به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از مهر؛ ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اعلام نمود: آیین نامه اجرای دوره آموزش محور از سوی وزارت علوم به این دانشگاه ابلاغ گردید و اجازه  برگزاری دوره های بدون پایان نامه به دانشگاه آزاد داده شد.

وزارت علوم الزامی برای اجرای آیین نامه دوره های آموزش محور(بدون ارائه پایان نامه) در مقاطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد وجود ندارد لذا درحال بررسی مزایا و معایب اجرای این آیین نامه در دانشگاه می باشیم.

مسئولان دانشگاه هنوز تصمیم قطعی برای اجرای آیین نامه دوره های آموزش محور در مقطع کارشناسی ارشد نگرفته اند زیرا بر این باورند اجرای این آیین نامه موجب کاهش تولیدات علمی دانشگاه می گردد.

وی افزود: هم اکنون جمع آوری آمار و اطلاعات مربوط به تولیدات علمی براساس پایان نامه های دانشجویان کارشناسی ارشد از سال ۹۱ تاکنون می باشیم تا برطبق آن بتوانیم به جمع بندی در اجرا یا عدم اجرای این آیین نامه دست پیدا کنیم.

جمع آوری این آمار نیاز به زمان دارد و پیش بینی می گردد حدود ۶ ماه  طول بکشد چون تعداد فارغ التحصیلان دانشگاه بسیار زیاد می باشد.

واشقانی فراهانی افزود: بعد از جمع آوری و تحلیل آمار مربوط به تولیدات علمی دانشجویان طی سال های گذشته می توان به جمع بندی برای اجرای این آیین نامه جدید دست پیدا کرد.

همین الان می توانید ثبت نام کنید