امکان تحصیل همزمان در دو رشته تحصیلی در دانشگاه آزاد

 

ثبت نام دکتری بدون آزمون 97 دانشگاه آزاد 

به گزارش خبرگزاری مهر، بررسی پیشنهاد امکان ادامه تحصیل همزمان در دو رشته دانشگاه آزاد اسلامی در دویست و پنجاه و پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد مطرح گردید. با توجه به شرایط کنونی جامعه که بسیاری از افراد علاقه‌ مند به کسب تخصص در دو بعد مختلف مانند رشته‌ های مهندسی، مدیریت، پزشکی و حقوق و... هستند، با این طرح پیشنهادی موافقت شد. متقاضیان تحصیل همزمان در دو رشته دانشگاهی می توانند با پرداخت شهریه مشروط بر وجود هر دو رشته در یک شهر به دلیل عدم افت تحصیلی دانشجویان، ادامه تحصیل دهند.

بر اساس این مصوبه، دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی می توانند به طور همزمان در دو رشته ادامه تحصیل دهند.

به منظور کمک به این دسته از دانشجویان، تسهیلات ویژه همچون تخفیف شهریه، امکان استفاده از مرخصی و سنوات پیش‌ بینی شده است. 

همچنین برای اعضای هیات علمی که علاقه‌ مند به کسب تخصص در رشته‌ های جدید باشند نیز تخفیف و تسهیلات ویژه منظور خواهد شد.

در این نشست مقرر شد با توجه به اهمیت درس آشنایی با دفاع مقدس و لزوم اطلاع‌ رسانی مباحث عمومی و تخصصی دفاع مقدس به جوانان دانشگاهی، جایگاه این درس تقویت شده و از حالت مازاد بر سقف خارج شود.

در این جلسه برنامه پیشنهادی دوره کارشناسی ارشد رشته مالی رفتاری مطرح و با تایید ضرورت، قرار شد برنامه درسی این رشته با نظر متخصصان و توجه به آموزه‌ های قرآنی، اصول و فروع دینی اصلاح شود.

برنامه پیشنهادی دوم تحت عنوان مدیریت برند مطرح و با توجه به سابقه، هدف و برنامه درسی مطرح شده، ضرورت راه‌اندازی این برنامه تایید و مقرر شد به عنوان یکی از گرایش‌ های مصوب مهندسی صنایع مورد بررسی نهایی قرار گیرد. همچنین مقرر شد به منظور تدوین برنامه‌ های آموزشی ناشنوایان و سایر معلولان، کمیته‌ای تشکیل شود و در جلسات بعدی شورا گزارش‌ های این کمیته ارائه شود.