مشاور تخصصی کارشناسی ارشد رشته روانشناسی

تعداد بازدید 235 دفعه

فرزانه رمضانی، رتبه 77 کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی از دانشگاه علامه طباطبایی می باشد. رزومه مشاور تخصصی ارشد روانشناسی عمومی 3گام را در ادامه مشاهده می کنید.

ثبت نام یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته روانشناسی

 

مشاور تخصصی کارشناسی ارشد رشته روانشناسی 

با سلام خدمت دانشجویان و داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد روان شناسی،

من فرزانه رمضانی هستم دانشجوی کارشناسی ارشد بالینی دانشگاه علامه طباطبایی.در دوران کارشناسی، یک سال رشته حقوق خواندم و بعد از آن تغییر رشته دادم و دوران کارشناسی خود را در دانشگاه کاشان به پایان رساندم. در کنکور کارشناسی ارشد توانستم رتبه 77،گرایش عمومی را کسب کنم.

با توجه به زمان برگزاری کنکور در اردیبهشت ماه، مطالعه خود را از آبان ماه شروع کردم و بعد از یک وقفه کوتاه، دوباره از دی ماه به طور جدی درس خواندم.درس خواندنم را با منابع اصلی هر رشته شروع کردم و درس هایی مانند علم النفس را بعد از عید تا زمان کنکور مطالعه و مرور کردم. در همین دوران درس های اصلی را خلاصه نویسی می کردم و از تست زنی نیز استفاده می کردم. حتی به داوطلبانی که وقت کمتری برای مطالعه دارند توصیه می کنم برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد روانشناسی را برای خود داشته باشند که در آن مرور مطالب و تست زنی برای داوطلبان برنامه ریزی شده است.

مهم ترین نکته برای من، خواندن اصولی هر منبع همراه با تست زنی و مرور مکرر می باشد. چون حتی اگر برای هر درس، به منابع مشخص دسترسی داشته باشیم، بدون مهارت تست زنی و مرور نمی توانیم به نتیجه دلخواه برسیم. در مطلب مصاحبه با رتبه های برتر ارشد روانشناسی هم مشخص می شود که مرور مطالب به تثبیت هر چه بیشتر آن ها در ذهن کمک می کند.

 

ثبت نام یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان

 

مهم ترین مساله ای که هر داوطلب قبل از شروع به مطالعه و حتی تعیین گرایش ارشد باید به آن توجه کند.داشتن هدف کوتاه مدت و بلند مدت می باشد و دانستن این نکته که  در این رشته به چه جایگاه هایی می خواهد دست پیدا کند. داشتن هدف به شخص انگیزه می دهد و در طی دوران مطالعه برای کنکور، با وجود خستگی ها و بی انگیزگی ها که برای هر داوطلب طبیعی است، داشتن هدف فرد را تا زمان کنکور پرانرژی نگه می دارد. امیدوارم داوطلبان کنکور ارشد روان شناسی با داشتن هدف ،یک برنامه ریزی اصولی و تلاش منسجم بتوانند  به هدف خود در کنکور دست پیدا کنند.

 

می توانید با عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته روانشناسی به منبع گرانبهایی از مفیدترین مطالب درباره معرفی کارشناسی ارشد روانشناسی، بازار کار و گرایش های آن دسترسی داشته باشید. برای عضویت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

ثبت نام یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته روانشناسی

سایر بخش های مجموعه روانشناسی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc