به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از مهر؛ مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به فرآیند انتخاب رشته آزمون سراسری، گفت: مهلت انتخاب رشته مجازین آزمون سراسری 94 امروز شنبه 10 مردادماه پایان می‌یابد.

حسین توکلی :‌ داوطلبانی که تا کنون برای انتخاب رشته اقدام ننمودند، در مهلت باقیمانده با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

تا ساعت 8 صبح روز جمعه نهم مردادماه 185 هزار داوطلب انتخاب رشته انجام دادند.

وی با اشاره به دفترچه راهنمای انتخاب رشته اظهار کرد: هر یک از داوطلبان ضرورت دارد با مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته نسبت به انتخاب حداکثر 150 کد رشته محل از میان کد رشته محل‌های تحصیلی گروه آزمایشی مجاز اقدام و رشته‌ها را به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته ثبت کنند.

داوطلبان باید در انتخاب رشته به جنس‌، مقطع‌، اینکه رشته و پذیرش دانشجور در دانشگاه انتخابی در نیم سال اول یا دوم چگونه می باشد، تذکرات پیرامون کد رشته محل‌ها گزینش بومی‌ و غیره توجه نمایند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور به داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی اعلام کرد: به منظور اجرای عدالت آموزشی در رشته‌های پزشکی ،‌دندانپزشکی و داروسازی، 30 درصد پذیرش در این رشته‌ها از طریق جذب دانشجوی بومی و با اولویت مناطق محروم صورت می گیرد. داوطلبان توجه داشته باشند که اگر رشته‌ها را براساس سهمیه بومی انتخاب می‌کنند باید سه برابر مدت تحصیل خود در منطقه مورد نظر خدمت کنند و ارائه مدرک تحصیلی بعد از اتمام تعهد آنها صورت میگیرد.

با توجه به اصلاحات و تغییرات و ظرفیت‌های جدید در برخی از کد رشته محل‌های دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و ظرفیت های جدید در بعضی کدرشته محل‌ها طی دو اطلاعیه جداگانه در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه 5 و ۶ مردادماه انتشار یافته به داوطلبان توصیه میگردد پیش از انتخاب رشته، این اطلاعیه ها را مطالعه و از تغییرات کدرشته ها آگاهی یابند.

داوطلبانی که پیش از این انتخاب رشته خود را تکمیل نمودند می توانند تا پایان مهلت ثبت نام با مراجعه به سایت سازمان سنجش و مطالعه اطلاعیه‌های اصلاحی نسبت به ویرایش فرم انتخاب رشته خود اقدام نمایند.