مهلت مجدد ثبت نام رشته های بدون آزمون کاردانی فنی و حرفه ای 98

مهلت مجدد ثبت نام رشته های بدون آزمون کاردانی فنی و حرفه ای 98
مهلت مجدد ثبت نام رشته های بدون آزمون کاردانی فنی و حرفه ای 98

متقاضیان رشته های بدون آزمون کاردانی 98 می توانند برای شرکت در رشته های پذیرش بر اساس سولبق تحصیلی (معدل کل دیپلم) دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال ۱۳۹۸ تا روز جمعه ۱۱ مرداد ثبت نام و انتخاب رشته خود را انجام دهند. 

لیست رشته های بدون آزمون کاردانی فنی و حرفه ای 98

پذیرش در ۳۰ رشته امتحانی زیر صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است. اطلاعات مربوط به عناوین دیپلم، کد رایانه‌ای و همچنین دیپلم‌های مورد پذیرش (شاخه های فنی و حرفه ای، کاردانش و نظری) متناسب با هر یک از کدرشته‌های امتحانی در جدول شماره ۴ دفترچه راهنمای ثبت‌ نام درج شده است.

دانش‌آموزان و یا فارغ‌التحصیلان شاخه تحصیلی نظری، مجاز به ثبت‌ نام در این آزمون هستند.این داوطلبان باید توجه داشته باشند که فقط مجاز به انتخاب رشته‌ های تحصیلی کاردانی ناپیوسته هستند و معدل آنها در مقایسه با داوطلبان شاخه تحصیلی فنی و حرفه‌ای و کاردانش در رشته‌ هایی که پذیرش آنها صرفاً براساس سوابق تحصیلی صورت می‌ گیرد تراز خواهد شد.

ردیف رشته 
1 معدن
2 ناوبری 
3 الکترونیک و مخابرات دریایی
4 مکانیک موتورهای دریایی
5 امور اداری 
6 تربیت کودک
7 مدیریت خانواده
8 طراحی و دوخت
9 هنرهای تجسمی - نقاشی
10 امور دامی 
11 الکترونیک
12 امور زراعی و باغی 
13 ساخت و تولید
14 ماشین های کشاورزی
15 صنایع فلزی
16 موسیقی
17 صنایع چوب و مبلمان
18 هتلداری و گردشگری
19 چاپ
20 حمل و نقل
21 ساختمان
22 مکاترونیک
23 صنایع شیمیایی
24 پویانمایی
25 صنایع نساجی
26 فتوگرافیک
27 متالورژی
28 معماری داخلی
29 سرامیک
30 صنایع دستی

 

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای 98

جهت دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی 98 نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی نظام جدید فنی و حرفه ای و غیرانتفاعی 98

 

هزینه ثبت نام کاردانی 98 نظام جدید دانشگاه های فنی حرفه ای و غیرانتفاعی 

هزینه ثبت نام رشته های بدون آمون کاردانی 98، مبلغ ۲۷۰ هزار ریال (۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان) می باشد که به صورت اینترنتی و به وسیله کارت های عضو شبکه بانکی شتاب باید پرداخت شود. همچنین داوطلبانی که علاقه مند به شرکت در گزینش رشته‌ های تحصیلی مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی هستند، لازم است که علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت‌نام، مبلغ ۶۹ هزار ریال (۶ هزار و ۹۰۰ تومان) دیگر نیز برای اعلام علاقه مندی به شرکت در گزینش رشته های غیردولتی پرداخت کنند.

ظرفیت پذیرش دوره های کاردانی 98 نظام جدید دانشگاه های فنی حرفه ای و غیرانتفاعی 

ظرفیت پذیرش دوره‌ های کاردانی 98 نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، تعداد ۲۵۵ هزار و ۶۰۸ نفر است.