لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 - پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی

 

اعلام ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور کارشناسی پیام نور

 

قابل توجه داوطلبان گرامی که با توجه به اعلام سازمان سنجش فرم انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی با فرم انتخاب رشته با آزمون ادغام شده است. لذا داوطلبان برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانند به لینک آبی شده ادغام انتخاب رشته با آزمون و بدون آزمون اطلاعیه سازمان سنجش مراجعه نمایند.

 

 

 

داوطلبان گرامی اطلاعات موجود در این مطلب طبق اخرین تغییرات دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی می باشد و باید بروزرسانی گردد لذا به محض انتشار اطلاعات جدید از سوی سازمان سنجش این مطلب نیز بروزرسانی خواهد شد.

 

برای ورود به نرم افزار انتخاب رشته با کنکور و بدون کنکور 3گام روی لینک زیر کلیک کنید.

https://final.3gaam.com

 

پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی از سال 1392 در کنار پذیرش از طریق کنکور اجرا می شد. داوطلبان در زمان ثبت نام برای کنکور سراسری با انتخاب یک گزینه در فرم ثبت نام می توانستند رشته های بر اساس سوابق تحصیلی را در زمان انتخاب رشته کنکور، انتخاب کنند. دانشگاه ها و موسسات پذیرنده بر اساس معدل داوطلبان (از بیشترین معدل به کمترین معدل) با توجه به نوع دیپلم و رشته انتخابی تا سقف پذیرش در هر یک از سهمیه ها، افراد را مرتب کرده و با آن ها تماس می گیرد. در واقع سیستم ثبت نام که داوطلب در سازمان سنجش در آن ثبت نام خود را انجام می‌ دهد به سیستم دانشگاه‌ها متصل است اما دانشگاه‌ها نمی‌توانند در این فرآیند دخل و تصرفی انجام دهند و وارد فرآیند اجرایی نمی‌ شوند. امسال به دلیل اینکه برای اولین بار قرار است این فرآیند اجرایی شود، سازمان سنجش آموزش کشور فرآیند ثبت نام‌ ها را برعهده گرفته است و در سال‌های آینده با کسب تجربه از سوی دانشگاه‌ها فرآیند به آنها واگذار می‌ شود.


تماس دانشگاه‌ها و مؤسسات با داوطلبان تحت هر عنوان خارج از زمان مقرر ممنوع است. اخذ هرگونه وجه برای دریافت و بررسی درخواست‌ها توسط دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ممنوع است.

پاسخگویی به اعتراضات داوطلبان درباره پذیرش یا عدم پذیرش بر عهده مؤسسه آموزش عالی مربوطه است.

امکان برگزاری امتحان یا مصاحبه توسط دانشگاه‌ها و مؤسسات پذیرنده جز برای رشته‌های دارای شرایط خاص (دارای شرایط استخدامی یا مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی) که در دفترچه درج می‌شود، وجود ندارد.

 

داوطلبان گرامی می توانند در راستای کاملتر شدن اطلاعات انتخاب رشته ای خود به صفحه مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری مراجعه کنند تا انتخاب رشته خود را با درصد موفقیت بیشتری انجام دهند.

 

سهمیه های پذیرش بدون کنکور 1401

سهمیه های پذیرش بدون کنکور 1401 (سهمیه‌های منطقه یک، منطقه دو، منطقه سه، خانواده شهدا، ایثارگران ۲۵ درصد ظرفیت، ایثارگران ۵ درصد ظرفیت و رزمندگان) طبق قوانین و مقررات مندرج در این دفترچه اعمال می‌شود.

دانشگاه‌ها برای پذیرش، سهمیه‌ها و سایر شرایط و مقررات را در نظر می‌گیرند و از نظر شکلی پذیرش را انجام می‌دهند، اما تأیید نهایی را سازمان سنجش انجام می‌ دهد.

 

شرایط پذیرش رشته های بدون کنکور آزمون سراسری 1401

  • دانش آموزان سال آخر دوره متوسطه نظام جدید آموزشی ۶-۳-۳ می‌توانند در این مرحله از پذیرش ثبت نام کنند و بعد از اتمام امتحانات نهایی و دریافت کارنامه از آموزش و پرورش، معدل کتبی خود را درج کنند.
  • تمامی کسانی که دیپلم نظام آموزشی جدید (۶-۳- ۳) با اخذ حداکثر تاریخ ۳۱ مرداد 1401 دارند.
  • تمامی کسانی که مدرک پیش دانشگاهی (نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی) با اخذ حداکثر تاریخ ۳۱ شهریور 1401 دارند.
  • تمامی کسانی که دیپلم نظام قدیم دارند.
  • تمامی کسانی که مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و کاردانی پیوسته آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای دارند.

 

ممنوعیت ثبت نام در رشته های بدون کنکور آزمون سراسری 1401

دارندگان دیپلم فنی و حرفه‌ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی هستند حق ثبت نام و شرکت در این مرحله را ندارند و در صورت ثبت نام و انتخاب رشته به عنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

 

 

اقدامات لازم داوطلبان برای اخذ پذیرش رشته های بدون کنکور آزمون سراسری 1401

گام اول: مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 و تعیین رشته محل های مورد علاقه

گام دوم : تهیه مدارک مورد نیاز و مراجعه به سایت سازمان سنجش برای ثبت نام و ارائه درخواست تحصیل در رشته محل های مورد علاقه

گام سوم: انتظار برای تماس دانشگاه مبنی بر موافقت با پذیرش داوطلب یا رد درخواست در زمان تعیین شده

گام چهارم: بررسی رشته محل هایی که دانشگاه با پذیرش داوطلب موافقت کرده و انتخاب فقط یک کد رشته محل در زمان تعیین شده

گام پنجم: مراجعه به دانشگاه پذیرش شده و ارائه مدارک مورد نظر برای ثبت نام، پرداخت وجه ثبت نام برای پذیرش و ارائه تعهد کتبی مبنی بر علاقه به تحصیل در کد رشته محل انتخابی در دانشگاه یا موسسه پذیرش شده

اگر داوطلبی در رشته محل‌های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش شده و در کنکور سراسری 1401 نیز شرکت کرده و قبول شود، تنها می‌تواند در یک کدرشته محل به انتخاب خود، ثبت نام کرده و مشغول به تحصیل شود. در واقع هر داوطلب فقط مجاز به تحصیل در یک کد رشته محل است و تحصیل همزمان در چند کدرشته محل (به جز داوطلبان مشمول آئین نامه‌های استعدادهای درخشان) ممنوع است.

 

پذیرفته شدگان دوره روزانه هر سال، اجازه پذیرش دوره روزانه سال بعد را ندارند.

 

 

ظرفیت پذیرش رشته های بدون کنکور آزمون سراسری 1401

در کنکور سراسری ۹8 در ۱۶۹ کد رشته در ۹۲ دانشگاه، دانشکده، مجتمع آموزش عالی، مرکز آموزش عالی دولتی، دانشگاه پیام نور و بیش از ۳۳۰ دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی ظرفیت برای پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی همزمان با انتخاب رشته کنکور اعلام شده بود. در سال گذشته ظرفیتی حدود ۵۸۲ هزار نفر برای پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی در نظر گرفته شده بود.

این میزان ظرفیت با توجه به اعلام خالی ماندن حدود ۳۰۰ هزار صندلی در دانشگاه‌ها و زیر نظام‌های متعدد نشان می‌دهد که ممکن است بخشی از این ظرفیت تکمیل نشده باشد.

وضعیت دانشگاه‌ها و پذیرش دانشجو در این شیوه نشان می‌دهد که بیش از ۱۰۰ دانشگاه دولتی و ۳۰۰ دانشگاه و مرکز غیردولتی در این شیوه دانشجو می‌پذیرند.

تعداد ۷۴ دانشگاه دولتی و ۲۸ دانشکده و مرکز آموزش عالی دولتی، واحدهای دانشگاه پیام نور در ۳۰ استان کشور و تعداد ۳۰۴ دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی در استان‌های مختلف نیز از طریق بدون کنکور دانشجو می‌پذیرند.

ظرفیت پذیرش در دوره‌های روزانه به میزان ۲۰ هزار و ۱۳۶ نفر، در دوره شبانه یا نوبت دوم ۱۰ هزار و ۴۵۱ نفر، در پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌های دولتی ۶۲۵ نفر، در دوره‌های مجازی ۱ هزار و ۶۸۰ نفر، در رشته‌های مختلف دانشگاه پیام نور ۳۴۶ هزار و ۵۳۰ نفر و در رشته‌های مختلف دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی ۱۸۹ هزار و ۳۰۵ نفر است. در مجموع ظرفیت پذیرش بدون کنکور در مهرماه 1401، تعداد ۵۶۸ هزار و ۷۲۷ نفر است.

