مشاور تخصصی کارشناسی ارشد رشته روانشناسی

تعداد بازدید 1057 دفعه

فرزانه رمضانی، رتبه 77 کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی از دانشگاه علامه طباطبایی می باشد. رزومه مشاور تخصصی ارشد روانشناسی عمومی 3گام را در ادامه مشاهده می کنید.

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

 

مشاور تخصصی کارشناسی ارشد رشته روانشناسی 

با سلام خدمت دانشجویان و داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد روان شناسی،

من فرزانه رمضانی، رتبه 77 کنکور کارشناسی ارشد رشته روان شناسی عمومی در دانشگاه علامه طباطبایی هستم. به دلیل اینکه به کارهای درمانی علاقه ای نداشتم و بیشتر علاقه ام در حوزه ی پژوهش و  آموزش بود و رشته روان شناسی عمومی این بستر را برای من فراهم می کرد این رشته را انتخاب کردم.در دوران دانشجویی ارشد نیز همواره جز 5 نفر اول کلاس بودم.
 بعد از ورود به این رشته  کم کم کارگاه های مختلفی را در حوزه ی تربیت کودک زیر نظر دکتر برجعلی و کارگاه های مربی مهدکودک و همچنین کارگاه های تربیت زوج درمانگر را زیر نظر دکتر هزاره ای گذراندم تا در نهایت به دلیل علاقه به حوزه ی خانواده این حوزه را به عنوان یکی از حوزه های مورد علاقه خود انتخاب کردم.
باتوجه به مشاوره هایی که در حوزه ی ارشد می دادم همیشه دغدغه ی داوطلبان برای من مهم بود و دوسالی هست که کار مشاوره تحصیلی را به صورت جدی تر دنبال می کنم.مهم ترین مشکلاتی که داوطلبان  در حوزه ی کنکور ارشد دارند شامل انتخاب بهترین منابع،برنامه ریزی بر اساس شرایط ویژه ای که هر داوطلب دارد،مشکلات فراموشی دروس به دلیل حجم بالای منابع و مشکلاتی نظیر اینکه در ماه های آخر بیشتر داوطلبان خسته می شوند و انگیزه ی خود را از دست می دهند یا اینکه با چه حدود رتبه ای می توانند دانشگاه مورد علاقه شان قبول شوند که من همواره سعی کرده ام با تحقیق و مطالعه دغدغه داوطلبان را تا حد زیادی پاسخگو باشم.
شاید بتوان یکی از بزرگ ترین دغدغه ی داوطلبان را انتخاب منابع در نظر گرفت چون هر ساله منابع زیادی به داوطلبان معرفی می شود که همین تعدد منابع کار داوطلبان را برای شروع سخت می کند.من همیشه در این شرایط به داوطلبان توصیه می کنم زیر نظر یک مشاور باتجربه کار خود را پیش ببرند تا در درجه ی اول شرایط داوطلب از هر نظر بررسی شده و بهترین منابع به داوطلب معرفی شود.
توصیه دیگر و همیشگی من به داوطلبان این است که اگر در درس هایی مانند زبان، آمار، بالینی، آسیب یا فیزیولوژیک و انگیزش هیجان مشکل جدی دارند در کنار منابع و کتب کمک آموزشی می تواندد از کلاس های آموزشی حضوری و مجازی که برای این دروس برگزار می شود استفاده کنند.البته من خودم به دلیل علاقه به دروس آسیب، انگیزش و هیجان و روان شناسی رشد گاهی این دروس را برای داوطلبین تدریس می کنم.
همچنین می توانم این نکته را یادآوری کنم که به دلیل پرطرفدار بودن رشته روانشناسی هر ساله تعداد زیادی از داوطلبان رشته های مختلف به سمت روانشناسی روی می آورند که قطعا شرایط را برای برنامه ریزی و انتخاب منابع از دیگر داوطلبان مرتبط متفاوت می کند من همیشه به این داوطلبان که لیسانس غیر مرتبط دارند توصیه می کنم هیچ گاه از حجم زیاد مطالب یا ابهام آن ها در ابتدای مطالعه دل سرد نشوند و مطمئن باشند که با مطالعه مستمر و کمک گرفتن از مشاور می توانند جز رتبه های برتر باشند،چیزی که همواره خودم به عنوان مشاور همیشه شاهد موفقیت داوطلبان غیرمرتبط بوده ام.
به عنوان آخرین نکته به همه ی داوطلبان توصیه می کنم در هر ترمی هستند برای شرکت در کنکور ارشد روان شناسی درس زبان را دست کم نگیرند و حتما از همین الان به فکر رشد خود در این درس باشند که هم در زمان کنکور و هم در زمان دانشجویی و تحصیل در مقاطع بالاتر زبان برای دانشجویان روان شناسی می تواند بسیار کمک کننده باشد.
مطمئن باشید به شرط علاقه ی شما به رشته روان شناسی من و دیگر مشاوران مجموعه 3گام در این مسیر کنار شما هستیم و کمک کنیم تا مسیر پرالتهاب کنکور را با خاطره خوبی سپری کنید.

مهم ترین نکته برای من، خواندن اصولی هر منبع همراه با تست زنی و مرور مکرر می باشد. چون حتی اگر برای هر درس، به منابع مشخص دسترسی داشته باشیم، بدون مهارت تست زنی و مرور نمی توانیم به نتیجه دلخواه برسیم. در مطلب مصاحبه با رتبه های برتر ارشد روانشناسی هم مشخص می شود که مرور مطالب به تثبیت هر چه بیشتر آن ها در ذهن کمک می کند.

 

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

 

مهم ترین مساله ای که هر داوطلب قبل از شروع به مطالعه و حتی تعیین گرایش ارشد باید به آن توجه کند، داشتن هدف کوتاه مدت و بلند مدت می باشد
 

 دانستن این نکته که در این رشته به چه جایگاه هایی می خواهد دست پیدا کند و داشتن هدف به شخص انگیزه می دهد و در طی دوران مطالعه برای کنکور، با وجود خستگی ها و بی انگیزگی ها که برای هر داوطلب طبیعی است، داشتن هدف فرد را تا زمان کنکور پرانرژی نگه می دارد. امیدوارم داوطلبان کنکور ارشد روان شناسی با داشتن هدف ،یک برنامه ریزی اصولی و تلاش منسجم بتوانند  به هدف خود در کنکور دست پیدا کنند.

 

می توانید با عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته روانشناسی به منبع گرانبهایی از مفیدترین مطالب درباره معرفی کارشناسی ارشد روانشناسی، بازار کار و گرایش های آن دسترسی داشته باشید. برای عضویت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

سایر بخش های مجموعه روانشناسی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc