مشاور تخصصی کنکور ارشد علوم سیاسی و روابط بین الملل

تعداد بازدید 749 دفعه

خانم معصومه گودرزی مشاور تخصصی کنکور ارشد علوم سیاسی و روابط بین الملل 3گام می باشند.

مشاور تخصصی کنکور ارشد علوم سیاسی و روابط بین الملل

معصومه گودرزی، دارای مدرک کارشناسی رشته علوم سیاسی از دانشگاه خوارزمی و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته روابط بین الملل از دانشگاه تهران، مشاور تخصصی و مدیر دپارتمان علوم سیاسی و روابط بین الملل موسسه 3گام هستند. علاقه به مسائل نظری و پژوهش در حوزه مسائل بین الملل علت انتخاب گرایش روابط بین الملل در مقطع ارشد توسط ایشان بوده است.
از نکات مهمی که مورد تاکید ایشان است زمان مناسب برای شروع فرایند مطالعه است چراکه با نزدیکی به زمان کنکور سطح استرس داوطلبان بالا میرود و مجبور به حذف منابع خواهند بود در صورتیکه با شروع به موقع داوطلب میتواند به نقاط قوت و ضعف خود پی ببرد و در ایام منتهی به آزمون تنها بر نقاط قوت خود تمرکز کند و زمان خود را صرف مطالعه مطالب جدید نکند همچنین اگر در ایام کنکور مشغول دروس مقطع کارشناسی هستند برای رسیدگی به آن زمان کافی داشته باشند.
مطالعه و شروع برنامه ریزی برای کنکور ارشد در مرحله اول مستلزم داشتن هدف است. داوطلب باید به خوبی هدف خود از شرکت در مجموعه علوم سیاسی و روابط بین الملل را بداند و حتی هدف شغلی خود را بشناسد تا بتواند در مرحله انتخاب گرایش درست عمل کند با شناخت درست از اهداف تحصیلی و شغلی میتوان نزدیک ترین گرایش برای رسیدن به اهداف را انتخاب کرد. بزرگترین مشکل داوطلبان کنکور ارشد رشته علوم سیاسی در آغاز فرایند مطالعه برای شرکت در آزمون، انتخاب منابعیست که داوطلب را به هدف خود برساند و اطمینان داشته باشد که قدم در راه درستی گذاشته است بدین ترتیب عدم اطلاع از منابع مناسب، عدم مدیریت زمان و عدم آگاهی از مدت زمان لازم برای مطالعه، اولویت بندی دروس و کتابها، عدم تسلط در برنامه ریزی اختصاصی بر مبنای میزان اهمیت هر درس در کنکور، ناآگاهی از میزان درصدهای لازم برای قبولی در دانشگاههای مختلف همگی از عوامل سردرگمی مخاطبان رشته علوم سیاسی در کنکور شده است. همچنین بر کسی پوشیده نیست که تعداد زیادی از متقاضان در هر آزمونی افرادی هستند که چندین سال تجربه شرکت در آزمون بدون دریافت نتیجه دلخواه را داشته اند و یا شاید به دلیل قرار گرفتن در فضای هیجانی هنوز قدرت تصمیم گیری و برنامه ریزی برای آینده را ندارند لذا توصیه به این افراد این است که به جای گرفتن تصمیمات ناگهانی به آسیب شناسی و حل مسئله بپردازند و با یافتن علت اصلی مشکل به نتیجه دلخواه دست یابند.
یکی از ویژگی های جلسات مشاوره خانم گودرزی این است که در ابتدای مشاوره ها  به  ترسیم درست مسیر آزمون و معرفی منابع دقیق و جامع متناسب با هر داوطلب میپردازند و در ادامه داوطلب را با شیوه های تمرکز بر دروس، تندخوانی، شیوه های تست زنی ، کنترل استرس و حفظ روحیه آشنا میکند و داوطلبان را به 2مسیر هدایت میکند: 1-یادگیری و یادآوری دروس و منابع 2-تثبیت و تسلط دروس خوانده شده از طریق تمرکز بر حل تست. تجربه، موفقیت، فن بیان بالا از ایشان مشاوری ساخته که یک داوطلب با خیالی آسوده  بتواند صفر تا صد برنامه ریزی و روش های مطالعه خود را به وی بسپارد.
توانایی  شناسایی و رفع نقاط ضعف داوطلبان، توانمندی ایجاد انگیزه و روحیه بالا در پیگیری داوطلبان باعث شده تا مسئولیت مشاوره تخصصی گروه علوم سیاسی و روابط بین الملل را در موسسه به عهده بگیرد.
 توصیه ایشان به داوطلبان داشتن یک برنامه مدون در کنار الزام به اجرای برنامه ریزی است و مطالعه خوب و برنامه ریزی همراه با عمل منجر به کسب موفقیت خواهد شد. با وجود رقابت بسیار بالا در میان داوطلبان رشته علوم سیاسی اما داوطلبان بایستی انگیزه داشته باشند و بدانند که در راهی که انتخاب کرده اند اگر تلاش کنند حتما نتیجه خواهند گرفت. 

 

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

 

سایر بخش های علوم سیاسی و روابط بین الملل

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc