جلسه کنکور
آخرین فرصت ثبت نام در کنکور سراسری ۹۶ پنجشنبه

به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از مهر؛ دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نمود: پنجشنبه آخرین فرصت ثبت نام در کنکور سراسری سال ۹۶ می باشد و متقاضیان شرکت در کد رشته های با آزمون دانشگاه آزاد هم باید در کنکور ثبت نام نمایند.

بیش از ۵۴۹ هزار و ۷۴۳ نفر تا کنون در آزمون ثبت نام نمودند و توصیه می  شود سایر داوطلبان نیز زودتر به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و در آزمون ثبت نام نمایند.

دکتر حسین توکلی گفت: متقاضیان شرکت در آزمون سراسری  تا فردا پنجشنبه ۲۸ بهمن فرصت ثبت نام در آزمون را دارند.

ثبت‌ نام‌ و شرکت‌ در آزمون‌ سراسری‌ سال ۱۳۹۶ برای‌ پذیرش در دوره‌های‌ روزانه‌ ، نوبت دوم (شبانه‌)، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌ نور و موسسات‌ آموزش‌ عالی‌ غیرانتفاعی‌ و غیردولتی‌، پردیس های فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و کد رشته‌ های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی انجام می شود.

ثبت‌ نام‌ برای‌ شرکت‌ در آزمون های همه دوره‌ های دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سال ۱۳۹۶ و همچنین متقاضیان تحصیل در آن دسته از کدرشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد که پذیرش در رشته‌های مذکور طبق آزمون انجام می شود، منحصراً از طریق پایگاه اطلاع‌ رسانی سازمان سنجش آموزش کشور امکان‌پذیر می باشد.

هر داوطلب مطابق ضوابط آزمون می‌ تواند متقاضی شرکت در یکی از گروه‌های پنجگانه آزمایشی شامل گروه آزمایشی یک (علوم ریاضی و فنی)، گروه آزمایشی ۲ (علوم تجربی)، گروه آزمایشی ۳ (علوم انسانی)، گروه آزمایشی ۴ (هنر) و گروه آزمایشی ۵ (زبان‌های خارجی) گردد.

دکتر حسین توکلی گفت : پرداخت هزینه ثبت‌ نام منحصراً به صورت اینترنتی انجام می‌شود، داوطلبان باید به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به پایگاه سازمان سنجش و پرداخت مبلغ ۲۰۰ هزار ریال (۲۰ هزار تومان) به عنوان وجه ثبت‌نام، نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال ۱۲ رقمی) اقدام نمایند.

در صورت علاقمندی به انتخاب رشته در دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و همچنین شرکت در دو یا سه گروه آزمایشی داوطلب باید کارت اعتباری مربوط به آنها را جداگانه خریداری نمایند.

آزمون سراسری سال ۹۶ در روزهای پنجشنبه پانزدهم و جمعه شانزدهم تیرماه ۹۶ در حوزه های امتحانی برگزار می شود.

همین الان می توانید ثبت نام کنید