مشاور تخصصی ارشد انفورماتیک پزشکی

تعداد بازدید 69 دفعه

مشاور تخصصی ارشد انفورماتیک پزشکی 3گام جناب آقای سیدعلی آقامالی می باشند.

مشاور تخصصی ارشد انفورماتیک پزشکی

رزومه مشاور تخصصی کنکور ارشد انفورماتیک پزشکی جناب آقای سیدعلی آقامالی را در ادامه مشاهده می کنید. 

تحصیلات:

دانشجوی استعداد درخشان کارشناسی فناوری اطلاعات سلامت دانشگاه علوم پزشکی تبریز با معدل کل 18.5

رتبه 6 آزمون کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی، پذیرفته شده از دانشگاه علوم پزشکی ایران

با توجه به قرار گرفتن رشته انفورماتیک پزشکی در بین علوم شناختی و تاثیرات شگرف کاربرد های این رشته در آینده نزدیک در سطح ملی و بین المللی، همچنین علاق شخصی بنده به مشارکت در توسعه سیستم ها و الگوریتم های اطلاعاتی حوزه سلامت و به دلیل شناخته شدگی رشته در کل دنیا و امکان ادامه تحصیل در مقاطع دکتری در دانشگاه های معتبر دنیا تصمیم گرفتم در این رشته ادامه تحصیل دهم.

مقالات ژورنال:

A mechatronics data collection, image processing, and deep learning platform for clinical posture analysis: a technical note

کارگاه های برگزار شده توسط من:

کارگاه آموزش برنامه نویسی وب در دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی تبریز

کارگاه آموزش توسعه اپلیکیشن های موبایل در دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی تبریز

 

سوابق:

دبیر کمیته تحقیقات دانشجویی دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی تبریز به مدت دو سال

فعالیت در بخش های مربوط به مدیریت اطلاعات سلامت (پذیرش، بایگانی، کدگذاری) بیمارستان های چشم پزشکی علوی و نیکوکاری و بیمارستان روانی رازی به مدت دو سال

عضو شرکت دانش بنیان صنایع هوش مصنوعی سلامت سازان سهند (صنام سهند) از اردیبهشت سال 98 تا کنون؛ به عنوان توسعه دهنده اپلیکیشن و وب و شرکت در پروژه های مربوط به حوزه سلامت، آزمایشگاه و انفورماتیک پزشکی

دروس تخصصی:

زبان عمومی: با سابقه 94 درصد در آزمون سراسری تجربی و 87 درصد در آزمون کارشناسی ارشد

بیماری شناسی و کلیات و اصطلاحات پزشکی

آمار زیستی

برنامه نویسی و ساختمان داده ها

انفورماتیک سلامت

 

من چگونه به شما میتوانم کمک کنم؟

اولین مورد ناشناختگی رشته های ماست. این مورد به نوبه خود باعث ایجاد مشکلاتی می شود: از جمله این مشکلات به تصورات غلط در مورد ادامه تحصیل، سردرگمی در انتخاب منابع و نحوه مطالعه به دلیل کمبود پشتیبانی و منابع لازم و گاها سخنان پراکنده و گوناگون از افراد با تخصص و بی تخصص که به همان دلیل ناشناختگی و خام بودن فضای پشتیبانی، به اظهار نظر در حیطه ما می پردازند.

نکته دوم تعدد منابع شبیه به هم با نام های مشابه و گیج کننده هست و همچنین این موضوع که کدام را حتما باید مطالعه کرد و کدام یک کارایی لازم را نخواهد داشت؛ کدام منبع و موسسه منابع بهتری ارائه می دهد. همچنین در موارد بسیاری مشاهده می شود که افراد شاغل در بیمارستان ها و مراکز مربوطه با پایه تحصیلی مرتبط یا غیرمرتبط، قصد شرکت در آزمون را دارند و طبیعتا در این موارد باید منابع به گونه متفاوت تری دست چین شوند تا بهترین نتیجه را در زمان نسبتا کمتری که این عزیزان دارند، کسب کنند.

نکته سوم نگرانی در مورد معدل و به اصطلاح سواد پایه قبل از مطالعه و آمادگی برای شرکت در آزمون است که باید گفت این موضوع آن قدر ها که مطرح می شود تاثیر گذار نیست؛ البته تاثیر معدل را نباید دست کم گرفت ولی آیا یک برنامه مطالعه خوب از سمت ما به شما کمک می کند تا به نتیجه مطلوب برسید؟ جواب ما قطعا مثبت است.

بحث چهارم مسئله ورود داوطلبین رشته های دیگر علوم پزشکی و همچنین وزارت علوم به این دو رشته است که به دلیل میان رشته ای بودن این رشته ها، این داوطلبین اگر در یک بُعد از ماجرا تسلط نسبی داشته باشند با دریافت راهنمایی ها از فردی که مسیر را یکبار رفته و دارای تجربه در این زمینه هست میتوانند بهترین نتیجه را بگیرند.

در ادامه باید عرض کنم که سوالات فراوانی از سمت دانشجویان و متقاضیان این دو رشته فناوری اطلاعات سلامت و انفورماتیک پزشکی همیشه پرسیده شده که برای مثال، زبان چقدر تاثیر دارد، پکیج فلانی را بخرم یا نه، روزی چند ساعت مطالعه کنم، فلان درس را میخواهم حذف کنم که همه این بحث ها باید با توجه به وضعیت فعلی هر یک از شما عزیزان و با توجه به موقعیت زمانی فاصله با آزمون ها در نظر گرفته بشوند. همچنین علاقه و توانمندی و انتظارات شما باید سنجیده شود تا از بین دو گزینه پیش روتون یعنی فناوری اطلاعات سلامت و انفورماتیک بهترین گزینه را انتخاب کنید و بعد از آزمون هم موفق باشید و به مراحل بعدی بیاندیشید. تمامی تجربیاتی که در اختیار شما گذاشته می شود حاصل بیش از چهار سال ارتباط با فارغ التححصیلان، اساتید و دانشجویان ارشد و دکتری فناوری اطلاعات سلامت و انفورماتیک پزشکی می باشد.

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc