گرایش های کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران

گرایش های کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران برای انتخاب رشته درست توسط داوطلبان ضروری است. در این مطلب به معرفی گرایش های مختلف ارشد مجموعه مهندسی عمران نظیر گرایش مهندسی و مدیریت ساخت، مهندسی سازه، مهندسی زلزله، مهندسی ژئوتکنیک، مهندسی حمل و نقل، مهندسی راه و ترابری و غیر پرداخته شده است.

 

 

معرفی گرایش های مهندسی عمران

گرایش های مهندسی عمران به شرح زیر می باشد:

 

مشاوران 3گام در زمینه انتخاب گرایش برای داوطلبین کنکور کارشناسی ارشد در رشته مهندسی عمران انتخاب گرایش در اولویت دوم قرار دارد. به این ترتیب که در ابتدا مهم این است که کنکور کارشناسی ارشد به نحو مطلوب پشت سر گذاشته شود. لطفا مطلب اطلاعات دفترچه کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران مطالعه شود. 
پس از اعلام رتبه های کنکور کارشناسی ارشد، مشاوران ما در موسسه 3گام به شما کمک خواهند کرد که با توجه به رتبه به دست آمده و علایق شما بهترین انتخاب رشته را داشته باشید.

 

معرفی گرایش مهندسی و مدیریت ساخت

یکی از راه های موفقیت در اجرای پروژه های عمرانی مدیریت صحیح و اصولی پروژه ها می باشد. شاخه مدیریت ساخت آموزش های لازم در این زمینه را فراهم می کند. با توجه به اینکه هر پروژه ای نیاز به یک مدیر کارآمد دارد و با توجه به اجرای بسیار ضعیف پروژه های عمرانی و تقریبا عدم مدیریت پروژه و کنترل پروژه در روند ساخت و مسائل اقتصادی و بحث زمان، این رشته به کمک کنترل پروژه و مدیریت پروژه و روش های ساخت پیش رفته، در صدد حل مشکلات موجود در اکثر پروژها  و طرح های عمرانی به خصوص طرح های ملی می باشد (نظیر سدهای بلند، بنادر وسازه های دریایی، پالایشگاه ها و نیروگاه ها، مجتمع های بزرگ مسکونی و اداری، سازه های بلند، پل های با دهانه بزرگ و سیلوها و نظایر آن ها). به راحتی می توان در این رشته شخصیتی مدیریتی ساخت.

 بخش دیگر این رشته به بحث های مدیریت اطلاعات ساختمان BIM) ) و بحث دعاوی در پروژه های عمرانی و حقوق مهندسی و مقررات پیمان، نحوه قرارداد ها در پروژه ها، بهینه سازی هزینه و زمان در پروژه، ارزیابی و کنترل پروژه های عمرانی، مدیریت پروژه و امور پیمان در ابعاد حقوقی، اقتصادی و اجرایی، امور قراردادها، برنامه ریزی و کنترل پروژه ها، هدایت و رهبری منابع انسانی، تحلیل انواع مصالح و روش های ساخت، تجزیه وتحلیل عملیات ساخت و نگهداری پروژه های بزرگ، استفاده بهینه از ماشین آلات و روش های ترمیم سازه ها می پردازد.

 

به پیشنهاد مشاوران و برنامه ریزان 3گام مطالب زیر برای افزایش اطلاعات داوطلبان کنکور ارشد مهندسی عمران مفید می باشد:

بازار کار گرایش های ارشد مهندسی عمران 

بهترین منابع ارشد عمران

رتبه ها و ظرفیت دانشگاه های کارشناسی ارشد مهندسی عمران

 

 

 

معرفی گرایش مهندسی سازه 

مهندسی سازه، گرایشی است که به آموزش تجزیه و تحلیل و طراحی سازه های مختلف می پردازد. این رشته بیشترین ظرفیت پذیرش را در دانشگاه های کشور دارا می باشد. در این گرایش به اثبات دقیق و معادلاتی تمام خواص سازه پرداخته می شود و در این گرایش قادر به طراحی سازه های بلند مرتبه ، سازه هایی با رفتار غیر خطی ، انواع مقاطع متغیر به کار رفته در تیر و ستون و  مدلسازی دقیق سازه در نرم افزارهایی مثل Abaqus  و Etabs & safe  وSap   و نرم افزار های دیگر می باشد. این گرایش طراح های قوی در زمینه مدلسازی سازه های بتنی و فولادی و انواع پیش ساخته ها وارد بازار کار می کنند. با اینکه این رشته اسما اشباع شده اما طراح متخصص همیشه نیاز رشته عمران بوده و هیچ پروژه ای بدون طراح متخصص امکان شروع ندارد. دستگاه مشاور طبق دستور کارفرما به طراحی می پردازد و تخصصی است که  بیشتر زمان خود را در دفتر فنی می گذراند.

 

معرفی گرایش مهندسی زلزله

گرایش مهندسی زلزله، به طراحی سازه ها با توجه به بار زلزله می پردازد. همچنین وظیفه بهسازی و مقاوم سازی سازه های موجود که در مناطق لرزه خیز قرار دارند را بر عهده دارند.

که امروزه به علت نبود سازه های پایدار حتما نیاز به متخصصین زلزله به طور وسیع در پروژه های عمرانی احساس می شود و بازار کار قوی در آینده نزدیک برای مهندسان در این گرایش شکل می گیرد.  متخصصین این گرایش در نرم افزار هایی مثل base isolation  و مدلسازی میراگر های ویسکوز و ... مهارت لازم را دارند.

بحث لرزه ای همواره حائز اهمیت است به خصوص که شناخت بشر در مورد بارهای لرزه ای کماکان محدود است.  گرایش مهندسی زلزله به طراحی لرزه ای سازه های خاص مانند پل، مخزن، لوله های پالایشگاهی، سازه های بلند و سازه های معمولی می پردازد. یادگیری نرم افزار های طراحی لرزه ای، المان محدود و هم چنین برنامه نویسی از ویژگی های اصلی دانشجویان این گرایش می باشد. نرم افزار هایی مانند Seismo Soft , Opensees , Matlab و در حوزه المان محدود Abaqus , Ansys جزو کاربردی ترین نرم افزار های این گرایش می باشند.

دروس اصلی گرایش زلزله عبارتند از: دینامیک سازه­ ها، لرزه شناسی و مهندسی زلزله، طراحی لرزه ای سازه ها و دینامیک خاک. همچنین برخی از دروس اختیاری این گرایش عبارتند از: اثر زلزله بر سازه­ های ویژه، ساختمان های بتنی و فلزی مقاوم در برابر زلزله، روش اجزاء محدود، تحلیل خطرپذیری سازه­ ها در برابر زلزله، ارتعاشات تصادفی، اندرکنش خاک سازه، اندرکنش آب و سازه، مکانیک محیط­ های پیوسته، روش ­های ترمیم و تقویت ساختمان ها در برابر زلزله و .....

از دروس مهم مورد نیاز برای این گرایش از دوره کارشناسی می ‌توان دروس مبانی مهندسی زلزله، مقاومت مصالح، تحلیل سازه­ ها و (تا حدودی) سازه­ های فولادی را نام برد.

یکی از مسائلی که در این گرایش مطرح می گردد بهسازی و مقاوم سازی سازه های موجود می باشد که با توجه به آئین نامه Fema و هم چنین نشریه 360 انجام می شود. از جمله نرم افزار هایی که در این زمینه مهندسین زلزله از آن استفاده می کنند نرم افزار Perform 3D می باشد.

برای فارغ‌التحصیلان این گرایش امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترا در داخل کشور وجود داشته و گرفتن بورس برای ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر خارج از کشور نیز امکان­ پذیر می­ باشد.

از جنبۀ شغلی نیز گرایش زلزله دارای بازار کار مناسبی است. از آنجایی که این دوره دانشجویان را برای انجام محاسبات و ارائه طرح های مقاوم‌ سازی در برابر زلزله و نیز اشتغال به فعالیت ‌های پژوهشی، توسعه­ ای و کاربردی در امر مهندسی زلزله آماده می­ نماید، فارغ التحصیلان زمینه فنی کافی برای احراز مشاغل زیر را دارند:

- همکاری با وزارتخانه­ ها و سازمان های مسئول اجرای طرح های عمرانی و صنعتی مانند وزارت راه و شهرسازی، وزارت نیرو، وزارت صنایع و شهرداری­ ها.

- وارد شدن در بحث تحلیل خطر و همکاری با مهندسین مشاور صنعتی، جهت مشارکت در طراحی و نظارت بر اجرای سازه های خاص و ساختمان های صنعتی نظیر کارخانجات، سیلوها، برجها، سدها،نیروگاه­ ها، لوله­ های انتقال گاز و ....

- همکاری با مهندسین مشاور سازه و پی، جهت مشارکت در طراحی و نظارت بر اجرای پروژه­ های موضوع فعالیت این مؤسسات و وارد شدن در مقوله مقاوم سازی.

- همکاری با مؤسسات پژوهشی که به­ نحوی درگیر امر تحقیقات در رابطه با زلزله­ شناسی و مهندسی زلزله و کاهش خطرات ناشی از زلزله می­ باشند.

معروف ترین مراکز و شرکت های مرتبط با این رشته می­ توان به شرکت مهندسین مشاور مترا، شرکت گومز (گروه ویژه مهندسی زلزله)، شرکت رابینسون و ..... اشاره کرد.

از مراکز مهم و تخصصی گرایش مهندسی زلزله در ایران پژوهشگاه بین الملی زلزله شناسی و مهندسی زلزله است که کاملا تخصصی در سه بخش ژئوتکنیک لرزه ای، سازه و مدیریت بحران در حال فعالیت می باشد.

 

 

معرفی گرایش مهندسی ژئوتکنیک

مهندسی خاک و پی، گرایشی از مهندسی عمران می باشد که به بررسی خصوصیات خاک و رفتارهای خاک تحت بارهای مختلف می پردازد. با توجه به اینکه سازه های موجود روی خاک احداث می شود می توان گفت مهندسی خاک و پی در ارتباط مستقیم با مهندسی سازه می باشد. نحوه طراحی انواع پی ها، نحوه مقاوم سازی دیوار حائل، مقاوم سازی خاک بستر و دیواره های خاکی به روش های مختلف همچون نیلینگ و شاتکریت، سازه های نگهبان خرپا، راک بولت، دیواه بتنی در تونل ها و ... . همچنین آزمایشگاه های خاک برای نمونه گیری و انجام آزمایش های سه محوری و تحکیم و ... بر روی آن، از انواع زمینه های شغلی در این گرایش می باشد که امروزه به شدت مورد استقبال فضای کار بوده و همیشه باید این مطلب را در نظر بگیریم که هیچ سازه ای بدون پی بنا نمی شود، که اهمیت این گرایش را  در مهندسی عمران نشان می دهد. نرم افزار های مورد نیاز یادگیری Geo studio   وplaxis  و Flac3D   وEnsoft Lpile   و ... می باشد.

 

معرفی گرایش مهندسی حمل و نقل 

گرایش حمل و نقل، شامل چهار بخش مجزا به نام های حمل و نقل دریایی، ریلی، هوایی و جاده ای می باشد. که مهندسین باتوجه به توانایی های خود می توانند در هر یک از این زیر مجموعه ها به تحصیل و فعالیت بپردازند. نرم افزار های مورد نیاز - Transcad- Vissum- Cube و ... می باشد.

 

 

معرفی گرایش مهندسی راه و ترابری

گرایش راه و ترابری، به آموزش طراحی راه در دشت ها و کوهستان ها، طراحی هندسی راه و راه آهن می پردازد. فارغ التحصیلان این گرایش اغلب در محیط کاری خارج از شهر مشغول به کار می شوند.

و در حال حاضر نیاز بسیار زیادی به بازسازی مسیر ها و جاده ها و طراحی مسیر های جدید به علت توسعه جمعیت و شهر ها  می باشد .در این رشته تصویر سازی دقیق از مسیر ها، مطالعه اولیه و امکان سنجی برای طرح ها لازم بوده و نیاز به تسلط بر روی انواع نشریه راه همچون نشریه 415 – 101 – 234 – و ... الزامی می باشد. رشته ای با آینده شغلی بسیار قوی داشته و نیاز به مهندسین بیشتری در این زمینه احساس می شود.

 

معرفی گرایش ساختمان های هوشمند

مخاطب این رشته دانش‌آموختگان دوره کارشناسی رشته ‌های مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی پلیمر و مهندسی مواد هستند و  در حال حاضر این رشته در کشورهای پیشرفته دنیا وجود دارد و پژوهش‌های بسیاری در دانشگاه‌های معتبر جهان در زمینه این رشته و در راستای کاربردی کردن فناوری‌های هوشمند در صنعت ساختمان در حال انجام است.

سیستم مدیریت ساختمان یا BMS (Building Management System ) سیستمی است که به فعالیت ها و امور ساختمان ها نظارت کرده و در مواقع لازم با توجه به تغییرات شرایط محیطی، تغییرات لازم را بطور خودکار اعمال می ­نماید. این سیستم می­تواند با توجه به کاربری ساختمان (مسکونی، اداری، تجاری، بیمارستان و ...) جهت آن ها طراحی و اجرا شده و بر کلیه فعالیت­ های اعم از باز و بسته شدن درب، ورود و خروج افراد، سیستم­­ های روشنایی، سیستم­ های تهویه مطبوع پنجره و پرده اتاق ها، صوتی و تصویری و ... نظارت داشته باشد.

ساختمانی که مجهز به سیستم مدیریت BMS باشد اصطلاحاً ساختمان هوشمند گویند. این سیستم به افراد ساکن این امکان را می­ دهد که از تجهیزات بطور کارآتری استفاده نموده و احساس امنیت و آسایش را در آنها افزایش می­ دهد و همچنین می ­تواند موجب صرفه­ جویی انرژی گردد.

این ساختمان ها با استفاده از یک پارچه نمودن چهار عنصر اصلی سیستم ­ها، ساختار، سرویس و مدیریت و با برقراری ارتباط میان آن ها محیطی پویا و مقرون به صرفه بوجود آورند.

 

 

معرفی گرایش مهندسی و مدیریت منابع آب 

مهندسی عمران گرایش مدیریت منابع آب، در واقع تلفیق گرایش های "آب و فاضلاب" و "مهندسی رودخانه" قدیم می باشد.

گرایش آب و فاضلاب به آموزش جمع آوری و تصفیه فاضلاب ها می پردازد. همچنین در این گرایش مهندسان با تاسیسات مرتبط با فاضلاب از قبیل مخازن ذخیره و خطوط انتقال آشنا می شوند. با توجه به ضعیف بودن سیستم جمع آوری و تخلیه فاضلاب در ایران، گرایش آب و فاضلاب بازار کار رو به رشدی را دارا می باشد. گرایش مهندسی رودخانه به آموزش تخصصی در زمینه مکانیسم انتقال رسوب رودخانه ها، رفتارهای مختلف رودخانه ها و کنترل سیلاب و ... می پردازد. فارغ التحصیلان در گرایش مهندسی رودخانه می توانند در برخی زمینه های کاری مهندسان آب و محیط زیست فعالیت داشته باشند.

 

معرفی گرایش مهندسی سواحل، بنادر، سازه های دریایی 

مهندسی عمران گرایش سازه دریایی، به مطالعه و طراحی سازه های مرتبط با دریا اعم از سلزه های ساحلی، نزدیک ساحل و یا دور از ساحل می پردازد. فارغ التحصیلان در این رشته می توانند به طراحی در دفتر فنی پرداخته و یا در پروژه های شمالی یا جنوبی کشور مشغول به کار شوند.

فارغ التحصیلان گرایش سازه دریایی می توانند بطور مرتبط با گرایش خود و یا در شاخه های دیگر مانند سازه و آب مشغول به کار شوند .

از طرفی گرایش سازه دریایی به دلیل مرتبط بودن با صنعت نفت و گاز نسبت به سایر گرایش های عمران دارای بازار کار بسیار خوبی با درآمد بالا است .

 

 

معرفی گرایش مهندسی محیط زیست 

مهندسی محیط زیست، در برگیرنده طیف وسیعی از آموزش ها می باشد. از تصویه آب و هوا گرفته تا دفع فاضلاب.

فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد عمران با گرایش محیط زیست در زمینه هایی همچون شناخت و کنترل آلودگی منابع آب، آلودگی هوا و آلودگی های حاصل از مواد جامد زائد سررشته داشته و می توانند در سازمان های مسئول برنامه ریزی، شهرداری ها، سازمان حفاظت محیط زیست، شیلات، کارخانجات و سازمان های وابسته به وزارت نیرو مشغول به کار شوند.

 

معرفی گرایش  مهندسی خطوط راه آهن 

هدف دوره‌ کارشناسی ارشد مهندسی خطوط راه آهن تربیت افرادی است که دارای توانایی های لازم جهت درک بهتر مسائل، برنامه ریزی و هدایت و طراحی و نظارت در پروژه های تخصصی در زمینه راه آهن و خطوط ریلی مختلف و توان تحقیقاتی مناسب وکافی جهت حل مسایلی که در این زمینه با آن ها روبرو می ‌شوند، باشند. پروژه ها و تحقیقات مذکور می توانند در زمینه های رفتارسنجی روسازی و زیرسازی خطوط راه آهن، مدیریت خطوط راه آهن، ساخت و اجرای خطوط و نظایر آن ها در راه‌آهن‌های معمولی، سبک، سریع السیر، برقی، شهری و مترو باشد. تربیت افرادی که بتوانند در توسعه و گسترش دانش فنی راه آهن در سطح آموزش عالی کشور موثر باشند، از جمله اهداف و دستاوردهای مهم این دوره می‌ باشد.

 

 

معرفی گرایش مهندسی حمل و نقل 

گرایش حمل و نقل، شامل چهار بخش مجزا به نام های حمل و نقل دریایی ، ریلی، هوایی و جاده ای می باشد. که مهندسین با توجه به توانایی های خود می توانند در هر یک از این زیر مجموعه ها به تحصیل و فعالیت بپردازند.

عموما فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد مهندسی عمران با گرایش حمل و نقل جذب مهندسان مشاور، واحدها و ادارات مختلف راه و ترابری، شهرداری ها، سازمان های حمل و نقل ترافیک، شرکت های مطالعات جامع حمل و نقل می شوند.

 

معرفی گرایش مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی 

کارشناسی ارشد آب و سازه‌ های هیدرولیکی یکی از گرایش‌ های کارشناسی ارشد عمران است که در زمینه تحلیل و طراحی سازه‌ هایی که به نوعی با آب سر و کار داشته و در ساختمان‌ های هیدرولیکی به‌ کار برده می ‌شوند، فعالیت دارد. در واقع این گرایش ترکیبی از گرایش‌های سازه و آب می ‌باشد.این گرایش همچنین با مباحث مطرح شده در هر دو موضوع مهندسی محیط زیست و بهداشت نیز ارتباط دارد. البته همانطور که عنوان شد، تأکید بیشتر این گرایش بر روی طراحی و محاسبه ‌سازه‌ های مرتبط با آب می ‌باشد و مطالعات هیدرولوژیکی چندان در حیطه‌ مباحث این گرایش نیست.

 

 

 

اطلاعات کلی سیلابس برای هر یک از گرایش ها

‏ ‏طول دوره کارشناسی ارشد مهندسی عمران معمولاً ‏٢ سال بوده و تعداد واحدهای لازم برای فارغ التحصیلی 32 واحد درسی است. البته از کل واحدهای درسی،2 واحد سمینار و 6 واحد پایان نامه کارشناسی ارشد می باشد که بسته به دانشگاه محل تحصیل می تواند ‏متفاوت باشد. معمولا 3 ترم اول به گذراندن دروس تئوری و سمینار اختصاص یافته و بین 1 تا 2 ترم صرف فعالیت های پژوهشی پایان نامه می شود.

سیلابس درسی گرایش های مختلف کارشناسی ارشد عمران براساس دروس ارائه شده در دانشگاه صنعتی شریف و با توجه به سیلابس وزارت فرهنگ و آموزش عالی طبق جدول زیر است.

 

جدول دروس اجباری و اختیاری گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی عمران

گرایش

دروس اجباری

دروس اختیاری

مدیریت ساخت

اصول و مقررات پیمان

روش های برنامه ریزی و کنترل پروژه

روش های ساخت 1

مدیریت ماشین آلات ساخت

تحلیل و طراحی سیستم ها

مدیریت کارگاه و ایمنی

تکنولوژی بتن پیشرفته

کاربرد کامپیوتر در مدیریت ساخت

روش های ساخت 2

مصالح ساخت پیشرفته

مدیریت مالی پروژه

تحقیق در عملیات

اقتصاد مهندسی پیشرفته

برآورد و تجزیه بهاء

تعمیر و تقویت سازه ها

سازه

ریاضی مهندسی پیشرفته

تئوری الاستیسیته

اجزاء محدود

پایداری سازه ها

ارتعاش سازه ها

تحلیل غیرخطی سازه ها

تحلیل ماتریسی سازه ها

تحلیل پلاستیک سازه ها

تحلیل و طراحی سازه های بلند

تئوری صفحات و پوسته ها

تئوری پلاستیسیته

مکانیک محیط پیوسته

اجزاء محدود 2

روش های عددی در تحلیل سازه ها

ایمنی سازه ها

ارتعاش های تصادفی

دینامیک سازه پیشرفته

تحلیل ریسک

مهندسی زلزله پیشرفته

مدیریت بحران

طراحی بهینه سازه

طراحی سازه های صنعتی

طراحی پل

طراحی سازه های هیدرولیکی

سازه های دریایی

اندرکنش سازه و آّب

مکانیک جامدات پیشرفته

مکانیک سنگ

زلزله

ریاضی مهندسی پیشرفته

ارتعاش سازه ها

مهندسی زلزله

سازه های لرزه ای

دینامیک سازه 2

خاک و پی

ریاضی مهندسی پیشرفته

مکانیک محیط های پیوسته

مکانیک خاک پیشرفته 1

مهندسی پی پیشرفته

دینامیک خاک

اندرکنش سازه و خاک

مهندسی تونل

روش های عددی در ژئوتکنیک

مکانیک خاک پیشرفته 2

سدهای خاکی

مهندسی ژئوتکنیک لرزه ای

زمین شناسی مهندسی پیشرفته

آبهای زیرزمینی پیشرفته

تحلیل عددی جریان های آب

هیدرولیک جریان محیط متخلخل

مکانیک ستگ 2

مکانیک محیط متخلخل

حمل و نقل

ریاضی مهندسی پیشرفته

تحقیق در عملیات حمل و نقل

تقاضای حمل و نقل 1

سیستم های حمل و نقل

برنامه ریزی حمل و نقل

طراحی مسیرهای جاده ای

مهندسی ایمنی ترافیک

طراحی روسازی پیشرفته

تقاضای حمل و نقل 2

حمل و نقل عمومی

تحلیل شبکه های حمل و نقل

ارزیابی پروژه های حمل و نقل

مدیریت روسازی

آلودگی هوا و روش های کنترل

مهندسی سیستم حمل و نقل

کاربرد کامپیوتر در حمل و نقل

راه و ترابری

ریاضی مهندسی پیشرفته

مهندسی ترافیک پیشرفته

طراحی راه پیشرفته

طراحی روسازی پیشرفته

مدیریت روسازی

مکانیک خاک پیشرفته

مهندسی راه آهن

مهندسی سیستم حمل و نقل

تحلیل و طراحی تونل ها

ایمنی در مهندسی ترافیک

تحقیق در عملیات حمل و نقل

تقاضا در حمل و نقل

حمل و نقل عمومی

طراحی فرودگاه

برنامه ریزی حمل و نقل

کاربرد کامپیوتر در حمل و نقل

مهندسی پل

استاتیک پیشرفته

طراحی بندر

سازه دریایی و سازه هیدرولیکی

ریاضی مهندسی پیشرفته

اجزاء محدود

طراحی سازه های هیدرولیکی

سدهای خاکی

هیدرولیک پیشرفته

تحلیل ماتریکس سازه ها

تئوری الاستیسیته

مهندسی زلزله

طراحی بهینه سازه

تقابل سازه و آب

تونل

مهندسی رودخانه

مدل های هیدرولیکی

هیدرولیک محاسباتی

آب های زیرزمینی پیشرفته

هیدرولیک سدها

سدهای انحرافی

سدهای بتنی

آنالیز عددی جریان های آب

هیدرودینامیک

آب

ریاضی مهندسی پیشرفته

هیدرولوژی پیشرفته

هیدرولیک پیشرفته

تحلیل سیستم های منابع آب

هیدرولیک محیط های متخلخل

 

طراحی سازه های هیدرولیکی

هیدرودینامیک

مهندسی رودخانه

مدل های هیدرولیکی

مهندسی زهکشی

هیدرولوژی استوکستیک

روش های عددی در مهندسی آب

سدهای انحرافی

هیدرولیک سدها

تحلیل عددی جریان های آب

مهندسی محیط زیست

ریاضی مهندسی پیشرفته

تصفیه آب

تصفیه فاضلاب

آلودگی هوا و روش های کنترل

مدیریت پسماندهای جامد

جمع

و کنترل فاضلاب

 

هیدرولوژی پیشرفته

آبهای زیرزمینی پیشرفته

آنالیز عددی جریان های آب

شیمی و میکروبیولوژی آب و فاضلاب

جریان هیدرولیک محیط متخلخل

مهندسی ژئوتکنیک محیط ریست

 

زمینه های اشتغال و معرفی حیطه های کاری تخصصی تک تک گرایش ها

مهندسین عمران جهت یافتن شغل مناسب، شانس بیشتری نسبت به سایر مهندسین دارند. پیشرفت سریع جوامع و نیاز روز افزون آنها به انجام طرح های مختلف عمرانی، سیاست های عمرانی و سرمایه‌گذاری های دولت برای رفع نیازهای عمرانی و وجود منابع مالی بسیار زیاد در این حوزه سبب رونق گرفتن رشته مهندسی عمران شده است. برای مثال از طراحی و اجرای سکوهای نفتی، سازه های دریایی و سدها گرفته تا ساخت راه ها و ساختمان های مسکونی و سیستم حمل و نقل عمومی، همه به عهده مهندسین عمران می باشد.

بنابراین می توان گفت این رشته دارای بازار کار پویا و پرتحرکی می باشد ولی باید توجه داشت که شرط موفقیت برای یافتن کار در رشته مهندسی عمران، متخصص بودن در یکی از زیرمجموعه های آن است. چرا که تغییر پی در پی زمینه کاری بیش از آنکه کار بیشتری را برای فرد ایجاد نماید به دلیل کاهش تخصص های لازم فرصت های مناسب شغلی را از وی سلب می نماید.

به علاوه پس از پایان دوره دکترای تخصصی مهندسی عمران، همکاری در دانشگاه ها و سایر مراکز علمی و پژوهشی برای فارغ التحصیلان کلیه گرایش ها امکانپذیر است.

 

 

1- گرایش مدیریت ساخت:

 یکی از مزیت های رشته مدیریت ساخت این است که فارغ التحصیلان این رشته در مقایسه با سایر گرایش های مهندسی عمران بسیار کم می باشند، به همین دلیل زمینه کاری نسبتا خوبی دارا می باشد. از سوی دیگر به دلیل اینکه تمام کارگاه های مرتبط با مهندسی عمران نیاز به مدیر دارند این رشته بازار کار خوبی دارد.البته به دلیل محیط کار کارگاهی بازار کار مربوط به آقایان در این رشته نسبت به خانم ها بهتر می باشد.

 

2- گرایش سازه:

با توجه به اینکه گرایش سازه طیف وسیعی از کارهای عمرانی را تحت پوشش دارد علیرغم تعداد زیاد فارغ التحصیلان آن، فرصت های شغلی خوبی در ادارات دولتی و و نیز شرکت های خصوصی وجود دارد. فارغ التحصیلان گرایش سازه می توانند در زمینه طراحی و نظارت در شرکت های مشاور و یا در زمینه مسئولیت های اجرایی در شرکت های پیمانکاری مشغول شوند.

 

3- گرایش زلزله:

فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد مهندسی عمران در گرایش زلزله می توانند در شرکت های مهندسی به کار طراحی سازه و یا انجام مطالعات مقاوم سازی بپردازند. از دیگر زمینه های کاری گرایش زلزله، انجام مطالعات و محاسبات تحلیل خطر برای طراحی سازه های خاص مانند سدها، نیروگاه ها، برج ها می باشد.

 

4- گرایش خاک و پی:

از آنجا که هر سازه بر روی فونداسیون و یا خاک بنا می شود، وجود مهندس خاک و پی در تمام کارهای عمرانی ضروری است. معمولا کارشناسان ارشد خاک و پی در شرکت های مهندسی مشاور و یا آزمایشگاه های مکانیک خاک مشغول به کار می شوند.

 

5- گرایش حمل و نقل:

عموما فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد مهندسی عمران با گرایش حمل و نقل جذب مهندسان مشاور، واحدها و ادارات مختلف راه و ترابری، شهرداری ها، سازمان های حمل و نقل ترافیک، شرکت های مطالعات جامع حمل و نقل می شوند.

 

 

6- گرایش راه و ترابری:

کارشناسی ارشد عمران در گرایش راه به دلیل تعداد کم فارغ التحصیلان آن و اختصاصی تر بودن این گرایش برای آقایان، دارای بازار کار نسبتا خوبی می باشد. فارغ التحصیلان این گرایش می توانند در شرکت های مشاور و یا اداراتی مانند راه و ترابری و شهرداری مشغول بکار شوند اما آن دسته از مهندسین عمران که در شرکت های پیمانکاری مشغول به کار می شوند و به انجام فعالیت های راه سازی می پردازند دارای درآمد خوبی هستند.

 

7- گرایش سازه دریایی:

فارغ التحصیلان گرایش سازه دریایی می توانند بطور مرتبط با گرایش خود و یا در شاخه های دیگر مانند سازه و آب مشغول بکار شوند.

از طرفی گرایش سازه دریایی به دلیل مرتبط بودن با صنعت نفت و گاز نسبت به سایر گرایش های عمران دارای بازار کار بسیار خوبی با درآمد بالا است.

 

8- گرایش سازه های هیدرولیکی:

فارغ التحصیلان گرایش سازه هیدرولیکی نیز مانند فارغ التحصیلان رشته سازه دریایی می توانند در محیط های مرتبط با گرایش سازه هیدرولیکی و یا در شاخه های دیگر مانند سازه و آب مشغول بکار شوند.

فارغ التحصیلان گرایش سازه های هیدرولیکی بازار کار مناسبی در شرکت های سد سازی دارند.

 

9- گرایش آب:

کارشناسی ارشد عمران با گرایش مهندسی آب دارای بازارکار مناسبی است. فارغ التحصیلان آن می توانند در شرکت های مشاور در زمینه آب و فاضلاب، سد سازی، مدیریت منابع آب و یا برای مطالعات هیدرولوژی در شرکت های راهسازی مشغول به کار شوند.

 

10- گرایش محیط زیست:

فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد عمران با گرایش محیط زیست در زمینه هایی همچون شناخت و کنترل آلودگی منابع آب، آلودگی هوا و آلودگیهای حاصل از مواد جامد زائد سررشته داشته و می توانند در سازمان های مسئول برنامه ریزی، شهرداری ها، سازمان حفاظت محیط زیست، شیلات، کارخانجات و سازمان های وابسته به وزارت نیرو مشغول به کار شوند.

 

کانال تلگرام رشته مهندسی عمران راه اندازی شده است که می توانید با عضویت در آن به منبع گرانبهایی از مفیدترین مطالب درسترسی داشته باشید. برای عضویت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

سایر بخش های مجموعه مهندسی عمران

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  نوید میرهاشمی‏ - 02/1/19

  لطفاً گرایش های عمران را از آسون و سبک تر به سخت تر بفرمایید

 • تصویر فرد

  محمدیوسف قادری‏ - 01/11/21

  سلام با عرض خسته نباشی دارم رشته کاردانی عمران امور پیمان ها دانشگاه علمی کاربردی زیر نظر علوم تحقیقات فناوری میخونم میتونم واسه کارشناسی عمران ساختمان سازی بخونم و در امتحانات نظام مهندسی شرکت کنم

 • تصویر فرد

  سعید‏ - 00/9/13

  سلام من کارشناسی عمران هستم می خواستم ببینم برای ارشد گدام رشته بازار کاری خوبی داده و می تونم رشته های شهر سازی برم مثل برنامه ریزی شهری

 • تصویر فرد

  امیرحسین منجمی‏ - 00/8/30

  با سلام و وقت بخیر تو کدوم گرایش حلیات و مسئله کمتر هست و بیشتر تئوری هست و بازار کار مناسبی دارد؟

 • تصویر فرد

  حسین‏ - 00/6/28

  سلام

  تو کدوم گرایش حلیات و مسئله کمتر هست و بیشتر تئوری هست و بازار کار مناسبی دارد؟

 • تصویر فرد

  پیام‏ - 00/5/15

  سلام / وقت بخیر
  رتبه قبولی ارشد سازه خرم آباد و مدیریت ساخت بو علی همدان چند هست؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  ساختمون 24‏ - 00/4/9

  بسیار مطلب مفیدی بود

 • تصویر فرد

  Mahya M‏ - 99/10/9

  سلام من ترم پنج کارشناسی مهندسی عمران هستم میخواستم ببینم که ایا امکان داره واسه ارشد معماری بخونم؟ امکان پذیر هست؟ و اینکه اصلا کار به صرفه ای هست یا خیر؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  الیاس‏ - 99/9/9

  سلام
  من کارشناس در استخراج معادن هستم و میخواهم در مدیریت ساخت و ساز ارشد داشته باشم نظرتون چیست آیا ممکن است؟

 • تصویر فرد

  علیرضا نورهاشمی‏ - 99/9/15

  سلام وقتتون بخیر . مدیریت ساخت از گرایش های پر طرفدار مهندسی عمران می باشد و برای اینکه بتونید قبول بشین رتبه خوبی لازم داره . لازمه رسیدن به اون، صبر، حوصله و تلاش پیوسته است . هر روز باید با برنامه ریزی دقیق و منظم درس بخونید و پیوسته باشید نکته مهم اینه که باید اراده خیلی خوبی داشته باشید تا بتونید دروس رو کاملا مفهومی و با کیفیت عالی بخونید و مسلط بشین . سالم و سلامت باشید .

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 99/8/3

  سلام ، با چه رتبه ای میشه گرایش سازه یکی از دانشگاه های تاپ کشور قبول شد ؟!

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 99/8/15

  سلام مهندس دانشگاه های تاپ که مد نظر شما هست تعدادش بالاست و بازه رتبش متفاوت ! ولی با زیر 300 جاهای خوبی میشه قبول شد.

 • تصویر فرد

  مهندس احمدی‏ - 99/6/29

  سلام.. من مهندسی عمران دانشگاه گیلان خوندم.. در مقطع لیسانس.. الان میخام برای ازمون دستگاههای اجرایی شرکت کنم.. چیزی که یادمه همیشه رشته مون رو میگفتیم عمران خالی... یعنی گرایش خاصی نداشت...
  حالا در آزمون سنجش، دوتا کد رشه شبیه هم داره.. یکیش مهندسی عمران هست.. دیگری نوشته میشه "مهدنسی عمران بدون گرایش"...

 • تصویر فرد

  امین‏ - 99/6/5

  سلام.
  میشه اطلاعات بیشتری راجب گرایش ساختمان های هوشمند بدید؟ این گرایش رو حدودا چه رتبه ای میاره و کدوم دانشگاه ها امکان داره امسال بگیرن و اینکه امکان ادامه تحصیل برای این رشته خارج از کشور چطوره؟

 • تصویر فرد

  الهام‏ - 99/3/2

  سلام اگر بخواهیم من دانشگاه ازاد نجف اباد عمران میخونم اگر بخوام یکی از دانشگاه های تهران قبول بشم توی رشته ی مدیریت ساخت باید چه رتبه ای داشته باشم؟

 • تصویر فرد

  علیرضا نورهاشمی‏ - 99/4/5

  سلام مهندس . حدودا رتبه زیر 300 کشوری . موفق باشید . 

 • تصویر فرد

  Amir‏ - 99/2/28

  سلام برای قبولی در رشته ی مدیریت ساخت کارشناسی ارشد عمران در دانشگاه علم و صنعت ایران تهران و دانشگاه قزوین چه رتبه ای باید کسب شود؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 99/4/12

  سلام مهندس جان
  برای دانشگاه علم  و صنعت رتبه زیر 100 الزامی هست ، البته بماند که با رویکردی که نسبت به سهمیه های 5 و 25 درصد سال 98 داشتن واقعا ظلم کردن به سهمیه آزاد ها و با رتبه های حوالی 100 هم قبولی ساده نبوده . در مورد دانشگاه قزوین رتبه 400 تا 600 معقول هست . 

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 98/12/1

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی عمران دانشگاه آزاد آبادان هستم.
  میخواستم بپرسم چند درصد امید هست که بتونم در دانشگاههای تاپ کشور ( مثل شریف یا امیرکبیر یا خارزمی یا تهران ) رشته مدیریت ساخت یا سازه قبول بشم؟؟
  حداقل چه رتبه ای باید بیارم ؟؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 98/12/4

  سلام مهندس 
  اگر برای امسال میخوای بخونی احتمال قبولی توی 4 دانشگاه اول غیرممکن هست ولی برای خوارزمی و خواجه نصیر ناممکن نیست ولی بعید میدونم بتونید . من شناختی نسبت به شما و مطالعه شما ساعت مطالعه و پایه درسیتون ندارم . ولی به صورت کلی نظرم بر نشدن است .

 • تصویر فرد

  مهدی شجاعی مقدم‏ - 98/11/9

  سلام
  من دانشجوی ارشد سازه یکی از دانشگاه های تهران هستم بنده علاقه ی زیادی به ژئوتکنیک داشتم ولی بنا به شرایطی سازه قبول شدم
  حال چند سوال ذهن منو به خودش مشغول کرده .
  میخواستم بدونم آیا میتونم برای دکتری در گرایش ژئوتکنیک ادامه تحصیل بدم؟ آیا در مصاحبه ایراد نمیگیرن؟ اگر دکتری رو ژئوتکنیک بخونم با توجه به ارشد سازم برای آینده شغلی و همچنین هیئت علمی شدن مشکلی پیش نمیاد؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 98/12/1

  سلام مهندس 
  معمولا همچین کاری نمیکنن . ببینید مصاحبه کاملا سلیقه ای هست و احتمال پذیرش بسیار پایین . مگر اینکه شما در این زمینه کلی کار علمی و مقاله داشته باشید .

 • تصویر فرد

  M.rasoli‏ - 98/11/9

  سلام وقت بخیرببخشید واسه قبول شدن ازمون ارشد گرایش سازه دانشگاه ازادهمدان چه رتبه ای لازمه؟؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 98/12/1

  سلام مهندس 
  رتبه های 8000 هم قبول میشید . 

 • تصویر فرد

  مهدی‏ - 98/10/22

  سلام
  من دانشجو ارشد سازه بین المللی قزوین ام
  ودارم منتقل میشم به خوارزمی شاخه زلزله عمران
  که خیلی راحت دوتا درس رو میشه تطبیق بزنم ولی استاد زلزله خوارزمی میگه من این کار رو انجام نمیدم برات!!
  مگر این قانون نیست که اگر شرایط باشه باید تطبیق بزنن برای من؟
  حتی مدیرگروه هم میگه مشکلی ندارن ولی این استاد باید اجازه بده
  لطفا راهنمایی کنید.

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 98/11/8

  سلام مهدی جان 
  ببین قانون های نا نوشته دانشگاه میگه هرچی اون استاد میگه  انجام میشه . شما باید از طریق مدیر گروه و ریئس دانشکده اقدام کنی . اسم استادتو بگو ، چون من کارشناسی تو همون دانشگاه خوارزمی درس خوندم میشناسم . ببینم قلقشون چیه 

 • تصویر فرد

  z.h‏ - 98/10/8

  سلام من رشتم عمران نیست میشه راجب تنش برشی قائم و عمودی یکی توضیح بده؟،

 • تصویر فرد

  فرهاد‏ - 98/10/1

  سلام خسته نباشین میخواستم بدونم گرایش ساختمان های هوشمند رو دانسگاه های ایران دارند یا خیر ؟
  و اینه نظرتون در مورد این گرایش چیه؟

 • تصویر فرد

  ...‏ - 98/9/18

  سلام وقت بخیر
  بهترین گرایش کارشناسی ارشد مهندسی عمران برای خانم ها ؟؟؟؟
  ممنون میشم راهنمایی فرمائید

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 98/9/23

  سلام  لطفا به لینک زیر مراجعه کنید :
  https://3gaam.com/field/content/2161/

 • تصویر فرد

  میلاد‏ - 98/9/10

  سلام من ارشد مهندسی عمران گرایش راه و ترابری علوم تحقیقات تهران و ارشد مهندسی عمران گرایش ژئوتکنیک شبانه دانشگاه دولتی قبول شدم به نظرتون کدوم گرایش بهتره ؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 98/9/23

  سلام مهندس ژئوتکنیک البته اگر دور نیست فاصله مبدا و مقصد !! البته بگم که این گرایش شدیدا سنگین هست . 

 • تصویر فرد

  م.رسولی‏ - 98/7/27

  سلام ببخشید مهندسی عمران بدون گرایش همان مهندسی عمران_عمران است؟؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 98/8/6

  سلام عزیز 
  بله 

 • تصویر فرد

  النار‏ - 98/7/4

  سلام ببخشید من می خواستم واسه ارشد بدون کنکور درخواست بدم نمی دونم الویت گرایش ها را چطوری انتخاب کنم
  و اینکه اگر قبول بشم امکان تغیر گرایش هست اگر نظرم راجع به گرایش عوض بشه

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 98/7/14

  سلام خانم مهندس من توضیحات و محتوای لازم برای گرایش ها رو در سایت گفتم بچه ها قرار دادن . مطالعه کنید .

 • تصویر فرد

  داود خزائی‏ - 98/6/21

  سلام رشته من مهندسی شیمی گرایش فراینده و تمایل به ادامه تحصیل در رشته مهندسی عمران دارم .آیا باید از کارشناسی عمران شروع کنم یا میتوانم در ارشد عمران ادامه تحصیل دهم؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 98/6/23

  سلام آقای خزائی 
  از کارشناسی هم میتونه شروع  کنی ولی به نظرم وارد ارشد بشی بهتره . قبولیشم امکان پذیره  و تحصیات دو سال هست و مدرک ارشد میگیری نه 4 سال و مدرک کارشناسی . 

 • تصویر فرد

  Atbin‏ - 98/6/19

  سلام.من کارشناسی پیوسته عمران خوندم.میتونم برای ادامه برم ارشد شهرسازی

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 98/6/20

  سلام مهندس
  بله مشکلی نداره

 • تصویر فرد

  محمد رضايي‏ - 98/6/16

  ميشه از يه رشته ديگه ارشد عمران خوند ؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 98/6/20

  سلام 
  بله خیلیا اینکارو انجم میدن . 

 • تصویر فرد

  آرش‏ - 98/6/5

  با رتبه 855(5درصد سهمیه) (رتبه کشوری: 9500) نمیشه توی یکی از دانشگاه های آزادِ تهران قبول شد؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 98/6/7

  سلام مهندس خیر بعید میدونم رتبتون خیلی مناسب نیست . 

 • تصویر فرد

  آرش‏ - 98/6/4

  یعنی با رتبه 855(5درصد سهمیه) نمیشه توی یکی از دانشگاه های آزادِ تهران قبول شد؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 98/6/5

  مهندس باید رتبه کشوری هم بگی بهم . 

 • تصویر فرد

  Dorsa‏ - 98/6/2

  سلام ببخشید میخواستم بدونم با رتبه ۴۲۲امکان قبولی در رشته مدیریت منابع آب علم و صنعت و راه علم و صنعت و سازه تربیت مدرس هست؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 98/6/3

  سلام بله برای مدریریت منابع شانس قبولی هست ولی برای راه علم و صنعت و تربیت مدرس بعید میدونم . 

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 98/6/3

  سلام خانم مهندس یبار دیگه هم کامنتتون را پاسخ دادم . احتمال مدیریت منابع آب هست . 

 • تصویر فرد

  آرش‏ - 98/5/31

  با رتبه 855 (سهمیه 5 درصد) شانسی برای قبولی در ارشد عمران، رشته مدیریت ساخت (روزانه، شبانه یا آزاد (تهران)) هست ؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 98/6/3

  سلام مهندس 
  متاسفانه به هیچ عنوان قبول نمیشید . 

 • تصویر فرد

  مهدی‏ - 98/5/25

  سلام آقای مهری ، من موقع انتخاب رشته در انتخاب اولم یک رشته ی نیمه متمرکز رو زدم و مصاحبه هم رفتم ، اگر هنگام اعلام نتایج نهایی اونجا پذیرفته بشم آیا امکانش وجود داره که رشته ی متمرکزی رو که در اولویت های بعدی انتخابش کردم قبول بشم و ثبت نام بکنم؟

 • تصویر فرد

  خانم حسن زاده‏ - 98/5/26

  سلام وقت بخیر 
  اگر دانشگاهی که مصاحبه دادید قبول بشید باید حتما برید

 • تصویر فرد

  hadi‏ - 98/5/22

  با سلام رتبه کارشناسی ارشد 299 هستم میخواستم بدونم کدوم دانشگاه قبول میشم.با تشکر

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 98/5/23

  سلام 
  لطفا سوال دقیق تر بپرسید . گرایش مد نظر  و دانشگاه مد نظر چی هست . 

 • تصویر فرد

  مهدی جباری‏ - 98/5/19

  سلام
  بنده میخواستم اطلاعاتی راجع به رشته ی پدافند غیرعامل گرایش سازه های دفاعی در دانشگاه مالک اشتر کسب کنم ولی در هیچ سایت یا کانالی توضیحی راجع بهش داده نشده ممنون میشم راهنماییم کنید که ایا این رشته آینده شغلی خوبی داره یا خیر

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 98/5/23

  سلام مهندس 
  ترجیحا توصیه میکنم بری دانشگاه مورد نظر با چنتا از دانشجوهای رشته مرتبط صحبت کنی. و الا در این زمینه و گرایش هیچ تمایلی نداشتم وارد بشم . اطلاعات هم کامل نیست . 

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 98/4/20

  سلام خسته نباشید برای ارشد خاک علم و صنعت (روزانه و شبانه) چه رتبه ای لازمه؟

 • تصویر فرد

  جواد‏ - 98/4/20

  سلام
  سازه یا زلزله خوارزمی بهتره یا رشته های آب امیرکبیر؟

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 98/4/19

  سلام. ایا با رتبه 642, سازه خواجه نصیر روزانه قبول میشم یا نه؟

 • تصویر فرد

  ا.ک‏ - 98/3/16

  سلام خسته نباشید.
  من هدفم اینه بتونم هیئت علمی بشم، به نظر شما چه گرایشی برای ادامه دادن تو ارشد برای این هدف مناسب تره؟! اگر کامل برام توضیح بدین ممنون میشم...
  پیشاپیش ممنون از راهنماییتون!

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 98/3/19

  سلام . این موضوع خیلی گستردس و باید زمان یکی دو ساعت براش بذاریم و صحبت کنیم که تایم مناسبش زمان انتخاب رشتس . ولی یه نکته کلی اینکه رشته های کم طرفدار یا جدید مثل مدیریت ساخت ، محیط زیست ، منابع آب ، راه و ترابری ، فضای کاری بهتری در آینده خواهد داشت . 

 • تصویر فرد

  حسن مظاهری‏ - 98/1/25

  سلام من نیاز به مشاوره و راهنمایی دارم در زمینه انتخاب شاخه و دانشگاه

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 98/2/17

  مهندس باید تایم انتخاب رشته ثبت نام کنی تا صحبت داشته باشیم و دقیق بررسی کنیم رشته های مختلف رو و وضعیتش در ایران و خارج از ایران و حتی برای ادامه تحصیل چه شرایطی دارند . 

 • تصویر فرد

  حمید عسگری‏ - 98/1/15

  سلام
  ببخشید میخاستم ببینم اصلا رشته ی ساختمان های هوشمند رو کدوم دانشگاه های ایران دارند ؟چرا اصلا توی دفترچه انتخاب رشته چیزی نیست

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 98/1/17

  سلام اقای عسگری
  باید صبر کنید با دفترچه امسال که خرداد ماه بیرون میاد بررسی کنید .

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 97/12/14

  سلام خسته نباشین من میخاستم ببینم ترم اخر کاردانی نقشه برداری هستم میخام برم عمران بخونم این عملیه من بتونم برم و اینکه تو ارشد باید شاخه عمران انتخاب کانم یا از همین الان ؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/12/19

  سلام مهندس 
  خیلیا بودند از داوطلبانم که اصلا رشتشون عمران نبوده و با رتبه های عجیب زیر 300 قبول شدند . پس عملیه به خصوص برای شما که فولاد بتن و این دروس سازه ای رو داشتید . باید برای ثبت نام کد عمران رو انتخاب کنید . توصصیه میکنم پنل کاربری بسازی یک جلسه مشاوره رایگان داشته باشیم . 

 • تصویر فرد

  امیر اسدیان‏ - 97/12/6

  با سلام و احترام
  من کاردانی مدیریت حقوق خانواده خوندم و کارشناسی مهندسی فناوری عمران-حمل و نقل شهری دارم میخونم (علمی کاربردی)و یک ترم دیگر به اتمام میرسد خودم هم شاغل در سازمان ترافیک هستم مبخواستم ببینم ارشد همین رشته را در کدام دانشگاه ها میتونم ادامه تحصیل بدم.

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/12/14

  سلام مهندس عزیز 
  شما در هر دانشگاهی با قبولی در ارشد عمران می توانید تحصیل کنید . بهتر است برای مشاوره رایگان با من یا پشتیبان ها در بخش برنامه ریزی پنل مشاوره بسازید و شماره همراه خودتان را قرار دهید .

 • تصویر فرد

  SHADI A‏ - 97/11/23

  با سلام
  من لیسانس عمران اجرایی دارم ، محاسباتم به شدت ضعیفه امسال ارشد راه و ترابری دارم می خونم و ترم یک هستم ولی واقعا دروس سختی داره و پاس کردن دروس برام مشکل ساز شده آیا ب نظر شما بهتره از این رشته انصراف بدم یا همینو ادامه بدم ؟ کدوم یکی از گرایش ها راحت تر است ؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/11/23

  سلام 
  خانوم مهندس من توصیه میکنم در بخش پنل برنامه ریزی ، پنل شخصی بسازید و شماره همراه خودتان را قرار بدید تا در قالب یک جلسه مشاوره رایگان صحبت یا با خودم یا مشاور های خودم داشته باشید .

 • تصویر فرد

  علی‏ - 97/11/13

  سلام دوستان من ارشد راه و ترابری قبول شدم و از بازار کار و آینده اش آگاهی ندارم و تو دوراهی گیر کردم و نمیدونم که برم یا ن. اگه کسی از این رشته اطلاعاتی داره لطفا کمکم کنه.ممنون

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/11/15

  سلام مهندس 
  بهتره بخش معرفی گرایش هارو بخونید . توضیح کافی دادم . 

 • تصویر فرد

  منوچهر عالمی‏ - 97/11/4

  سلام
  بندە علاقە خاصی بە رشتە عمران دارم بە صورت عملی کارکردم الان میخوام دانشگاە پیام نور ثبت نام کنم آیا ارزش دارە؟ چون پارسال میخواستم برم پشیمانم کردند لطفآ راهنمائی بفرمایید. سپاس

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/11/7

  سلام مهندس 
  نظر منو میخوای ارزش نداره پیام نور بنویسی . بخون بتونی سراسری قبول بشی . 

 • تصویر فرد

  احسان‏ - 97/10/22

  سلام جناب مهندس . از الان شروع کنیم برا کنکور ، امیدی هست برای مدیریت ساخت دانشگاه دولتی ؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/10/23

  سلام مهندس 
  ببینید باید شرایط زمانی مطالعاتی و پایه درسی شما بررسی شود . توصیه میکنم بخش برنامه ریزی پنل خودتان را بسازید و شماره همراه خود را قرار بدهید تا یک جلسه مشاوره رایگان داشته باشیم و صحبت کنیم ببینیم آیا میشه یا خیر . 

 • تصویر فرد

  شاهین‏ - 97/10/18

  سلام وقتتون بخیر
  من ترم 7 کارشناسی عمران - عمران هستم
  میخواستم بدونم اگر که من برای کارشناسی ارشد سازه های هیدرولیکی بخونم باز هم میتونم مدرک نظارت دریافت کنم یا اینکه باید گرایش های دیگه ای رو بخونم ؟؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/10/19

  سلام  ممنونم 

  نه مشکلی نیست لیسانستون عمران بوده و مشکلی نیست .

 • تصویر فرد

  محمد جمشیدی‏ - 97/10/10

  سلام‌خدمت مشاوران محترم
  میخواستم بدونم برای مهندسی آب دانشگاه خواجه نصیر تهران تو کنکور ارشد باید چه رتبه ای داشته باشیم

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/10/11

  سلام مهندس - رتبه زیر 1000 نیاز هست . 

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 97/10/9

  سلام ببخشید بنده کارشناسی عمران اجرایی دارم میخواستم برای عضو هییت علمی دانشگاه ها کدوم گرایش ارشد بهتره؟؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/10/11

  سلام گرایش مدیریت ساخت از رشته های عمران بهتر هست . 

