به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از مهر؛ آموزش عالی کشور برای بزرگداشت روز دانشجو، مصادف با ۱۶ آذر آماده می شود و طبق روال گذشته دانشگاه ها، زمینه حضور چهره های سیاسی برای پاسخگویی به سئوالات و دغدغه های دانشجویان را فراهم نموده است.

هر ساله همزمان با گرامیداشت سالگرد ۱۶ آذر و روز دانشجو تشکل های مختلف دانشجویی اقدام به برگزاری جلسات مناظره، سخنرانی و تریبون آزاد با حضور چهره های مطرح سیاسی می کنند که امسال نیز در بسیاری از این دانشگاه ها برنامه هایی از این دست برگزار می شود.

رئیس جمهور در دانشگاه شریف

شاید مهم ترین برنامه مربوط به این روز، حضور رئیس جمهور در یکی از دانشگاه های بزرگ کشور است که امسال قرار است وی به مناسبت این روز در دانشگاه صنعتی شریف حضور یابد . همچنین حضور دیگر افراد شاخص سیاسی در دانشگاه ها نیز فراهم شده و  برنامه ریزی برای حضور آنها شکل گرفته است.

احتمال حضور سردار سیلمانی در دانشگاه شهید بهشتی

از مهم ترین چهره های سیاسی دعوت شده به دانشگاه ها می توان به حضور سردار سلیمانی در دانشگاه شهید بهشتی اشاره کرد که قرار است وی به دعوت بسیج دانشجویی در این دانشگاه حضور یابد.

از دیگر مهمانان این دانشگاه محمدرضا خاتمی فعال سیاسی اصلاح طلب ، علی مطهری نماینده تهران در مجلس و عزت الله ضرغامی رئیس پیشین سازمان صدا و سیما است که در روز ۱۶ آذر در میان دانشجویان سخنرانی خواهند کرد.

جلیلی و عارف در دانشگاه شریف

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه صنعتی شریف از سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام برای سخنرانی با عنوان جنبش دانشجویی، مقابله با سازش و مقابله با نفوذ دعوت کرده است تا وی ساعت ۱۳ روز ۱۶ آذر در سالن جابربن حیان دانشکده شیمی سخنرانی کند.

این درحالی است که مناظره سیاسی میان محمدصادق خرازی رئیس حزب ندای ایرانیان و سید محمود نبویان عضو جبهه پایداری و نماینده مجلس شورای اسلامی نیز در این دانشگاه برگزار می شود.

محمدرضا عارف مهمان دیگر دانشگاه شریف که قرار است ۱۵ آذرماه و به دعوت انجمن اسلامی این دانشگاه سخنرانی نماید.

بررسی تقابل اسلام انقلابی و آمریکایی در دانشگاه امیرکبیر

حسن عباسی نیز به مناسبت روز دانشجو و ۱۵ آذرماه در دانشگاه صنعتی شریف حضور می یابد که وی درخصوص تقابل اسلام انقلابی و آمریکایی سخنرانی می کند.

حضور بذرپاش در دانشگاه خواجه نصیر

مهرداد بذرپاش نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی برای حضور در همایش فصلی نو از مبارزه ۱۶ آذرماه به دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی می رود که این همایش ساعت ۱۳ در دانشکده مکانیک این دانشگاه برگزار می شود.

حضور زاکانی در دانشگاه تربیت مدرس

دانشگاه تربیت مدرس نیز مانند دیگر دانشگاه های کشور برای بزرگداشت روز دانشجو برنامه های مختلفی مانند مناظره دانشجویی و دعوت از زاکانی نماینده مجلس شورای اسلامی کرده است که وی به سئوالات دانشجویان درخصوص موضوعات روز کشور پاسخ می دهد.

مناظره سید نظام موسوی و داریوش قنبری در دانشگاه علم و صنعت

سید نظام الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس و داریوش قنبری نماینده سابق و اصلاح طلب مجلس در دانشگاه علم و صنعت حضور می یابند و با یکدیگر مناظره می کنند.

این برنامه ساعت ۱۳ روز ۱۶ آذر در سالن شهید بهرامی این دانشگاه برگزار خواهد شد.

علی مطهری و علیرضا محجوب در دانشگاه علامه

دانشگاه علامه طباطبایی میزبان علی مطهری و علیرضا محجوب است که ۱۵ آذرماه برای بزرگداشت روز دانشجو به این دانشگاه می روند و در سالن شهید بهشتی دانشکده حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه سخنرانی می کنند.

محمدعلی نجفی مشاور رئیس جمهور و محسن مهرعلیزاده معاون رئیس جمهور دولت اصلاحات نیز از دیگر مهمانان این دانشگاه در روز ۱۶ آذر هستند.

حضور قدیری ابیانه و حق شناس در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

قدیری‌ابیانه سفیر سابق ایران در کشورهای استرالیا و مکزیک  و محمدجواد حق‌شناس عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی برای برگزاری مناظره ساعت ۱۳ روز ۱۶ آذرماه به دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی می روند.

این مراسم ساعت ۱۳ در سالن آمفی تئاتر شهید احمدی روشن همراه با پرسش و پاسخ دانشجویی برگزار خواهد شد.

محسن رضایی در دانشگاه علوم قضایی 

محسن رضایی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران جنگ تحمیلی و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ۱۵ آذرماه برای سخنرانی به دانشگاه علوم قضایی می رود.

باهنر، دانشجو و زاکانی در واحد علوم تحقیقات

محمدرضا باهنر نماینده مجلس شورای اسلامی نیز همزمان با روز دانشجو به واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد می رود و درخصوص مسائل روز کشور و موضوعات مورد سئوال دانشجویان سخنرانی خواهد کرد.

براساس اعلام قبلی تریبون آزاد دانشجویی دراین دانشگاه باموضوع شهریه دانشجویی درجیب مافیای قدرت و ثروت ۱۶ و ۱۷ آذر ماه با حضور علیرضا زاکانی و فرهاد دانشجو برگزار میگردد.