بورسیبه دکتری
اعلام ظرفیت پذیرش در دکتری ۹۶

به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از مهر؛ دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور بیان نمود: ظرفیت پذیرش در آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۶ بدون احتساب ظرفیت دانشگاه آزاد، بیش از ۱۴ هزار نفر تعیین گردید.

نتایج اولیه آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۶ از ساعت ۱۲ روز دوشنبه ۲۸ فروردین ۹۶۶ از طریق سایت سازمان سنجش منتشر شد.

همچنین تاکنون از تعداد ۲۱۲ هزار و ۹۴۱ داوطلب حاضر در جلسه آزمون، تعداد ۲۰۵ هزار و ۵۳۳ نفر معادل ۹۶.۵  درصد داوطلبان نسبت به مشاهده کارنامه نتیجه اولیه آزمون خود و تهیه پرینت از آن اقدام نمودند.

طبق برنامه اعلام شده دفترچه انتخاب رشته های تحصیلی (دفترچه شماره ۲)  آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۶ از عصر چهارشنبه ۳۰ فروردین از طریق سایت سازمان سنجش منتشر شد.

داوطلبانی که طبق مندرجات کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته‌ های تحصیلی گردیدند باید از روز شنبه ۹ اردیبهشت تا روز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۹۶ نسبت به ثبت کد رشته‌ محل‌های انتخابی خود (حداکثر ۵۰ کدرشته محل درصورت وجود) با توجه به رشته امتحانی که در آن آزمون داده‌اند، در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اقدام نمایند.

حسین توکلی گفت: ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری در دوره های روزانه و سایر دوره های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی ۱۴ هزار و ۴۱۴ نفر تعیین شده است که این ظرفیت بدون احتساب ظرفیت پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی می باشد.

داوطلبان ابتدا نسبت به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌ های تحصیلی و اطلاعیه‌ های مرتبط با آن اقدام نموده، سپس کد رشته‌ محل‌ های مورد علاقه خود را، از کدرشته‌محل‌های مربوط به رشته امتحانی انتخاب و اولویت‌ ها را به ترتیب علاقه، مرتب کرده و پس از آن نسبت به ثبت انتخاب های خود اقدام نمایند.

دکتر توکلی افزود: اسامی معرفی‌ شدگان دارای حد نصاب به منظور شرکت در مرحله دوم ( مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و...) همراه با برنامه زمانی مراجعه به دانشگاه های مجری در هفته اول خرداد ماه ۹۶ از طریق پایگاه اطلاع‌ رسانی این سازمان منتشر می شود.

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می باشند و علاقه مند به انتخاب رشته های دانشگاه های آزاد اسلامی می باشند باید به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه و طبق اطلاعیه های مربوط که در سایت دانشگاه آزاد اطلاع رسانی می شود قدام نمایند.

همین الان می توانید ثبت نام کنید