون، نحوه برنامه ریزی، نحوه مطالعه دروس اختصاصی و نیز نحوه انتخاب رشته پس از اعلام نتایج اولیه نیاز خواهد بود.

جهت کسب اطلاعاتی نظیر لیست رشته ها، چگونگی استفاده از سهمیه ها به خصوص به منظور ادامه تحصیل بدون نیاز به آزمون ورودی، منابع آزمون، نحوه برنامه ریزی، نحوه مطالعه دروس اختصاصی و نیز نحوه انتخاب رشته پس از اعلام نتایج اولیه می توانید با ثبت نام در سیستم مشاوره و برنامه ریزی 3 گام از یک جلسه مشاوره حضوری یا تلفنی رایگان با مشاوران تخصصی و رتبه برتر رشته های وزارت بهداشت بهره مند شوید. موسسه 3گام با بهره گیری از مجرب ترین مشاوران، آماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 می باشد. مشاوران ما در تلاشند با معرفی بهترین منابع در همه رشته ها و برنامه ریزی درست و هدفمند، راه را برای داوطلبان جهت کسب رتبه مناسب هموار نمایند.

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی با مشاوران ارشد وزارت بهداشت

 

سوالات آزمون ارشد وزارت بهداشت 98

در  آزمون ارشد  وزارت بهداشت 98، سوالات به صورت استاندارد و با توجه به خود متن کتاب طراحی می‌شوند و سوالی نیز خارج از متن کتاب ها داده نمی شود.

هزینه های ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت 98

سال گذشته، هزینه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت 98، 360 هزار ریال (36 هزار تومان) بود که احتمالا امسال کمی افزایش پیدا می کند. پرداخت این هزینه به صورت اینترنتی است و داوطلبان با کارت بانکی می توانند کارت اعتباری آزمون را خریداری کنند. هر کارت اعتباری برای یک رشته امتحانی است و داوطلبانی که می خواهند در آزمون دو رشته شرکت کنند باید دو کارت اعتباری تهیه نمایند.

مشاوران ما در تلاشند با معرفی بهترین منابع در همه رشته ها و برنامه ریزی درست و هدفمند، راه را برای داوطلبان جهت کسب رتبه مناسب هموار نمایند.

برای دانلود راهنمای منابع آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

راهنمای منابع آزمون ارشد وزارت بهداشت 98

 

نحوه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت 98

آشنایی با نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 باعث تسهیل در روند این فرآیند می شود. در اطلاعیه های بعدی به طور کامل در این مورد به شما توضیح می دهیم.  قبل از اقدام به ثبت نام، حتما دفترچه ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 98 را به دقت مطالعه نمایید. 

زمان برگزاری آزمون ارشد وزارت بهداشت 98

زمان برگزاری آزمون ارشد وزارت بهداشت 98، در روزهای 27 و 28 تیرماه 98 می باشد. 

 

عضویت در کانال مشاوره و برنامه ریزی ارشد بهداشت

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  فاطمه منیعاوی‏ - 99/4/22

  من کارشناسی فیزیک خوندم در جه رشته های میتونم با لیسانس فیزیک در ارشد بزشکی بخونم منظور جه ارشدی نیاز به لیسانس فیزیک داره در وزارت بهداشن

 • تصویر فرد

  رویا‏ - 98/11/30

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی سال اخر کارشناسی مامایی هستم
  میتونم برای ارشد اتاق عمل امتحان بدم؟

 • تصویر فرد

  حسین آدمزاد‏ - 98/11/19

  سلام با کارشناسی دبیری زیست دانشگا فرهنگیان در کدوم رشته های ارشد وزارت بهداشت میتونم آزمون بدم ؟ لطفا نام ببرید

 • تصویر فرد

  کیومرث ملکی‏ - 98/9/8

  دانشجوی انصرافی شیمی تجزیه هستیم و کارشناسی علوم تجربی هستم لطفاً راهنمای فرمایید درچه رشته ای شرکت کنم

 • تصویر فرد

  عبدالحق سامیراد‏ - 98/9/2

  سلام .
  زمان ثبت نام ارشد وزرات بهداشت 99کی هستش ؟

 • تصویر فرد

  مریم نوری‏ - 98/8/1

  باسلام
  من کارشناسی زیست شناسی عمومی از دانشگاه پیام نور دارم که بر اساس سوابق تحصیلی قبول شدم یعنی بدون ازمون کارشناسی را گرفتم آیا می شود کنکور ارشد وزارت بهداشت سال ۹۹ شرکت کنم
  باتشکر

 • تصویر فرد

  محمد جواد‏ - 98/6/24

  سلام و خسته نباشید ببخشید سوالم ب موضوع ربطی نداره ولی خب ضروریه کلی. من امسال سال چهارم بود کنکور دادم و دانشجوی پیام نورم در حال حاضر ک از معافیت تحصیلی استفاده کنم و کنکور بدم. الان سوالم اینه اگه من امسال رشته دانشگاهمو عوض کنم بازم میتونم کنکور بدم؟ چون شنیدم هرکسی فقط یک بار میتونه رشته شو عوض کنه و بیشتر از یک بار نمیشه رشته رو عوض کرد و معافیت تحصیلی نمیدن دیگ چون من الان دوسال از معافیتم مونده و عوض کنم رشتمو باز میشه چهار سال . حالا اگ بازم سال اینده کتکور بدم و بخوام یه رشته دیگه برم میتونم؟ یا نمیشه؟ ممنون میشم جواب بدین

 • تصویر فرد

  الی‏ - 98/5/27

  سلتم من کنکور شیمی داروئی رتبم در سهمیه شده 91 .کجا شانس قیولی هست

 • تصویر فرد

  محمد جواد‏ - 98/5/6

  سلام خسته نباشید من ب خاطر درس نخوندن تو دبیرستان نتونستم رشته خوبی قبول شم و الان زیست شناسی پیام نور میخونم. راهی هست برا ارشد بتونم رشته هایی رو قبول شم که بعدا بتونم دکتراشو بگیرم و ازمایشگاه بزنم؟ مثلا بیو شیمی بالینی. ممنون میشم راهنمایی کنین

 • تصویر فرد

  خانم رهبر‏ - 98/5/7

  سلام. برای تاسیس آزمایشگاه باید یکی از این مدارک تحصیلی رو داشته باشید: دكتراى تخصصى آسيب‏ شناسى بالينى يا تشريحى (يا هر دو) - دكتراى تخصصى تك رشته ه‏اى بالينى (بيوشيمى بالينى، هماتولوژى بالينى، باكتريولوژى بالينى و...)، دكتراى تخصصى علوم آزمايشگاهى، دكتراى حرفه‏ اى علوم آزمايشگاهى.      

 • تصویر فرد

  سعیدی‏ - 98/5/4

  سلام ببخشید آزمون ارشد ۹۸ وزارت بهداشت تاریخ برگزاریش کی هستش؟

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 98/5/2

  سلام ،وقت بخیر .....میخواستم بدونم شخصی که در ار شد وزارت علوم از سهمیه استفاده کرده ،میتونه از سهميش در قبولی وزارت بهداشت هم مجدد استفاده کنه؟

 • تصویر فرد

  خانم رهبر‏ - 98/5/6

  سلام. در هر مقطع شما فقط می تونید یک بار از سهمیه خود استفاده کنید.

 • تصویر فرد

  زهرا نافه بوستان ‏ - 98/5/1

  سلام من در حال گذراندن رشته ای تفذیه ورزشی در مقطع کارشناسی هستم مهر میرم ترم 3 خواهشمندم بگویید من چگونه می توانم در رشته ای تغذیه ای ورزشی یا رشته ای دیگر که مرتبت باشد را در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت شرکت کنم ....؟ لطفا برایم توضیح دهید ....

 • تصویر فرد

  سعيد ‏ - 98/3/6

  با درود فراوان
  من فارق التحصيل كارشناسي پروتز دندان هستم ارشد چه رشته اي ميتونم شركت كنم ؟

 • تصویر فرد

  الهه معادی‏ - 98/2/8

  سلام.من رشتم شیمی کاربردی است.میتونم برای کنکور ارشد سال بعد رشته بیوشیمی بالینی شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  h‏ - 98/2/5

  سلام
  آیا فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد دوره روزانه وزارت علوم می توانند در آزمون ارشد وزارت بهداشت شرکت نوایند و در صورت قبولی مشمول تحصیل رایگان می شوند ؟

 • تصویر فرد

  سعید‏ - 98/1/26

  سلام
  من دانشجوی ارشد وزارت علوم در حال تحصیل هستم. ایا در صورت قبولی در آزمون ارشد وزارت علوم میتونم از رشته در حال تحصیل خودم انصراف بدم؟

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 97/12/26

  باسلام من لیسانس علوم ازمایشگاهیم ...ایا میتونم در دو مقطع ارشد ژنتیک پزشکی و بیوشیمی بالینی شرکت کنم و هر کدومو قبول شدم برم ..ممنون میشم جواب بدین

 • تصویر فرد

  شهرزاد جعفری‏ - 97/12/7

  درود .. من دانشجوی زیست شناسی عمومیم
  این که بخام ارشد ژنتیک بخونم که وابسته به این داستان شناور و اصلی میشه مشکلی نداره که؟
  لطفن راهنماییم کنین ..

 • تصویر فرد

  خانم رهبر‏ - 97/12/9

  سلام. کلیه دارندگان مدرک کارشناسی زیست شناسی (همه گرایش ها) می تونن در آزمون ارشد ژنتیک انسانی شرکت کنند. در ضمن آزمون ارشد وزارت بهداشت رشته های شناور نداره.

 • تصویر فرد

  رسول ‏ - 97/11/30

  سلام من کارشناسی پرستاری دارم
  می تونم هم در ارشد مجموعه پرستاری و ارشد نانوتکنولوژی ثبت نام کنم یا خیر ممنون میشم جواب بدین

 • تصویر فرد

  خانم رهبر‏ - 97/12/1

  سلام. بله می تونید در ارشد پرستاری یا نانوتکنولوژی ثبت نام کنید.

 • تصویر فرد

  کوثر‏ - 97/11/28

  سلام من رشتم شیمی محضه . میخواستم بدونم که برای ارشد کدوم رشته بهتره و اینکه میتونم ارشد وزارت بهداشت هم علاوه بر اون انتخاب کنم؟؟؟لطف میکنید راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  خانم رهبر‏ - 97/11/28

  سلام. بله شما می تونید با مدرک کارشناسی شیمی محض در رشته های بهداشت محیط و مهندسی بهداشت محیط آزمون ارشد وزارت بهداشت شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  مفاخری‏ - 97/11/27

  سلام خسته نباشید.بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد کشاورزی در مقطع روزانه وزرات علوم هستم.امکانش هست برای ارشد نانوفناوری پزشکی وزارت بهداشت در دوره روزانه پدیرفته بشم؟ممنون

 • تصویر فرد

  خانم رهبر‏ - 97/11/28

  هر یک از داوطلبان ورود به آموزش عالی در هر یک از مقاطع تحصیلی تنها برای یک بار می‌ توانند از امکانات دولتی استفاده کنند ، لذا پذیرفته‌ شدن برای بار دوم در دوره‌ های روزانه ، مستلزم پرداخت شهریه معادل دوره شبانه خواهد بود .

 • تصویر فرد

  مرجان‏ - 97/11/22

  سلام من کارشناسی میکروبیولوژی دارم میتونم ارشد علوم تغذیه امسال شرکت کنم?

 • تصویر فرد

  خانم رهبر‏ - 97/11/28

  سلام. خیر نمی تونید.

 • تصویر فرد

  سارا‏ - 97/11/14

  سلام من یه سوال مهم دارم خواهش میکنم راهنماییم کنید.من کارشناسی ارشد وزرات علوم روزانه سلولی مولکولی میخونم .میخوام امسال باکتری پزشکی روزانه وزارت بهداشت قبول بشم.ایا مشکلی پیش نمیاد دوتا روزانه ارشد ولی دو وزارت خانه جدا؟؟

 • تصویر فرد

  خانم رهبر‏ - 97/11/17

  سلام. توجه داشته باشید که امکان تحصیل همزمان دو رشته در مقطع کارشناسی ارشد فقط برای دانشجویان استعدادهای درخشان امکان پذیر است.

 • تصویر فرد

  z.m‏ - 97/10/24

  سلام میشه دوتا کنکور بدیم یکی برا ارشد وزارت بهداشت یکیم برا رشته ی خودمون رشته من شیمی کاربردیه ,و برا هرکدوم ک قبول شدیم بریم ؟

 • تصویر فرد

  خانم حسن زاده‏ - 97/10/25

  سلام وقت بخیر 
  بله میتونید برای هر دوکنکور اقدام کنید.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc