جزئیات میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۷

دو شنبه ۲۲ آبان

دکتر توکلی گفت: اعمال تاثیر مثبت سوابق تحصیلی بدان معنیست که اگر سوابق تحصیلی باعث افزایش نمره‌ کل نهایی آزمون هر زیرگروه گردد، در آن زیر گروه اعمال می شود .

جلسه کنکور
جزئیات میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۷ 

به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از مهر؛ حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ را تشریح نمود.

وی گفت: طبق مصوبه نهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ ۲۰ آبان ۹۶، میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ همانند سال آزمون سراسری سال ۹۶ بوده به شرح های بند الف و بند ب می باشد.

طبق بند الف: آن دسته از دیپلمه‌ های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال ۱۳۸۴ به بعد اخذ نمودند و امتحانات یک‌ یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار گردید، مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند و سوابق تحصیلی موجود دیپلم (سال سوم آموزش متوسطه) به میزان حداکثر ۲۵ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر مثبت در نمره‌کل نهایی آنان لحاظ می‌ گردد.

دکتر حسین توکلی افزود: در بند «ب» درج شده؛ داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را از سال تحصیلی ۹۱-۱۳۹۰ به بعد اخذ نمودند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دوره پیش دانشگاهی (صرفاً نمرات دروسی که به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار گردیده) به میزان حداکثر ۵ درصد به نسبت سوابق‌ تحصیلی موجود و به صورت تأثیر مثبت در نمره‌ کل نهایی آنان لحاظ می گردد.

وی متذکر شد: برای داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی بندهای الف و ب، هر دو مورد اعمال می شود.

دکتر توکلی گفت: اعمال تاثیر مثبت سوابق تحصیلی بدان معنیست که اگر سوابق تحصیلی باعث افزایش نمره‌ کل نهایی آزمون هر زیرگروه گردد، در آن زیر گروه اعمال می شود و اگر باعث کاهش نمره‌ کل‌ نهایی آزمون هر زیرگروه گردد (اثر منفی داشته باشد) در آن زیرگروه اعمال نخواهد شد و نمره کل آزمون آن زیرگروه به عنوان نمره کل نهایی زیرگروه فوق در نظر گرفته خواهد شد.

همین الان می توانید ثبت نام کنید

 

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت