انتشار دفترچه انتخاب رشته آزمون ارشد پزشکی

شنبه ۵ تیر

دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد پزشکی از امروز دوم تیر ماه در روی سایت سنجش به آدرس sanjeshp.ir قرار گرفت داوطلبان با مطالعه این دفترچه می توانند اطلاعات لازم در خصوص ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها و رشته ها را کسب  نمایند.

دکتر جعفریان
توضیحات متن

به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از ایسنا؛ رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت دکتر محمدحسین پورکاظمی اعلام نمود: دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد پزشکی از دوم (تیرماه) منتشر گردید و این دفترچه از دوم تیر ماه در روی سایت سنجش به آدرس sanjeshp.ir قرار گرفت داوطلبان با مطالعه این دفترچه می توانند اطلاعات لازم در خصوص ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها و رشته ها را کسب  نمایند.

حدود 73 درصد از داوطلبان شرکت کننده در آزمون ارشد پزشکی امسال خانم بودند که از مجموع 72 هزار و 989 نفر شرکت کننده در 77 رشته حدود 53 هزار نفر یعنی حدود 73 درصد از شرکت کنندگان خانم‌ها و مابقی آقایان بودند.

وی افزود: داوطلبان آزمون ارشد پزشکی روزهای 23 و 24 اردیبهشت ماه جاری در ۷۷ رشته و ۵۶ مجموع رشته گروه پزشکی به رقابت پرداختند و در این آزمون برای نخستین بار به دانشجویان اجازه شرکت همزمان در دو رشته داده شد.

همین الان می توانید ثبت نام کنید

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت