معرفی کارشناسی ارشد تولید سیما

در این مطلب به معرفی کامل مقطع کارشناسی ارشد تولید سیما با کد دفترچه ارشد 1357 ( کد ضریب 3) می پردازیم. معرفی کارشناسی ارشد رشته تولید سیما شامل: دروس و ضرایب دروس ارشد تولید سیما، ظرفیت دانشگاه های ارائه دهنده و چارت دروس مقطع ارشد می باشد.

 

معرفی کارشناسی ارشد تولید سیما
معرفی کارشناسی ارشد تولید سیما

 

 

معرفی کارشناسی ارشد تولید سیما

رشته تولید سیما یکی از 7 رشته موجود در کد رشته امتحانی 1357 کنکور کارشناسی ارشد سراسری است که مجموعه هنرهای نمایشی و سینما نام دارد. فارغ التحصیلان رشته ارشد تولید سیما اکثرا در سازمان صدا و سیما استخدام شده اند. کسانی که به کارهای تهیه کنندگی و تولید برنامه علاقه دارند بهترین انتخاب برای آن ها در کنار رشته تهیه کنندگی، رشته تولید سیما است. با هر لیسانسی می توانید در کنکور کارشناسی ارشد رشته تولید سیما شرکت نمایید و معمولاً بیشترین درصد پذیرفته شدگان نهایی رشته تولید سیما و سایر رشته های هنری، کارشناسی غیرمرتبط دارند. هدف دوره کارشناسی ارشد تولید سیما تربیت نیروی متخصص و خلاق جهت تهیه و تولید برنامه های رادیو و تلویزیونی برای سازمان های صدا و سیما در جمهوری اسلامی ایران است. با توجه به تمرکز تولید برنامه های رادیو، تلویزیونی کشور و گسترش شبکه های متعدد تلویزیونی و با توجه به تهاجم شبکه های ماهواره های بیگانه و نیاز به تولید برنامه متناسب با نیازهای فرهنگی کشور تربیت نیروهای مؤمن، متعهد و خلاق در این بخش از فعالیت ها از اهم امور است. دانش آموختگان این رشته متناسب با نیازهای تولیدی صدا و سیما، توانایی ساخت و تولید برنامه های رادیو، تلویزیونی و ارایه شیوه های جدید تحلیل و تولید برنامه های در عین حال آموزش نیروهای هنری و اجرایی مؤثر در تولید یک برنامه تلویزیونی را کسب خواهند کرد. بنا بر گفته های مشاور تخصصی کنکور ارشد مجموعه هنرهای نمایشی و سینما، رشته تولید سیما جزو رشته هایی از مجموعه هنرهای نمایشی و سینما است که از وضع بازار کار بهتری برخوردار است و امکان استخدام فارغ التحصیلان این رشته در مراکز صدا و سیما و سایر مراکز زیر مجموعه این ارگان امکان پذیر می باشد. نکته ای که در مورد روحیه کاری افرادی که به شغل های مرتبط با صدا و سیما می روند این است که باید روحیه کارتیمی بالایی داشته باشند و همچنین متعهد به کار باشند چرا که خواه ناخواه افراد فارغ التحصیل این رشته زیر مجموعه سازمان هستند و باید به اصول آن پایبند باشند و روحیه کار در سازمان را داشته باشند. از مزایای این رشته وجود محیط عملی بعد از فارغ التحصیلی می باشد، این امر به قول معروف شاید دیر و زود داشته باشد ولی سوخت و سوز ندارد و همین امر باعث شده است بسیاری از افرادی که به دنبال استخدام در سازمان هستند فارغ از علاقه در این رشته کنکور بدهند و یا حتی بسیاری از قبولی های سایر رشته ها نظیر سینما و... در این رشته نیز شانس خود را امتحان می کنند. نکته بعدی در مورد رشته های دانشگاه صدا و سیما عدم وجود مقطع دکتری در این رشته ها می باشد و افراد فارغ التحصیل در صورت علاقه برای ادامه تحصیل مجبور به خواندن دکتری هنر ( پژوهش هنر و ...) در سایر دانشگاه های کشور می باشند. 

 

 

معرفی کارشناسی ارشد تولید سیما - دروس و ضرایب دروس کنکور ارشد تولید سیما

داوطلبان کنکور ارشد تولید سیما باید کد رشته 1357 را انتخاب نمایند. این مجموعه دارای 7 رشته است و هر رشته ای ضرایب خاصی دارد و برای هر رشته ای فقط باید به درس هایی پاسخ داد که در آن رشته ضریب دارند. مثلا برای ارشد تولید سیما شما باید به 5 درس: زبان عمومی و تخصصی، دانستنی های هنری، مبانی نظری هنری، درک تصویر و خلاقیت نمایشی، شناخت وسایل ارتباط جمعی پاسخ دهند. برای آگاهی بیشتر در مورد مواد امتحانی رشته تولید سیما مطلب بهترین منابع کارشناسی ارشد رشته تولید سیما را مطالعه کنید.

 

جدول دروس و ضرایب دروس کنکور کارشناسی ارشد رشته تولید سیما

درس ضریب در کنکور ارشد تولید سیما
زبان عمومی و تخصصی 2
دانستنی های هنری 2
 مبانی نظری هنری 2
درک تصویر و خلاقیت نمایشی 3
شناخت وسایل ارتباط جمعی 2

 

معرفی کارشناسی ارشد تولید سیما - ظرفیت پذیرش دانشگاه های ارائه دهنده ارشد تولید سیما

ظرفیت پذیرش دانشگاه های ارائه دهنده ارشد تولید سیما در این رشته بر اساس کنکور سال 1398 به شرح زیر است. در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید با ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی از یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان با مشاور رشته تولید سیما استفاده کنید.

 

 

جدول ظرفیت پذیرش دانشگاه های ارائه دهنده کارشناسی ارشد رشته تولید سیما

دانشگاه های پذیرنده ارشد تولید سیما ظرفیت
روزانه دانشکده صدا و سیما جمهوری اسلامی واحد قم 10
نوبت دوم - دانشکده صدا و سیما جمهوری اسلامی واحد قم 10

 

 

معرفی کارشناسی ارشد تولید سیما - چارت و سرفصل دروس ارشد تولید سیما 

چارت و سرفصل دروس ارشد تولید سیما شامل دروس الزامی و اختیاری را در جداول زیر مشاهده می کنید.

 

جدول چارت و سرفصل دروس پیش نیاز کارشناسی ارشد رشته تولید سیما 

نام درس ارشد تولید سیما تعداد واحد
اصول فنی تلویزیون  2
ارتباط جمعی 2
روش تحقیق در تولید برنامه های تلویزیونی 2
تولید برنامه های تلویزیونی 3
سمینار تولید در تلویزیون 2
سیر تحول فیلم تلویزیون 2
زبان تخصصی 2
کامپیوتر 2

 

 

جدول چارت و سرفصل دروس اصلی کارشناسی ارشد رشته تولید سیما 

نام درس ارشد تولید سیما تعداد واحد
مخاطب شناسی تلویزیون 2
برنامه سازی تلویزیونی پیشرفته 1 3
برنامه سازی تلویزیونی پیشرفته 2 3
نام درس ارشد ادبیات نمایشی 3 3
تهیه کنندگی برای تلویزیون 3
بررسی و تحلیل آثار تلویزیونی 3
جامعه شناسی هنر و ارتباطات 3

 

 

جدول چارت و سرفصل دروس اختیاری کارشناسی ارشد رشته تولید سیما 

نام درس ارشد تولید سیما تعداد واحد
آشنایی با فرهنگ عمومی 2
طراحی برای تولید 2
زیبایی شناسی تصویر در تلویزیون 2
برنامه سازی گزارشی 2
سمینار حکمت و هنر اسلامی 2
سمینار بررسی و تحلیل مسائل اجتماعی 2
شناخت ابزار در تلویزیون و سینما 2
سمینار رسالت صداو سیما 2
مبانی اخلاقی برنامه سازی 2
نقد و تحلیل برنامه های تلویزیون ایران 2

 

 

سوالات متداول:

منابع کنکور ارشد تولید سیما را از کجا تهیه کنیم؟

اگر به دنبال بهترین منابع کنکور ارشدتولید سیما هستید، حتما سری به مطلب بهترین منابع کارشناسی ارشد رشته تولید سیما 1400 - منابع سطح بندی شده کنکور ارشد تولید سیما در سایت 3گام بزنید.

همچنین اگر میخواهید کتابها و منابع کنکور ارشد تولید سیما را درب منزل تحویل بگیرید، سری به فروشگاه آنلاین کتاب 3گام بزنید.

از کجا اطلاعات لازم درباره ارشد تولید سیما را به دست بیاورم؟

اگر میخواهید حتما در کنکور ارشد تولید سیما قبول شوید، اطلاعات لازمی هم درباره ارشد تهیه کنندگی به دست بیاورید. یک جلسه رایگان مشاوره تخصصی ارشد تولید سیما  را از دست ندهید.

دروس و ضرایب دروس کنکور ارشد تولید سیما چیست؟
درس ضریب در کنکور ارشد تولید سیما
زبان عمومی و تخصصی 2
دانستنی های هنری 2
 مبانی نظری هنری 2
درک تصویر و خلاقیت نمایشی 3
شناخت وسایل ارتباط جمعی 2

 

سایر بخش های مجموعه هنرهای نمایشی و سینما

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

انتخاب رشته ارشد هنرهای نمایشی و سینما