دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 + نکات مهم

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 ، برای دانلود قرار داده شده است. قبل از اقدام به ثبت نام، حتما دفترچه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت را به دقت مطالعه نمایید. همچنین نکات مهم دفترچه ثبت نام کنکور ارشد بهداشت که حتما باید به آن توجه کنید را در این مطلب می توانید مشاهده کنید.

 

 

 

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ، حاوی همه اطلاعات لازم برای ثبت نام شما در آزمون مقطع ارشد می باشد. به همین دلیل، مطالعه دفترچه برای استخراج اطلاعات و آشنایی با شرایط و قوانین برای همه داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 الزامی است. شما می توانید در ادامه دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1402 را دانلود کنید. 

راهنمای ثبت نام کنکور ارشد بهداشت 

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402

لینک دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 به محض انتشار در سایت سنجش پزشکی فعال خواهد شد. طی اطلاعیه سنجش پزشکی، همزمان با باز شدن درگاه ثبت نام، لینک دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 هم منتشر خواهد شد. برای دانلود دفترچه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت 1402 بر اساس آخرین به روزرسانی به لینک زیر مراجعه نمایید. 

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور  ارشد بهداشت

 

 

زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 1402

زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 1402، از 29 بهمن ماه آغاز می شود و مهلت ثبت نام تا 10 اسفند می باشد. مهلت ثبت نام این آزمون در 4 اردیبهشت 1402 برای بار سوم تمدید شد.

شرایط ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 1402

شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت 1402، شرایط و ضوابطی دارد که از مهمترین این شرایط داشتن مدرک کارشناسی و مدارک بالاتر متناسب با رشته تحصیلی مورد نظر داوطلب است. البته اگر شما دانشجوی ترم آخر کارشناسی هستید و تا 1402/06/31 فارغ التحصیل می شوید، می توانید در این آزمون ثبت نام نمایید. دانشجویانی که همزمان در مقطع کارشناسی ارشد یا مقاطع دیگر در حال تحصیل هستند، در صورتی می توانند در آزمون ارشد وزارت بهداشت 1402 ثبت نام کنند که تا قبل از اتمام مهلت ثبت نام، از تحصیل انصراف قطعی بدهند. اما دانشجویان دوره روزانه قبولی ارشد وزارت بهداشت 1400 مجاز به ثبت نام در این آزمون نیستند. لیست کامل مدارک مرتبط با هر رشته در دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت 1402 به طور کامل درج می گردد. پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال 1402 در ۸۵ رشته و بر اساس مدارک مورد پذیرش، دروس امتحانی و ضرایب مربوطه انجام می گیرد. 

دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت 1402  فهرست محتوایی

در دفترچه ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 1402 به توضیح تمامی اطلاعات لازم برای ثبت نام پرداخته شده است که در زیر به آن ها اشاره می گردد:

 • شرایط سهمیه های مختلف و شیوه استفاده از آن ها در آزمون
 • لیست رشته های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
 • شرایط و ضوابط مربوط به ثبت نام اتباع غیر ایرانی
 • قوانین و ضوابط مربوط به نحوه پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله
 • شرایط مربوط به ثبت نام دانشگاه علوم پزشکی ارتش
 • ضوابط پذیرش دانشجو در دانشگاه شاهد و تربیت مدرس
 • شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد
 • زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت و...

دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت 1402 - مقررات وظیفه عمومی داوطلبان

 • مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نبوده و در صورت شرکت در آزمون و قبولی در دانشگاه، معافیت تحصیلی برای آن ها صادر نگردیده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام آن ها نمی باشند.
 • دانشجویان اخراجی دانشگاه ها تا پایان خدمت دوره ضرورت و یا اخذ معافیت دائم، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند.
 • فارغ التحصیلان مشمول دوره کارشناسی ارشد مجاز به تحصیل مجدد در این مقطع نمی باشند.
 • سنوات تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر 3 سال می باشد.
 • دانشجویان مورد پذیرش در دانشگاه ها می بایست جهت اخذ معافیت تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، با برگ درخواست معافیت تحصیلی مقطع فوق به یکی دفاتر پلیس +10 شهرستان محل استقرار دانشگاه مراجعه نمایند. در غیر این صورت مجاز به ادامه تحصیل نبوده و از ادامه تحصیل آن ها ممانعت به عمل خواهد آمد.

این شرایط در دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت به صورت مفصل توضیح داده شده است که داوطلبان حتما می بایست دفترچه را به صورت دقیق مورد مطالعه  قرار دهند.

دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت 1402 - شرایط مشمولین طرح نیروی انسانی

به موجب قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان، ادامه تحصیل فارغ التحصیلان مشمول این قانون در مقاطع بالاتر (کاردانی به کارشناسی، کارشناسی به کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد به Ph.D) قبل از انجام خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان بلامانع می باشد. ضمنا مشمولین در حین انجام خدمات قانونی مذکور نیز در صورت قبولی در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402، می توانند پس از اقدام به توقف طرح، ادامه تحصیل دهند.

بر اساس مصوبات شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی، دارا بودن حداقل 2 سال کار بالینی با مدرک کارشناسی در بخش های بیمارستانی و بالینی برای متقاضیان برخی رشته های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ضروری است که لیست این رشته ها در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد پزشکی 1402درج شده و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

لیست رشته های کارشناسی مجاز برای شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت 1402

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 را دارند، توجه داشته باشند، قبل از ثبت نام باید از لیست رشته های مجاز، مدارک مورد پذیرش، دروس امتحانی و ضرایب مربوطه اطلاع داشته باشند. در لینک زیر می توانید لیست رشته های کارشناسی مجاز برای شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت 1402 را مشاهده کنید.  

رشته های مجاز ارشد وزارت بهداشت

 با توجه به این که آزمون های وزارت بهداشت نسبت به آزمون های تحصیلات تکمیلی وزارت علوم، داوطلبان کمتری دارد، یکی از سخت ترین کنکورهای سراسری ایران به حساب می آید. شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های پیراپزشکی، علوم پایه به خصوص زیست شناسی و شیمی و بچه های مهندسی کشاورزی است. اخیراً داوطلبانی از جنس دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های علوم انسانی و فنی و مهندسی نیز به جمع داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت اضافه شده اند. از آنجایی که برای شرکت در هر رشته ای از آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، محدودیت رشته لیسانس وجود دارد، تعداد داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به تعداد داوطلبان کارشناسی ارشد وزارت علوم نخواهد رسید، چرا که در وزارت علوم اولاً محدودیت رشته لیسانس وجود ندارد و ثانیاً تعداد فارغ التحصیلان و دانشجویان وزارت علوم خیلی خیلی بیشتر از وزارت بهداشت است.

با توجه به ظرفیت محدود و مشخص رشته های گروه علوم پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد چه در دانشگاه های دولتی و چه در دانشگاه های آزاد رقابت سنگینی برای داوطلبان پیش بینی می شود. از این رو علاقه مندی در انتخاب رشته صحیح، برنامه ریزی مناسب و انتخاب منابع درست برای دروس تخصصی و درس زبان عمومی از عوامل مهم موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 می باشد.

 

 

 

افرادی که تحصیلات آن ها در مقطع کارشناسی زیر نظر وزارت علوم بوده است بر این باورند که دیگر شانسی در ارتباط با ادامه تحصیل در دانشگاه های علوم پزشکی نخواهند داشت. این در حالی است که برای تعدادی از رشته های خاص از جمله رشته های فنی و مهندسی و رشته های علوم پایه مانند شیمی، فیزیک و زیست شناسی در عموم گرایش ها تغییر رشته امکان پذیر است. کسب اطلاعاتی نظیر لیست رشته ها چگونگی استفاده از سهمیه ها به خصوص به منظور ادامه تحصیل بدون نیاز به آزمون ورودی، منابع آزمون، نحوه برنامه ریزی، نحوه مطالعه دروس اختصاصی و نیز نحوه انتخاب رشته پس از اعلام نتایج اولیه نیاز خواهد بود.

جهت کسب اطلاعاتی نظیر لیست رشته ها، چگونگی استفاده از سهمیه ها به خصوص به منظور ادامه تحصیل بدون نیاز به آزمون ورودی، منابع آزمون، نحوه برنامه ریزی، نحوه مطالعه دروس اختصاصی و نیز نحوه انتخاب رشته پس از اعلام نتایج اولیه می توانید با ثبت نام در سیستم مشاوره و برنامه ریزی 3 گام از یک جلسه مشاوره حضوری یا تلفنی رایگان با مشاوران تخصصی و رتبه برتر رشته های وزارت بهداشت بهره مند شوید. موسسه 3گام با بهره گیری از مجرب ترین مشاوران، آماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 می باشد. مشاوران ما در تلاشند با معرفی بهترین منابع در همه رشته ها و برنامه ریزی درست و هدفمند، راه را برای داوطلبان جهت کسب رتبه مناسب هموار نمایند.

 

 

 

سوالات آزمون ارشد وزارت بهداشت 1402

در  آزمون ارشد  وزارت بهداشت 1402، سوالات به صورت استاندارد و با توجه به خود متن کتاب طراحی می‌شوند و سوالی نیز خارج از متن کتاب ها داده نمی شود.

هزینه های ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت 1402

سال گذشته، هزینه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت ، 1250 هزار ریال (125 هزار تومان) بود که احتمالا امسال کمی افزایش پیدا می کند. پرداخت این هزینه به صورت اینترنتی است و داوطلبان با کارت بانکی می توانند کارت اعتباری آزمون را خریداری کنند. هر کارت اعتباری برای یک رشته امتحانی است و داوطلبانی که می خواهند در آزمون دو رشته شرکت کنند باید دو کارت اعتباری تهیه نمایند.

مشاوران ما در تلاشند با معرفی بهترین منابع در همه رشته ها و برنامه ریزی درست و هدفمند، راه را برای داوطلبان جهت کسب رتبه مناسب هموار نمایند.

نحوه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت 1402

آشنایی با نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 باعث تسهیل در روند این فرآیند می شود. در اطلاعیه های بعدی به طور کامل در این مورد به شما توضیح می دهیم.  قبل از اقدام به ثبت نام، حتما دفترچه ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 1402 را به دقت مطالعه نمایید. 

زمان برگزاری آزمون ارشد وزارت بهداشت 1402

زمان برگزاری آزمون ارشد وزارت بهداشت 1402، در روزهای 5 و 6 خرداد  1402 می باشد. 

 

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  ثنا بابایی‏ - 02/2/11

  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی شیمی کاربردی دارم و سال ۸۹ فارغ التحصیل شدم میتونم برای شیمی دارو اقدام کنم

 • تصویر فرد

  احمد فرجامیان ‏ - 02/1/4

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی رشته مهندسی صنایع غذایی کشاورزی هستم ، مدرک لیسانس وزارت علوم و تحقیقات رو دارم میتونم در آزمون تغذیه بالینی شرکت کنم یانه
  چون تو اطلاعیه بالا درج شده که دانشجویانی که زیر نظر وزارت علوم هستن شانسی برای شرکت در آزمون وزارت بهداشت ندارند

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 02/1/6

  سلام خدمت شما برای شرکت در کنکور ارشد تغذی بالینی حتما باید مدرک کارشاسیتون علوم تغذیه باشه
  لیست رشته های مجاز برای سایر گرایش های ارشد تغذیه رو از لینک زیر میتونید مشاهده کنید
  لیست رشته های مجاز برای شرکت در ارشد تغذیه

 • تصویر فرد

  پیمان اتیوند‏ - 01/11/20

  سلام عرض ادب.
  من دیپلمم رو از شاخه فنی رشته معماری گرفتم
  الان ترم آخر رشته عمران کارشناسی هستم دانشگاه آزاد.
  سوالم این بود که آیا من برای کنکور کارشناسی ارشد عمران قبول شم هیچ محدودیتی ندارد واسه دانشگاه‌های کشور

 • تصویر فرد

  ابدان رئوفی‏ - 01/11/5

  سلام بامدرک کارشناسی روانشناسی عمومی ازدانشگاه پیام نورمیتونم براارشدبالینی وزرات بهداشت شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  اتنا شريفي زاده‏ - 01/10/4

  من روانشناسی عمومی پیام نور کارشناسی خوندم میتونم بالینی علوم پزشکی ارشد ثبتنام کنم؟

 • تصویر فرد

  sh onv‏ - 01/9/17

  سلام وقتتون بخیر ببخشید با مدرک‌کارسناسی نرم افزار میشه تو رشته ارشد طب سنتی شرکت کرد ؟؟و اینکه رشته تاریخ پزشکی چطور این رشته مث طب سنتی هست؟؟ممنون میشم راهنماییم کنین

 • تصویر فرد

  اسما ایرندگانی‏ - 01/8/21

  سلام وقت بخیر
  ببخشی من دانشجو ارشد اخراجی ۹۹ هستم و همینطور رشته تحصیلیم لیسانس از گروه علوم انسانی هست میتونم برای ارشد وزارت بهداشت روانشناسی شرکت کنم.

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/8/23

  سلام خدمت شما برای دانشجوی اخراجی محدودیتی نیست ولی از لحاظ رشته ارشد بهداشت محدودیت داره که باید شرایطتتون بررسی بشه 

 • تصویر فرد

  نسترن زینالی‏ - 01/8/10

  سلام رشته من صنایع غذایی فنی حرفه ای هستش الان دانشجوی سراسری ترم آخر کارشناسی هستم علمی کاربرد نیست میتونم توازمون ارشد بهداشت درس تغذیه بخونم

 • تصویر فرد

  پرنیا پورزاد‏ - 01/8/8

  سلام وقتتون به خیر کنکور ارشد وزارت بهداشت برای رشته روانشناسی بالینی فقط به صورت ناپیوسته است؟

 • تصویر فرد

  شادی مهر‏ - 01/8/4

  سلام وقت بخیر من لیسانس زیست شناسی عمومی هستم آیا میتونم در کنکور ارشد روانشناسی وزارت بهداشت شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  محمدپور‏ - 00/10/12

  سلام ایا امکانش هست که همزمان هم برای مجموعه ی یک علوم ازمایشگاهی وهم مجموعه میکروب شناسی موادغذایی شرکت کرد؟؟؟

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 00/10/18

  سلام خدمت شما مطالعه مطلب زیر به شما کمک می کنه
  انتخاب دو رشته برای ارشد بهداشت

 • تصویر فرد

  سارا‏ - 00/8/3

  سلام وقتتون بخیر من کارشناسی مهندسی نرم افزار خوندم ایامیتونم کنکور ارشد وزارت بهداشت رو شرکت کنم رشته ای وجود داره که ارشد بتونم اون رو ادامه بدم خواهش میکنم یکی راهنماییم کنه

 • تصویر فرد

  ناصر‏ - 00/6/20

  سلام من کارشناسی زیست شناسی سلولی مولکولی بیوتکنولوژی دارم آیا ارشد میتونم ایمنی شناسی پزشکی وزارت بهداشت شرکت کنم ؟

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 00/5/28

  با سلام من دانشجوی بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها هستم ایا می توانم ارشد فناوری اطلاعات سلامت شرکت نمایم ؟

 • تصویر فرد

  محمد عابد‏ - 00/4/5

  سلام وقت بخیر
  من دانشجو سال آخر بیهوشی هستم
  می تونم سال دیگه برای آزمون ارشد پرستاری امتحان بدم یا باید ۲ سال سابقه کار بالینی داشته باشم؟

 • تصویر فرد

  کمیل‏ - 00/3/23

  سلام. من کارشناسی مترجمی زبان خوندم. برای ارشد میتونم شنوایی سنجی بخونم؟ فیزیوتراپی چطور؟

 • تصویر فرد

  Raha‏ - 00/2/13

  سلام وقت بخیر
  من لیسانس مهندسی برق دارم
  میتونم ارشد روانشناسی ازمون بدم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 00/2/15

  سلام وقت بخیر روانشناسی وزارت علوم یا وزارت بهداشت؟

 • تصویر فرد

  حام‌د‏ - 00/1/29

  دانشگاه سراسری تبریز ارشد انگل شناسی داره؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 00/1/30

