آغاز ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 99

شنبه ۱۶ آذر

با اعلام سازمان سنجش، ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد برای سال 99 امروز، شنبه شروع می شود. ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 به مدت ده روز ادامه خواهد داشت. سایت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 99 مثل همیشه سامانه سازمان سنجش خواهد بود.

 

آغاز ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 99
آغاز ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 99

 

آغاز ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 99 

با اعلام رسمی سایت سازمان سنجش، ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 99 از امروز تاریخ شانزدهم آذر 98 ساعت 16 آغاز می شود و به مدت ده روز تا روز سه شنبه تاریخ بیست و پنجم آذر ادامه خواهد داشت. بنابراین کلیه داوطلبان و متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 99 در تمامی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و پنجمین المپیاد علمی - دانشجویی کشور می‌رساند با توجه به نکات ذیل و همچنین در نظر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون، می‌توانند در آزمون مذکور ثبت‌ نام و شرکت نمایند.دفترچه راهنمای ثبت نام همزمان با شروع فرآیند در سایت سنجش قرار خواهد گرفت که شما می توانید به محض قرار گیری از لینک زیر دفترچه ثبت نام کنکور ارشد را دانلود کنید. 

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 99 

 هزینه شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال 99 مبلغ 45 هزارتومان خواهد بود. داوطلبان متقاضی ثبت‌ نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد کدرشته‌ های امتحانی (اصلی و شناور) که علاقه‌ مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام‌ نور و موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی هستند، لازم است علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت‌ نام، نسبت به پرداخت مبلغ سیزده هزار و هشتصد تومان دیگر نیز برای اعلام علاقه‌ مندی به دوره‌ های مذکور، اقدام نمایند.لازم به ذکر است کنکور کارشناسی ارشد 99 در روزهای 28 و 29فروردین برگزار خواهد شد. 

برای اطلاع از نحوه ی ثبت نام می توانید به راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 مراجعه کنید. همچنین سوالات و نظرات خود در رابطه با ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را می توانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

در قسمت پایین متن کامل اطلاعیه سنجش در مورد آغاز ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را می توانید مشاهده کنید. همچنین می توانید با ثبت نام از طریق لینک زیر در رشته مورد نظر خود از یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان استفاده کنید.

آغاز ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 99 - اطلاعیه سنجش

متن کامل اطلاعیه سازمان سنجش در رابطه با آغاز ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 99 به شرح زیر است:

"پیرو اطلاعیه مورخ 98/09/10 بدین وسیله به اطلاع کلیه متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399 در تمامی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و پنجمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور می‌رساند با توجه به نکات ذیل و همچنین در نظر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون، می‌توانند در آزمون مذکور ثبت‌نام و شرکت نمایند.

شرایط ثبت‌ نام‌ کنکور کارشناسی ارشد 99:

ثبت‌ نام برای آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399 از ساعت 16:00 (4 بعدازظهر) روز شنبه مورخ 98/09/16 آغاز و در روز دوشنبه مورخ 98/09/25 پایان می‌پذیرد. لازم به تاکید است که ثبت‌نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org انجام خواهد پذیرفت.

علاقه‌مندان ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیر ایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه رزمندگان و ایثارگران (مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون که در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان قرار دارد)، در صورتی که دارای شرایط مذکور باشند، می‌توانند حداکثر در دو رشته امتحانی (طبق ضوابط از رشته‌‌های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام) متقاضی ثبت‌نام در این آزمون شوند. 

دفترچه راهنمای ثبت نام، همزمان با شروع ثبت نام، در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان در دسترس خواهد بود.

مراحلی که داوطلب باید برای ثبت نام اقدام کند:

1-مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی فوق برای خرید کارت اعتباری ثبت‌ نام (سریال 12 رقمی) و دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌ نام (دفترچه شماره 1).  

2- تهیه فایل عکس اسکن شده داوطلب بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌ نام.

3-آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌ نام.

 4- با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌ نام منحصرا به صورت اینترنتی انجام می‌گیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان و پرداخت مبلغ 450.000( چهارصد و پنجاه هزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون یک کدرشته امتحانی نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

تبصره: با توجه به اینکه مقرر گردیده است که در مراحل مختلف فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق پیام کوتاه به داوطلبان ارائه شود، داوطلبانی که تمایل به استفاده از خدمات پیام کوتاه دارند، با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت مبلغ 6000 (شش هزار) ریال به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه، می‌توانند از این خدمات استفاده نمایند.

 5- داوطلبانی که علاوه بر رشته‌ انتخابی‌ یا امتحانی‌ اصلی (رشته‌ اول‌) علاقه‌مند به‌ شرکت در رشته‌ امتحانی‌ دوم هستند، ضرورت‌ دارد که‌ کدرشته‌ امتحانی دوم را نیز در بند مربوط در تقاضانامه درج ‌نمایند. این دسته از داوطلبان می‌بایست برای رشته امتحانی‌ دوم یک‌ کارت اعتباری دیگر ، به مبلغ 450.000 ( چهارصدو پنجاه هزار) ریال علاوه بر کارت اعتباری اول خریداری نمایند.

تذکر: داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و شرکت در آزمون کدرشته‌های امتحانی (اصلی و شناور) که علاقه‌مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام‌نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی هستند، لازم است علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت‌نام، نسبت به پرداخت مبلغ 138.000 (یکصدو سی و هشت هزار) ریال دیگر نیز برای اعلام علاقه‌مندی به دوره‌های مذکور، اقدام نمایند.

دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی:

به داوطلبان توصیه می‌شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس براساس فرم پیش‌نویس با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان، اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه ‌نرم‌افزاری ثبت‌نام وارد نمایند. ضمناً داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نام دقت نمایند. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارک داوطلب در صورت پذیرفته‌شدن در آزمون، قبولی وی لغو و از ادامه تحصیل داوطلب جلوگیری خواهد شد.

زمان توزیع کارت اینترنتی و محل آزمون:

براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399 در روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ 28 و 99/01/29 برگزار خواهد شد و داوطلبان لازم است از روز دوشنبه مورخ 99/01/25 لغایت روز چهارشنبه مورخ 99/01/27 با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند. محل آزمون داوطلبان براساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در بند 36 تقاضانامه تعیین می‌گردد. لذا مقتضی است داوطلبان با مراجعه به جدول شماره 2 دفترچه راهنمای ثبت‌نام و درج کد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت‌نام اقدام نمایند. 

برگزاری‌ المپیاد علمی‌- دانشجویی‌ کشور:

داوطلبان علاقه‌مند می‌توانند همزمان ‌با برگزاری‌ امتحانات‌ آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399، در اولین ‌مرحله دوره بیست و پنجمین آزمون المپیاد علمی- دانشجویی‌ کشور بر اساس شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام در آزمون شرکت نمایند. 

‌ نحوه انتخاب رشته و پذیرش: 

الف- کارنامه اعلام نتایج اولیه تمامی داوطلبان این آزمون، از سوی سازمان سنجش براساس برنامه زمانی مندرج در دفترچه راهنمای آزمون از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد؛ لذا تمامی داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته باشند، می‌توانند براساس ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته، که در زمان مقتضی منتشر خواهد شد، نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

ب- سایر موارد:

سایر موارد در خصوص سنجش و پذیرش دانشجو در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399 در تمامی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی، مطابق قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی مصوب 94/12/18 مجلس شورای اسلامی و مصوبات شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی خواهد بود. 

توصیه‌های‌ مهم‌:

1- داوطلبان برای اطلاع از مقررات وظیفه عمومی، شرایط و ضوابط استفاده از سهمیه ایثارگران و همچنین شرایط و ضوابط اتباع خارجی به دفترچه راهنمای شماره 1 ‌مراجعه نمایند.

2- به داوطلبان توصیه می‌شود که در انتخاب کدرشته‌های امتحانی (اول و دوم) و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود، دقت لازم را مبذول فرمایند؛ لذا پس از دریافت کد پیگیری 16 رقمی، در این خصوص به درخواست‌های داوطلبان مبنی بر اصلاح و یا جابجایی، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

3- توصیه‌ می‌شود که حتماَ داوطلبان، پس از تکمیل تقاضانامه و دریافت کد پیگیری، یک نسخه پرینت از تقاضانامه شان تهیه، ومندرجات آن را کنترل و نزد خود نگهداری نمایند.

4- هر ساله تعدادی قابل توجهی از داوطلبان در درج معدل خود در زمان ثبت‌ نام دقت لازم را بعمل نیاورده و پس از قبولی در دانشگاه به دلیل مغایرت معدل قبولی آنها لغو شده و باعث سردرگمی آنها می‌گردد. لذا به داوطلبان عزیز اکیداً توصیه می‌شود در درج معدل خود دقت لازم را بعمل آورند و حتی اگر ثبت‌نام آنها توسط خودشان انجام نمی‌پذیرد با مشاهده پرینت تقاضانامه نسبت به کنترل دقیق موارد درج شده در آن اقدام نموده و در مراحل بعدی که امکان ویرایش اطلاعات برای آنها وجود دارد نسبت به اصلاح اطلاعات خود اقدام نمایند.

4- با توجه به مشکلات بوجود آمده در آزمون های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثراً برای داوطلبانی که ثبت نام آنان از سوی دیگران انجام می شود رخ داده است، تاکید می‌گردد که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت‌نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی خود دقت نمایید تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما ارسال نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی شده و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

5- هرگونه‌ تغییری‌ از طریق‌ نشریه پیک‌ سنجش‌ (هفته‌نامه خبری‌ و اطلاع‌رسانی‌ سازمان ‌سنجش‌)، پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و در صورت لزوم ‌از طریق رسانه‌های گروهی ‌اعلام ‌خواهد شد. 

6-در صورت‌ لزوم‌، داوطلبان می‌توانند با شماره تلفن‌ گویای: 42163-021 با روابط عمومی ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور تماس‌ حاصل‌ کرده یا از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی (غیرحضوری) سازمان اقدام نمایند.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  Zahra حسنی‏ - 98/10/10

  سلام میتوان کنکور ارشد وهمینطور کنکور کارشناسی شرکت کرد ودر صورت قبولی هر دو در دورهی روزانه به ادامه تحصیل پرداخت ؟

 • تصویر فرد

  Sara ashrafi‏ - 98/10/2

  سلام براي دانشجوياني كه موفق به ثبت نام در ازمون ارشد ٩٩نشدن فرصتي هست؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 98/10/2

  سلام بله در بهمن ماه فرصت مجدد برای ثبت نام ارشد خواهید داشت 

 • تصویر فرد

  فاطمه کریمی‏ - 98/9/30

  سلام باتوجه ب خبراعلام شده در مورد لغو ممنوعیت پذیرش دانشجو تکمیل ظرفیت در مقطع کارشناسی ارشد و در این خبر گفته شده بودپذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد براساس سوابق تحصیلی و بدون آزمون انجام میشود آیا باتوجه ب این کنکور ارشد سال بعد حذف خواهد شد؟؟؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 98/10/1

  سلام خدمت شما هنوز هیچ اخبار رسمی ای در مورد این نوع پذیرش تو مقطع ارشد منتشر نشده قطعا اگر چیزی باشه تو سایت 3گام بهش می پردازیم

 • تصویر فرد

  Zahra حسنی‏ - 98/9/26

  سلام تعهد به خدمت دانشجویانی که ارشد روزانه قبول میسوند چگونه است وچه شرایطی دارد؟ایا بعد از اتمام تحصیل در همان منطقه سکونت خود به خدمت میپردازند؟

 • تصویر فرد

  ک‏ - 98/9/23

  باسلام آیا کنکور کارشناسی سال ۱۴۰۰ حذف میشه؟

 • تصویر فرد

  ف‏ - 98/9/22

  با سلام من میخوام کنکور ارشد سال ۱۴۰۰ شرکت کنم و هدفم اینه ک دانشگاه روزانه قبول بشم لطفا راهنماییم کنید من از کی باید شروع کنم به مطالعه واسه کنکور سال بعد؟؟؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 98/9/23

  با سلام
  برای شرکت در کنکور ارشد سال های بعد بستگی به رشتتون داره این اطلاعاتی که پرسیدین برای پاسخ دقیق تر می تونید تو پنل مشاوره 3گام ثبت نام کنید تا مشاور تخصصی رشته مد نظرتون باهاتون تماس بگیره
  ثبت نام یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان

 • تصویر فرد

  Zahra حسنی‏ - 98/9/21

  سلا م به خاطر تغییر رشته در ارشد وبرای دروس جبرانی دانشجو باید شهریه بپردازد ؟تعداد این واحد ها چقدر وشهریه ای از دانشجو دریافت میشود چگونه محاسبه خواهد شد؟

 • تصویر فرد

  زهرا کشمیر ‏ - 98/9/19

  میخواستم بدون من رشته فیزیک هستم امسال کنکور ارشد میخوام شرکت کنم.. جز سهمیه 5%هستم آیا خوبه استفاده کنم برام مفیده یانه؟؟؟؟؟؟؟.. مطلبی تو سایتتو بود خوندم اما ب جمع بندی خاصی نرسیدم میشه لطفا راهنمایی کنید‌؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 98/9/21

  استفاده از سهمیه تو ثبت نام کارشناسی ارشد تاثیر مثبت خواهد داشت یعنی استفاده کنید ضرر نمی کنید

 • تصویر فرد

  Zahra حسنی‏ - 98/9/19

  سلام ایا در فروردین در زمان دریافت کارت ازمون میتوان معدل وسایر اطلاعات فرم ثبت نامی را ویرایش کرد؟این فرصت برای همه داوطلبان است تا معدل خود را ویرایش کنند؟یا فقط گروهی خاص؟

 • تصویر فرد

  حوریه‏ - 98/9/19

  با سلام
  من میتونن بعدا کارت ایثارگری بگیرم و تزش برای انتقالی استفاده کنم چون امکان داره تا کثزمان ویرایش دوم کنکور ارشد نرسه
  بعد انتخاب رشته میتونم وارد کنم کد ۱۲ رقمیو یا میتونم کلا بعدا برای انتقالی استفاده کنم ؟

 • تصویر فرد

  Zahra حسنی‏ - 98/9/18

  سلام یعنی من که تازه درخواست فارق التحصیلی دادهام احتیاجی به پر کردن فرم اخر دفترچه منتشر شده ندارم؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 98/9/18

  نه نیازی نیست 
  اون فرم رو زمان ثبت نام به دانشگاه محل تحصیل ارائه خواهید داد 

 • تصویر فرد

  Zahra حسنی‏ - 98/9/18

  سلام تازه کارهای فارالتحصیلی را انجام دادم میتوانم در ازمون ثبت نام کنم بااینکه معدل دقیق وتاریخ دقیق فارالتحصیلی را نمیدانم.وگواهی موقت نگرفته ام?

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 98/9/18

  برای ثبت نام کنکور ارشد کافیه تا شهریور سال 99 فارغ التحصیل بشین 

 • تصویر فرد

  خباز‏ - 98/9/17

  سلام دوتا فرم آخر راهنما چیه حتما باید پر بشه اون اخری برا کجاست؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 98/9/18

  سلام فرم آخر تو دفترچه راهنمای ثبت نام پیش نویس هست و مواردیه که تو ثبت نام اینترنتی سازمان سنجش باید پر کنید در واقع اونو گذاشتن که از قبل اماده کنید که سرعت عملتون تو ثبت نام اینترنتی بالاتر بره پر هم نکنید مشکلی نیست! فرم یکی مونده به آخر هم موقع ثبت نام در دانشگاهی که تو مقطع ارشد قبول میشید ازتون میخوان که تحویل بین و باید به تایید دانشگاه کارشناسی رسید باشه

 • تصویر فرد

  مهدی رضایی‏ - 98/9/17

  سلام
  من هنوز دوره ی کارشناسی مو تموم نکردم ایا میتونم تو این ازمون ارشد بدم؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 98/9/18

  سلام خدمت شما 
  اگر تا اخر شهریور 99 فارغ التحصیل بشین می تونید تو کنکور ارشد ثبت نام کنید و در صورت مجاز شدن انتخاب رشته کنید و در دانشگاه مقطع ارشد ثبت نام کنید ولی اگر فارغ التحصیل نشین تا اون زمان ثبت نام شما تو کنکور ارشد می تونه آزمایشی باشه و حق انتخاب رشته ندارین

 • تصویر فرد

  Zahra حسنی‏ - 98/9/17

  سلام تاریخ روز ورود به دانشگاه وفار التحصیلی را نمیدانم میتوانم روز ی که اولین بار انتخاب واحد کردم وهمینطور تاریخ اخرین نمره ای راکه برایم ثبت کردند به عنوان فار قالتحصیلی وارد کنم

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 98/9/18

  تاریخ ورود همون سالی که وارد انشگاه شدین و برای تاریخ فارغ التحصیلی تاریخ ثبت اخرین نمره ملاکه 

 • تصویر فرد

  مم‏ - 98/9/17

  سلام برای پیام نور و آزاد همین ثبت نام هم باید انجام داد؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 98/9/18

  سلام بله کلا ثبت نام کنکور ارشد یکپارچه هست و شما بعد از انجام ثبت نام می تونید شماره سریال علاقمندی به دانشگاه های پیام نور و آزاد رو هم جداگانه خریداری کنید

 • تصویر فرد

  Zahra حسنی‏ - 98/9/17

  سلام کد محل تحصیل وکد رشته تحصیلی را چطور پیدا کنیم .همچنین تاریخ ورود به دانشگاه وفارق التحصیلی؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 98/9/18

  هر بخش ثبت نام ارشد تو سایت سنجش که نیاز به اطلاعات داره راهنما هم داره
  می تونید به صفحه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد 99 مراجعه کنید.
  راهنمای ثبت نام کنکور ارشد 99

 • تصویر فرد

  Zahra حسنی‏ - 98/9/17

  سلام دانشگاه معدلم رابه طور دقیق اعلام نکرده ایا میتوان در زمان دریافت کارت ازمون معدل دقیق را وارد کنم؟فرصت ویرایش معدل در فروردین خواهد بود؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 98/9/17

  سلام خدمت شما 
  معمولا به جز زمان ثبت نام کنکور ارشد دو مرحله فرصت ویرایش اطلاعات ثبت نامی رو هم میذارن 

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 98/9/17

  با سلام دوباره
  ممنونم از پاسخگویی قبلی
  اگر در دو مقطع دکتری و ارشد قبول بشم و دکتری رو انتخاب کنم ایا مشکلی برای روند ثبت نامم پیش نمیاد چون ارشد آلی هم شرکت کردم و قبول بشم و نخوام برم؟
  ممنونم راهنمایی کنید.

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 98/9/17

  خیر مشکلی در ثبت نام ارشد یا دکتری نخواهید داشت فقط اگر روزانه قبول بشین و ثبت نام نکنید برای کنکور سال بعد محروم میشین

 • تصویر فرد

  V‏ - 98/9/16

  با سلام
  من لیسانس مهندسی شیمی دارم والان میخوام ارشد زبان انگلیسی شرکت کنم . فرزند جانباز هستم و یک بار در کنکور ارشد رشته خودم از سهمیه استفاده کردم و قبول شدم ولی به دلایلی نتونستم برم دانشگاه و ثبت نام نکردم .سوالم اینع که اینبار میتونم بازم از سهمیه استفاده کنم ؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 98/9/17

  سلام خدمت شما با توجه به اینکه نوع دانشگاهی که تو کنکور ارشد قبول شدین و نرفتین چی بوده جواب متفاوت خواهد بود که می تونید مطلب زیر رو مطالعه کنید که بهتون کمک خواهد کرد اطلاعات طبق دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد هستش تعداد دفعات مجاز استفاده از سهمیه 5 درصد ایثارگران

 • تصویر فرد

  Minaaa‏ - 98/9/16

  سلام وقت بخیر
  میخواستم از سهمیه ۵ درصدی ایثارگران استفاده کنم کد پیگیری ۱۲ رقمی رو از کجا بگیرم؟ پدرم ایثارگر هستند و روی کارتشون مهر نیروی زمینی ارتش زده شده
  درمورد عکس ۴*۳ اگر عکس برای چند سال پیش باشه مشکلی نداره خیلی با الان تفاوتی نداره؟
  و اینکه من برای ارشد رشته آی تی که شناور هست رو‌ میخوام بخونم امکانش هست رشته دومم هم شناور یعنی مهندسی کامپیوتر باشه مشکلی نیست؟ چون هردو رشته های شناور هستند میپرسم
  اولویت من رشته آی تی است و حتما سعی میکنم بخونم آی تی قبول شم مهندسی کامپیوتر رو میخوام بزنم که اگر آی تی قبول نشدم حداقل کامپیوتر قبول شم امکانش هست؟ منظورم اینه با توجه به رتبه ای که میاریم میتونیم آی تی یا کامپیوتر رو بزنیم؟ یعنی وقتی جواب ازمون میاد با توجه به رتبه مشخص میشه ما کدوم رشته رو حق انتخاب رشته برای گرایش و دانشگاه داریم؟ رتبه تعیین کننده است؟میشه لطفا راجب اینکه ما الان میتونیم دو تا رشته رو بزنیم توضیح بفرمایید؟ ممنون
  رتبه ازمون تعیین کننده است که ما در کدام رشته میتوانیم انتخاب رشته مون رو انجام بدیم؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 98/9/17

  سلام وقت بخیر در آپلود عکس برای ثبت نام تو کنکور ارشد حتما دقت کنید که نکاتی که گفته شده رعایت کنید. اگر خیلی تفاوتی با چهره الانتون نداره مشکلیس نیست
  طبق اطلاعات دفترچه ثبت نام کنکور ارشد
  مهندسی کامپیوتری رشته شناور نیست و آی تی رشته شناوره و شما می تونید این دو رشته رو ثبت نام کنید ولی  اگر دو رشته شناور باشه امکانش نیست 
  شما بعد از اینکه رتبتون مشخص بشه در صورت مجاز شدن می تونید انتخاب رشته کارشناسی ارشدتون رو انجام بدین 

 • تصویر فرد

  ف‏ - 98/9/16

  باسلام آیا کنکور ارشد سال ۱۴۰۰ حذف میشه؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 98/9/17

  سلام خدمت شما هنوز در مورد حذف کنکور کارشناسی ارشد تصمیمی اعلام نشده 

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 98/9/16

  سلام.من لیسانس بیوتکنولوژی دارم.میتونم کارشناسی ارشد mba در کنکور شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 98/9/17

  سلام خدمت شما
  بله محدودیتی برای ثبت نام شما تو کنکور ارشد 99 وجود نداره 

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 98/9/16

  با سلام
  من کارشناسی ارشد شیمی تجزیه دارم و امسال دکتری شیمی تجزیه ثبت نام کردم و میخوام ارشد شیمی آلی هم ثبت نام کنم ایا منع قاونی برای این مورد وجود نداره؟
  لازم به ذکر است من سهمیه 5 درصدی ایثارگران دارم و در ثبت نام دکتری تجزیه اینو استفاده کردم و میتونم در ثبت نام ارشد شیمی آلی هم استفاده کنم؟
  لازم به توضیح است که من تا الان در هیچ مقطعی و هیچ جا از سهمیه ایثارگری استفاده نکردم و تا جایی خبر دارم میشه در هر مقطعی از این سهمیه استفاده کرد.
  و اگر در دو مقطع دکتری و ارشد قبول بشم و دکتری رو انتخاب کنم ایا مشکلی برای روند ثبت نامم پیش نمیاد چون ارشد آلی هم شرکت کردم و قبول بشم و نخوام برم؟
  ممنونم راهنمایی کنید.

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 98/9/16

  سلام خدمت شما
  بله شما می تونید تو کنکور کارشناسی ارشد 99 ثبت نام کنید و منعی وجود نداره همچنین با توجه به اینکه میگین تو مقطع ارشد تابحال از سهمیه استفاده نکردین از سهمیتون تو ارشد هم می تونید استفاده کنید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت