جلسه کنکور
همراه داشتن ساعت و دستبند هوشمند در کنکور ۹۵ ممنوع می باشد

به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از مهر؛ دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور بیان نمود: علاوه بر ممنوعیت همراه داشتن وسایل الکترونیکی در کنکور، امسال به طور ویژه از ورود ساعت و دستبند هوشمند و قلم نوری جلوگیری می شود.

تاکنون از میان ثبت نام کنندگان در کنکور سراسری ۹۵ تعداد ۶۳۲ هزار نفر معادل ۷۳.۵ درصد ثبت نام کنندگان کارت ورود به جلسه آزمون خود را دریافت نمودند.

به داوطلبانی که آزمون آنها در روز پنجشنبه برگزار می  گردد (شامل گروه های علوم ریاضی، علوم انسانی و هنر) تاکید می شود که کارت خود را امروز دریافت نمایند تا در صورت نقص احتمالی کارت ورود به جلسه بتوانندجهت تصحیح آن اقدام نمایند.

همراه داشتن دستگاههای ارتباطی ذکر شده حتی به صورت خاموش به منزله تقلب محسوب شده و موجب محرومیت از آزمون می گردد. در غیر اینصورت فرد به عنوان متخلف تلقی و برابر قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری با وی رفتار می شود.

دکتر توکلی افزود: داوطلبان باید از آوردن وسایل اضافی مانند: هرگونه نوشت افزار (به جز مداد و مدادپاک کن و مدادتراش)، کیف، کوله پشتی یا ساک، کتاب، جزوه، ماشین حساب، هر گونه دستگاه ارتباطی از قبیل تبلت، قلم نوری، تلفن همراه، پیجر، بیسیم، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، نُت، یادداشت و غیره اکیداً خودداری نمایند ، همچنین همراه داشتن ساعت هوشمند، دستبند هوشمند و قلم نوری ممنوع است و در صورت همراه داشتن از ورود آنها به جلسه کنکور جلوگیری به عمل می آید.

تنها داوطلبان کم بینا می توانند دستگاه «بهدید و یا درشت بین بدون حافظه» همراه بیاورند.

دکتر توکلی بیان نمود: از آنجا که محلی برای نگهداری وسایل اضافی در حوزه های امتحانی پیش بینی نمی شود، بنابراین داوطلبان تقاضا می شود که به هیچ وجه این قبیل وسایل اضافی را به همراه خود به محل حوزه امتحانی نیاورند. حفظ و نگهداری آنها به عهده مسئولین حوزه امتحانی مربوط نمی باشد.