جلسه کنکور
انتخاب رشته ۳۴ هزار نفر در تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶

به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از مهر؛ فرصت داوطلبان آزمون دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۹۶ برای انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت پایان  و بیش از ۳۴ هزار نفر در این مرحله انتخاب رشته نمودند.

وی افزود: داوطلبان آزمون ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌ متمرکز) سال ۱۳۹۶ که در این آزمون ثبت نام و شرکت کرده بودند می توانستند ۱۵ کدرشته انتخاب نمایند.

طبق آمار اولیه ۳۴ هزار و ۶۵۴ داوطلب آزمون ورودی دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۶ نسبت به انتخاب کد رشته های خود در مرحله تکمیل ظرفیت اقدام کردند که آمار تکمیلی در فرصت بعدی اعلام می گردد.

همچنین در این مرحله بیش از یک هزار و ۸۰۰ نفر پذیرفته می‌ گردند.

دکتر توکلی افزود: داوطلبانی‌ که‌ قبلاً در ردیف پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری «Ph.D» سال ۱۳۹۶ قرار گرفته و به عنوان پذیرفته شده اعلام شده اند مجاز به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت بودند، اما اگر در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرفته شوند قبولی قبلی آنان «کان‌لم‌یکن» تلقی شده و باید در کدرشته قبولی جدید ثبت‌نام کنند و ادامه تحصیل دهند.

همچنین دکتر توکلی بیان نمود: نتایج معرفی شدگان چند برابر ظرفیت هر یک از کدرشته محل‌های مندرج در این اطلاعیه در تاریخ دوشنبه ۱۵ آبان ۹۶ از طریق سایت اینترنتی این سازمان برای انجام مراحل مصاحبه دانشگاه‌ها اعلام می گردد.