تحصیل رشته دوم در دانشگاه پیام نور برای دانشجویان دانشگاه های دولتی و غیردولتی

یک شنبه ۴ مرداد

هم اکنون تحصیل همزمان در دو رشته در پیام نور با لحاظ کردن و تطبیق واحدهای گذرانده امکان پذیر است و حتی دانشجویان دانشگاههای دولتی و غیر دولتی دیگر هم می توانند با ثبت نام در پیام نور مدرک رشته دوم خود را از پیام نور کسب کنند

به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از ایسنا؛ رئیس دانشگاه پیام نور استان هرمزگان دکتر صمد حمزه ئی اعلام کرد:هم اکنون تحصیل همزمان در دو رشته در پیام نور با لحاظ کردن و تطبیق واحدهای گذرانده امکان پذیر است و حتی دانشجویان دانشگاههای دولتی و غیر دولتی دیگر هم می توانند با ثبت نام در پیام نور مدرک رشته دوم خود را از پیام نور کسب کنند بر این اساس  چون بخش عمده ای از واحدهای مشترک در رشته اول گذرانده شده دانشجو می تواند با صرف هزینه بسیار کم و وقت اندک مدرک دوم را اخذ نماید.مزایای آن تحصیل ارزان برای خانواده های کم بضاعت و کم درآمد می باشد. همچنین مراکز و واحدهای فراوان در تمام نقاط کشور و استان هرمزگان وجود دارد. دانشجویان از طریق نهادهای حمایتی و خیرین حمایت می شوند. کیفیت بالای آموزشی و داشتن منابع و آزمونهای استاندارد از عمده دلایل قبولی بالای فارغ التحصیلان این دانشگاه در مقاطع بالاتر می باشد.

 آغاز ثبت نام بدون آزمون در دانشگاه پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش می باشد که زمان ثبت نام  5لغایت10مرداد می باشد و در همه رشته های مقطع کارشناسی پذیرش دانشجو انجام می گردد.

 پذیرش بدون آزمون، متقاضی بدون اینکه در کنکور شرکت داشته باشد می تواند دفترچه انتخاب رشته را از سایت سنجش دریافت نماید و بر اساس سوابق تحصیلی در مراکز و واحدهای پیام نور انتخاب رشته کند. در نتیجه طبق سوابق تحصیلی پذیرش دانشجو انجام می گیرد. دراین پذیرش علاوه بر اینکه استرس آزمون وجود ندارد پذیرش از طریق سوابق تحصیلی انجام می شود و شهریه دانشجویان هم مانند دانشجویانی که در کنکور شرکت داشته اند بسیار پایین می باشد.

در پذیرش دانشجو محدودیتی نمی باشد و تنها محدودیت ظرفیت پذیرش در رشته پرطرفدار مراکز بزرگ مثل بندرعباس می باشد که متقاضیان می توانند رشته های دیگر و شهر های دیگر استان را هم انتخاب نمایند و با توجه به اینکه امکان انتقال و مهمانی فراهم گردیده مشکلی از این بابت وجود ندارد.

دکتر صمد حمزه ئی اعلام کرد: با تاکید بر اینکه مدرک تحصیلی همان مدرک پیام نور می باشد که به پذیرفته شدگان با آزمون هم تعلق می گیرد، دانشگاه پیام نور یک دانشگاه دولتی می باشد، بنابراین فارغ التحصیلان پس از اتمام تحصیلات مدرک کارشناسی مورد تایید وزارت علوم کسب می کنند، بیش از270 رشته محل کارشناسی در پیام نور استان داریم و انتظار داریم حدود پنج هزار نفر را از این طریق جذب نماییم. حدودا همه متقاضیان که ثبت نام انجام دهند با توجه به سوابق تحصیلی در یکی از رشته ها پذیرش می گردند.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  آرامیس‏ - 99/12/13

  سلام روزتان بخیر دارای یک لیسانس هستم که شش سال پیش تموم شده اکنون مجدد ترم اول لیسانس روزانه بدون سوابق تحصیلی دارم درس میخونم امکان تحصیل در ارشد پیام نور با سوابق تحصیلی را دارم؟

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 99/9/30

  سلام وقت بخیر
  من در حال حاضر ترم یک ارشد روانشناسی بالینی دانشگاه غیر انتفاعی هستم ایا میتوانم همزمان در پیامنور ، کارشناسی هم بخوانم ؟

 • تصویر فرد

  Niloofar‏ - 99/7/28

  سلام.من ارشد مستقیم رشته ی فلسفه ی دانشگاه علامه طباطبایی شدم.آیا امکانش هست همزمان با تحصیل در ارشد این رشته در پیام نور کارشناسی روانشناسی بخونم؟

 • تصویر فرد

  عرفان‏ - 99/7/15

  سلام بنده ارشد مکانیک دولتی میخونم و می خوام پیام نور حسابداری بخونم لیسانس امکانش هست.

 • تصویر فرد

  Smr‏ - 99/7/2

  سلام من دانشجوی انصرافی سال ۹۴ هستم امسال کنکور انسانی دادم میخوام بدونم میشه۲ رشته رو همزمان یکی از طریق کنکور و یکی سوابق تخصیلی شروع کرد؟؟؟یعنی هر دو رشته رو دانشگاه پیام نور و از امسال شروع کنم؟؟

 • تصویر فرد

  رامین قربانی‏ - 99/6/31

  سلام وقت شما بخیر
  من می خوام امسال در دانشگاه پیام نور در مقطع لیسانس ثبت نام کنم و سال بعد در کنکور ارشد برای یک رشته دیگر ثبت نام کنم
  اگر در ارشد در دانشگاه دولتی قبول بشم آیا می تونم تحصیل همزمان در دو شته مختلف و در دو مقطع مختلف به صورت همزمان داشته باشم؟

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 98/7/18

  سلام خسته نباشید ، ببخشید من دانشجوی ترم سوم کامپیوتر پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی هستم ، من میتونم در دانشگاه آزاد یا ملی ثبت نام کنم و کارشناسی مترجمی زبان بگیرم ؟

 • تصویر فرد

  آرش‏ - 98/6/27

  سلام آیا میشه رشته اول کارشناسی کامپیوتر پیام‌نور باشه و رشته دوم کاردانی بهداشت آزاد؟

 • تصویر فرد

  عرفان‏ - 98/6/27

  اگه کسی پیام نور بره کنکور بده و سراسری روزانه ثبول بشه میتونه همزمان تحصیل کنه؟

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 98/6/16

  سلام
  من دانشجوی ارشد عمران هستم و میخوام کارشناسی حقوق پیام نور بدون کنکور بخوانم..
  آیا امکانش هست؟!
  ممنون میشم پاسخ بدید..

 • تصویر فرد

  خانم حسن زاده‏ - 98/6/16

  سلام وقت بخیر 
  بله میتونید دوباره لیسانس حقوق و بخونید.

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 97/8/25

  سلام وقت بخیر. آیا بر عکس این موضوع امکانپذیر هست؟؟ یعنی دانشجوی کارشناسی پیام نور در سراسری روزانه قبول شود و هر دو رشته را هم زمان ادامه دهد؟؟؟

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت