جلسه کنکور
آزمون سراسری سال 95 در روزهای 24 و 25 تیرماه 95 برگزار می گردد

به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از مهر؛ دکتر توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نمود: ثبت نام در کنکور سراسری سال ۹۵ ساعت ۱۲ امشب ۲۸ بهمن به پایان می یابد و تاکنون بیش از ۶۴۳ هزار نفر در این آزمون ثبت نام نمودند.

ثبت نام برای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۵ از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش sanjesh.org انجام می شود و تا صبح امروز تعداد ۶۴۳ هزار و ۶۴۲ نفر در این آزمون ثبت نام کرده اند.

آزمون سراسری سال ۹۵ به منظور پذیرش دانشجو در دوره های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی و پردیس های خودگردان و دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیر دولتی و همچنین کد رشته های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد برگزار می گردد.

این آزمون در صبح و بعد از ظهر روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۴ و ۲۵ تیرماه ۹۵ در حوزه های امتحانی مربوط برگزار خواهد شد و کارنامه در دهه دوم مردادماه انتشار می یابد.

کارت شرکت در آزمون تمامی داوطلبان از روز یکشنبه ۲۰ تیر تا چهارشنبه ۲۳ تیرماه از طریق سایت سازمان سنجش ارائه می گردد و داوطلبانی که در دو یا سه گروه آزمایشی داوطلب شدند در زمان دریافت کارت باید بر حسب مورد کارت های گروه آزمایشی دوم و یا گروه آزمایشی دوم و سوم را دریافت نمایند.

دکتر توکلی بیان نمود: پرداخت هزینه ثبت‌نام به صورت اینترنتی صورت می گیرد. داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال می باشد با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و پرداخت مبلغ ۱۸۰.۰۰۰ ريال (۱۸ هزار تومان) به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در پذیرش، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

دارندگان دیپلم نظام قدیم (بدون توجه به نوع دیپلم)، دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی و یا فارغ التحصیلان پیش دانشگاهی (بدون توجه به نوع مدرک پیش دانشگاهی) می توانند طبق رشته های تحصیلی مورد علاقه خود متقاضی یکی از گروه های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی  می باشند.

داوطلبان علاقمند به شرکت در رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و دانشگاه های غیر دولتی باید نسبت به پرداخت مبلغ ۹۲ هزار ريال دیگر به عنوان وجه ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش اقدام نمایند.

آزمون سراسری سال ۹۵ همانند سال گذشته هر یک از داوطلبان گروه های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی می توانند علاوه بر گروه آزمایشی خود در گروه های زبان های خارجی و هنر هم شرکت نمایند.

با توجه به اینکه در مراحل مختلف فرآیند این آزمون امکان ارسال پیام کوتاه برای اطلاع داوطلبان وجود دارد، داوطلبانی که مایلند از سرویس پیام کوتاه استفاده نمایند می توانند علاوه بر هزینه ثبت نام ۵ هزار ريال (۵۰۰ تومان) را بعنوان وجه استفاده از این خدمات پرداخت نمایند.

وی گفت: کارنامه اولیه آزمون در دهه دوم مردادماه انتشار می یابد.

با برنامه ریزی هوشمند به هدف خود برسید