آغاز ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98-97

 

ثبت نام دکتری بدون آزمون 97 دانشگاه آزاد 

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد (پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی) در مقطع کارشناسی پیوسته و کاردانی نا پیوسته نیمسال دوم 98-97 از 29 دی ماه آغاز می شود. تمام متقاضیان می توانند از روز شنبه 29 دی ماه تا چهارشنبه 10 بهمن ماه با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.org، پس از مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام و کسب آگاهی های لازم در خصوص انتخاب رشته، در صورت داشتن شرایط و بعد از تهیه کارت اعتباری، نسبت به ثبت نام در 20 رشته محل از یک مجموعه و یک نظام آموزشی از میان رشته شهرهای ارائه شده در سامانه اقدام کنند. نتایج این دوره نیمه بهمن ماه اعلام خواهد شد.

شرایط پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد 98-97

  • داشتن دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه و یا مدرک پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه و همچنین داشتن مدرک کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) برای ثبت نام داوطلبان در دوره پذیرش براساس سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی پیوسته الزامی است.
  • داشتن مدرک دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه و یا مدرک پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه برای ثبت نام داوطلبان در دوره پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی مقطع کاردانی ناپیوسته الزامی است.

با توجه به اینکه گزینش دانشجو در این مرحله بر اساس سوابق تحصیلی (معدل دیپلم) صورت خواهد گرفت، بنابراین تمامی متقاضیان (دیپلمه های نظام قدیم، نظام جدید و همچنین دیپلمه های فنی حرفه ای و کاردانش که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی می باشند) لازم است معدل کل و یا معدل کتبی خود را به صورت صحیح در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج کنند.  

داوطلبان دیپلمه فنی حرفه ای و یا کاردانش که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی هستند و فاقد معدل کتبی در دیپلم، باید معدل کل دیپلم متوسطه خود را عینا درج کنند.

داوطلبان لازم است معدل کتبی دیپلم خود را دقیقا مطابق معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی درج کنند چرا که در صورت مغایرت اعلامی با معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی از ثبت نام و ادامه تحصیل فرد جلوگیری خواهد شد و قبولی آنها لغو می شود.

ضوابط و شرایط دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98-97

داوطلبان باید ضوابط و شرایط دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98-97 را به دقت مطالعه نمایند. مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده به عهده داوطلب می باشد و عدم رعایت آن ها پس از قبولی فرد در این مرحله پذیرش و یا هر مرحله از تحصیل مشخص شود قبولی وی منتفی شده و از ادامه تحصیل او ممانعت به عمل خواهد آمد.

جدول ضریب تاثیر معدل در دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98-97

از آنجایی که پذیرش داوطلبان صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) صورت  می پذیرد و نظر به اینکه دروس امتحانی داوطلبان دیپلمه با توجه به نوع دیپلم آنان (ریاضی، تجربی و انسانی و...) متفاوت است چنانچه نوع دیپلم داوطلب با گروه آزمایشی که متقاضی آن می شود متفاوت باشد، درصد اعمال معدل کتبی متفاوت خواهد بود که داوطلبان می توانند در این خصوص جدول ضریب تاثیر معدل در دفترچه راهنما را مطالعه کند.

سهمیه های ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98-97

سهمیه های مصوب ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98-97 در دفترچه راهنمای ثبت نام درج می گردد و داوطلبان می توانند بر اساس شرایط خود متقاضی یکی از این سهمیه ها شوند.