بورسیبه دکتری
آخرین فرصت انتخاب رشته دکتری امشب

به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از مهر؛ دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور بیان نمود: داوطلبان مجاز در آزمون دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) ۹۶ تا ساعت ۲۴ امشب ۱۶ اردیبهشت ماه فرصت دارند در این آزمون انتخاب رشته نمایند.

از میان شرکت کنندگان در آزمون دکتری تعداد ۱۹۹ هزار و ۳۰۳ داوطلب مجاز به انتخاب رشته گردیدند که تا ۸ صبح امروز ۱۶ اردیبهشت ماه تعداد ۱۲۸ هزار و ۹۸۷ نفر معادل ۶۴.۷۲۲ درصد داوطلبان مجاز نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام نمودند که توصیه می شود سایر داوطلبان سریع تر نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

در جهت فراهم کردن تسهیلات لازم برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته آزمون دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) ۹۶ و پذیرش در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد اسلامی که تاکنون انتخاب رشته ننمودند این فرصت تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ۹۶ تمدید گردید.

وی افزود: داوطلبانی که تاکنون ثبت نام نمودند نیز می توانند تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ۹۶ با توجه به اطلاعیه و اصلاحیه های دفترچه راهنما که در تاریخ های ۹ و ۱۳ اردیبهشت ماه ۹۶ نسبت به ویرایش فرم انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته برای پذیرش در کدرشته محل های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد اسلامی تا زمان اعلام شده می توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه و با مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته و اصلاحات آن نسبت به انتخاب ۵۰ کدرشته محل از میان کدرشته های تحصیلی (در صورت موجود بودن) به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته اینترنتی اقدام نمایند.

دکتر توکلی گفت: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته علاقمند به انتخاب کد رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد، باید برای انتخاب رشته به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه نمایند و طبق دفترچه های این دانشگاه، نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری در دوره های روزانه و سایر دوره های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی پیش از این ۱۴ هزار و ۴۱۴ نفر اعلام شده که با توجه به اصلاحیه های منتشره، ظرفیت جدید به ۱۴ هزار و ۵۹۹ نفر افزایش یافته ، این ظرفیت بدون احتساب ظرفیت پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی می باشد.

اسامی معرفی‌ شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم ( مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و...) همراه با برنامه زمانی مراجعه به دانشگاه های مجری در هفته اول خرداد ماه ۹۶ از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان منتشر می گردد.

همین الان می توانید ثبت نام کنید