گزیده ای از اتاق فکر مجموعه مهندسی کشاورزی زراعت و اصلاح نباتات

ورود به اتاق فکر
 • دروس

  سلام من قصد دارم رشته تکنولوژی بذر رو انتخاب کنم ولی شنیدم که این رشته حتی در دانشگاه دولتی مثل تهران هم هزینه خرید مواد هورمونی مثل اکسین وجیبرلین که تقریبا گران هم هستند ،برای یک سری دروس( بجز پایان نامه) به عهده خود دانشجو است.حالا نمیدانم این قضیه صحت دارد یا نه!؟ لطفا اگه امکان داره راهنماییم کنید

 • برنامه

  اینجانب در سال 1374 مدرک تحصیلی زراعت را از دانشگاه آزاد دریافت نمودم وپس از سپردی شدن 18 سال شرایط تحصیل برایم محیا شده که بتوانم ادامه تحصیل بدهم لیکن ادامه تحصیل در شرایط کار و زندگی اندکی برایم مشکل می باشد که نیاز به راهنمایی شما دارم امسال نیز در دانشگاه آزاد ثبت نام نموده و ازمون آن نیز خرداد ماه 93 می باشد با تشکر

 • تخمین رتبه و محل قبولی

  با سلام و خسته نباشید به سه گامی های عزیز . من امسال در کنکور ارشد در مجموعه کشاورزی و گرایش اصلی زراعت شرکت کردم و درسهای زراعت 31.11 ، فیزیولوژی 18.6 ، اکولوژی 5.3 ، خاکشناسی 25.3 رو زدم و درسهای طرح و آزمایشات و زبان رو اصلا" نزدم . معدل مقطع کارشناسی ام ، 16.61 در رشته زراعت بوده . می خواستم بدونم که امیدی به مجاز شدنم هست و اینکه احتمال قبولیم توی چه دانشگاهی بصورت روزانه یا شبانه هست ؟ با تشکر از توجهتون

 • تخمین رتبه

  باسلام خدمت عزیزان من امسال تو مجموعه کشاورزی با گرایش زراعت شرکت کردم زراعت رو 76/5 فیزیولوژی 50 اکولوژی 50 خاکشناسی رو 24 طرح 1 و زبانم 0 درصد بوده میشه لطفا رتبه و قبولیمو تو روزانه واحتمالا دانشگاه تبریز میسر میدونید ممنون

 • تخمین رتبه و محل قبولی

  با عرض سلام و خسته نباشید من امسال در کنکور ارشد مجموعه مهندسی کشاورزی و گرایش علوم و تکنولوژی بذر شرکت کردم در درس زراعت 22/52 درصد- کنترل و گواهی بذر 33 درصد - اکولوژی 28 درصد - فیزیولوژی 33/33 درصد و زبان انگلیسی و بیوشیمی سفید (نزدم) میخواستم بدونم انشااله قبول میشم و میشه لطف کنید رتبم و محلی که شاید قبول بشم و بفرمایید .

معرفی کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی- زراعت و اصلاح نباتات

تعداد بازدید 5523 دفعه

از گذشته تا به امروز، زمین و کشاورزی به دلیل اینکه اصلی­ترین و مهم­ترین منبع تأمین نیازهای غذایی می­باشد مورد توجه انسان بوده.

تایپوگرافی رشته کشاورزی

 

دقیق ترین نرم افزار انتخاب رشته کنکور 99

 

معرفی کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتات) - پیدایش مهندسی کشاورزی

از گذشته تا به امروز، زمین و کشاورزی به دلیل اینکه اصلی ­ترین و مهم­ترین منبع تأمین نیازهای غذایی است، مورد توجه انسان بوده. کشور ایران با وجود 37 میلیون هکتار اراضی دارای قابلیت کشاورزی، 100 تا 118 میلیارد مترمکعب منابع آبی قابل استفاده و گسترش و تنوع آب و هوایی در 14 اقلیم گوناگون (کشور ایران از لحاظ تنوع تولید زراعی و باغی بین کشورهای جهان رتبه هشتم را دارد)، پتانسیل بسیار خوبی در بخش کشاورزی دارد.

البته برای توسعه بخش کشاورزی که به حق آن را محور توسعه اقتصادی کشور تلقی کرده‌اند، باید از کشاورزی سنتی فاصله گرفت و با بهره‌گیری از دانش‌ کشاورزی به کشاورزی مکانیزه نزدیک شد، دانش و تخصصی که با توجه به اهمیت و گستره صنعت کشاورزی در گرایش‌های مهندسی کشاورزی آموزش داده می‌شود.

رشته‌ مهندسی‌ کشاورزی‌ در حال‌ حاضر در مقطع‌ کارشناسی‌ دارای‌ 10 گرایش‌ مختلف‌ است‌ که‌ 3 گرایش‌ مهندسی‌ آب، مهندسی‌ اقتصاد کشاورزی‌ و مهندسی‌ مکانیک ماشین‌ آلات‌ کشاورزی‌ مربوط‌ به‌ داوطلبان‌ گروه‌ علوم‌ ریاضی‌ و فنی‌ می‌باشد. به عبارت دیگر در این سه گرایش مهندسی کشاورزی دانشجویان باید بر دروس ریاضی و فیزیک مسلط بوده و بتوانند بخوبی تجزیه و تحلیل کرده و محاسبه کنند.

همچنین رشته مهندسی کشاورزی در 7 گرایش علوم‌دامی، باغبانی، زراعت و اصلاح نباتات، گیاه پزشکی، علوم و صنایع غذایی، خاک شناسی و ترویج و آموزش کشاورزی از بین داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی دانشجو می‌پذیرد.

 

دقیق ترین نرم افزار انتخاب رشته کنکور 99

 

معرفی کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتات) - گرایشهای ارشد مهندسی کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتات)

در ادامه بعد از ارائه لیست گرایشهای کارشناسی مهندسی کشاورزی، لیست گرایشهای مهندسی کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتات) را به شما ارائه خواهیم داد:

مهندسی کشاورزی در مقطع کارشناسی

گرایش های مربوط به داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی و فنی

گرایش های مربوط به داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی

مهندسی آب

علوم دامی

مهندسی اقتصاد کشاورزی

                              باغبانی

مهندسی مکانیک ماشین آلات کشاورزی

زراعت و اصلاح نباتات

 

 

 

 

گیاه پزشکی

علوم و صنایع غذایی

خاکشناسی

ترویج و آموزش کشاورزی

در موسسه علمی رتبه سازان 3گام ما در دپارتمان تخصصی کشاورزی به پنج گرایش زراعت، اصلاح نباتات، علوم و تکنولوژی بذر، اگرواکولوژی و بیوتکنولوژی در مقطع کارشناسی ارشد به صورت کاملاً مفصل و حرفه ای می پردازیم.

 

گرایش های کارشناسی ارشد رشته مهندسی کشاورزی- زراعت و اصلاح نباتات:

 • معرفی کارشناسی ارشد مهندسی اصلاح نباتات
 • معرفی کارشناسی ارشد مهندسی زراعت
 • معرفی کارشناسی ارشد علوم و تکنولوژی بذر
 • معرفی کارشناسی ارشد کشاورزی اکولوژیک

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره گرایشهای مهندسی کشاورزی ( زراعت و اصلاح نباتات ) به دست آورید، مطلب گرایش های کارشناسی ارشد رشته مهندسی کشاورزی- زراعت و اصلاح نباتات را در سایت 3گام بخوانید.

دقیق ترین نرم افزار انتخاب رشته کنکور 99

 

معرفی کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتات) - ظرفیت پذیرش دانشگاههای ارشد مهندسی کشاورزی ( زراعت و اصلاح نباتات)

برای مشاهده جداول تفکیکی، استان به استان و دانشگاه به دانشگاه ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتات) 98 به لینک زیر مراجعه فرمایید. می توانید با کلیک بر روی نام دانشگاه، استان، نوع دوره، گرایش و هر پارامتر دیگر، لیستها را فیلتر کنید تا اطلاعات را با جزئیات دقیق تر بررسی نمایید.

بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

جدول دانشگاهها و ظرفیتهای پذیرش کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتات) 98

 

 

سوالات متداول:

منابع کنکور ارشد زراعت و اصلاح نباتات کدام است؟

برای کسب اطلاع از منابع کنکور ارشد مهندسی کشاورزی ( زراعت و اصلاح نباتات ) به سراغ مطلب بهترین منابع کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی-زراعت و اصلاح نباتات + منابع سطح بندی شده کنکور ارشد زراعت و اصلاح نباتات در سایت 3گام بروید. همچنین می توانید برای اطلاع از منابعی که فقط مخصوص شرایط شماست، به مشاوره تخصصی مهندسی کشاورزی موسسه 3گام مراجعه کنید.

موسسه 3گام برای شما یک جلسه رایگان مشاوره تخصصی مهندسی کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتات) در نظر گرفته است.

کد رشته کنکور ارشد مهندسی کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتات) چند است؟

کد رشته کنکور ارشد مهندسی کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتات) بر اساس دفترچه راهنمای ثبت نام در کنکور ارشد  1303 است .

بهترین گرایش ارشد مهندسی کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتات) کدام است؟

اگر می خواهید درباره مهندسی کشاورزی - زراعت و اصلاح نباتات بدانید و گرایشهای آن را بشناسید و بفهمید کدام گرایش ارشد مهندسی کشاورزی ( زراعت و اصلاح نباتات) برای شما بهترین است، مطلب  گرایش های کارشناسی ارشد رشته مهندسی کشاورزی- زراعت و اصلاح نباتات را در سایت 3گام بخوانید.

سایر بخش های مجموعه مهندسی کشاورزی زراعت و اصلاح نباتات

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  جلیل فلاحی‏ - 98/10/25

  خیلی عالی دقیق و قابلیت دسترسی آسان برای عموم
  باتشکر ازعوامل وپشتیبانی وب سایت

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc