برتری و مزایای پشت کنکوری های نظام قدیم نسبت به کنکوری های نظام جدید در کنکور 98

علیرغم تمام تغییراتی که در کنکور 98 شاهد خواهیم بود، چندین نکته پنهان نیز درباره این آزمون وجود دارد که بهتر است پشت کنکوریهای نظام قدیم و نظام جدید از آن مطلع باشند. از مهم ترین این موارد، برخی مزایا و برتری هایی است که پشت کنکوریهای نظام قدیم نسبت به کنکوریهای نظام جدید در کنکور 98 خواهند داشت.

پشت کنکوری های نظام قدیم نسبت به کنکوری های نظام جدید در کنکور 98 از چه امتیازاتی برخوردار هستند؟

کنکور سراسری سال 98، با موج وسیعی از تغییرات در تیر ماه سال آینده برگزار خوهد شد. قبل از پرداختن به اصل مطلب چند تغییر مهم را با هم مرور کنیم.

تغییرات کنکور 98:

1- افزیش تاثیر معدل در نمره کل یا همان تراز در کنکور: تاثیر معدل در کنکورهای قبل از کنکور 98 به این صورت بود که فقط تاثیر مثبت داشت، یعنی اگر نمره پایین در یک درس به ضرر نمره تراز شما بود آن را اصلا در نظر نمی گرفتند، اما تاثیر معدل در کنکور 98، تاثیر قطعی و مطلق خواهد بود، یعنی اینکه معدل اگر تاثیر منفی بر روی نمره تراز یک درس داشته باشد، آن را اعمال می کنند و دراین صورت نمره پایین یک درس می تواند باعث کاهش نمره تراز آن درس در کنکور 98 شود.

2- سوالات مشترک و غیرمشترک در کنکور 98: سرفصلهای مشترک بین کتابهای نظام قدیم و نظام جدید، سوالات یکسان خواهند داشت و سرفصلهای غیرمشترک سوالات متفاوتی خواهند داشت ولی سطح سختی و آسانی سوالات غیرمشترک به نوعی طراحی خواهد شد که هر دو گروه سوالاتی با یک سطح از سختی و آسانی را پاسخ دهند. دلیل این کار این است که بتوانند با برقراری عدالت در طراحی سوالات از نظرسختی و آسانی بتوانند همه نظام قدیمی ها و نظام جدیدی ها را با هم مقایسه کنند. بنابراین همه با هم مقایسه می شوند و به این شکل نیست که نظام قدیمی ها و نظام جدیدی ها به صورت جداگانه رتبه داشته باشند و در نتیجه ظرفیت بین آنها تقسیم شود. در واقع ظرفیت بین نظام قدیم ها و نظام جدیدها تقسیم نمی شود بلکه هر کس به تناسب رتبه خود در قبولی در دانشگاهها شانس دارد. مثلا ممکن است همه قبولیهای دانشگاه علوم پزشکی تهران در رشته پزشکی بچه های نظام قدیم باشند، چون که مثلا رتبه های آنها نسبت به رتبه های داوطلبان نظام جدید بهتر بوده است.

با این دو مورد اساسی حالا به سراغ مزایا و برتریهایی که تغییرات کنکور 98 بر روی نتیجه پشت کنکوریهای نظام قدیم دارد می پردازیم.

اگر تصمیم دارید نظام قدیم خود را به نظام جدید عوض کنید و یا حتی بالعکس توصیه می شود حتما مطلب زیر را بخوانید تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید:

 

1- با توجه به اینکه در سرفصلهای مشترک بین نظام قدیم و نظام جدید سوالات یکسان مطرح خواهد شد، نظام قدیمی ها به دو علت شانس بیشتری در پاسخ دادن به سوالات مشترک دارند. دلیل اول این که آنها سال قبل نیز کنکور داده اند و با تیپ سوالات کنکور و جو کنکور آشنایی بیشتری دارند و دلیل دوم این که کلی منابع تفکیک شده و عالی تستی برای بچه های نظام قدیم وجود دارد. بچه های نظام جدید اول باید سرفصلهای مشترک را کشف کنند! تا بعد بتوانند از بانک سوالات بچه های نظام قدیم استفاده کنند و با توجه به تغییرات عجیب این کتابها واقعاً کار دشواری برای نظام جدیدی ها پیش بینی می شود.

2- با توجه به افزایش تاثیر معدل، استرس در بین بچه های نظام جدید تشدید می شود در حالیکه پشت کنکوریهای نظام قدیم با علم بر اینکه چه نمره ای دارند و با توجه به اینکه یک فرصت ترمیم معدل دارند، از این نظر در شرایط روحی بهتری قرار دارند. البته باید بدانید که شرایط ترمیم معدل برای همه نیست و شرایط خاص خودش را دارد که بیشتر به سالی که دیپلم گرفته اید بستگی دارد ولی پشت کنکوری هایی که به تازگی دیپلم گرفته اند می توانند از این شانس استفاده کنند.

3- نظام جدیدی ها دانش آموز هستند و باید بین دروس دوازدهم و دروس کنکور مدیریت زمان داشته باشند تا بتوانند مسیر آمادگی خود را به خوبی طی کنند. کسانی که خودشان قبلا این شرایط را داشته اند و نظام قدیمی هستند به خوبی می دانند که چقدر سخت است که همزمان هم مدرسه رفت و هم کنکور داد.

4- سوالاتی که در کنکورهای آزمایشی و یا کتابهای تست وجود دارد به نوعی همه و همه برای نظام قدیمی ها طراحی شده است و حتی سوالات تالیفی برای نظام جدیدی ها نیز تحت تاثیر سبک طراحی سوال در کنکورهای نظام قدیم در سالهای گذشته می باشد. در نتیجه از نظر منابع و بانک سوالات، شرایط برای نظام جدیدی ها بسیار بسیار سخت است.

5- نظام قدیمی ها کتابهایی را خواهند خواند که به هیچ وجه تجدید چاپ نخواهند داشت و درواقع هر چه که خوانده اند را باید دوره کنند ولی نظام جدیدی ها با کلی کتاب جدید و البته به احتمال زیاد به دور از استانداردهای واقعی کنکور طرف هستند.

با توجه به 5 نکته بالا، عملاً جو بدی که بر علیه کنکوریهای نظام قدیم به راه انداخته اند بیشتر یک جو پوشالی است. قطعاً پشت کنکوریهای نظام قدیم که حتی فصل تابستان را از دست داده اند و تازه می خواهند شروع به درس خواندن کنند حداقل ده برابر یک نظام جدیدی شانس قبولی در رشته های خوبی مثل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی را خواهند داشت. بنابراین بدون استرس باید کار خود را شروع کنند و با یک برنامه ریزی عالی و روحیه خستگی ناپذیر، سرنوشت خود را در دست بگیرند، چرا که عملاً با توجه به تغییرات کنکور در سال 98 و البته 5 مورد بالا که توضیح داده شد سرنوشت آنها در دستان خودشان است و واقعاً اگر از این فرصت استفاده نکنند و تمام تلاش خود را نکنندد و اشتباهات خود را به حداقل نرسانند بعدها خیلی بیشتر حسرت می خورند و پشیمان می شوند.

یک برنامه ریزی عالی از یک مشاور بسیار حرفه ای و با تجربه، می تواند شما را ماهها از رقیبانتان جلوتر بیندازد.

 

 

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  حمید‏ - 98/11/12

  سلام دیلم تجربی نظام قدیم هستم و لبسانس حقوق قضایی از دانشگاخ آراد دترم . تصمیم دترم کنکور تجربی بدم و در رشته های شاخه پزشکی ادامه تحصیل بدم . میخواستم بدونم نظام جدید آزمون بدم بهتره و درصد موفقیتم بیشتره یا نظام قدیم ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید . سپاسگزارم .

 • تصویر فرد

  Danial‏ - 98/10/17

  سلام. من ترم ۳ دانشجوی فیزیک هستم میخوام امسال کنکور بدم. یه عده گفتن نظام جدید بدم . واقعا نمیدونم کدومو بخونم موندم تو دوراهی میشه راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  ابراهیمی‏ - 98/8/5

  سلام. من دیپلم خودم را سال 66 گرفتم و دکترای ادبیات دارم. قصد دارم که در کنکور شرکت کنم و در دانشگاه هنر تهران قبول بشم تا به اهداف خودم در زمینه سینمایی برسم. در ضمن لیسانس من هم از دانشگاه دولتی گرفتم. آیا امکان شرکت مجدد در کنکور را دارم؟

 • تصویر فرد

  اراده‏ - 98/8/5

  سلام
  اخه مطالب ک نمیتونن عوض بشن عربی عربیه تاریخ تاریخه فارسی هم فارسیه فقط حجم مطالب هست ک تعغییر کرده پشت کنکوری ها هیچ چیز جدیدی نمیخان بخونن . ب امید موفقیت همه یا علی .

 • تصویر فرد

  ستاره‏ - 98/8/1

  سلام ،من پشت کنکوری نظام قدیم هستم و امسال کنکور دادم رتبه ام بهتر از سال های قبلم شد اما اون چیزی که میخواستم نشد میخوام دوباره بخونم اما امسال سرکار میرم در کل شبانه روز بیشتر از پنج یا شیش ساعت نمیتونم بخونم ،میخوام از همین ساعت کم هم بهترین استفاده رو کنم برای کنکور ، آیا میشه برنامه ای برای منم داده بشه که شانس قبولی در رشته های پزشکی ،پرستاری یا مامایی کلا شاخه های پزشکی از این قبیل داشته باشم ؟؟!!در تصمیمم برای خواندن جدی هستم

 • تصویر فرد

  ماجده‏ - 98/7/24

  سلام من میخواستم امسال که اخرین سال کنکور نظام قدیم هست کنکور بدم اما بعضی از اطرافیان توصیه کردن نظام جدید بخونم واقعا گیج شدم چکار کنم.پارسال هم کنکور دادم کلا ریاضی و فیزیکم خیلی خوب نیست و پارسال خیلی برای خوندن درسا زحمت نکشیدم الانم دانشجوام آیا زمان مطالعه در انتخاب نظام ها تاثیری داره؟؟؟ به این دلیل نظام جدید رو توصیه کردن که گفتن چون دانشگاه میری زمانت کمه

 • تصویر فرد

  فریبا‏ - 98/7/22

  سلام.من الان سال دوازدهم گرافیک هنرستان دارم درس می خونم تابستان گذشته ک یازدهم رو گرفته بودم آزمون فنی و حرفه ای رشته گرافیک دانشگاه روزانه قبول شدم بخاطر نداشتن مدرک دیپلم نتونستم برم دانشگاه،
  آیا می تونم کنکور نظری رشته ریاضی روزانه قبول بشم؟؟

 • تصویر فرد

  تکین‏ - 98/7/5

  سلام ..اول اینکه من کامل نطام جدید و قدیم رو تحلیل کردم هم حذفیات رو و هم کنکور ۹۸ رو .....نظام جدید خیلی اسون بودن و در حق نظام قدیمیا واقعا ظلم شده چه در طرح سوالا چه در ترازبندی و این چیزا ....سوم اینکه نظام قدیمیا میتونن نظام جدید امتحان بدن تاثیر معدل براشون مث نظام جدیدیا قطعیه و میتونن ترمیم معدل بزنن ....یا علی شب خوش 

 • تصویر فرد

  زهرا ‏ - 98/7/4

  سلام من دیپلم انسانی نظام قدیم دارم آیا میتونم در کنکور تجربی سال 99 برای رشته پرستاری شرکت کنم؟؟؟؟؟؟؟
  لطفا سریع بهم جواب بدین

 • تصویر فرد

  سیدسجاد‏ - 98/7/4

  مجبوریم دوباره کنکور نظام قدیم بدیم هرچند میدونم دوباره این بلا رو سرمون میارن،چاره ی دیگه ای نداریم

 • تصویر فرد

  انوشه‏ - 98/7/4

  دوستان عزیز لطفا حقتونو با اراده و پشتکار بگیرید اینک تمام آزمایشات و بلاها سر دهه شصتیا اومد باعث شده کاملا محکم و قوی باشن پس امسال بریم ک ب امید خدا بترکونیم کنکورو 🤛

 • تصویر فرد

  فاطمه زهرا‏ - 98/6/30

  سلام کنکور ۹۸ سوالای نظام قدیم هم سخت تر بود هم اینکه دروسشون حجم بیشتری داشت
  ولی تراز نظام قدیم و جدید رو یکی گرفتن
  با این اوضاع من اگه بخوام کنکور نظام قدیم بدم رتبم نسبت به تلاشی که میکنم بیشتر میشه
  اگه هم بخوام نظام جدید بدم دوباره باید از اول مطالب نظام جدیدو بخونم ودوباره کتابای جدید کلاسای جدیدو وقت برای تست زدن بیشتر کم دارم
  لطفا بگید این وسط چی کار کنم😭

 • تصویر فرد

  سیدسجاد‏ - 98/6/28

  انصافا امسال خیییییلی بد تموم شد برا نظام قدیمی ها...رتبه ها ،تراز،درصدها باهم تطابق نداشت نسبت به کنکورـ97
  اصلا فاجعه بود...

 • تصویر فرد

  حمید ‏ - 98/6/24

  با سلام : به نظر من این تغییرات نظام اموزشی کار معقولانه ی نیست . ای کاش الاقل همین نظام جدید پا بر جا بمونه و دیگه دچار تغییر نشه . چون هم جامعه اسیب می بینه و هم نسل جوان . لاقل مردم بدونند که نو شیوه اموزشی رو باید دنبال کنند .
  با احترام : .......

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 98/6/14

  همه با نظام جدید باید امتحان دهند چرا 

 • تصویر فرد

  علی‏ - 98/6/4

  سلام من دیپلم نظام قدیم دارم می توانم کنکور نظام جدید بدهم

 • تصویر فرد

  امیرحسین‏ - 98/6/3

  سلام شرط معدل برای کنکوری های نظام قدیم که می خوان نظام جدید بدن به چه صورتیه ممنون میشم یکی جواب بده؟؟؟

 • تصویر فرد

  شادی‏ - 98/6/1

  سلام معدل کتبی من ۱۱/۰۹ ریاضی فیزیک هستم ایا می تونم تو دانشگاه ازادتبریز مهندسی کامپیوتر بخونم

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 98/5/24

  با اطمینان میتوان گفت حق نظام قدیمیا ضایع شده با میانگین درصدهای برابر سال قبل رتبه 2تا سه برابر شده اگر ممکنه شما بفرمایید در شاخه تجربی با تراز 6850منطقه 2 بدون سهمیه رتبه کشوری سال98 چند میشه ای کاش سوال قبل اعلان نتایج میپرسیدم

 • تصویر فرد

  نازنین‏ - 98/5/23

  سلام ...دقیقا منم همین سوال دوستمون رو دارم...منم شنیدم کنکور امسال داوطلبا درصدای خوب داشتن اما رتبشون رو سازمان سنجش بی عدالتی کرده چون نظام قدیم بودن..آیا صحت داره؟؟آیا باید کنکور جدید شرکت کنیم؟؟

 • تصویر فرد

  خانم حسن زاده‏ - 98/5/24

  سلام وقت بخیر 
  در مصوبه جدید، نظام قدیمیها هم میتوانند کنکور نظام جدید بدهند هم نظام قدیم 
  صحت موضوع اعلام شده رو در سوالتون درجریان نیستم.

 • تصویر فرد

  حسین ‏ - 98/5/19

  سلام بنده شنیدم ک تو کنکور98سوالات نظام جدید خیلی راحت بوده و حق نظام قدیمی ها ضایع شده و شنیدم ک نظام قدیمی از رقابت در اصل حذف شده بودند و بهتره ک نظام قدیمی ها برا کنکور 99برن تو نظام جذید ایا این حرف ها صحت داره ??

 • تصویر فرد

  Hossein‏ - 98/5/18

  سلام میخوام سال۹۹ کنکور تجربی بدم نظام جدید بخونم یا قدیم وهمچنین مباحث زیادی از کتب های نظام جدید حذف شدن و ۵۰نفر کنکچر ۹۸همشون نظام جدیدن با این وضعیت میتونم نظام جدید بخونم ورتبه خوبی بیارم

 • تصویر فرد

  مینا‏ - 98/5/17

  # نظام جدیدا رو دریابید.
  # نظام جدید.

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 98/5/16

  سلام و احترام؛
  اتفاقا به نظر من سازمان سنجش و وزارت علوم باید هوای نظام جدیدا رو داشته باشه.
  اولا: اینا موش های آزمایشگاهی ای بودن که به واقع بهشون ستم شد. ثانیا: نظام قدیمیا حداقل دومین تجربه ی کنکورشون بود. ثالثا: همانطور که گفته شده نظام جدیدا هم نهایی داشتن هم کنکور که واقعا اذیت شدن.
  یه انتقاد هم به سازمان سنجش این که ؛ چرا آزمون ها جدا بود ولی رتبه ها با هم سنجیده شده. بهتر بود که رتبه ها هم در گروه های آموزشی جدا مطرح و ارائه می شد.
  تو رو خدا سازمان سنجش در گزینش افراد در کد رشته ها بعد از انتخاب رشته هوای نظام جدیدا رو داشته باشه.
  ممنون

 • تصویر فرد

  راضیه‏ - 98/5/16

  سلام..خسته نباشید
  ببخشید خیلی سردرگم هستم.من امسال بعد از چن سال دوری از درس کنکور نظام قدیم ۹۸ رو دادم رتبم بد نشد ولی اون چیزی که دوست داشتم رو قبول نمیشم.میخام مجددا بخونم ولی گیج شدم که کدوم نظام رو انتخاب کنم و محصولات حرف آخر رو مطابق کدوم نظام تهیه کنم.؟خواهش میکنم جواب بدین چون از الان استرس گرفتم که عقب افتادم..
  با تشکر

 • تصویر فرد

  خانم حسن زاده‏ - 98/5/16

  سلام وقت بخیر 
  طی مصوبه 98 نظام قدیمی ها هم میتوانند، نظام جدید شرکت کنند هم نظام قدیم و برای تهیه محصولات حرف اخر لطفا با خود موسسه حرف آخر تماس بگیرید واز مشاورشون استفاده کنید.
  موفق باشید. 

 • تصویر فرد

  پری ‏ - 98/5/12

  سلام من دو سال از کنکور محروم بودم میخوام سال آینده کنکور بدم کنکور 99 نظام جدید و قدیم داره باید چی بخونم دقیقا ؟

 • تصویر فرد

  Atefe‏ - 98/5/10

  سلام......توروخدا بع نظام قدیما شانس بیشتری بدین

 • تصویر فرد

  نکین‏ - 98/5/9

  تا کی مهلت داریم ترمیم معدل بزنیم؟

 • تصویر فرد

  دانش‏ - 98/4/30

  سلام تكليف كنكور ٩٩چي ميشه؟بازم نظام قديم و نظام جديده؟

 • تصویر فرد

  Ahoora‏ - 98/4/11

  سلام
  برا کنکور 99نظام قدیمو جدید هست؟؟؟
  نظام قدیما میتونن کنکور 99شرکت کنن؟؟؟

 • تصویر فرد

  اف.جیم‏ - 98/4/5

  سلام دوستان نظام جدید و قدیم...
  واقعا همتون واسه کنکور اوکی هستین؟؟؟

 • تصویر فرد

  سارا‏ - 98/4/4

  بچه های کنکوری خیلی خوب درس بخونید که قبول شید و بتونید به ی جایی برسید

 • تصویر فرد

  علی‏ - 98/4/3

  سلام من معدل کتبی ام ۱۸.۵۰ شده حاضرم برم توی سرباز خونه ها لگد بخورم ولی کنکور ندم

 • تصویر فرد

  مژگان‏ - 98/3/27

  كنكور ٩٩ ميشه نظام قديما شركت كنن؟؟كدوم كتاب هارو بخونيم؟؟

 • تصویر فرد

  ناصرحسینی ‏ - 98/2/26

  سلام ـ آیا نظام قدیمی ها میتوانند در کنکور 99شرکت کنند

 • تصویر فرد

  سهیلا‏ - 98/2/20

  بااین نظاماشون فقط حق مادوازدهموارو ضایع کردن اخ این درسته باپارسالیا مقایسه بشیم

 • تصویر فرد

  سولماز‏ - 98/1/26

  اصلا تاثیر منفی در کار نیست اگه معدل خوب باشه فقط تاثیر مثبت داره اگه قرار بود تاثیر منفی باشه که دیگ کنکور نمیذاشتن!!

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 98/1/26

  سلام من دانش اموز نظام جدید هستم امسال کنکور میدم اما چون احتمال قبولیم در رشته مورد علاقه ام پایینه میخوام بدونم چجوری سال دیگه هم میتونم کنکور بدم چیکار کنم مشموش به خدمت نشم؟

 • تصویر فرد

  مریم ‏ - 98/1/14

  سلام من دیپلم سال ۷۶ دارم باید نظام قدیم کنکور بدم یا جدید

 • تصویر فرد

  civh‏ - 98/1/4

  سلام ببخشید ما که نظام جدید هستیم نمیتونیم سوالات پر تکرار کنکور های سال های قبل رو واسه کنکور بخونیم؟

 • تصویر فرد

  سعید‏ - 97/12/28

  سلام خب وقتی اینقد وضع نظام جدید ها بده چرا بوجودش اوردین حالا ما چیکار کنیم اخه

 • تصویر فرد

  S.noori‏ - 97/12/4

  سلام من دیپلم نظام قدیم دارم .میتونم کنکور نظام جدید بدم؟؟میشه با امتحان دادن تو پایه دوازدهم مدرک نظام جدید بگیرم و کنکور نظام جدید بدم؟؟

 • تصویر فرد

  ژیلا ‏ - 97/12/2

  رفیق یه چیزی هم درباره ما نظام جدیدا بگو این جوری که درباره ی نظام قدیمی ها توضیح دادی دیگه فکر کنم اصلا ما نسلی هستیم که کنکور زد لهشون کرد رفت

 • تصویر فرد

  نگین دیلمقانی‏ - 97/12/1

  برای نظام جدید تاثیر معدل حداکثر ۳۰ درصد و به صورت مثببت هست برای نظام قدیم ۲۵ درصد با تاثیر مثبت!طبق اطلاعیه خود سازمان سنجش کدوم اطلاعیه سنجش درباره تاثیر منفی معدله؟

 • تصویر فرد

  Negin‏ - 97/12/1

  برای نظام جدید تاثیر معدل حداکثر ۳۰ درصد و به صورت مثببت هست برای نظام قدیم ۲۵ درصد با تاثیر مثبت! کدوم اطلاعیه سنجش درباره تاثیر منفی معدل هست؟!

 • تصویر فرد

  امیر‏ - 97/11/25

  با عرض سلام. بنده فارغ التحصیل سال ۸۵ مهندسی برق هستم. الان میخوام در رشته مکانیک شرکت کنم. باید کتابهای نظام قدیم رو بخونم یا جدید؟ پیشاپیش از پاسخ شما سپاسگزارم

 • تصویر فرد

  زهره‏ - 97/11/24

  ببخشید میخواستم بدونم فقط امسال دوتا کنکور برگزارمیشه ؟یعنی لز سال ۹۹ فقط یه کنکور هست؟

 • تصویر فرد

  سنا‏ - 97/11/16

  سلام. وقت شما بخیر.
  آیا منابع عمومی مثل ادبیات، دینی و عربی هم بین نطام قدیم و جدید متفاوته؟

  ممنون

 • تصویر فرد

  ترمه‏ - 97/11/11

  بچه های نظام قدیم فقط و فقط میتونن در کنکور نظام قدیم شرکت کنند!
  اون هایی هم که میپرسند از الان شروع کنیم میشه باید بگم شما از هفته کنکور هم مثلا شروع به خوندن دینی کنید باز شانس زدن حتی درصد بالارو هم دارید
  و مسلما اگه از الان ساعت مطالعه ی بالا و انگیزه داشته باشید میتونید بخونید!
  فقط در صورتی که شروع کنید نه اینکه ماه بعد بیاید و بپرسی از الان میشه؟
  موفق باشید:)

 • تصویر فرد

  فادیا‏ - 97/11/6

  سلام من پارسال کنکور ٩٧شرکت کردم و نتیجه دل خواه رو نیاوردم...به دلیل مشکلاتی نتونستم امسال درس بخونم برای کنکور نظام قدیم..الان باز میخام شروع کنم به خوندن ولی میترسم نتونم کتاب های نظام جدید رو مطالعه کنم ... بنظرتون میشه که روانشناسی بیارم؟؟
  لطفا جواب بدید

 • تصویر فرد

  رضا‏ - 97/11/3

  سلام، من سال سوم که پشت کنکورم، و باز هم ب دلیل مشکلات تا الان نتونستم خوب بخونم، ب نظر شما از الان شرو کنم میتونم رتبه زیر ۱۰ هزار بیارم؟

 • تصویر فرد

  سعید‏ - 97/10/18

  سلام
  بچه های نظام قدیم میتونن سوالات نظام جدید رو تو کنکور جواب بدن؟
  یا فقط میتونن نظام قدیم شرکت کنند؟

 • تصویر فرد

  مصطفی قادری‏ - 97/10/17

  سلام الان که ۸۵درصد کنکور حذف شده.میش راهنمایی کنین که اونایی که نظام قدیم هستن چطوری دانشگاه میتونن بدون کنکور قیول بشن اصلا امکانش هست یا قبولی دانشگاه بدون کنکور فقط برای نظام جدید ها است؟

 • تصویر فرد

  فریما‏ - 97/10/12

  سلام.فعلا که نظام جدیدی ها دارن آزمونای آزمایشی رو میترکونن و خوب میدن تازه خیلی راحت ترم قبول میشن چون اولن هنوز امتحان نهایی ندادن و اگه خوب بخونن میتونن معدلشونو بالا ببرن.دوما سرفصلای مشترکو احتیاج نیستکشف کنن چون کتابای آموزشی اینکارو براشون کرده و تستاشون عین ماست.سوما حجم مطالبشون خیلی کم شده و کارشون اسون.و نظام قدیما فقط زمان در اختیار دارن و تست. و تجربه ی یکبار یا دوبار کنکور دادن. ولی حجم مطالبشون خیلی زیاده.خیلیی زیاد و بیشتر خوشبحال نظام جدیدیاست که میتونن زود مطالبو بخونن و جمع کنن

 • تصویر فرد

  مهران‏ - 97/10/6

  سلام من هنوز از پیشدانشگاهی فارق التحصیل نشدم اما برای کنکور سخت تلاش کردم و دارم ادامه میدم برای ما تجدیدیای بزرگسالان امتحانی میگیرن؟خرداد تکلیف ما چی میشه؟ممون

 • تصویر فرد

  مائده موسوی‏ - 97/10/5

  سلام وقتتون بخیر.من رشته تحصیلیم در دبیرستان و دانشگاه چیز دیگه ای بوده و الان قصد دارم کنکور رشته تجربی بدم.میخواستم بدونم من باید کتاب های نظام جدید رو تهیه کنم یا قدیم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 97/10/5

  سلام. قدیم

 • تصویر فرد

  بهار‏ - 97/10/2

  خیلی ممنونم واقعا ممنونم انگیزم به کل از بین رفته بود و ترازم هرآزمون پایینتر از قبل میشد ولی الان با این انگیزه ای که شما بهم دادین مطمئن شدم به هدفم نزدیکم...ممنونم

 • تصویر فرد

  فرشته‏ - 97/9/25

  عالی بود مطالبتون. کلی از نگرانی در اومدم.خیلی ممنونم ازتون.صفحه رو ذخیره کردم که بازم بخونم

 • تصویر فرد

  ح‏ - 97/9/21

  آلان که دیگه تاثیر معدل مثبت شد

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 97/9/25

  از سال بعد به احتمال زیاد قطعی خواهد شد.

 • تصویر فرد

  ایدا‏ - 97/9/11

  سلام من نظام قدیمم پارسال یعنی کنکور نودوخفت رتبه ام شد بیس هزار منطقه دو ولی خوب خونده بودم مشکلم این بود تو فیزیک و ریاضی و شیمی تستم زیاد نبود الان دارم کارمیکنم وبطور جدی چند روز شروع کردم قبلانم میخوندم ولی زیاد نه الان روزی تا سیزده چهارده ساعتم میخونم میخوام ببینم با این روند من که همه پشت منو خالی کردن میگن نمیشه ایا من میتونم پزشکی منطقه دو شخر خودم که رتبه ام باید تا هزارو پانصد باشه البته من برا زیر هزار میخونم بیارم ممنون میشم جواب بدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت