کاهش گرایشهای رشته علوم اجتماعی در دوره لیسانس

سه شنبه ۲۹ دی

رئیس کارگروه علوم اجتماعی شورای تحول غلامرضا جمشیدی‌ها اعلام نمود: رشته های پژوهشگری علوم اجتماعی، مردم شناسی، مددکاری اجتماعی و برنامه ریزی اجتماعی و تعاون و رفاه اجتماعی در مقطع کارشناسی علوم اجتماعی تصویب گردید.

شورای عالی آموزش و پرورش
کاهش گزایش های علوم اجتماعی در مقطع لیسانس

 

به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از مهر؛ رئیس کارگروه علوم اجتماعی شورای تحول غلامرضا جمشیدی‌ها اعلام نمود: رشته های پژوهشگری علوم اجتماعی، مردم شناسی، مددکاری اجتماعی و برنامه ریزی اجتماعی و تعاون و رفاه اجتماعی در مقطع کارشناسی علوم اجتماعی تصویب گردید.

درمورد نام گرایش پژوهشگری هنوز تصمیم گیری نشده و اینکه نام این رشته پژوهشگری اجتماعی باقی می ماند یا به جامعه شناسی تغییر پیدا می کند قرار است بررسی گردد.

پیش از این 2 گرایش مددکاری اجتماعی و خدمات اجتماعی وجود داشت که اکنون تنها مددکاری اجتماعی باقی مانده، همچنین در مورد رشته برنامه ریزی اجتماعی، تعاون و رفاه اجتماعی نیز ادغام انجام شده و این گرایش ها به یک گرایش تبدیل گردیدند که امکان دارد اسم آن نیز تغییر نماید.

وی گفت : پس از اتمام بازنگری رشته های کارشناسی بازنگری رشته های کارشناسی ارشد و دکتری نیز آغاز می گردد.

همچنین گرایش های رشته علوم اجتماعی از ۶ گرایش به ۴ گرایش کاهش پیدا کرد و از این پس همین ۴ رشته در مقطع کارشناسی ارائه می گردد.

جمشیدی ها افزود: امیدواریم تا پایان نیم سال دوم تحصیلی بازنگری رشته های مذکور انجام شود.

همین الان می توانید ثبت نام کنید

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت