نمونه کارنامه، رتبه ها، درصدها و قبولی های ارشد علوم شناختی 98

تعداد بازدید 5552 دفعه

کارنامه ها و اطلاعات درصدها و رتبه ها و قبولی های داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد علوم شناختی سال 98. داشتن اطلاعات درصد، رتبه و قبولی داوطلبان کارشناسی ارشد علوم شناختی در سال 98 به داوطلبان ارشد علوم شناختی سال 99 این کمک را می کند که بهترین برنامه ریزی را برای خود انجام دهند. سعی شده است نمونه کارنامه های ارشد علوم شناختی 98 ارائه شود.

ورود به نرم افزار انتخاب رشته ارشد

رزرو مشاوره انتخاب رشته حضوری و تلفنی

 

برای ورود به نرم افزار انتخاب رشته ارشد 3گام روی لینک زیر کلیک کنید.

https://final.3gaam.com/

 

نمونه کارنامه های کارشناسی ارشد علوم شناختی 98 به همراه درصدها در کارشناسی ارشد علوم شناختی 98

نمونه کارنامه های کنکور ارشد علوم شناختی معمولا همیشه برای داوطلبان این رشته جذابیت خاص خود را دارد. مخصوصا هر سال با نزدیک شدن زمان انتخاب رشته کنکور ارشد علوم شناختی، درخواست ها برای بررسی نمونه کارنامه های کنکور ارشد علوم شناختی بیشتر می شود. به همین دلیل در این مطلب نمونه کارنامه های ارشد علوم شناختی را برای شما قرار داده ایم. در صورتی که برای انتخاب رشته نیاز به مشاوره داشته باشید می توانید به مطلب مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد علوم شناختی مراجعه کنید. 

 

داوطلبان گرامی می توانند از مطلب انتخاب رشته کنکور ارشد خود آموز انتخاب رشته ارشد را مطالعه کنند.

 

تأثیر معدل در کنکور

تعیین رتبه در کنکور کارشناسی ارشد علوم شناختی، بدین شکل است که تراز نمره کتبی شما با تراز معدل موثر جمع می شود و تراز نهایی شما مشخص می شود. همانطور که می­دانید معدل در کنکور کارشناسی ارشد علوم شناختی به اندازه 20% در تعیین رتبه شما اثرگذار است. اما خود این معدل با توجه به دانشگاه محل تحصیل در مقطع کارشناسی در یک عدد بزرگتر از 1 ضرب شده و معدل مؤثر نام گذاری میگردد. معمولاً این ضریب بین 1 تا 1/1 می ­باشد.

 

ورود به نرم افزار انتخاب رشته ارشد

ربات تخمین رتبه کنکور کارشناسی ارشد

 

تأثیر معدل در کنکور

تعیین رتبه در کنکور کارشناسی ارشد علوم شناختی، بدین شکل است که تراز نمره کتبی شما با تراز معدل موثر جمع می شود و تراز نهایی شما مشخص می شود. همانطور که می­دانید معدل در کنکور کارشناسی ارشد علوم شناختی به اندازه 20% در تعیین رتبه شما اثرگذار است. اما خود این معدل با توجه به دانشگاه محل تحصیل در مقطع کارشناسی در یک عدد بزرگتر از 1 ضرب شده و معدل مؤثر نام گذاری می گردد. معمولاً این ضریب بین 1 تا 1/1 می ­باشد.

 

سختی و آسانی کنکور

هر سال کنکور کارشناسی ارشد علوم شناختی با توجه به سطح دشواری و ساده بودن آن برای رتبه های مختلف، میانگین درصدهای مختلف را رقم می ­زند. برای همین مسئله تراز تعریف می گردد. بنابراین میانگین درصدهای شما با توجه به ضرایب دروس در کنکور، کارنامه کارشناسی ارشد علوم شناختی شما را همراه با رتبه مشخص می کند. تراز نمره کتبی به همین تراز میانگین درصدهای شما با توجه به ضرایب دروس اطلاق می شود.