 • تصویر فرد

  اکبر‏ - 97/10/1

  سلام..من کارشناسی پلیمرمیخونم میتونم ارشدعمران بدم گرایش مکانیک خاک وپی؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/10/3

  سلام بله مشکلی نیست . فقط ترم اول یک سری دروس پیش نیاز میخوره

 • تصویر فرد

  آزیتا‏ - 97/9/26

  سلام. من کارشناسی معماری خوندم
  برای ارشد میتونم عمران گرایش مدیریت ساخت امتحان بدم؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/9/28

  سلام بله - هیچ مشکلی نداره - فقط چون تغییر رشته ای هستی توصیه میکنم پنل بسازی مشاوره رایگان بگیری چون مدیریت ساخت از سنگین ترین رشته های عمرانه در قبولی و رتبه بالا میخواد . 

 • تصویر فرد

  شهريار‏ - 97/9/25

  سلام . كارشناسي عمران رو تموم كردم و در وارد بحث ساخت و ساز ساختمان , كدوم گرايش بهتر است ‌؟ مديريت ساخت يا سازه ؟‌

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/9/26

  سلام هر دو گرایش ویژگی های خودشو داره یکی فیلد کاری طراحی و اون یکی کاربردی و بحث مدیریت پروژه هست . 

 • تصویر فرد

  حسین‏ - 97/9/20

  سلام من رشته غیر مرتبط بارشته خودم می خوام شرکت کنم ولی در لیست رشته های شناور نییت چه کار کنم رستم برقه و می خوام گرایش عمران شرکت کنم با تشکر

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/9/21

  سلام اولا کانال عمران حتما عضو شو بدرد شما میخوره - ثانیا شناور برای رشته دوم محسوب میشه شما برای عمران باید کد اصلی رشته عمران رو وارد کنین . ولی اگر میخواین برق آزمون بدین و عمران رشته دوم نمیتونین چنین چیزی وجود نداره . 

 • تصویر فرد

  حسین‏ - 97/9/20

  سلام من مهندسی برق قدرت دارم می خوام مدیریت ساخت ارشد شرکت کنم نظرتون در این باره چیه چه منابعی رو بیشتر بخونم تا رتبه خوبی بیارم در ضمن من کارمند هستم و باید تهران قبول شم ممنون از سایتتون

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/9/21

  سلام مهندس - شما برای رشته مدیریت ساخت که در حال حاضر به عنوان بهترین گرایش عمران شناخته شده هست نیاز به رتبه خوبی دارید تا تهران قبول بشید . ضرایب دروس یکسان هست ولی من توصیه میکنم اگر هدفت این گرایش هست بدون کمک مشاور تخصصی نمیتونی . چون تکنیک  ها و قلق های آزمون ، خلاصه نویسی و همین طور رفع اشکال درسی نیاز مند خواهی بود . 

 • تصویر فرد

  پیام‏ - 97/9/18

  سلام من فارغ التحصیل رشته مدریت بازرگانی هستم و الان دارم کارشناسی معماری میخونم و میخوام به صورت همزمان ارشدعمران گرایش مدیریت ساخت رو ادامه بدم. میخواستم بدونم بعد از فارغ التحصیلی از هر دو اینها میتونم در آزمون نظام مهندسی عمران در بخش اجرا شرکت کنم؟ ممنون

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/9/19

  سلام . بله میتونین . 

 • تصویر فرد

  افشین .‏ - 97/9/17

  با عرض سلام و خسته نباشید به مهندس عزیز
  من کارشناسی مهندسی فناوری عمران -ساختمان سازی دارم خواستم ببینم برا ارشد بین راه ترابری یا سازه و مدیریت ساخت کدام بهتره و بازار کار خوبی داره؟؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/9/19

  من چون فوق لیسانسم مدیریت ساخت بوده ترجیح من این رشتس . هم جدید هست آینده کاری هم به عنوان هیوت علمی و هم ورود به کار اجرا خواهد داشت . در کل بازار کار خوبی دارد . 

 • تصویر فرد

  افشین‏ - 97/9/13

  سلام وقت بخیر، بنده دانشجوی کارشناسی عمران عمران بودم بنا به دلایلی انصراف دادم و معادل کاردانی گرفتم، الان اگه بخام ادامه بدم میشه مهندسی اجرایی عمران فک کنم، برا ارشد چه گرایش هایی میتونم امتحان بدم؟؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/9/14

  سلام - شما برای ارشد هر گرایشی که بخواین میتونین امتحان بدین . در صورت نیاز شاید تعداد واحدی پیش نیاز اول ترم بهتون بدن . 

 • تصویر فرد

  جاوید‏ - 97/9/6

  با سلام .ترم 3 کارشناسی عمران اجرا در دانشکده فنی می باشم و در حال حاضر هم زمان مشغول به کار در زمینه ساختمانی نیز هستم و در این حرفه حدودا بیست سال سابقه فعالیت دارم و به این حرفه نیز علاقه مند می باشم و قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد را دارم .لطفا مناسبترین گزینه برای ادامه تحصیل که بیشترین ارتباط با حرفه ساخت وساز را داشته باشد را به اینجانب معرفی کنید -قبلا از زحمات شما کمال قدر دانی را دارم .

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/9/7

  سلام مهندس - به نظرم گرایش مدیریت ساخت بیشترین ارتباط رو داره . حتما به محتوای عمران سایت سر بزنید و در مورد این گرایش توضیح کامل داده شده است . 

 • تصویر فرد

  محمد ‏ - 97/9/4

  با سلام من مهندسی عمران - عمران دانشگاه دولتی حالا میتونم ارشد یکی از گرایشهای مهندسی پزشکی شرکت کنم ؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/9/5

  سلام بله امکان پذیر هست . 

 • تصویر فرد

  رضا‏ - 97/8/26

  با سلام و عرض تشکر از دقت و پیگیری شما جناب مهری.
  طبق استعلامی که از سازمان سنجش گرفتم گفتند که شرکت فارغ التحصیلان ارشد و دکتری در رشته قبلی ممنوعه و همچنان اعمال میشه. حالا خواستم ببینم منظور اونها از رشته، رشته عمران هست یا گرایشی که زیرمجموعه عمران میشه؟
  از شما بابت راهنماییتون تشکر میکنم

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/8/28

  نه منظور شما اگر گرایش سازه مدرک دارید نمی توانید دوباره برای فوق لیسانس گرایش سازه بخونید اما میتونید زلزله بخونید . مورد بعدی اگر یکبار روزانه بودید نمیتوانید دوباره روزبانه تحصیل کنید مگر شکایت به دادگاه عالی مبنی بر داشتن رتبه بسیار خوب و قبولی در روزانه . 

 • تصویر فرد

  رضا‏ - 97/8/26

  ببخشید بنده فارغ التحصیل ارشد عمران هستم. آیا میشه دوباره ارشد عمران در گرایش دیگه رو بخونم؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/8/26

  سلام . بله چرا که نه مشکلی نیست .

 • تصویر فرد

  محمد جواد‏ - 97/8/26

  مهندس مهری خیلی ممنون
  همین که پاسخ شما به بقیه سوال هارو دیدم جوابمو گرفتم
  خیلی ممنون.

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/8/26

  خواهش میکنم مهندس 

 • تصویر فرد

  رضا‏ - 97/8/24

  با سلام
  بنده کارشناسی ارشد عمران گرایش زلزله از دانشگاه آزاد دارم. آیا میشه در یک گرایش دیگه مثل سازه های هیدرولیکی از دانشگاه ملی ارشد بگیرم؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/8/26

  سلام - بله باید برای سراسری ثبت نام کنین و آزمون بدهید و از دانشگاه آزاد انصراف دهید . فقط از لحاظ مشمول بودن به نظام وظیفه یک سوال کنین . 

 • تصویر فرد

  عزیزجوزن‏ - 97/8/23

  آیارشته کارشناسی مهندسی اجرایی عمران مرتبط هست بارشته سازه ارشدهست یانه

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/8/26

  سلام رشته سازه ارشد مرتبط با طراحی سازه های بلند با تحلیل غیر خطی ، 

 • تصویر فرد

  Ali Oladi‏ - 97/8/21

  سلام. آیا گرایش مدیریت منابع آب دروس محاسباتی دشواری دارد ممنون.

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/8/21

  تمام گرایش های عمران جز مدیریت ساخت محاسبات محض دارد ولی به نسبت گرایش های سازه و ژئوتکنیک و زلزله راحت تر است . 

 • تصویر فرد

  احسان ‏ - 97/7/28

  با سلام . بنده دانشجوی ترم آخر مهندسی اجرایی عمران هستم ، با تو جه به این که دروس مقاومت و تحلیل و بتن و فولاد رو در حد مقدماتی خوندیم و خیلی قوی نیستم در دروس محاسباتی و بیشتر دروس اجرایی هست ، گرایش ارشد سازه یا زلزله برام مناسبه ؟ چون برا محاسبات نظام مهندسی ، ارشد سازه یا زلزله باید داشته باشیم . پیشنهاد شما چیست ؟ به مدیریت ساخت هم علاقه دارم .

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/7/30

  سلام مهندس - ارشد سازه یا زلزله ترجیح من زلزله هست . 

 • تصویر فرد

  نبی‏ - 97/7/10

  سلام. من کارشناسی عمران اجرایی دارم و میخام برا ارشد ۹۸ بخونم، به نظرتون کدام گرایش بهتره؟؟ من راه و سازه بیشتر دوست دارم.

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/7/11

  سلام مهندس برای شمایی که اجرایی بودی گرایش مدیریت ساخت از همه بهتر هست و بعد از آن سازه بهتر هست . 

 • تصویر فرد

  Sajad‏ - 97/7/8

  سلام من ارشدم ژئوتکنیک دانشگاه فسا قبول شدم ولی فکر میکنم بازار کار و آینده خوبی نداره میخواستم داخل تکمیل ظرفیت رشته رو تغیر بدم به نظر شماکدوم گرایش برای بازار کار بهتره و موفق تر میتونم باشم

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/7/9

  ژئوتکنیک و مدیریت ساخت بازار کاری خوبی دارند . 

 • تصویر فرد

  صبا ‏ - 97/6/25

  سلام
  من لیسانس عمران دارم میخواستم بدونم میتونم هم کنکورمدیریت ساخت رو بدم و هم سازه رو ؟؟؟ چون میخوام شانس خودم رو امتحان کنم که اگه سازه قبول نشدم مدیریت و از دست ندم.

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/6/27

  سلام خانوم مهندس 
  کنکورشون جدا نیست که یک آزمون هست با ضرائب یکسان و صرفا رتبه بندی میشین بر عکس تمام آزمون های ارشد رشته های دیگر . پس فقط موقع انتخاب رشته مدیریت یا سازه انتخاب میشود . و دروس آنها برای کنکور فرقی ندارد . 

 • تصویر فرد

  farhad‏ - 97/6/17

  سلام و درود بر مهندس گرامی من ژئوتکنیک روزانه قبول شدم چندسالی که فاصله گرفتم از درس و کار ازاد میکنم دروس این رشته چگونه هست خیلی سخته چون منم فاصله گرفتم چندسالی و کار هم درگیری خودش نمیخام وسطاش اونقد سخت بگیرن که نتونم ادامه بدمم ممنون میشم بگید که چیکار کنم خودم سازه اینارو نزدم اصلا

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/6/19

  سلام مهندس ، حقیقتا طی این سال ها نشان داده از جمله گرایش های سخت عمران در کناب سازه ، مهندسی ژئوتکنیک می باشد . فرضا یک درس مکانیک سنگ خاک می باشد . در مجموع گرایش محاسباتی سختی هست . 

 • تصویر فرد

  ali‏ - 97/6/7

  سلام
  من لیسانس عمران عمران دارم
  توی آزمون وزارت نیرو برای اداره آب و فاضلاب شرکت کردم.
  مواد امتحانیش 4 درسه 1-سیالات و هیدرولیک 2-تصفیه آب و فاضلاب 3-سازه های آبی 4-شبکه آب و فاضلاب
  بجز مورد اول میشه برای بقیه شون کتاب هایی رو معرفی کنید که تهیه کنم و برای آزمون بخونم. یکی دیگه هم اینکه سازه های آبی و بناهای آبی متفاوتن؟؟
  خیلییییی ممنون میشم ازتون دستتون درد نکنه.

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/6/12

  کتاب بناهای آبی دکتر بیات رو مطالعه کردم و میدونم منبع قوی هست . برای باقیه دروس منبع مشخصی ندارم . 

 • تصویر فرد

  احسان الیاسی‏ - 97/6/2

  سلام مهندس .من کاردانی عمران دارم الان تو ی تونل مشغول بکار هستم میخاسم بدونم آیا میتونم کارشناسی تونل بخونم .چکار باید بکنم خواهشا راهنماییم بکنین؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/6/4

  توصیه میکنم به لینک زیر مراجه کنین و دروس مرتبط آآشنا شوید . 
  http://shopping.modaresanesharif.ac.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%B9%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%86

 • تصویر فرد

  خسروی.ز‏ - 97/4/24

  سلام خسته نباشید.من یسوال داشتم.
  برای ارشد مدیریت ساخت دانشگاه روزانه چه رتبه ای لازم است کسب شود؟؟؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/4/28

  سلام مهندس - برای دانشگاه های تا علم و صنعت با توجه به بالا رفتن تقاضا حدود رتبه زیر 150 نیاز است . برای دانشگاه های خوارزمی تهران و خواجه نصیر حدود رتبه زیر 400 نیاز است . البته میگم کاملا متناسب هست با افزایش ظرفیت و همینطور افزایش یا کاهش تقاضا و تمایل به این گرایش در سال مورد نظر . ولی با روند دیده شده یا نگاه به این گرایش از قبل خیلی بیشتر شده و خواهد شد . 

 • تصویر فرد

  مجید‏ - 97/3/15

  با عرض سلام و خسته نباشید به مهندس عزیز
  من کارشناسی عمران اجرایی از دانشگاه فنی دارم خواستم ببینم برا ارشد بین ژئوتکنیک و مدیریت ساخت کدام بهتره و بازار کار خوبی داره؟؟
  سوال دوم اینکه بین دانشگاه آزاد ، غیرانتفاعی و پیام نور کدام مدرکش معتبرتره و برای دکتری هم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟

 • تصویر فرد

  ملیحه‏ - 97/3/14

  سلام من رتبم 452هست و فقط میتونم فردوسی مشهد رو بزنم آیا خاک برای من بهتره یا زلزله؟ ممکنه گرایش خاک در شهر های کوچک بازار کارش کم باشه ؟

 • تصویر فرد

  Anita‏ - 97/3/12

  Slm ba rotbe6500mishe arshade omran ghabol shud b nazaret??

 • تصویر فرد

  reza‏ - 97/3/12

  من ارشد ژئوتکنیک دارم از دانشگاه غیر انتفاعی با معدل پایین. دکترا رتبه خوب دو ساله میارم اما مصاحبه رد میشم. امسالم ارشد عمران شرکت کردم دانشگاهای تهران قبول میشم. بنظرتون ی گرایش دیگه بزنم یا همون ژئو تکنیک؟ علاقه دارم مقطع دکترا ادامه بدم . چاره ای ندیدم دوباره بخونم! بنظرتون بخونم دوباره یا نه؟

 • تصویر فرد

  سعید محمودی‏ - 97/3/11

  سلام.بین سازه و مدیریت ساخت کدوم بهتره؟جدا از علاقه و سلیقه کاری.اینکه بازار کار کدوم خوبه؟تو کارگاهها عمران سازه هم هست مدیریت هم وجود داره.اینکه حق امضا نظام مهندسی رو داشته باشی کدوم بهتره؟

 • تصویر فرد

  vahid‏ - 97/3/11

  سلام مهندس بنده لیسانس عمران-عمران هستم یکی دو دفعه ارشد دادم قبول نشدم حتی نتونستم تو زمینه عمران فعالیت کنم علی رغم یادگیری نرم افزارها و گشتن دنبال کار و غیره امسال برای بار چندم کنکور دادم که رتبم بد نشد روزانه مجاز شدم اگه ممکنه صادقانه این بنده حقیر رو کمک کنید من سی سال سن دارم با جیب خالی چیکار کنم ایا انتخاب رشته بکنم یا نه من حتی نفر اول کنکورم میشدم مطمین باشید اینجا این سوالو میکردم پس خواهشا کمک کنید منو از این درگیری نجات بدید خدا خیرتون بده منتظر جوابتونم...

 • تصویر فرد

  عاطفه‏ - 97/3/9

  سلام
  وقت بخير
  حدود رتبه ي قبولي براي روزانه و شبانه ي ارشد عمران گرايش محيط زيست چنده؟

 • تصویر فرد

  محمد آقائی‏ - 97/2/23

  با سلام
  بنده کارشناس مدیریت امور فرهنگی و برنامه ریزی هستم.
  آیا امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت ساخت وجود دارد . با تشکر

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/2/26

  فقط طبق اطلاعات من پیش نیاز می خورید. بهتره در این زمینه به دفترچه کنکوری که سازمان سنجش ارائه میده مراجعه کنید

 • تصویر فرد

  مریم موسوی‏ - 97/2/13

  سلام باتوجه به اینکه من خانم هستم و اینکه به هرسه گرایش مدیریت ژئوتکنیک و سازه علاقه دارم کدام رو ازلحاظ بازارکار پیشنهاد میکنین؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/2/19

  بخوام جانب دارانه حرف نزنم با توجه به رشته فوق لیسانسم که مدیریت ساخت بوده ، گرایش ساخت نوپا هست و آینده شغلی بسیار مناسب و فوق العاده ای دارد . از طرفی دروس بسیار راحت و کاربردی و اجرایی دارد . 

 • تصویر فرد

  وحید‏ - 97/2/7

  سلام من به عنوان مهندس عمران کارمند اداره آب و فاضلاب شهری هستم میخوام بدونم ارشد آب و سازه های هیدرولیکی بیشتر به شغل من و جایی که کار میکنم ( آب و فاضلاب) ارتباط داره یا مدیریت منابع آب؟ ممنون

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/2/19

  سلام - سازه های هیدرولیکی مرتبط با طراحی سازه هایی مثل لوله های فاضلاب و ... هست اما مدیریت منابع آب مرتبط با مصرف و منابع آب و تصفیه و ... می باشد . 

 • تصویر فرد

  بهنام‏ - 97/2/4

  سلام من دانشجوي كارشناسي نا پيوسته عمران اجرايي هستم ميخواستم بدونم براي ارشد ميتونم ادامه تحصيل بدم يا خير؟و اينكه ميتونم عضو نظام مهندسي بشم با اين رشته يا خير؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/2/19

  سلام - بله میتونین ادامه تحصیل بدین - برای نظام مهندسی باید برید به سایت نظام مهندسی تا شرایط پذیرش را بررسی کنین . 

 • تصویر فرد

  سجاد‏ - 97/1/26

  سلام ارشد مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی دانشگاه آزاد ارزش و اعتبار دارد؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/1/29

  سلام - مهندس اگر هدفتون کار در ایران هست شما با تخصص داشتن فارغ از نوع دانشگاه میتوانید کار کنین ، با اینکه خود دانشگاه روزانه بودن هم امتیاز محسوب می شود . ولی برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری بهتر هست در دانشگاه سراسری درس بخونین ، البته که خیلی از افراد داشتیم از دانشگاه آزاد بورس شدن . در هر صورت اگر تخصصص و میزان مطالعه بالا در این گرایش داشته باشید کلید موفقیتتون هست . 

 • تصویر فرد

  الیکا علی دادی‏ - 96/12/3

  سلام خسته نباشید. میخواستم بدونم مهندسی عمران تامقطع دکترا داره و بهترین گرایشش چی هست؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/12/9

  سلام . بله الان دیگه عملا تمام گرایش ها و رشته ها تا مقطع دکترا در دانشگاه های شناخته شده هست - بهترین گرایش کاملا نسبی و وابسته به معیار های علاقه ، بازار کار ، نوع کار ، آینده ی شغلی ، آینده تحصیل در خارج از کشور و ... می باشد .

 • تصویر فرد

  هانی‏ - 96/12/3

  من دیپلم ریاضی هستم کارشناسی علوم تربیتی میخوام ارشد عمران بهونم میتونم؟؟؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/12/16

  هیچ مشکلی نیست می توانید . 

 • تصویر فرد

  ساینا ‏ - 96/10/30

  سلام من بین رشته مهندسی سازه و مهندسی ژیوتکنیک نمیدونم کدوم بهتره از لحاظ بازار کار و موقعیت شغلی فعلی میشه راهنماییم کنین؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/11/4

  سلام مهندس - واقعیت شما اگر در جفت رشته ها تخصص کافی داشته باشین از لحاظ کار با نرم افزار های مربوط و در  طراحی قوی باشین جفت رشته بازار کار بسیار خوبی دارند . ولی خب برای رشته ژئوتکنیک وضعیت بهتر هست . اما ببینین در کدام گرایش علاقه بیشتری دارین .

 • تصویر فرد

  نوید‏ - 96/10/28

  سلام خسته نباشید
  خواستم بدونم برای شاغل شدن در ارگانهایی مثل شهرداری کدام رشته مناسب تر است؟
  رشته محیط زیست بازار کاریه خوبی داره؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/11/4

  الان که در واقع شهرداری استخدامی ندارد . ولی رشته های مدیریتی ، شهر سازی ، معماری ، رشته های راه ، ترافیک وضعیت بهتری دارند . 
  گرایش محیط زیست هنوز در ایران جا نیفتاده ولی قطعا در سال های آتی نیاز به متخصص نیاز خواهد شد . 

 • تصویر فرد

  Vahab‏ - 96/10/26

  سلام خسته نباشید خواستم بدونم دانشگاه آزاد گرایش مدیریت ساخت مقطع ارشد رو نداره؟اگه داره کدوم دانشگاه؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/10/27

  در تهران دانشگاه آزاد ها این گرایش رو دارند . اکثر دانشگاه آزادی ها دارن الان . 

 • تصویر فرد

  محمدرضا‏ - 96/10/21

  سلام در مورد ارشد سازه های هوشمند بیشتر توضیح بدید،اطلاعات کافی در دسترس نیست

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/10/27

  هدف از این رشته تربیت متخصصان به روز و متعهد در راستای طراحی و اجرای سازه‌های کنترل شده و هوشمند با استفاده از مواد، مصالح نوین از قبیل نانو، مواد حافظه‌دار شکلی، پلیمرها و ... و تجهیزات نوین از قبیل ایزولاتورها، دمپرها و ... است.
  رشته ای کاملا پژوهشی بوده و تا ورود به بازار کار فاصل زیاد می باشد . 

 • تصویر فرد

  اميد‏ - 96/10/20

  سلام.
  من من مهندسي کشاورزي شاخه خاک خوندم. الان ميخوام ارشد عمران بخونم.
  کدام گرايش مناسب تر است؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/10/20

  گرایش های ژئوتکنیک - زلزله - مدیریت ساخت - محیط زیست

 • تصویر فرد

  ارین‏ - 96/10/18

  سلام من لیسانسم برق قدرته با توجه به شغلم میخام کارشناسی ارشد اب و فاضلاب بخونم میتونم با همین لیسانس برای ارشد اب وفاضلاب بخونم.؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/10/20

  بله امکان پذیر هست ولی ترم اولتون یک سری پیش نیاز رشته عمران همچون دروس مقاومت و تحیل و طراحی فولاد و بتن ، خود دانشگاه اجبارا ارائه می دهند . 

 • تصویر فرد

  وحید‏ - 96/10/6

  ببخشید من دارم توی دانشگاه علمی کاربردی رشته عمران رو میخونم ...خواستم اعتبار مدرک مراکز علمی کاربردی در داخل و خارج از ایران رو بپرسم...چون علمی کاربردی دانشگاه نیست !

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/10/7

  میشه گفت تقریبا معتبر نیست اصلا .

 • تصویر فرد

  نیلوفر‏ - 96/10/2

  سلام
  میخواستم بدونم با کارشناسی مهندسی مدیریت پروژه میتونم ارشد زلزله بخونم؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/10/3

  بله امکان پذیر هست ولی بایدتا سقف 24 واحد اول دوره ارشد به عنوان دروس پایه گذرانده شود و هزینه به عهده دانشجو هست 

 • تصویر فرد

  سارا‏ - 96/9/27

  میخواستم بپرسم گرایش ساختمانهای هوشمند مناسب تره یا سازه های دریایی؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/10/3

  ساختمان های هوشمند به علت بازار کاری که در آینده نه چندان دور خواهد داشت و اینکه سختی کار بچه های گرایش سازه های دریایی زیاد بوده و مجبور به اشتغال در شمال و جنوب ایران شوند . 

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 96/9/26

  سلام خسته نباشید .از اوضاع بازار کار رشته سازه های هوشمند خواستم اطلاعی کسب کنم لطفا راهنمایی کنید .این رشته از چه سالی اضاف شده ؟ممنون

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/10/3

  فقط در این حد بدونین بازار کار بسیار قوی در آینده نه چندان دور خواهد داشت . 

 • تصویر فرد

  میکائیل‏ - 96/9/24

  با سلام.میخواستم در مورد گرایش سازه های هوشمند بپرسم.آیا گرایش خوبی هست در ایران؟
  توضیح کامل بدهید ممنون میشم.

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/10/3

  گرایش سازه های هوشمند و مباحث BIM  و BMS  و ... / مدلسازی اطلاعات ساختمان - خانه های هوشمند و تکنولوژی های روز  و ... که به شدت در حال کار و جا برای رشد زیاد دارد . 

 • تصویر فرد

  Mohammad‏ - 96/9/15

  سلام من لیسانس ریاضی کاربردی دارم برای ارشد خوبه بیام عمران

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/9/23

  با توجه به ریاضی بودن دوره کارشناسی میتوانید در درس ریاضی ارشد قوی عمل کرده 
  و نتیجه خوبی بگیرین . ارشد عمران هم مانند بقیه رشته ها بوده و اگر بخوام در مورد بازار کار بگم شرایط اصلا جالب نیست . ولی اگر تخصص لازم را داشته باشین شرایط مالی و کاری فوق العاده ای میتونین بسازین . اما در ارشد به مشکل  میخورین زیرا پیش نیاز های زیادی باید بگذرانین

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 96/9/7

  سلام من دانشجوی ترم اخر عمران هستم.برای ارشد در گرایش های عمران ادامه بدم بهتره یااینکه غیر مرتبط؟گرایش های عمران کدوم وضعیت بهتری داره؟غیر مرتبط به HSE علاقه دارم چیکارکنم بنظرتون؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/9/23

  به نظرم بهتر هست در رشته مرتبط ارشد بدین و گرایش های زلزله - ژئوتکنیک - مدیریت ساخت - محیط زیست - منابع آب  در وضعیت شغلی بهتری هستند .

 • تصویر فرد

  فرشاد‏ - 96/8/29

  من داشجوي كارشناسي كشاورزي آب و خاك ، و ارشد عمران-سازه قبول شدم ، ميخاستم بدونم آيا مشكلي براي آينده هم در كد گرفتن نظام مهندسي و هم ساير موارد بوجود خواهد آمد يا نه!؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/9/5

  خیر مشکلی پیش نخواهد آمد . 

 • تصویر فرد

  Navid‏ - 96/8/24

  با سلام عمران راه بازار کار خوبی داره یا سازه

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/9/5

  کاملا مرتبط با تخصص شماست . در هر گرایشی در صورت تخصص کامل میتوان در کار مرتبط به راحتی مشغول شد . ولی به نسبت راه فضای کار بیشتری دارد . 

 • تصویر فرد

  Nahid‏ - 96/8/16

  سلام من لیسانس مهندسی مدیریت اجرایی دارم اگه بخوام ارشد مدیریت ساخت بخونم چند واحد پیش نیاز باید پاس کنم؟مثلا درس تحلیل و طراحی سیستم هارو پاس نکردم جز واحد های اجباری برای مدیریت ساخت هست..ممنونم

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/9/5

  دروس ترم اول مدیریت ساخت در دانشکاه ها متفاوت هست ولی از دروسی که احتملا نیاز به پاس کردن هست دروس برنامه ریزی و کنترل پروژه - تحلیل و طراحی سیستتم - مدیریت و مقررات پیمان - مدیریت مالی و حسابداری - مدیریت پروژه

 • تصویر فرد

  NEDA‏ - 96/8/14

  سلام من کارشناسی فیزیک دارم آیا می تونم برای کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران گرایش سازه یا مدیریت ساخت بخونم ؟؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/9/23

  کلیه فارق التحصیلان دوره های کارشناسی مورد تایید(بدون توجه به نوع مدرک تحصیلی) می توانند در ازمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل در رشته های امتحانی گروه علوم انسانی،علوم پایه ،فنی و مهندسی،کشاورزی،هنر و دامپزشکی(بجز کد رشته های امتحانی که شرط عنوان مدرک تحصیلی مشخص،در ان ها اعمال و در جدول رشته های امتحانی درج گردیده )ثبت نام و شرکت نمایند.
  تحصیل در دوره کارشناسی ارشد منوط به قبولی در ازمون ورودی و گذراندن دروس پیشنیاز به تشخیص گروه اموزشی مربوطه بوده و هزینه دروس پیشنیاز نیز توسط دانشجو پرداخت خواهد شد.

 • تصویر فرد

  Hossein‏ - 96/8/10

  ى سوال رشته زلزله بهتره يا راه؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/9/5

  جفت رشته ها هم آینده کاری عالی دارند و هم نیاز اساسی در ایران هست . اما فیلد تخصصی کاملا متفاوتی دارند . ولی بین درس زلزله و سازه درس زلزله بسیار کاربردی تر هست . 

 • تصویر فرد

  زهره‏ - 96/8/6

  سلام من رشتم ریاضیات و کاربردهاست ومیخوام ارشد کنکور رشته عمران گرایش خاک رو بدم بنظرتون باید چیکار کنم؟؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/9/23

  کلیه فارق التحصیلان دوره های کارشناسی مورد تایید(بدون توجه به نوع مدرک تحصیلی) می توانند در ازمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل در رشته های امتحانی گروه علوم انسانی،علوم پایه ،فنی و مهندسی،کشاورزی،هنر و دامپزشکی(بجز کد رشته های امتحانی که شرط عنوان مدرک تحصیلی مشخص،در ان ها اعمال و در جدول رشته های امتحانی درج گردیده )ثبت نام و شرکت نمایند.
  تحصیل در دوره کارشناسی ارشد منوط به قبولی در ازمون ورودی و گذراندن دروس پیشنیاز به تشخیص گروه اموزشی مربوطه بوده و هزینه دروس پیشنیاز نیز توسط دانشجو پرداخت خواهد شد.
  در صورت تمایل به گرفتن اطلاعات در خصوص نحوه مطالعه برای ارشد عمران با موسسه تماس گرفته تا راهنمایی لازم انجام بدم . 

 • تصویر فرد

  آروین‏ - 96/7/29

  سلام خسته نباشید، من یک اشتباهی کردم از اول که هنرستان به اجبار اومدم عمران، الانم دارم کارشناسی عمران اجرایی میخونم ترم دو هستم، اصلا به این رشته علاقه ندارم، کاملا سردرگمم که باید چیکار کنم، میشه بگین امکانش هست بعد از اینکه لیسانس رو گرفت برای ارشد یک رشته دیگه خارج از عمران خوند؟ و اگر نیس حداقل به من بگید رشته محیط زیست شرایطش چطوریه، چون من قصد دارم برای ادامه تحصیل به خارج از کشور سفر کنم و اگه میشه در مورد محیط زیست اطلاعاتی بدین چون هیچکی به اون صورت بهش اشاره نمیکنه، شرایط داخلی و خارجی محیط زیست رو لطفا بگید. بخدا سردرگمم . اولویت اولم اگه بشه از عمران به یه رشته دیگه میخوام برم اگه هم نشد بازم شما راهنمایی کنید.
  سپاسگزارتون میشم جواب بدید.

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/9/5

  برای خارج بهترین رشته های عمران در ارشد مدیریت ساخت و محیط زیست و منابع آب می باشد . که این سه رشته کاملا متفاوت هست با عمرانی که در کارشناسی خوانده می شود .

 • تصویر فرد

  علي‏ - 96/7/29

  از بين سازه هيدروليكي و مديريت مبابع اب كدوم بهتره

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/9/5

  کاملا شخصی بوده و به علائق فرد بر میگرده ولی سازه هیدرولیکیدرسی کاملا سازه ای هست و منابع آب درسی متفاوت . 

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 96/7/28

  سلام کسی اطلاعاتی در مورد گرایش سازه های هوشمند داره؟ گرایش خوبیه؟ آینده داره؟ کار مرتبط با این گرایش فقط پژوهشیه یا نه؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/9/23

  سازه های هوشمند - ساختمان های هوشمند - ترافیک هوشمند و ...
  کمتر دارای فضای پژوهشی بوده و نیاز به تکنولوژی داشته و بیشتر دارای کار های اجرایی به خصوص در سازه های خاص می باشد . 

 • تصویر فرد

  mohammad‏ - 96/7/6

  سلام
  درمورد فرق بین گرایش راه و ترابری و گرایش حمل و نقل بیشتر توضیح بدید
  کدوم بهتره؟
  متشکر

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/9/5

  راه و ترابری کاملا مرتبط با طراحی راه و جاده و هندسه راه و ...
  اما گرایش حمل و نقل در ارتباط با ترافیک و مدیریت هوشمند شهری از لحاظ حمل و نقل و ... می باشد . 

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/9/5

  راه و ترابری کاملا مرتبط با طراحی راه و جاده و هندسه راه و ...
  اما گرایش حمل و نقل در ارتباط با ترافیک و مدیریت هوشمند شهری از لحاظ حمل و نقل و ... می باشد . 

 • تصویر فرد

  Yasaman‏ - 96/6/20

  سلام من دانشجوی ترم اخر عمران هستم میخوام ارشد شرکت کنم.. خیلی به گرایش خاصی فکر نکردم.. محیط زیست دوست داشتم که متوجه شدم بازار کار در ایران نداره ..چند روزه فکرم درگیر اچ اس ای شده میگن بازار کارشم برای خانم ها خیلی خوبه..ولی هیچ اطلاعی درباره ی این رشته ندارم میشه راهنماییم کنید لطفا

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/9/5

  رشته HSE  که مرتبط با ایمنی در هر چیزی هست نه فقط در عمران . گرایشی هست که به شدت در ایران مورد استقبال واقع شده به علت عدم تخصص در ایمنی . 
  در ارتباط با گرایش محیط زیست که بازار کار قوی حتما در آینده در ایران پیدامیکنه و همینطور برای تحصیل در خارج از کشور بسیار قوی بوده . 

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/9/5

  رشته HSE  که مرتبط با ایمنی در هر چیزی هست نه فقط در عمران . گرایشی هست که به شدت در ایران مورد استقبال واقع شده به علت عدم تخصص در ایمنی . 
  در ارتباط با گرایش محیط زیست که بازار کار قوی حتما در آینده در ایران پیدامیکنه و همینطور برای تحصیل در خارج از کشور بسیار قوی بوده . 

 • تصویر فرد

  سعید حاجیلویی‏ - 96/6/18

  سلام
  بنده مهندسی عمران دارم و در گرایش زلزله در دانشگاه غیر انتفاهی پذیرفته شدم در باره بازار کارش اگه میشه توضیح بدین . ممنون

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/9/5

  بازار کار فقط مرتبط با میزان تخصص شما و تسلط بر روی انواع نرم افزار های مرتبط می باشد . ولی آنیده فوق العاده ای در ایران خواهد داشت چون اکثر سازه ها ناپایدار بوده و مهندس زلزله متخصص کم داریم یا تقریبا نیست . 

 • تصویر فرد

  روزبه‏ - 96/6/14

  با سلام
  دوستان عمران مدیریت ساخت مجازی ( غیر انتفاعی نورطوبی )بهتر است یا عمران زلزله دانشگاه آزاد ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/9/5

  اولا علاقه به گرایش بسیار اهمیت دارد . در ارتباط با مدیریت ساخت که رشته تخصصی بنده هست ، گرایشی کاملا متفاوتبا دروس کارشناسی بوده و بسیار کاربردی و آنیده دار هست . 

 • تصویر فرد

  محسن‏ - 96/6/14

  با سلام
  من رشته محیط زیست گرایش عمران در مقطع ارشد و غیر انتفاعی قبول شدم
  آیا بنظرتون ادامه بدم؟ آینده ای داره؟
  متشکرم

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/9/5

  در ایران آینده خواهد داشت و همینطور در خارج از کشور . این رشته تا 5 سال دیگه ممکن از رشته های بسیار مهم عمران به علت حفظ و توسعه پایداربشود . 

 • تصویر فرد

  وفا‏ - 96/6/12

  سلام خسته نباشيد
  به نظر شما سازه ازاد سمنان بهتره
  يا زلزله ايون كي
  ممنونم

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/9/5

  زلزله بهتر هست . 

 • تصویر فرد

  Javad‏ - 96/5/19

  سلام
  ایا از رشته معماری میتونم ارشد مدیریت ساخت بخونم؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/5/25

  سلام بله

 • تصویر فرد

  وحید‏ - 96/5/15

  سلام .... وقت بخیر .... من کارشناسی مهندسی مدیریت پروژه میخونم برای ارشد بهتره کدوم گرایش ارشد عمران رو شرکت کنم که بازار کار خوبی داشته باشه؟ ( بین مدیریت ساخت و سازه کدوم بهتره از لحاظ بازار کار در ایران و ادامه تحصیل ( دکترا ) در خارج )

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/9/23

  به نظرم گرایش مدیریت ساخت بهتر می باشد . 

 • تصویر فرد

  اناهیتا‏ - 96/5/2

  سلام رشته ی کارشناسی من عمران نیست ولی برای ارشد قصددارم عمران شرکت کنم کدوم گرایش بازارکار بهتری برای خانمها دارپ

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/9/23

  میشه گفت گرایش های طراحی سازه و ژئوتکنیک و همینطور مدیریت ساخت بیشتر در دفتر فنی بوده و بازار کار خیلی قوی به خصوص درمدیریت ساخت دارد . 

 • تصویر فرد

  علی‏ - 96/4/31

  سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی عمران هستم چه گرایشی برای ارشد بخونم که بازار کار خیلی خوبی داشته باشه؟
  ۱.سازه
  ۲.ژئوتکنیک
  ۳.مدیریت ساخت
  ۴.راه و ترابری

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/1/29

  سلام - واقعیت هر کدوم از رشته ها که انتخاب کنین فرقی نداره بازار کاری که دارن ، اما اگر نرم افزار های رشته مورد نظر رو بلد باشین و تخصص کافی در آن گرایش داشته باشید می توانید کار مطلوب خودتون را پیدا کنین . اما در حال حاضر مدیریت ساخت رشته تازه و آینده داری هست . 

 • تصویر فرد

  هادی پاسبان‏ - 96/4/17

  سلام وقت بخیر. من کارشناسی عمران آب دارم میخواستم بپرسم که آیا ارشد رو یکی از گرایشهای مرتبط با آب بخونم بهتره یا گرایش دیگر؟ در ضمن به نظر شما گرایش حمل و نقل کاربرد بیشتری دارد یا محیط زیست؟ در ضمن به محیط زیست علاقه دارم ولی مردد هستم

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 96/10/13

  اولا به نظرم محیط زیست هنوز در ایران جا نیفتاده ولی چیزی که مشص هست ، سیاست های مهندسی تغییر خواهد کرد و بحث محیط زیست و توسه پایدار بسیار مطرح می شود . همانطور که در خارج از کشور این مسائل بسیار حائز اهمیت هست . 

 • تصویر فرد

  محسن ناصري‏ - 96/4/8

  سلام، من كارشناسي عمران خواندم،
  رتبه ام ٢٧٠٠ شد، مي خواستم بدونم در انتخاب رشته كنكور ازاد مي توانم هر گرايشي انتخاب كنم؟
  يا فقط بايد در گرايش سازه انتخاب كنم؟
  اگر اين كارو كرده باشم براي اصلاح چيكار بايد بكنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/4/8

  سلام. همه گرایشها رو می تونید انتخاب کنید.

 • تصویر فرد

  reza‏ - 96/4/5

  سلام..کارشناسیم عمرانه..گرایش محیط زیست دوست دارم.. به نظرم دروسش اصلیش به شیمی مربوطه منم شیمیم ضعیفه..به نظرتون شیمیش دست و پاگیره یا که یه عمرانی میتونه از پسش براد؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/4/8

  سلام. از پسش برمیاید.

 • تصویر فرد

  عليرضا‏ - 96/3/31

  سلام من كارشناسي رياضي دارم آيا ميتونم كارشناسي ارشد عمران سازه ادامه تحصيل بدم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/31

  بله می تونید.

 • تصویر فرد

  پوریا‏ - 96/3/30

  سلام.کدام یک از این رشته ها به طراحی فرودگاه و سازه های اینچنینی مربوط میشه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. عملا گرایش سازه عمران می تونه اینها رو هم شامل بشه.

 • تصویر فرد

  اشکان‏ - 96/3/22

  سلام با رتبه ی 1375 امکان قبولی در دانشگاه های تهران رو دارم یا نه؟اگه اره گرایش معمولی خوندن تو دانشگاه های تهران بهتره برای آینده ی شغلی یا سازه و زلزله ی شهرستان؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. لطفا از نرم افزار انتخاب رشته استفاده کنید.
  به آدرس: final.3gaam.com

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 96/3/18

  بنظرتون با رتبه ۵۰۰ احتمال قبولی رشته راه ت دانشگاه علم و صنعت یا یکی از دانشگاه های حومه تهران تو رشته راه وجود داره یا نه
  اگه کسی میدونه جواب بده
  ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. لطفا از نرم افزار انتخاب رشته استفاده کنید.
  به آدرس: final.3gaam.com

 • تصویر فرد

  reza‏ - 96/3/17

  با عرض سلام و خسته نباشید
  1- به نظر شما ژئوتکنیک بهتره یا سازه؟ من خودم به سازه علاقه دارم ولی مثل اینکه طرفدارای ژئوتکنیک جدیدا زیاد شده و رتبه های بهتری نسبت به سازه میگیره. اگه در مورد بازار کارشون تو ایران راهنماییم کنین ممنون میشم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. گرایش خاک به دلیل این که نظارت فنی رو ساختمانها سخت گیرانه تر شده بیشتر طرفدار پیدا کرده.

 • تصویر فرد

  مهندس‏ - 96/3/17

  سلام ... با رتبه ی ۴۰۰۰ عمران احتمال قبولی شبانه سازه وجو د داره؟؟ اگه احتمالش هست چه شهر هایی؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. بله وجود داره دانشگاه ههای درجه سه و چهار شهرستان

 • تصویر فرد

  ﻣﺤﺴﻦ ﺣﺴﻴﻦ ﭘﻮﺭ‏ - 96/3/14

  ﺳﻼﻡ ﻣﻴﺨﻮاﺳﺘﻢ ﺑﭙﺮﺳﻢ ﻛﻪ ﺑﺎﻳﺪ ﭼﻂﻮﺭ اﻧﺘﺨﺎﺏ اﻭﻟﻮﻳﺖ ﻛﺮﺩ ﺑﻴﻦ ﺳﻪ ﮔﺮاﻳﺶ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺳﺎﺧﺖ, ﺯﻟﺰﻟﻪ و ﻣﺤﻴﻄ ﺯﻳﺴﺖ?
  ﻳﻌﻨﻲ ﺩﺭ اﻭﻟﻮﻳﺖ ﺑﻨﺪﻱ ﺑﻪ ﭼﻪ ﺗﺮﺗﻴﺒﻲ اﻳﻨﻦ ﺳﻪ ﮔﺮاﻳﺶ ﺭا اﻧﺘﺨﺎﺏ ﻛﻨﻴﻢ ...

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/31

  اول مدیریت ساخت و بعد زلزله و بعد محیط زیست

 • تصویر فرد

  کریم زاده‏ - 96/3/14

  با عرض سلام ... میخواستم بدونم برای ارشد عمران برای خانمها کدوم گرایش بهتر هست از نظر بازار کار ؟!

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/31

  سلام. مدیریت ساخت.

 • تصویر فرد

  پگاه‏ - 96/2/16

  سلام
  من فارغ التحصيل كارشناسى عمران-عمران هستم و براى ادامه تحصيل در خارج از كشور گرايش محيط زيست مد نظرم هست،در مورد بازار كارش در چند ساله آينده چه در ايران و چه خارج از كشور نظر شمارو مى خواستم بدونم با تشكر.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/6/2

  داخل کشور همچنان بد و خارج از کشور عالی

 • تصویر فرد

  احسان‏ - 96/2/14

  سلام خسته نباشید......گرایش سازه یا خاک صنعتی اصفهان بهتره یا حمل ونقل یا محیط زیست دانشگاه تهران ..البته اینو با توجه ب رتبم میپرسم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/6/2

  خاک و سازه برای کار. محیط زیست برای اپلای کردن.

 • تصویر فرد

  بابك اميري ‏ - 96/2/6

  سلام بنده فارغ تحصيل رشته عمران سازه در مقطع كارشناسي ارشد ميباشم ( دانشگاه ازاد) و تمايل به شركت در رشته دكتري عمران حمل ونقل دارم ( در دانشگاه سراسري) ايا امكان دارد

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/2/6

  سلام. لطفا به دفترچه راهنمای ثبت نام مقطع دکترا موجود در سازمان سنجش مراجعه بفرمایید.
  با تشکر

 • تصویر فرد

  علی نصیری ‏ - 96/2/5

  سلام ، خسته نباشید ..ی سوالی داشتم..برای قبولی در ارشد رشته عمران حالا یکی ازگرایش ها (حمل و نفل،زلزله،خاک وپی،یا سازه و...) بصورت شبانه در دانشگاه تهران حداکثر چ رتبه ای نیاز است؟؟ در سایر شهرستان ها چطور ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/2/6

  سلام. لطفا سوالتون رو تو اتاق فکرگروه مطرح بفرمایید. با تشکر

 • تصویر فرد

  فاطمه مودب‏ - 96/2/3

  سلام من لیسانس ریاضی محض دارم میتونم ارشد عمران بخونم؟؟؟از راهنماییتون سپاسگذارم

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/2/4

  سلام بله برای ازمون ارشد هیچ ممانعتی برای تغییر رشته آزمون وجود ندارد

 • تصویر فرد

  زهرا رضائي‏ - 96/1/30

  سلام من مهندسي بهداشت محيط ميخونم .ميتونم ارشد عمران گرايش آب و فاضلاب شركت كنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/2/2

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  hesam‏ - 95/12/9

  سلام میخواستم ببینم شما درباره گرایش تکنولوژی پیشرفته یتن اطلاعاتی دارین؟!

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/28

  سلام. تو اتاق فکر مطرح کنید تا کسانی که اطلاعات دقیقی دارند بهتون راهنمایی بدن.

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 95/11/22

  سلام خدمت دوستان
  نمی خوام نا امیدتون کنم به نظر من بهتره قبل از فوق لیسانس خودتون رو تو بازار کار محک بزنید، چون وضع بازار و اوضاع کار خیلی خرابه، من خودم شرکت رتبه دار آب و ابنیه ، صلاحیت محاسبه ، نظارت، اجرا رو دارم با وضع اسفبار پروژه های عمرانی و نبود نقدینگی و رکود ساخت و ساز و انحصار و رانت در انجام خدمات مهندسیب همه مدارک های اخذ شده دارن خاک می خورن.امیدواریم که با مصوب شدن پیش نویس مبحث دوم حداقل مجریان ذیصلاح روی کار بیاد بعد دو سال تعطیلی، مهر فروشی و حضور دو شغله ها کمتر بشه - شاید نیاز بشه خط و جریان زندگی تغییر کنه

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  ممنون از اعلام نظرتون.

 • تصویر فرد

  علی محمد عباسی‏ - 95/11/14

  با سلام
  من دانشجویی رشته مهندسی مدیریت اجرایی هستم...خواستم بدونم میشه برای ارشد عمران شرکت کنم؟
  چه گرایشی بهتره؟؟
  با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. بله می تونید. مدیریت ساخت و سازه و زلزله گرایشهای خوبی هستند.

 • تصویر فرد

  javid eskandari‏ - 95/11/1

  سلام خسته نباشید من دانشجوی ترم آخر رشته مهندسی اجرایی هستم سوال من از شما اینکه واسه ما ارشد چ رشته ای خوبه؟با اینکه ما تو کاردانی و کارشناسی طراحی رو در حد اولیه خوندیم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. اگر منظورتون عمرانه مدیریت ساخت و سازه براتون خوبه.

 • تصویر فرد

  sky‏ - 95/9/1

  سلام ببخشید میخواستم بدونم برا اینکه یه خانم تو شهرداری بتونه استخدام بشه کدوم گرایش رو تو ارشد بخونه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/16

  سلام. گرایش چندان تفاوتی رو ایجاد نمی کنه اما راه و ترافیک بهترن.

 • تصویر فرد

  مسعود اش‏ - 95/8/29

  سلام...من ارشد اب میخونم میخوام ببینم برای گرفتن فاند وتحصیل خارج از کشور چه شرایطی داره گرایشم...اگر خوب نیست چه گرایشی خوبه....؟البته به جز محیط زیست

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/16

  سلام. گرایش خوبیه گرایشی که می خونید.

 • تصویر فرد

  Reza‏ - 95/8/24

  سلام و عرض ادب
  من خب امسال سال آخر کارشناسی مهندسی‌آب هستم و برای کنکور ارشد دارم آماده میشم و قصد دارم در کنکور ارشد عمران شرکت کنم و خواستم شما راهنماییم کنین.
  با توجه به گرایش های جدید مهندسی عمران به نظر شما کدوم گرایشهای عمران به مهندسی آب نزدیک تره؟ و از بین شون در حال حاضر شرایط کدوم بهتره الان؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/17

  سلام. تو پنل مشاوره و برنامه ریزی سیستم عضو بشید و یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان رو با مشاور تخصصیتون تنظیم کنید تا باهاتون در این رابطه صحبت کنه.

 • تصویر فرد

  علی ناصری‏ - 95/8/22

  با سلام من کارشناسی ناپيوسته مهندسی اجرایی عمران میخونم اگه ارشدمو مدیریت ساخت بخونم میتونم محاسبه کنم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/17

  می تونید تو پنل مشاوره و برنامه ریزی 3گام عضو بشید و علاوه بر استفاده از 10 روز برنامه ریزی رایگان از یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان هم استفاده کنید.

 • تصویر فرد

  فرهان‏ - 95/8/18

  سلام من کارشناسی ناپیوسته مهندسی اجرایی عمران می خوام بخونم آیا می تونم درکنکور ارشد سازه شرکت کنم
  وآیا ارشدسازه بگیرم درنظام مهندسی می تونم طراحی بگیرم
  وآیا جزورشته مرتبط حساب میشه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/19

  سلام. منعی برای شرکت در ارشد ندارید.
  درباره نظام مهندسی هم در اتاق فکر سوالتونو مطرح کنید.

 • تصویر فرد

  محمد ‏ - 95/8/4

  سلام من کاردانیم مکانیک میخوام تغییرش بدم برم عمران بهتره یا کامپیوتر راهنمایی کنید لدفن ؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/8/11

  کامپیوتر

 • تصویر فرد

  رضا‏ - 95/7/29

  سلام.ورودی های 92 دانشگاه تهران مرکز برای پاس کردن واحد های درسیشون باید از جدول سازه یا اب یا راه چند واحد اختیاری پاس کنن و اخرش هم مدرک همه بدون گرایش زده میشه.حالا من که از سازه انتخاب کردم بعد بخوام محیط زیست برم باید درسایی ک مربوط به اب بود رو پاس کنم یا نیازی نیس درسی از دوره کارشناسی پاس کنم؟ممنون میشم جواب بدید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/8/2

  سلام. نیازی نیست.

 • تصویر فرد

  پریسا محمدی‏ - 95/7/25

  سلام
  گرایش پدافند هیرعامل فقط برای آقایونه یا خانوما هم پذیرش میشن؟؟؟لطفا جوابمو بدین
  یک سوال دیگه هم دارم اونم اینکه برای قبولی تو گرایش مدیریت ساخت باید رتبت تا چ اندازه ای بیاد؟؟
  و سوال اخرم هم اینکه بین گرایش مدیریت ساخت و خاک و پی کدوم برای خانوما بهتره؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/27

  سلام. برای آقایونه. البته بهتره دفترچه انتخاب رشته رو چک کنید. برای دانشگاههای روزانه و خوب زیر 100 و برای جاهای خیلی پرت و غیر سراسری تا حدود 2000. ساخت بهتره.

 • تصویر فرد

  کیا‏ - 95/7/17

  سلام... من دانشجوی عمران دانشگاه ازاد تبریز هستم... من اگر بخوام سازه های دریایی بخونم کلا باید برم شمال یا جنوب کار کنم؟ یکیم کلا وضعیت افرادی که این رشته رو تو ایران خوندن چطوره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/18

  سلام. لطفا سوالتونو تو اتاق فکر مطرح کنید. ممنون

 • تصویر فرد

  علی‏ - 95/7/12

  سلام ارشد سازه تهران جنوب قبول شدم و مجازی آموزش محور(پروژه ۶ واحدی پایان نامه ندارد) امیرکبیر گرایش محیط زیست کدوم رو برم بهتر هست؟اگر آزاد یهتره در تکمیل ظرفیت آزاد کدوم گرایش رو بزنم که از همه آینده بهتری داره؟ تهران زندگی میکنم .لطفا خودتون با توجه به تجربیاتی که دارین جواب بنده رو بدین.چون هر کسی نظر شخصی خودشو میده و گیج تر میشم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/13

  سلام. لطفا سوالتون رو تو اتاق فکر مطرح کنید. با تشکر

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

انتخاب رشته ارشد مهندسی عمران