مهلت ثبت نام وام های صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت 98-97
نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 اعلام شد

 

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 اعلام شد

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir اعلام شد. داوطلبان آزمون ورودی کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال تحصیلی ٩٨-٩٩ می توانند با ورود به این سایت از نتیجه آزمون خود مطلع شوند. 

کلیه پذیرفته شدگان استعدادهای درخشان از طریق وارد کردن کد رهگیری می توانند نتیجه خود را مشاهده نمایند.

کلیه متقاضیان استعداد درخشان با آزمون که از طریق دانشگاه جهت استفاده از این تسهیلات معرفی شده و در آزمون شرکت کرده اند دقت کنند از فرصت یکبار خود استفاده کرده اند و دیگر مجاز به استفاده از این سهمیه نیستند.

زمان ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

کلیه پذیرفته شدگان لازم است جهت ثبت نام بر اساس رشته و دانشگاه محل قبولی، اصل، کپی و اسکن مدارک مورد نیاز را آماده نمایند و اواخر هفته چهارم شهریور ماه طبق زمانبندی اعلام شده در سایت دانشگاه پذیرفته شده، جهت  ثبت نام به آموزش آن دانشگاه مراجعه کنند. پذیرفته شدگان پیش از مراجعه حضوری به دانشگاه، ملزم به مراجعه به سامانه های مذکور جھت اطلاع از زمان، مکان، مدارک و نحوه ثبت نام هستند.

پذیرفته شدگان دوره های روزانه آزمون ارشد وزارت بهداشت 98 که پس از ثبت نام در دانشگاه انصراف دهند یا جهت ثبت نام مراجعه نکنند، حق شرکت در آزمون ورودی سال بعد وزارت بهداشت برای این مقطع را ندارند.

مدارک ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

مدارک ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 باید به دانشگاه محل پذیرش ارائه شود و این مدارک توسط دانشگاه، مورد بررسی قرار خواهد گرفت. درصورت محرز شدن عدم رعایت ضوابط و مقررات توسط داوطلب، واجد شرایط نبودن فرد جهت شرکت و پذیرش در آزمون و رشته مربوطه، مغایرت و عدم صحت مدارک و مغایرت اطلاعات اعلام شده از ادامه تحصیل فرد ممانعت به عمل آمده و ضمن لغو قبولی فرد طبق مصوبات هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون ها با داوطلب برخورد خواهد شد.

مدارکی که باید توسط پذیرفته شدگان سهمیه آزاد، سهمیه رزمندگان، دانشگاه های علوم پزشکی ارتش و بقیه الله (عج) و استعدادهای درخشان ارائه شود در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام شده است.

عدم مراجعه و ثبت نام هر یک از پذیرفته شدگان طی تاریخ های مقرر در دانشگاه به منزله انصراف بوده و هیچگونه اعتراضی در این مورد پذیرفته نخواهد شد.

تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

ھرگونه تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 پس از اعلام نتایج نهایی، براساس اعلام دانشگاه های متقاضی می باشد و نیاز به طی مراحل اخذ مجوز مربوطه از شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی دارد. به عبارت دیگر اگر دانشگاهی بعد از زمان انتخاب رشته مجوزی کسب کند و یا به هر دلیل ظرفیت جدید اعلام کرده باشد و یا دانشگاه هایی که به دلایل مختلف ظرفیت پذیرش آن ها تکمیل نشده و همه این دانشگاه ها درخواست معرفی افراد جدید و یا افراد جایگزین کنند، پس از تصمیم گیری در مراجع ذیربط و موافقت با پذیرش جدید و یا تکمیل ظرفیت، از نیمه مهرماه به بعد نسبت به این مرحله اقدام خواهد شد.

داوطلبان تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 ملزم هستند از نیمه مهرماه تا هفته سوم آبان ماه، هر هفته سامانه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی را ملاحظه کنند.

انتقال، تغییر رشته یا جابجایی دانشجویان کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

بر اساس آئین نامه آموزشی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته مصوب شورایعالی برنامه ریزی علوم پزشکی هر گونه انتقال، تغییر رشته و یا جابجایی محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته ممنوع است. با توجه به اینکه محل پذیرش را خود فرد و با آگاهی کامل تعیین کرده بنابراین هیچگونه تغییر در محل پذیرش انجام نخواهد گرفت.

همچنین با توجه به اینکه فرد با آگاهی کامل انتخاب رشته محل کرده و چندین نوبت امکان تغییر و ویرایش وجود داشته است، لذا به هیچ  عنوان جابجایی در اولویت های رشته محل بعدی، امکان پذیر نیست.

ثبت نام همزمان در مقطع کارشناسی ارشد وزارت علوم و وزارت بهداشت 

داوطلبانی که علاوه بر آزمون وزارت بهداشت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم یا سایر مراکز نیز پذیرفته شده اند، ملزم به ثبت نام در یکی از دو محل هستند و در صورت محرز شدن ثبت نام در هر دو محل، قبولی آنها در رشته های مربوط به وزارت بهداشت در هرمرحله از تحصیل کان لم یکن تلقی می شود.

کارنامه نتایج انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، مجدداً کارنامه ای در رابطه با رشته محل هایی که انتخاب کرده اند، منتشر می شود که جایگاه داوطلب را در هر یک دانشگاه های انتخابی اش در مقایسه با سایر افرادی که این دانشگاه را انتخاب کرده اند، نشان می دهد.