 

 

ضریب تاثیر اعمال سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) با توجه به نواع دیپلم و گروه تحصیلی 

ضریب تأثیر اعمال سوابق تحصیلی هم در این پذیرش بر اساس نوع دیپلم و گروه تحصیلی مشخص شده است.

در این روش فقط معدل کتبی دیپلم ملاک است و دروس امتحانی داوطلبان دیپلمه با توجه به نوع دیپلم آنان به عنوان مثال ریاضی، تجربی، انسانی باهم متفاوت است بنابراین اگر نوع دیپلم داوطلب با گروه تحصیلی که متقاضی آن است متفاوت باشد، درصد اعمال معدل کتبی متفاوت خواهد بود.

 

جدول ضریب تأثیر اعمال سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) با توجه به نوع دیپلم و گروه تحصیلی

نوع دیپلم

ریاضی فیزیک (کد ۱۰)

علوم تجربی (کد ۱۱)

گروه تحصیلی

علوم ریاضی و فنی

۱۰۰

۱۰۰

علوم تجربی

۱۰۰

۱۰۰

*علوم انسانی

۵۷.۱

۵۷.۱

هنر

۱۰۰

۱۰۰

زبان

۱۰۰

۱۰۰

 

نوع دیپلم

ادبیات و علوم انسانی (کد ۱۲)

علوم و معارف اسلامی (کد ۱۸)

گروه تحصیلی

علوم ریاضی و فنی

۵۷.۱

۵۷.۱

علوم تجربی

۵۷.۱

۵۷.۱

*علوم انسانی

۱۰۰

۱۰۰

هنر

۱۰۰

۱۰۰

زبان

۱۰۰

۱۰۰

 

نوع دیپلم

سایر عناوین دیپلم کدهای (۱۳،۱۵،۱۶،۱۷،۲۰،۲۱،۲۲)

گروه تحصیلی

علوم ریاضی و فنی

۵۱.۴

علوم تجربی

۵۱.۴

*علوم انسانی

۵۱.۴

هنر

۱۰۰

زبان

۱۰۰

 

* ضریب تأثیر معدل داوطلبان دارای دیپلم ریاضی فیزیک یا علوم تجربی برای پذیرش در مقاطع کاردانی و کارشناسی رشته‌های حسابداری، اقتصاد، روانشناسی، علوم ورزشی، مدیریت امور بانکی، مدیریت صنعتی، مدیریت مالی، مدیریت بازرگانی، مدیریت بیمه، مدیریت دولتی، مدیریت امور گمرکی، مدیریت فرهنگی هنری، مدیریت کسب و کارهای کوچک، مدیریت و بازرگانی دریایی، جهانگردی و هتلداری، علم اطلاعات و دانش شناسی، گردشگری، کاردانی امور بانکی، کاردانی بیمه، کاردانی امور دولتی و کاردانی امور مالی و مالیاتی گروه علوم انسانی ۱۰۰ است.

 

 

رشته های بدون کنکور آزمون سراسری 1401

 

نام گروه

فهرست رشته‌ها

علوم انسانی

ادیان و عرفان. اقتصاد. باستان شناسی. تاریخ تمدن ملل اسلامی. جغرافیا. حقوق. زبان شناسی. زبان و ادبیات ترکی آذری. زبان و ادبیات عربی. علم اطلاعات و دانش شناسی. علوم قرآن و حدیث. علوم ورزشی. فقه شافعی. فقه و حقوق اسلامی. فقه و مبانی حقوق اسلامی. فلسفه و کلام اسلامی. کاردانی علوم ورزشی. کاردانی گردشگری. کاردانی هتلداری. گردشگری. مدیریت صنعتی. مردم شناسی. مشاوره. معارف اسلامی. معارف اسلامی و اخلاق. معارف اسلامی و ادیان. معارف اسلامی و تاریخ. معارف اسلامی و علوم تربیتی. معارف اسلامی و علوم قرآنی. معارف اسلامی و کلام. هتلداری

علوم تجربی

اقتصاد کشاورزی. اقیانوس شناسی. بهداشت و بازرسی گوشت. ترویج و آموزش کشاورزی پایدار. زمین شناسی. زیست شناسی جانوری. زیست شناسی دریا. زیست شناسی سلولی و مولکولی. زیست شناسی گیاهی. شیمی کاربردی. شیمی محض. علوم آزمایشگاهی دامپزشکی. علوم دامی. علوم و مهندسی باغبانی. علوم و مهندسی جنگل. علوم و مهندسی خاک. علوم و مهندسی شیلات. علوم و مهندسی صنایع غذایی (کشاورزی). علوم و مهندسی محیط زیست. کاردانی تکنولوژی تولیدات دامی. کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی. کاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیزداری. کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر. کاردانی تولید و فرآوری خرما. کاردانی شیمی آزمایشگاهی. گیاه پزشکی. مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی. مهندسی صنایع چوب و فرآورده‌های سلولزی. مهندسی صنایع مبلمان. مهندسی طبیعت. مهندسی فضای سبز

