اعلام تکمیل ظرفیت پذیرش بدون کنکور موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی 

 

اعلام تکمیل ظرفیت پذیرش بدون کنکور موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی 

تکمیل ظرفیت پذیرش بدون کنکور (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) آزمون سراسری 97 در موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی از فردا 10 مهر ماه آغاز می شود.

رشته های تحصیلی و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی پذیرش بدون کنکور

رشته های تحصیلی و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی پذیرش بدون کنکور آزمون سراسری 97 در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به آدرس www.sanjesh.org منتشر شده است. داوطلبان علاقه مند، اعم از داوطلبانی که در آزمون سراسری 97 ثبت نام کرده یا نکرده اند می توانند به لینک جستجوی عنوان موسسه و کد رشته مندرج در این سایت مراجعه نمایند. 

تاریخ ثبت نام تکمیل ظرفیت پذیرش بدون کنکور موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی

تاریخ ثبت نام تکمیل ظرفیت پذیرش بدون کنکور موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی از تاریخ 10 مهر تا 30 دی ماه 97 می باشد. داوطلبان می توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی مراجعه کرده و ضمن مشخص کردن رشته و مؤسسه مورد علاقه خود، با به همراه داشتن مدارک اعلام شده  و با توجه به موارد مربوط از تاریخ ۱۰ مهر تا ۳۰ دی ماه ۹۷ به مؤسسه آموزش عالی محل پذیرش رشته مورد تقاضا مراجعه کنند.

شرایط پذیرش بدون کنکور موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی 

شرایط پذیرش بدون کنکور موسسات اموزش عالی غیرانتفاعی به شرح زیر می باشد:

کلیه متقاضیان باید حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۷ دارای مدرک دیپلم کامل متوسطه نظام قدیم (دوره چهارساله) یا پیش‌دانشگاهی و یا کاردانی (فوق دیپلم) بوده باشند.

تبصره: در صورت امکان تشکیل کلاس برای نیمسال دوم سال تحصیلی جاری از سوی مؤسسه مورد تقاضا، آن دسته از داوطلبانی که حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۷ موفق به اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی و یا کاردانی شوند، می‌ توانند در رشته و یا رشته‌های تحصیلی مربوط متقاضی شوند.

کلیه متقاضیان مرد باید در زمان ثبت‌ نام و شرکت در این مرحله از پذیرش دانشجو، از نظر نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند.

هزینه ثبت نام تکمیل ظرفیت پذیرش بدون کنکور موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی

تمامی داوطلبان باید در زمان ثبت‌نام از طریق مؤسسه مربوط، بابت هزینه ثبت‌نام نسبت به پرداخت مبلغ ۲۲۰ هزار ریال (۲۲ هزار تومان) از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی در سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

هر داوطلب منحصراً می‌تواند در یک گروه آزمایشی و یک کدرشته محل متقاضی شود. بدیهی است در صورت ثبت‌نام داوطلب در دو کد رشته و یا در دو مؤسسه، اطلاعات وی از بانک اطلاعات پذیرفته‌ شدگان یکی از موسسات بر اساس ضوابط این سازمان حذف خواهد شده و هیچگونه اعتراضی در این خصوص پذیرفته نخواهد شد.

داوطلبان باید در زمان ثبت‌ اطلاعات در سامانه مربوط از طریق مؤسسات در خصوص کد رشته مورد علاقه خود دقت و توجه لازم را بعمل آورند. بدیهی است پس از ثبت، کدرشته محل ثبت شده برای داوطلبان قابل تغییر و یا تعویض نیست.

پس از انجام ثبت‌نام، افراد به عنوان پذیرفته شده مشروط (در موسسه یا مرکز و یا واحد آموزشی که به آن مراجعه داشته‌اند) تلقی می‌شوند و شروع به تحصیل آنان تا زمان تایید نهایی این سازمان بصورت مشروط خواهد بود.

آن دسته از داوطلبانی که قبلاً در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ (مرحله شهریور ماه) قرارگرفته‌اند، چنانچه در این مرحله متقاضی ثبت‌نام و ادامه تحصیل باشند و در یکی از مؤسسات ثبت‌نام کنند، قبولی قبلی آنها در شهریورماه لغو خواهد شد.

مدارک مورد نیاز پذیرش بدون کنکور موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی

مدارک مورد نیاز پذیرش بدون کنکور موسسات اموزش عالی غیرانتفاعی آزمون سراسری 97، شامل اصل و یا گواهی مدرک تحصیلی دیپلم چهارساله نظام قدیم با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش، اصل و یا گواهی مدرک تحصیلی دیپلم نظام جدید با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش و پرورش، اصل و یا گواهی مدرک پیش‌دانشگاهی با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش است.

گواهی اخذ مدرک کاردانی برای آن دسته از دارندگان مدرک دیپلم نظام جدید که فاقد مدرک پیش‌دانشگاهی هستند، اصل شناسنامه و ۲ برگ کپی از صفحات آن، اصل کارت ملی و ۲ برگ کپی از آن، شش قطعه عکس ۴×۳ تهیه شده در سال جاری و مدرک نظام وظیفه برای برادران مشمول از جمله مدارک ثبت نام است.

پذیرفته‌شدگان باید به همراه تصویر دیپلم نظام قدیم و یا گواهی پیش‌دانشگاهی خود، به «دفاتر پیشخوان خدمات دولت» مراجعه و تائیدیه‌ تحصیلی (ارزش تحصیلی) از اداره آموزش ‌و پرورش محل تحصیل خود را درخواست کنند و رسید آن را در زمان ثبت‌نام به دانشگاه ارائه دهند.

کلیه پذیرفته‌شدگان حتماً نام ‌رشته و مؤسسه آموزش‌عالی محل تحصیل خود را در فرم «دفاتر پیشخوان خدمات دولت» اعلام کنند.

داوطلبان می‌ توانند سؤالات خود را با بخش پاسخگویی اینترنتی پایگاه اطلاع‌ رسانی سازمان به نشانی www.sanjesh.org و یا با شماره‌ تلفن گویای‌ ۴۲۱۶۳ (کد ۰۲۱) در میان بگذارند و از مراجعه حضوری به این سازمان خودداری کنند.