آزمون
کنکور کارشناسی ارشد ۹۵

به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقلر از مهر؛ دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش اعلام نمود: تعداد داوطلبان کنکور وروی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۵ نسبت به آمار سال کاهش یافته است ، این آزمون برای پذیرش دانشجو در ۱۴۳ کدرشته امتحای و در ۶ گروه آزمایشی برگزار می گردد.

 ثبت نام برای ۱۳۷ کد رشته امتحانی از ۱۴۳ کد رشته منحصرا در سایت سازمان سنجش از ۱۶ آذرماه ۹۴ آغاز و با در نظر گرفتن مهلت تمدید شده ۲۵ آذرماه پایان یافت.

ثبت نام و برگزاری آزمون ۶ کدرشته امتحانی دیگر از ۱۴۳ کد رشته شامل کد رشته های ۱۱۴۷، ۱۱۴۹، ۱۱۵۰، ۱۱۵۱ ، ۱۱۵۳ و ۱۱۵۸ به طور جداگانه توسط دستگاه های اجرایی ذیربط و با هماهنگی سازمان سنجش انجام می گیرد.

جهت مساعدت با داوطلبانی که در مهلت مقرر در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۵ ثبت نام ننمودند قرار شد از دوشنبه سوم اسفند تا چهارشنبه پنجم اسفند آن دسته از افراد ثبت نام نمایند. نیز اطلاعات ثبت نامی کلیه داوطلبانی که ثبت نام نمودند هم از سوم تا پنجم اسفند بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

دکتر توکلی افزود: طبق آمار نهایی، تعداد ۷۶۱ هزار و ۱۱۶ داوطلب در این آزمون ثبت نام نمودند. آمار داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۵ نسبت به آمار آزمون سال ۹۴ ، تعداد ۵۱ هزار و ۸۹۷ و به عبارت دیگر ۶.۳۸ درصد کمتر می باشد.

از تعداد داوطلبان ثبت نام کننده تعداد ۳۹۲ هزار و ۴۸۱ نفر زن و ۳۶۸ هزار و ۶۳۵ نفر مرد و به عبارت دیگر ۵۱.۵۷ درصد ثبت نام کنندگان زن و ۴۸.۴۳ درصد ثبت نام کنندگان مرد می باشند.

وی گفت: از تعداد داوطلبان ثبت نام کننده در این آزمون تعداد ۶۸ هزار و ۵۰۳ داوطلب علاقمندی خود را به شرکت در کد رشته امتحانی دوم علاوه بر کد رشته امتحانی اول اعلام نمودند. از این تعداد ۳۵ هزار و ۸۲۸ نفر مرد و ۳۲ هزار و ۶۷۵ نفر زن و در واقع ۴۷.۷۰ درصد زن و ۵۲.۳۰ درصد مرد می باشند.

با توجه به اینکه آزمون هر گروه از کدرشته های امتحانی به طور جداگانه برگزار می شود و هر داوطلب باید پرینت کارت کدرشته مربوط به خود را همراه داشته باشد لذا بری داوطلبانی که برای دو کدرشته امتحانی اعلام علاقمندی کرده اند دو کارت ورود به جلسه آزمون صادر گردید.

دکتر توکلی افزود: با توجه به آمار ثبت نام کنندگان و آمار داوطلبانی که نسبت به کدرشته دوم اعلام علاقمندی نمودند تعداد ۸۲۹ هزار و ۶۱۹ کارت ورود به جلسه آزمون صادر می گردد.

در واقع ۴۲۵ هزار و ۱۵۶ کارت برای داوطلبان زن و ۴۰۴ هزار ۴۶۳ برای داوطلبان مرد صادر خواهد شد.

همچنین اطلاعیه سازمان سنجش درباره نحوه دریافت کارت آزمون، برگه راهنما و سایر موارد از روز دوشنبه ۶ اردیبهشت ماه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود و در نشریه پیک سنجش دوشنبه ۶ و ۱۳ اردیبهشت نیز انتشار می یابد.

کارت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۵ از روز دوشنبه ۱۳ تا چهارشنبه ۱۵ اردیبهست ماه ۹۵ بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت و داوطلبان می توانند در این مهلت نسبت به دریافت کارت شرکت در آزمون و برگه راهنما اقدام نمایند.

دکتر توکلی بیان کرد: آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۵ و بیست و یکمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در صبح و بعد از ظهر روزهای ۱۶ و ۱۷ اردیبشهت ماه ۹۵ در ۶۶ شهرستان و ۱۴۸ حوزه امتحانی برگزار خواهد شد.نتایج اولیه آزمون به صورت کارنامه تنظیم و در نیمه دوم خرداد ماه ۹۵ در سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

همین الان می توانید ثبت نام کنید