 

 تراز چیست؟

برای اینکه تأثیر سهل و دشواری کنکور کارشناسی ارشد که در میانگین دروس خود را نشان می ­دهد کمرنگ گردد، تراز به کمک می­ آید و بر اساس تراز داوطلبان رتبه آن ها بدست می آید. ماکزیمم تراز هر فرد 10000 می ­باشد که 80% آن مربوط به میانگین دروس در کنکور و 20% آن مربوط به معدل می­ باشد. فرمول تراز به قرار زیر است.

 

نحوه محاسبه تراز

نحوه محاسبه تراز

 

نمونه کارنامه های ارشد شناختی- کارنامه های کارشناسی ارشد علوم شناختی 98

در جدول زیر، برخی از کارنامه های ارشد علوم شناختی 98 گرایش به گرایش، به همراه رتبه، تراز و درصدهای دروس کارشناسی ارشد علوم شناختی قرار داده شده است. 

 

ورود به نرم افزار انتخاب رشته ارشد

ربات تخمین رتبه کنکور کارشناسی ارشد

 

نمونه کارنامه ها و درصدهای کارشناسی ارشد علوم شناختی 98- گرایش علوم شناختی 98

رتبه رتبه کشوری تراز زبان عمومی وتخصصی /انگلیسی / (ضریب 2) روان شناسی شناختی (ضریب 2) اماروروش تحقیق (ضریب 2) مبانی علوم اعصاب (ضریب 1) اصول علوم شناختی (ضریب 2)
70 76 6235 92.22 25.33 40.28 38.67 8
208 228 4516 4.44 34.67 31.94 28 13.33
333 375 3506 25.56 16 9.72 18.67 16
387 434 3265 -5.55 32 22.22 1.33 16
437 491 3056 -4.43 20 22.22 0 22.67
787 881 1236 -5.55 -5.32 4.17 -5.32 0

 

ورود به نرم افزار انتخاب رشته ارشد

ربات تخمین رتبه کنکور کارشناسی ارشد

سوالات متداول:

رتبه قبولی ارشد رشته علوم شناختی در دانشگاه های تهران چند است؟

برخی از کارنامه های ارشد علوم شناختی 98 گرایش به گرایش، به همراه رتبه، تراز و درصدهای دروس کارشناسی ارشد علوم شناختی برای قبولی در دانشگاه های برتر کشور در سایت 3گام وجود دارد که می توانید قبل از انتخاب رشته آن را مطالعه کنید. علاوه بر این، برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قبولی در دانشگاه های برتر کشور می توانید از مشاوره تخصصی ارشد علوم شناختی موسسه 3گام استفاده کنید.

رشته های مجاز برای ارشد علوم شناختی کدامند؟

با توجه به ضرورت، اهمیت و نقش میان رشته ای علوم شناختی و همچنین گسترش بیش از پیش این رشته تدوین دوره کارشناسی ارشد رشته علوم شناختی یکی از ضروریات مطالعه و تحقیق در این حوزه به نظر می رسد. بر همین اساس امکان ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد رشته علوم شناختی در ایران از سال تحصیلی 93-92 از طریق کنکور ارشد امکان پذیر شده است. رشته علوم شناختی در مقطع کارشناسی ارشد دارای سه گرایش اصلی: روانشناسی شناختی، ذهن، مغز و تربیت و توانبخشی شناختی می باشد. در ادامه به معرفی گرایش های کارشناسی ارشد علوم شناختی می پردازیم.

رشته علوم شناختی زمینه مطالعه ی علمی ذهن و فرآیندهای ذهنی را به عنوان یک حوزه مطالعاتی میان رشته ای (فرا رشته ای) فراهم می کند و از رشته های مختلف می توان برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد علوم شناختی اقدام کرد. 

دانشگاه های ارشد علوم شناختی در ایران کدام اند؟

در سایت 3گام می توانید به روز ترین معرفی کارشناسی ارشد علوم شناختی را بخوانید که به طور مفصل  دانشگاه های پذیرنده ارشد علوم شناختی، ضریب درس ها در کنکور ارشد علوم شناختی، چارت و سرفصل دروس، و ... را بخوانید.  

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc