به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از مهر؛ نخستین دوره آموزشی طراحی بنادر با همکاری دانشگاه های دلف هلند، صنعتی امیرکبیر و سازمان بنادر و دریانوردی از امروز آغاز و تا ۲۴ آبان ماه ادامه خواهد داشت.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ‌در راستای تفاهم‌ نامه منعقد شده میان سازمان بنادر و دریانوردی و دانشگاه صنعتی امیرکبیر و به منظور ارتقا سطح دانش تخصصی و افزایش مهارت‌ های شغلی فعالان حوزه مهندسی بنادر، دوره آموزشی طراحی بنادر (port planinng) از امروز در محل دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی امیرکبیر آغاز گردید.

کریمی رئیس دانشکده مدیریت دانشگاه صنعتی امیرکبیر بیان نمود : تفاهم‌ نامه‌ای که بین سازمان بنادر، ‌دانشگاه های صنعتی امیرکبیر و دلف هلند منعقد گردید، بسیار جامع می باشد و همه  محورهای آموزشی در حوزه طراحی بنادر را در بر دارد.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر برنامه‌ های استراتژیکی برای توسعه دارد، این دانشگاه، دانشگاه نسل سوم می باشد و کارآفرین است و همه ی فعالیت‌ های آموزشی و پژوهشی آن برای برطرف کردن نیازهای کاربردی و عملیاتی می باشد.

دکتر کریمی گفت: تلاش کردیم از مشارکت دانشگاه‌ های تراز اول دنیا نظیر اروپا، استرالیا و به خصوص هلند استفاده نماییم.

رئیس دانشکده مدیریت دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه ۲۵۰ دانشجوی خارجی در این دانشگاه تحصیل می‌کنند، گفت: با همکاری دانشگاه‌های برتر هلند، فرانسه، آلمان، اتریش و ایتالیا دوره های تخصصی تا مقطع دکتری در این دانشگاه برگزار می گردد.

‌محمدرضا الهیار معاون مهندسی توسعه و مدیریت بنادر سازمان بنادر و دریانوردی‌ اظهار داشت: این دوره آموزشی که یکی از چهار دوره آموزشی پیش‌بینی شده درقالب برنامه‌های آموزش تخصصی کوتاه‌ مدت معاونت مهندسی سازمان بنادر است، با حضور اساتید برجسته ‌ای از دانشگاه دلف هلند و ۳۵ نفر از کارشناسان منتخب ادارات کل بنادر استان‌ها و مهندسان مشاوران فعال در عرصه مهندسی دریایی به مدت ۵ روز صبح و بعدازظهر برگزار خواهد شد.

طبق برنامه‌ریزی انجام شده، سه دوره آموزشی مهندسی بنادر، مهندسی سواحل و مدیریت سواحل نیز در قالب برنامه مذکور تا پایان سال جاری و با همکاری دانشگاه‌های امیرکبیر و دلف هلند برگزار می شود.

معاون مهندسی توسعه و مدیریت بنادر سازمان بنادر و دریانوردی‌ ادامه داد: این دوره با هدف ارتقا دانش مهندسی در حوزه سواحل و بنادر برگزار شده و چهار مرحله خواهد داشت.

همین الان می توانید ثبت نام کنید