اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 98

شنبه ۲۳ شهریور تعداد بازدید 1200 دفعه

نتایج نهایی کنکور سراسری 98 در سایت سنجش و آموزش کشور اعلام شده است.

زمان برگزاری، اعلام نتایح اولیه و انتخاب رشته کنکور سراسری 98
اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 98

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 98

نتایج نهایی کنکور سراسری 98 در سایت سنجش به نشانی www.sanjesh.org اعلام شده است. داوطلبان می توانند با مراجعه به این سایت و وارد کردن شماره داوطلبی و شماره شناسنامه و یا شماره پرونده و شماره شناسنامه، نتیجه نهایی را مشاهده نمایند. نتایج نهایی کنکور سراسری 98 دانشگاه آزاد 98 متعاقباً از طریق سایت آن دانشگاه اعلام خواهد شد و بدیهی است داوطلباني كه هم در رديف پذيرفته‌ شدگان يكي از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي و هم در رديف پذيرفته‌ شدگان دانشگاه آزاد اسلامي قرار مي‌گيرند، فقط مي‌ توانند در يكي از كدرشته‌ محل هاي قبولي ثبت‌ نام نمايند و به عبارتي مجاز به ثبت‌ نام در هر دو محل قبولي  نمی باشند، در غير اين صورت مطابق ضوابط با آنها رفتار خواهد شد.

كليه پذيرفته‌ شدگان و همچنين آن دسته از داوطلباني كه فرم انتخاب‌ رشته اينترنتي خود را تكميل نموده‌اند ولي پذيرفته نشده‌اند، كارنامه علمي حاوي رتبه داوطلب در هر يك از كدرشته‌هاي انتخابي در بين متقاضيان كدرشته مزبور در سهميه مربوط، با توجه به نمره كل وي در همان كد رشته و همچنين رتبه آخرين نفر پذيرفته ‌شده در هر يك از كد رشته‌هاي انتخابي و اطلاعات مفيد ديگر در روز پنجشنبه مورخ 98/06/28 در پايگاه اطلاع‌ رساني اين سازمان قرار داده خواهد شد.

هرگونه تغييرات منعكس شده به سازمان سنجش پس از اعلام نتايج اوليه از قبيل اصلاح سوابق تحصيلي واصله از سوي وزارت آموزش و پرورش و يا اعمال سهميه از سوي ارگانهاي ذيربط و ... در نتيجه نهایی داوطلبان ذينفع اعمال گرديده است. بديهي است داوطلبان مي‌ توانند همزمان با انتشار كارنامه نتيجه نهايي (در تاريخ 98/06/28) كارنامه نتيجه مرحله اول اصلاح شده خود را نيز مشاهده نمايند.

تعداد پذیرفته شدگان نهایی کنکور سراسری 98

تعداد پذيرفته‌ شدگان نهايي کنکور سراسری 98 در رشته‌ هاي مختلف تحصيلي با آزمون دوره‌هاي روزانه،‌ نوبت‌دوم ‌(شبانه)، دانشگاه ‌پيام‌ نور، پرديس‌ هاي دانشگاه فرهنگيان و تربيت دبير شهيد رجايي، موسسات غيرانتفاعي و غيردولتي، رشته‌ هاي تحصيلي مجازي، پرديس خودگردان و ظرفيت مازاد دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالي كشور در سال تحصيلي 99-98، جمعاً به تعداد 191215  نفر می باشد.

تاریخ و مدارک لازم برای ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری 98

كليه پذيرفته‌ شدگان براي اطلاع از نحوه ثبت‌ نام، تاريخ ثبت‌ نام و مدارك لازم، ضرورت دارد ابتدا به پايگاه اطلاع‌ رساني دانشگاه و يا موسسه آموزش عالي محل قبولي خود مراجعه نمايند. بديهي است در صورتي كه دانشگاه يا موسسه محل قبولي برنامه‌ زماني مشخصي را براي ثبت‌ نام در سايت خود درج ننموده باشد، پذيرفته‌ شدگان اين قبيل موسسات لازم است مطابق جدول برنامه زماني ثبت‌ نام از پذيرفته‌ شدگان براي ثبت‌ نام به محل قبولي مراجعه نمايند. 

برای دانلود مدارک مورد نیاز برای ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری 98 در اطلاعیه سایت سنجش به لینک زیر مراجعه نمایید.

 

دانلود مدارك مورد نياز براي ثبت‌نام از پذيرفته شدگان کنکور سراسری 98

 

عدم مراجعه به موقع پذيرفته‌ شدگان کنکور سراسری 98 براي ثبت‌ نام به منزله انصراف قطعي از تحصيل آنها تلقي خواهد شد. 

داوطلبان پس از دريافت كارنامه نتايج نهايي آزمون از طريق پايگاه اطلاع‌ رساني اين سازمان درصورتي كه درخصوص مندرجات كارنامه و يا انتخاب رشته‌ خود سوال و يا تقاضايي داشته باشند، می توانند حداكثر تا 98/06/31 منحصراً از طريق سيستم پاسخگويي اينترنتي در سايت سازمان اقدام نمايند و از ارسال نامه پستي و مراجعه حضوري اكيداً خودداري نمايند. بديهي است به كليه مواردي كه از طريق ديگري و يا بعد از تاريخ 98/06/31 واصل شود، به هيچ وجه ترتيب اثر داده نخواهد شد.  

جدول برنامه زماني ثبت‌ نام از پذيرفته‌ شدگان براي آن‌دسته از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي كه برنامه‌ زماني براي ثبت‌ نام در سايت اينترنتي خود اعلام ننموده‌اند.

 

جدول برنامه زمانی ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری 98

روز و تاريخ ثبت‌نام

ترتيب حرف اول نام خانوادگي

چهارشنبه 98/06/27

الف – ب – پ – ت – ث –ج – چ

پنجشنبه 98/06/28

ح – خ- د –ذ– ر – ز- ژ – س

شنبه 98/06/30

ش – ص- ض – ط – ظ- ع – غ – ف – ق – ك

يكشنبه 98/06/31

گ – ل – م – ن – و - هـ - ي

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc