برای ورود به نرم افزار انتخاب رشته ارشد 3گام روی لینک زیر کلیک کنید.

https://final.3gaam.com/

 

 

نمونه کارنامه های کارشناسی ارشد فقه و حقوق 1400 به همراه درصدها در کارشناسی ارشد فقه و حقوق 1400

نمونه کارنامه های کنکور ارشد معمولا همیشه برای داوطلبان این رشته جذابیت خاص خود را دارد. مخصوصا هر سال با نزدیک شدن زمان انتخاب رشته کنکور ارشد فقه و حقوق، درخواست ها برای بررسی نمونه کارنامه های کنکور ارشد فقه و حقوق بیشتر می شود. به همین دلیل در این مطلب نمونه کارنامه های ارشد فقه و حقوق را برای شما قرار داده ایم.

داوطلبان گرامی می توانند از مطلب انتخاب رشته کنکور ارشد خود آموز انتخاب رشته ارشد را مطالعه کنند.

 

تاثیر معدل در کنکور

تعیین رتبه در کنکور کارشناسی ارشد فقه و حقوق، بدین شکل است که تراز نمره کتبی شما با تراز معدل موثر جمع می شود و تراز نهایی شما مشخص می شود. همانطور که می­دانید معدل در کنکور کارشناسی ارشد فقه و حقوق به اندازه 20% در تعیین رتبه شما اثرگذار است. اما خود این معدل با توجه به دانشگاه محل تحصیل در مقطع کارشناسی در یک عدد بزرگتر از 1 ضرب شده و معدل مؤثر نام گذاری می گردد. معمولاً این ضریب بین 1 تا 1/1 می ­باشد. 

 

سختی و آسانی کنکور

هر سال کنکور کارشناسی ارشد فقه و حقوق با توجه به سطح دشواری و ساده بودن آن برای رتبه های مختلف، میانگین درصدهای مختلف را رقم می ­زند. برای همین مسئله تراز تعریف می گردد. بنابراین میانیگن درصدهای شما با توجه به ضرایب دروس در کنکور، کارنامه کارشناسی ارشد فقه و حقوق شما را همراه با رتبه مشخص می کند. تراز نمره کتبی به همین تراز میانگین درصدهای شما با توجه به ضرایب دروس اطلاق می شود. در مصاحبه با رتبه های برتر ارشد فقه و حقوق هم بر ضرورت تراز میانگین تاکید شده است.

 

 تراز چیست؟

برای اینکه تأثیر سهل و دشواری کنکور کارشناسی ارشد که در میانگین دروس خود را نشان می­دهد کمرنگ گردد، تراز به کمک می­ آید و بر اساس تراز داوطلبان رتبه آنها بدست می آید. ماکزیمم تراز هر فرد 10000 می­باشد که 80% آن مربوط به میانگین دروس در کنکور و 20% آن مربوط به معدل می ­باشد. فرمول تراز به قرار زیر است.

 

فورمول محاسبه تراز در آزمون کارشناسی ارشد

نحوه محاسبه تراز

 

نمونه کارنامه های ارشد فقه و حقوق - کارنامه های کارشناسی ارشد فقه و حقوق 1400

در جدول زیر، برخی از کارنامه های ارشد فقه و حقوق 1400، به همراه رتبه، تراز و درصدهای دروس کارشناسی ارشد فقه و حقوق قرار داده شده است.

نمونه کارنامه های کارشناسی ارشد فقه و حقوق 1400 - سهمیه 5 درصد فقه و حقوق 1400

رتبه رتبه کشوری تراز زبان عمومی وتخصصی /انگلیسی / (ضریب 2) زبان عربی (ضریب 4) فقه (ضریب 4) اصول (ضریب 4)
44 576 2954 0 21.67 5.56 -3.32