  سلام تو لینک زیر می تونید دانشگاه های پذیرنده و ظرفیت هاشونو ببینید
  ظرفیت پذیرش ارشد انگل شناسی به تفکیک دانشگاه

 • تصویر فرد

  raymak‏ - 00/1/23

  سلام اگر دانشجو ارشد دانشگاه دولتی باشیم امکان کنکور دادن هست؟ میشه بعد از اعلام نتیجه قبولی تنصراف داد یا باید از اول انصراف داد؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 00/1/23

  سلام وقت بخیر طبق شرایطی که تو بند 5 شرایط اختصاصی تو دفترچه ثبت نام ارشد بهداشت اومده اگر قبولیتون برای سال گذشته بوده باشه امکان ثبت نام ندارین اما اگر برای سالهای قبل تر باشه می تونید ثبت نام کنید و بعد از قبولی از دانشگاه قبلی انصراف بدین 

 • تصویر فرد

  علی‏ - 00/1/6

  سلام.من لیسانس شیمی کاربردی دارم.برای کنکور ارشد۱۴۰۰نتونستم ثبت نام کنم.تو اردیبهشت ۱۴۰۰مهلت ثبت نام دارم؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 00/1/22

  سلام خدمت شما بله مرکز سنجش آموزش پزشکی مهلت مجددی رو برای ثبت نام کنکور ارشد بهداشت در اواخر فروردین در نظر گرفته

 • تصویر فرد

  کلثوم‏ - 99/12/15

  سلام وقت به خیر خواستم بدونم با لیسانس فیزیک میتونم در رشته ی فیزیک پزشکی وزارت بهداشت ثبت نام کنم؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 00/1/22

  سلام وقت بخیر بله می تونید فیزیک پزشکی ارشد بهداشت رو ثبت نام کنید

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 99/9/23

  سلام.من لیسانس شیمی دارویی دارم.ایا میتونم ازمون ارشد رشته سم شناسی رو شرکت کنم؟(وزارت بهداشت)

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 99/10/13

  سلام خدمت شما در لینک زیر می تونید لیست رشته های مجاز برای شرکت تو کنکور ارشد سم شناسی رو مشاهده کنید. 

  رشته های مجاز برای کنکور ارشد سم شناسی

 • تصویر فرد

  فاطمه منیعاوی‏ - 99/4/22

  من کارشناسی فیزیک خوندم در جه رشته های میتونم با لیسانس فیزیک در ارشد بزشکی بخونم منظور جه ارشدی نیاز به لیسانس فیزیک داره در وزارت بهداشن

 • تصویر فرد

  رویا‏ - 98/11/30

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی سال اخر کارشناسی مامایی هستم
  میتونم برای ارشد اتاق عمل امتحان بدم؟

 • تصویر فرد

  حسین آدمزاد‏ - 98/11/19

  سلام با کارشناسی دبیری زیست دانشگا فرهنگیان در کدوم رشته های ارشد وزارت بهداشت میتونم آزمون بدم ؟ لطفا نام ببرید

 • تصویر فرد

  کیومرث ملکی‏ - 98/9/8

  دانشجوی انصرافی شیمی تجزیه هستیم و کارشناسی علوم تجربی هستم لطفاً راهنمای فرمایید درچه رشته ای شرکت کنم

 • تصویر فرد

  عبدالحق سامیراد‏ - 98/9/2

  سلام .
  زمان ثبت نام ارشد وزرات بهداشت 99کی هستش ؟

 • تصویر فرد

  مریم نوری‏ - 98/8/1

  باسلام
  من کارشناسی زیست شناسی عمومی از دانشگاه پیام نور دارم که بر اساس سوابق تحصیلی قبول شدم یعنی بدون ازمون کارشناسی را گرفتم آیا می شود کنکور ارشد وزارت بهداشت سال ۹۹ شرکت کنم
  باتشکر

 • تصویر فرد

  محمد جواد‏ - 98/6/24

  سلام و خسته نباشید ببخشید سوالم ب موضوع ربطی نداره ولی خب ضروریه کلی. من امسال سال چهارم بود کنکور دادم و دانشجوی پیام نورم در حال حاضر ک از معافیت تحصیلی استفاده کنم و کنکور بدم. الان سوالم اینه اگه من امسال رشته دانشگاهمو عوض کنم بازم میتونم کنکور بدم؟ چون شنیدم هرکسی فقط یک بار میتونه رشته شو عوض کنه و بیشتر از یک بار نمیشه رشته رو عوض کرد و معافیت تحصیلی نمیدن دیگ چون من الان دوسال از معافیتم مونده و عوض کنم رشتمو باز میشه چهار سال . حالا اگ بازم سال اینده کتکور بدم و بخوام یه رشته دیگه برم میتونم؟ یا نمیشه؟ ممنون میشم جواب بدین

 • تصویر فرد

  الی‏ - 98/5/27

  سلتم من کنکور شیمی داروئی رتبم در سهمیه شده 91 .کجا شانس قیولی هست

 • تصویر فرد

  محمد جواد‏ - 98/5/6

  سلام خسته نباشید من ب خاطر درس نخوندن تو دبیرستان نتونستم رشته خوبی قبول شم و الان زیست شناسی پیام نور میخونم. راهی هست برا ارشد بتونم رشته هایی رو قبول شم که بعدا بتونم دکتراشو بگیرم و ازمایشگاه بزنم؟ مثلا بیو شیمی بالینی. ممنون میشم راهنمایی کنین

 • تصویر فرد

  خانم رهبر‏ - 98/5/7

  سلام. برای تاسیس آزمایشگاه باید یکی از این مدارک تحصیلی رو داشته باشید: دكتراى تخصصى آسيب‏ شناسى بالينى يا تشريحى (يا هر دو) - دكتراى تخصصى تك رشته ه‏اى بالينى (بيوشيمى بالينى، هماتولوژى بالينى، باكتريولوژى بالينى و...)، دكتراى تخصصى علوم آزمايشگاهى، دكتراى حرفه‏ اى علوم آزمايشگاهى.      

 • تصویر فرد

  سعیدی‏ - 98/5/4

  سلام ببخشید آزمون ارشد ۹۸ وزارت بهداشت تاریخ برگزاریش کی هستش؟

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 98/5/2

  سلام ،وقت بخیر .....میخواستم بدونم شخصی که در ار شد وزارت علوم از سهمیه استفاده کرده ،میتونه از سهميش در قبولی وزارت بهداشت هم مجدد استفاده کنه؟

 • تصویر فرد

  خانم رهبر‏ - 98/5/6

  سلام. در هر مقطع شما فقط می تونید یک بار از سهمیه خود استفاده کنید.

 • تصویر فرد

  زهرا نافه بوستان ‏ - 98/5/1

  سلام من در حال گذراندن رشته ای تفذیه ورزشی در مقطع کارشناسی هستم مهر میرم ترم 3 خواهشمندم بگویید من چگونه می توانم در رشته ای تغذیه ای ورزشی یا رشته ای دیگر که مرتبت باشد را در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت شرکت کنم ....؟ لطفا برایم توضیح دهید ....

 • تصویر فرد

  سعيد ‏ - 98/3/6

  با درود فراوان
  من فارق التحصيل كارشناسي پروتز دندان هستم ارشد چه رشته اي ميتونم شركت كنم ؟

 • تصویر فرد

  الهه معادی‏ - 98/2/8

  سلام.من رشتم شیمی کاربردی است.میتونم برای کنکور ارشد سال بعد رشته بیوشیمی بالینی شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  h‏ - 98/2/5

  سلام
  آیا فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد دوره روزانه وزارت علوم می توانند در آزمون ارشد وزارت بهداشت شرکت نوایند و در صورت قبولی مشمول تحصیل رایگان می شوند ؟

 • تصویر فرد

  سعید‏ - 98/1/26

  سلام
  من دانشجوی ارشد وزارت علوم در حال تحصیل هستم. ایا در صورت قبولی در آزمون ارشد وزارت علوم میتونم از رشته در حال تحصیل خودم انصراف بدم؟

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 97/12/26

  باسلام من لیسانس علوم ازمایشگاهیم ...ایا میتونم در دو مقطع ارشد ژنتیک پزشکی و بیوشیمی بالینی شرکت کنم و هر کدومو قبول شدم برم ..ممنون میشم جواب بدین

 • تصویر فرد

  شهرزاد جعفری‏ - 97/12/7

  درود .. من دانشجوی زیست شناسی عمومیم
  این که بخام ارشد ژنتیک بخونم که وابسته به این داستان شناور و اصلی میشه مشکلی نداره که؟
  لطفن راهنماییم کنین ..

 • تصویر فرد

  خانم رهبر‏ - 97/12/9

  سلام. کلیه دارندگان مدرک کارشناسی زیست شناسی (همه گرایش ها) می تونن در آزمون ارشد ژنتیک انسانی شرکت کنند. در ضمن آزمون ارشد وزارت بهداشت رشته های شناور نداره.

 • تصویر فرد

  رسول ‏ - 97/11/30

  سلام من کارشناسی پرستاری دارم
  می تونم هم در ارشد مجموعه پرستاری و ارشد نانوتکنولوژی ثبت نام کنم یا خیر ممنون میشم جواب بدین

 • تصویر فرد

  خانم رهبر‏ - 97/12/1

  سلام. بله می تونید در ارشد پرستاری یا نانوتکنولوژی ثبت نام کنید.

 • تصویر فرد

  کوثر‏ - 97/11/28

  سلام من رشتم شیمی محضه . میخواستم بدونم که برای ارشد کدوم رشته بهتره و اینکه میتونم ارشد وزارت بهداشت هم علاوه بر اون انتخاب کنم؟؟؟لطف میکنید راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  خانم رهبر‏ - 97/11/28

  سلام. بله شما می تونید با مدرک کارشناسی شیمی محض در رشته های بهداشت محیط و مهندسی بهداشت محیط آزمون ارشد وزارت بهداشت شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  مفاخری‏ - 97/11/27

  سلام خسته نباشید.بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد کشاورزی در مقطع روزانه وزرات علوم هستم.امکانش هست برای ارشد نانوفناوری پزشکی وزارت بهداشت در دوره روزانه پدیرفته بشم؟ممنون

 • تصویر فرد

  خانم رهبر‏ - 97/11/28

  هر یک از داوطلبان ورود به آموزش عالی در هر یک از مقاطع تحصیلی تنها برای یک بار می‌ توانند از امکانات دولتی استفاده کنند ، لذا پذیرفته‌ شدن برای بار دوم در دوره‌ های روزانه ، مستلزم پرداخت شهریه معادل دوره شبانه خواهد بود .

 • تصویر فرد

  مرجان‏ - 97/11/22

  سلام من کارشناسی میکروبیولوژی دارم میتونم ارشد علوم تغذیه امسال شرکت کنم?

 • تصویر فرد

  خانم رهبر‏ - 97/11/28

  سلام. خیر نمی تونید.

 • تصویر فرد

  سارا‏ - 97/11/14

  سلام من یه سوال مهم دارم خواهش میکنم راهنماییم کنید.من کارشناسی ارشد وزرات علوم روزانه سلولی مولکولی میخونم .میخوام امسال باکتری پزشکی روزانه وزارت بهداشت قبول بشم.ایا مشکلی پیش نمیاد دوتا روزانه ارشد ولی دو وزارت خانه جدا؟؟

 • تصویر فرد

  خانم رهبر‏ - 97/11/17

  سلام. توجه داشته باشید که امکان تحصیل همزمان دو رشته در مقطع کارشناسی ارشد فقط برای دانشجویان استعدادهای درخشان امکان پذیر است.

 • تصویر فرد

  z.m‏ - 97/10/24

  سلام میشه دوتا کنکور بدیم یکی برا ارشد وزارت بهداشت یکیم برا رشته ی خودمون رشته من شیمی کاربردیه ,و برا هرکدوم ک قبول شدیم بریم ؟

 • تصویر فرد

  خانم حسن زاده‏ - 97/10/25

  سلام وقت بخیر 
  بله میتونید برای هر دوکنکور اقدام کنید.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت