ویرایش اطلاعات و ثبت نام مجدد کنکور ارشد 99
ویرایش اطلاعات و ثبت نام مجدد کنکور ارشد 99

 

ویرایش اطلاعات و ثبت نام مجدد کنکور ارشد 99

با اعلام سازمان سنجش امکان ویرایش اطلاعات و ثبت نام مجدد کنکور ارشد 99 بر روی پایگاه اینترنتی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org فراهم شده است. بر این اساس داوطلبانب که در مهلت  قبلی موفق به ثبت نام شده بودند با مراجعه به سایت سازان سنجش می توانند اطلاعات ثبت نامی خود را ویرایش کنند، همچنین متقاضیانی که موفق به ثبت نام برای شرکت در کنکورارشد 99 نشده بودند می توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند. مهلت در نظر گرفته شده برای ویرایش اطلاعات و ثبت نام مجدد کنکور ارشد 99 توسط سازمان سسنجش از روز دوشنبه تاریخ چهاردهم بهمن ماه تا روز چهارشنبه شانزدهم بهمن ماه 98 در نظر گرفته شده است. پیشنهاد می کنیم داوطلبان قبل از اقدام به ثبت نام حتما شرایط درج شده در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد 99 را مطالعه کنند و نسبت به آن آگاهی پیدا کنند. برای دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد 99می توانید از لینک زیر استفاده کنید.

دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد 99 

در ادامه متن کامل اطلاعیه سازمان سنجش در مورد ویرایش اطلاعات و ثبت نام مجدد کنکور ارشد 99 را مشاهده می کنید.

 

اگر هنوز مطالعه برای کنکور ارشد رو شروع نکردی یا از مطالعه ای که تا اینجا داشتی راضی نبودی با هر رشته و هدفی که داری با ثبت نام  میتونی از یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان استفاده کنی

 

متن اطلاعیه سنجش برای ویرایش اطلاعات و ثبت نام مجدد کنکور ارشد 99

متن کامل اطلاعیه سنجش برای ویرایش اطلاعات و ثبت نام مجدد کنکور ارشد 99، به شرح زیر است :

"پيرو اطلاعيه مورخ 98/09/30 بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان ثبت‌ نام و شركت در آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1399 در تمامي دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي دولتي و غيردولتي و همچنين دانشگاه آزاد اسلامي و بيست و پنجمين المپياد علمي- دانشجويي كشور كه در مهلت تعيين شده (98/09/16 لغايت 98/09/28) نتوانسته‌اند نسبت به ثبت‌ نام در آزمون مذكور اقدام نمايند مي‌رساند، مهلت مجدد براي ثبت‌ نام‌ در آزمون‌ مذكور از روز دوشنبه مورخ 98/11/14 تا روز چهارشنبه مورخ 98/11/16 در نظر گرفته شده است كه داوطلبان مي‌توانند منحصراً از طريق پايگاه اطلاع رساني اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org در اين خصوص اقدام نمايند.

شرايط ثبت‌ نام‌:

علاقه‌مندان مي توانند ضمن مطالعه اطلاعيه مورخ 98/09/25 مربوط به اصلاحيه دفترچه راهنماي ثبت نام و اطلاع از شرايط عمومي و اختصاصي، مقررات وظيفه عمومي، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌ نام اتباع غير ايراني و توضيحات مربوط به سهميه رزمندگان و ايثارگران (مندرج در دفترچه راهنماي شركت در آزمون كه در پايگاه اطلاع رساني اين سازمان قرار دارد)، در صورتي كه داراي شرايط مذكور باشند، مي‌توانند حداكثر در دو رشته امتحاني (طبق ضوابط از رشته‌‌هاي امتحاني مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌ نام) متقاضي ثبت‌ نام در اين آزمون شوند. 

مراحلي كه داوطلب بايد براي ثبت نام اقدام كند:

1-مراجعه به پايگاه اطلاع رساني اين سازمان به نشاني فوق براي خريد كارت اعتباري ثبت‌ نام (سريال 12 رقمي) و دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌ نام (دفترچه شماره 1).  

2- تهيه فايل عكس اسكن شده داوطلب بر اساس توضيحات مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌ نام.

3-آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز جهت ثبت‌ نام.

 4- با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت‌ نام منحصراً بصورت اينترنتي انجام مي‌گيرد، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌هاي عضو شبكه بانكي شتاب كه پرداخت الكترونيكي آنها فعال است، با مراجعه به پايگاه اطلاع رساني سازمان و  پرداخت مبلغ 450.000(چهارصد و پنجاه هزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌ نام شركت در آزمون يك كدرشته امتحاني نسبت به ثبت‌ نام اقدام نمايند.

تبصره: با توجه به اينكه مقرر گرديده است كه در مراحل مختلف فرآيند اين آزمون، خدماتي از طريق پيام كوتاه به داوطلبان ارائه شود، داوطلباني كه تمايل به استفاده از خدمات پيام كوتاه دارند، با انتخاب گزينه مربوط و پرداخت مبلغ 6000 (شش هزار) ريال به عنوان هزينه استفاده از خدمات پيام كوتاه، مي‌توانند از اين خدمات استفاده نمايند.

 5- داوطلباني كه علاوه بر رشته‌ انتخابي‌ يا امتحاني‌ اصلي (رشته‌ اول‌) علاقه‌مند به‌ شركت در رشته‌ امتحاني‌ دوم هستند، ضرورت‌ دارد كه‌ كدرشته‌ امتحاني دوم را نيز در بند مربوط در تقاضانامه درج ‌نمايند. اين دسته از داوطلبان مي‌بايست براي رشته امتحاني‌ دوم يك‌ كارت اعتباري ديگر ، به مبلغ 450.000 (چهارصدو پنجاه هزار) ريال علاوه بر كارت اعتباري اول خريداري نمايند.

تذكر: داوطلبان متقاضي ثبت‌ نام و شركت در آزمون كدرشته‌هاي امتحاني (اصلي و شناور) كه علاقه‌مند به شركت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه پيام‌نور و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي هستند، لازم است علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت‌ نام، نسبت به پرداخت مبلغ 138.000 (يكصدو سي و هشت هزار) ريال ديگر نيز براي اعلام علاقه‌مندي به دوره‌هاي مذكور، اقدام نمايند.

دستورالعمل و نحوه تكميل تقاضانامه ثبت نام اينترنتي:

به داوطلبان توصيه مي‌شود كه مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌ نام، ابتدا فرم پيش نويس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذكور را تكميل نموده و سپس براساس فرم پيش‌نويس با مراجعه به پايگاه اطلاع رساني اين سازمان، اطلاعات لازم را براساس بندهاي برنامه ‌نرم‌افزاري ثبت‌ نام وارد نمايند. ضمناً داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌ نام دقت نمايند. بديهي است در صورت مشاهده هرگونه مغايرت در موارد قيد شده در تقاضانامه ثبت‌ نام با مدارك داوطلب در صورت پذيرفته‌شدن در آزمون، قبولي وي لغو و از ادامه تحصيل داوطلب جلوگيري خواهد شد.

زمان توزيع كارت اينترنتي و محل آزمون:

براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1399 در روزهاي پنجشنبه و جمعه مورخ 28 و 99/01/29 برگزار خواهد شد و داوطلبان لازم است از روز دوشنبه مورخ 99/01/25 لغايت روز چهارشنبه مورخ 99/01/27 با مراجعه به پايگاه اطلاع رساني اين سازمان نسبت به تهيه پرينت كارت شركت در آزمون و برگ راهنماي شركت در آزمون اقدام نمايند. محل آزمون داوطلبان براساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در بند 36 تقاضانامه تعيين مي‌گردد. لذا مقتضي است داوطلبان با مراجعه به جدول شماره 2 دفترچه راهنماي ثبت‌ نام و درج كد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت‌ نام اقدام نمايند. 

برگزاري‌ المپياد علمي‌- دانشجويي‌ كشور:

داوطلبان علاقه‌مند مي‌توانند همزمان ‌با برگزاري‌ امتحانات‌ آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1399، در اولين ‌مرحله دوره بيست و پنجمين آزمون المپياد علمي- دانشجويي‌ كشور بر اساس شرايط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌ نام در آزمون شركت نمايند. 

‌ نحوه انتخاب رشته و پذيرش: 

الف- كارنامه اعلام نتايج اوليه تمامي داوطلبان اين آزمون، از سوي سازمان سنجش براساس برنامه زماني مندرج در دفترچه راهنماي آزمون از طريق پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش كشور منتشر خواهد شد؛ لذا تمامي داوطلباني كه مجاز به انتخاب رشته باشند، مي‌توانند براساس ضوابط و شرايط مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته، كه در زمان مقتضي منتشر خواهد شد، نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمايند.

ب-ساير موارد:

ساير موارد در خصوص سنجش و پذيرش دانشجو در آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1399 در تمامي دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي، مطابق قانون سنجش و پذيرش دانشجو در دوره‌هاي تحصيلات تكميلي مصوب 94/12/18 مجلس شوراي اسلامي و مصوبات شوراي سنجش و پذيرش تحصيلات تكميلي خواهد بود. 

توصيه‌هاي‌ مهم‌:

1- داوطلبان براي اطلاع از مقررات وظيفه عمومي، شرايط و ضوابط استفاده از سهميه ايثارگران و همچنين شرايط و ضوابط اتباع خارجي به دفترچه راهنماي شماره 1 ‌مراجعه نمايند.

2- به داوطلبان توصيه مي‌شود كه در انتخاب كدرشته‌هاي امتحاني (اول و دوم) و همچنين شهرستان محل حوزه امتحاني خود، دقت لازم را مبذول فرمايند؛ لذا پس از دريافت كد پي گيري 16 رقمي، در اين خصوص به درخواست‌هاي داوطلبان مبني بر اصلاح و يا جابجايي، ترتيب اثر داده نخواهد شد.

3- توصيه‌ مي‌شود كه حتماَ داوطلبان، پس از تكميل تقاضانامه و دريافت كد پي‌گيري، يك نسخه پرينت از تقاضانامه شان تهيه، و مندرجات آن را كنترل و نزد خود نگهداري نمايند.

4- هر ساله تعدادي قابل توجهي از داوطلبان در درج معدل خود در زمان ثبت‌ نام دقت لازم را بعمل نياورده و پس از قبولي در دانشگاه به دليل مغايرت معدل قبولي آنها لغو شده و باعث سردرگمي آنها مي‌گردد. لذا به داوطلبان عزيز اكيداً توصيه مي‌شود در درج معدل خود دقت لازم را بعمل آورند و حتي اگر ثبت‌ نام آنها توسط خودشان انجام نمي‌پذيرد با مشاهده پرينت تقاضانامه نسبت به كنترل دقيق موارد درج شده در آن اقدام نموده و در مراحل بعدي كه امكان ويرايش اطلاعات براي آنها وجود دارد نسبت به اصلاح اطلاعات خود اقدام نمايند.

4- با توجه به مشكلات بوجود آمده در آزمون هاي قبلي، در خصوص اشتباه در ارسال عكس داوطلبان، كه اين موضوع اكثراً براي داوطلباني كه ثبت نام آنان از سوي ديگران انجام مي شود رخ داده است، تاكيد مي‌گردد كه علاوه بر كنترل اطلاعات ثبت‌ نامي، حتماً نسبت به كنترل عكس ارسالي خود دقت نماييد تا اشتباهاً عكس داوطلب ديگري به جاي عكس شما ارسال نگردد. بديهي است كه در صورت ارسال عكس اشتباهي از طرف متقاضي، فرد به عنوان متخلف تلقي شده و مطابق مقررات با وي رفتار خواهد شد.

5- هرگونه‌ تغييري‌ از طريق‌ نشريه پيك‌ سنجش‌ (هفته‌نامه خبري‌ و اطلاع‌رساني‌ سازمان ‌سنجش‌)، پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش و در صورت لزوم ‌از طريق رسانه‌هاي گروهي ‌اعلام ‌خواهد شد. 

6-در صورت‌ لزوم‌، داوطلبان مي‌توانند با شماره تلفن‌ گوياي: 42163-021 با روابط عمومي ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور تماس‌ حاصل‌ كرده يا از طريق سيستم پاسخگويي اينترنتي (غيرحضوري) سازمان اقدام نمايند"