علوم ریاضی و فنی

آمار. ریاضیات و کاربردها. علوم کامپیوتر. علوم مهندسی. علوم و مهندسی آب. فیزیک. فیزیک مهندسی. کاردانی تکنولوژی ماشین‌های کشاورزی. کاردانی فنی برق. کاردانی فنی جوشکاری. کاردانی فنی خط و ابنیه. کاردانی فنی صنایع. کاردانی فنی عمران. کاردانی فنی معدن. کاردانی فنی مکانیک. کاردانی معماری. کاردانی نقشه برداری. مهندسی اپتیک و لیزر. مهندسی انرژی. مهندسی ایمنی و بازرسی فنی. مهندسی برق. مهندسی پزشکی. مهندسی شهرسازی. مهندسی شیمی. مهندسی صنایع. مهندسی عمران. مهندسی کامپیوتر. مهندسی ماشین‌های صنایع غذایی. مهندسی معدن. مهندسی معماری. مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی. مهندسی مکانیک. مهندسی مکانیک بیوسیستم (کشاورزی). مهندسی مواد و متالورژی. مهندسی هوافضا

زبان‌های خارجی

آموزش زبان انگلیسی. زبان روسی. زبان و ادبیات اردو. زبان و ادبیات ارمنی. زبان و ادبیات انگلیسی. زبان و ادبیات فرانسه. مترجمی زبان انگلیسی

هنر

باستان شناسی. صنایع دستی. طراحی صنعتی. فرش. مرمت آثار تاریخی. مرمت بناهای تاریخی. هنر اسلامی. هنرهای صناعی

 

نکته مورد توجه این است که برخی رشته‌ها در دانشگاه‌های دولتی و برخی از رشته‌ها در واحدهای پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیر انتفاعی وجود دارند. برخی از رشته‌ها نیز در دو گروه مشترک هستند.

 

 

رشته های بدون کنکور آزمون سراسری 1401 در دانشگاه پیام نور و دانشگاه ها و موسسات غیر دولتی و غیرانتفاعی

 

نام گروه

نام رشته‌ها

علوم ریاضی و فنی

آمار. آمار و سنجش آموزشی. ریاضیات و کاربردها. علوم کامپیوتر. علوم مهندسی. علوم و مهندسی آب. فیزیک. فیزیک مهندسی. کاردانی ارتباطات و فناوری اطلاعات. کاردانی آمار. کاردانی پالایش گاز. کاردانی شهرسازی. کاردانی فناوری اطلاعات و ارتباطات. کاردانی فنی برق. کاردانی فنی جوشکاری. کاردانی فنی صنایع. کاردانی فنی عمران. کاردانی فنی عملیات پتروشیمی. کاردانی فنی مکانیک. کاردانی مخابرات. کاردانی معماری. کاردانی معماری سنتی. کاردانی نقشه برداری. معماری داخلی. مهندسی اپتیک و لیزر. مهندسی انرژی. مهندسی ایمنی صنعتی. مهندسی برق. مهندسی پزشکی. مهندسی پلیمر. مهندسی خط و سازه‌های ریلی. مهندسی راه آهن. مهندسی ساخت و تولید. مهندسی شهرسازی. مهندسی شیمی. مهندسی صنایع. مهندسی عمران. مهندسی کامپیوتر. مهندسی ماشین‌های ریلی. مهندسی مدیریت پروژه. مهندسی معدن. مهندسی معماری. مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی. مهندسی مکانیک. مهندسی مواد و متالورژی. مهندسی نساجی. مهندسی نفت. مهندسی نقشه برداری. مهندسی هوافضا

علوم انسانی

ادیان و عرفان. اقتصاد. باستان شناسی. برنامه ریزی اجتماعی و تعاون. تاریخ. تاریخ تمدن ملل اسلامی. جامعه شناسی. جغرافیا. حسابداری. حقوق. روابط عمومی. روانشناسی. روزنامه نگاری. زبان شناسی. زبان و ادبیات عربی. زبان و ادبیات فارسی. زبان و فرهنگ عربی. شیعه شناسی. علم اطلاعات و دانش شناسی. علوم تربیتی. علوم سیاسی. علوم قرآن و حدیث. علوم قضائی. علوم ورزشی. فرهنگ و معارف اسلامی. فقه و حقوق اسلامی. فقه و مبانی حقوق اسلامی. فلسفه. فلسفه و حکمت اسلامی. فلسفه و عرفان اسلامی. فلسفه و کلام اسلامی. کاردانی اشتغال. کاردانی اقتصاد کار و بهره وری. کاردانی امور بانکی. کاردانی امور دولتی. کاردانی امور فرهنگی. کاردانی امور مالی و مالیاتی. کاردانی بیمه. کاردانی تربیت معلم قرآن کریم. کاردانی حسابداری. کاردانی حقوق قضائی. کاردانی روابط کار. کاردانی علوم قضائی. کاردانی علوم ورزشی. کاردانی گردشگری. کاردانی مدیریت بازرگانی. کاردانی مدیریت صنعتی. کاردانی هتلداری. گردشگری. مترجمی زبان عربی. مددکاری اجتماعی. مدیریت امور بانکی. مدیریت امور گمرکی. مدیریت بازرگانی. مدیریت بیمه. مدیریت دولتی. مدیریت صنعتی. مدیریت فرهنگی هنری. مدیریت کسب و کارهای کوچک. مدیریت مالی. مشاوره. معارف اسلامی- تبلیغ و ارتباطات. معارف اسلامی و علوم تربیتی. معارف اسلامی و مدیریت. هتلداری

علوم تجربی

اقتصاد کشاورزی. ترویج و آموزش کشاورزی پایدار. زمین شناسی. زیست شناسی جانوری. زیست شناسی دریا. زیست شناسی سلولی و مولکولی. زیست شناسی گیاهی. زیست فناوری. شیمی کاربردی. شیمی محض. علوم دامی. علوم و مهندسی باغبانی. علوم و مهندسی شیلات. علوم و مهندسی صنایع غذایی (کشاورزی). علوم و مهندسی محیط زیست. کاردانی شیمی آزمایشگاهی. کاردانی امور اراضی. کاردانی امور زراعی و باغی. کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی. کاردانی تکنولوژی مواد غذایی. گیاه پزشکی. مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی. مهندسی فضای سبز. میکروبیولوژی. کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر. مهندسی صنایع مبلمان

هنر

ادبیات نمایشی. ارتباط تصویری. بازیگری. تلویزیون و هنرهای دیجیتالی. چاپ. سینما. صنایع دستی. طراحی پارچه. طراحی صحنه. طراحی صنعتی. طراحی لباس. طراحی و ساخت طلا و جواهر. عکاسی. فرش. کاردانی انیمیشن. کاردانی باستان شناسی. کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخی. کاردانی طراحی پوشاک. کاردانی گرافیک. کاردانی هنر سفالگری. کارگردانی تلویزیون. کتابت و نگارگری. مرمت بناهای تاریخی. نقاشی. نمایش عروسکی. نوازندگی موسیقی ایرانی. هنر اسلامی. هنرهای صناعی

زبان‌های خارجی

آموزش زبان انگلیسی. زبان و ادبیات انگلیسی. کاردانی مترجمی زبان انگلیسی. مترجمی زبان انگلیسی. زبان و ادبیات آلمانی. کاردانی آموزش زبان انگلیسی

 

 

 

فهرست دانشگاه های پذیرش بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

 

ردیف

دانشگاه

ردیف

دانشگاه

۱

دانشگاه اراک

۲۰

دانشگاه تربت حیدریه

۲

دانشگاه اردکان

۲۱

دانشگاه تفرش

۳

دانشگاه ارومیه

۲۲

دانشگاه تهران

۴

دانشگاه اصفهان

۲۳

دانشگاه تهران (محل تحصیل پردیس ابوریحان واقع در پاکدشت)

۵

دانشگاه آیت الله بروجردی

۲۴

دانشگاه تهران (محل تحصیل پردیس خودگردان کیش)

۶

دانشگاه ایلام

۲۵

دانشگاه تهران (محل تحصیل پردیس کشاورزی و منابع طبیعی کرج)

۷

دانشگاه بجنورد

۲۶

دانشگاه جهرم

۸

دانشگاه بزرگمهر قائنات

۲۷

دانشگاه جیرفت

۹

دانشگاه بناب

۲۸

دانشگاه حکیم سبزواری

۱۰

دانشگاه بوعلی سینا همدان

۲۹

دانشگاه خلیج فارس بوشهر

۱۱

دانشگاه بیرجند

۳۰

دانشگاه دامغان

۱۲

دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)

۳۱

دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار

۱۳

دانشگاه تبریز

۳۲

دانشگاه رازی کرمانشاه

۱۴

دانشگاه میبد

۳۳

دانشگاه زابل

۱۵

دانشگاه نیشابور

۳۴

دانشگاه زنجان

۱۶

دانشگاه هنر اسلامی تبریز

۳۵

دانشگاه سلمان فارسی کازرون

۱۷

دانشگاه ولایت ایرانشهر

۳۶

دانشگاه سیدجمال الدین اسد آبادی

۱۸

دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان

۳۷

دانشگاه سیستان و بلوچستان

۱۹

دانشگاه شهرکرد

۳۸

دانشگاه فرزانگان سمنان ویژه خواهران

 

ردیف

دانشگاه

ردیف

دانشگاه

1

دانشگاه شهید باهنر کرمان

19

دانشگاه یاسوج

2

دانشگاه شهید چمران اهواز

20

دانشگاه یزد

3

دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

21

دانشگاه فسا

4

دانشگاه شیراز

22

دانشگاه قم

5

دانشگاه صنعتی بیرجند

23

دانشگاه کاشان

6

دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول

24

دانشگاه کردستان

7

دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا (ص) بهبهان

25

دانشگاه کوثر بجنورد ویژه خواهران

8

دانشگاه صنعتی سهند

26

دانشگاه گلستان

9

دانشگاه صنعتی سیرجان

27

دانشگاه گنبد

10

دانشگاه صنعتی شاهرود

28

دانشگاه گیلان

11

دانشگاه صنعتی شریف (محل تحصیل پردیس خودگردان مهندسی و علوم در جزیره کیش)

29

دانشگاه لرستان

12

دانشگاه صنعتی قوچان

30

دانشگاه مازندران

13

دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

31

دانشگاه محقق اردبیلی

14

دانشگاه علم و فناوری مازندران

32

دانشگاه مراغه

15

دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان

33

دانشگاه هرمزگان

16

دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری

34

دانشگاه سمنان

17

دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

35

دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

18

دانشگاه فردوسی مشهد

36

دانشگاه تخصصی فنّاوری های نوین آمل

 

 

 

 

فهرست  دانشکده‌ها و مراکز آموزش عالی دولتی در پذیرش بدون کنکور 1401

 

ردیف

مرکز آموزش عالی

ردیف

مرکز آموزش عالی

۱

دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم (محل تحصیل دانشکده علوم قرآنی آمل)

۱۵

مجتمع آموزش عالی بم

۲

دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم (محل تحصیل دانشکده علوم قرآنی دولت آباد اصفهان)

۱۶

مجتمع آموزش عالی زرند

۳

دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم (محل تحصیل دانشکده علوم قرآنی زاهدان)

۱۷

مجتمع آموزش عالی سراوان

۴

دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم (محل تحصیل دانشکده علوم قرآنی شیراز)

۱۸

مجتمع آموزش عالی فاطمیه نهاوند ویژه خواهران

۵

دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم (محل تحصیل دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه)

۱۹

مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین

۶

دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم (محل تحصیل دانشکده علوم قرآنی مراغه)

۲۰

مجتمع آموزش عالی گناباد

۷

دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم (محل تحصیل دانشکده علوم قرآنی میبد)

۲۱

مرکز آموزش عالی استهبان

۸

دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم (محل تحصیل قم)

۲۲

مرکز آموزش عالی اقلید

۹

آموزشکده فنی نقشه برداری

۲۳

مرکز آموزش عالی شهرضا

۱۰

دانشکده ریاضی و کامپیوتر خوانسار

۲۴

مرکز آموزش عالی فنی و مهندسی بوئین زهرا

۱۱

دانشکده علوم انسانی حضرت نرجس (س) ویژه خواهران

۲۵

مرکز آموزش عالی فیروز آباد

۱۲

دانشکده فنی و مهندسی حضرت زینب (س) سبزوار ویژه خواهران

۲۶

مرکز آموزش عالی کاشمر

۱۳

دانشکده کشاورزی شیروان

۲۷

مرکز آموزش عالی ممسنی

۱۴

دانشکده کشاورزی و دامپروری تربت جام

۲۸

مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)