جلسه کنکور
سابقه تحصیلی در کنکور تعیین تکلیف شد

به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از مهر؛ محمد روشن معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم بیان نمود: مجلس شورای اسلامی به طرح «اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور» رای مثبت داد.

طبق قانون فوق سابقه تحصیلی عبارتند از : نمرات تعدادی از دروس دوره متوسطه دوم و پیش دانشگاهی که امتحانات آنها مطابق اصول سنجش اندازه گیری، توسط وزارت آموزش و پرورش به صورت سراسری، نهایی، استاندارد و مطابق مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش برگزار شده و به تدریج تعداد دروس مفید در هر گروه آزمایشی، به کل ادوار فوق الذکر تعمیم پیدا می کند.

محمد روشن افزود: اخذ تصمیم در مورد میزان و نحوه تاثیر هریک از عوامل سوابق تحصیلی متناسب با تحت پوشش قرار گرفتن امتحانات نهایی دوره سه ساله آخر متوسطه آزمون عمومی و آزمون اختصاصی در سنجش می باشد.

طبق این طرح و مصوبه مجلس شورای اسلامی اکنون وزارت آموزش و پرورش متعهد می باشد، تمهیدات لازم را برای اعمال میزان سوابق تحصیلی دانش آموزان و افزایش سطح حفاظت و استاندارد آزمون درراستای رعایت عدالت آموزشی انجام نماید.

پیشنهاد های نمایندگان مجلس در این جلسه طرح نگردید، در جلسه آتی مجلس شورای اسلامی در اولین فرصت، باید پیشنهادها مطرح و در خصوص آن مجلس اتخاد تصمیم نمایند.

البته پیشنهادهای واصله همه در راستای همین مصوبه امروز مجلس بوده و امید می رود به شفاف سازی مصوبه و تسهیل در اجرای آن همراه با عدالت آموزشی کمک نماید.

محمد روشن بیان نمود: با توجه به دو فوریتی بودن طرح، ظرف ۲۴ ساعت، شورای نگهبان نسبت به بررسی آن اقدام و اظهار نظر خواهد کرد، روشن است بعد از تایید شورا و انتشار در روزنامه رسمی این طرح به عنوان قانون لازم الاجرا می باشد.

همین الان می توانید ثبت نام کنید