گزیده ای از اتاق فکر مجموعه مهندسی مکانیک

ورود به اتاق فکر
 • بیومکانیک چییییی بخونم؟

  سلام، آقا برای دروس اختصاصی بیو چی بخونم بهتره؟
  ممنون میشم جواب بدید؟

 • برنامه ریزی برای دانشگاه تهران

  سلام خسته نباشید
  من از طریق کنکور رشته مکانیک می خوام رشته مکاترونیک رو انتخاب کنم وقبول بشم
  هدفم فقط فقط دانشگاه روزانه تهران واصفهان
  از الان یعنی امتحان این ترمم18تموم میشه (معدل کل ام تا الان16.70)از تاریخ 18دی به بعد یه برنامه ریزی فشرده وکامل می خوام که کامل تا اخر تابستون اماده کنکور باشم
  (راستی من ترم 6 رشته نقشه کشی صنعتی هستم)ولی برای این هدفم خیلی مصمم هستم وهرجور شده با برنامه ریزی شما دوست دارم به هدفم برسم به امید خدا:)
  میشه کمکم کنید

 • مطالعه منابع

  سلام آقای دکتر
  من کارشناس ارشد مکانیک ماشینهای کشاورزی هستم ولی می خواهم دوباره ارشد مکانیک گرایش انرژی شرکت کنم
  و در خیلی از مباحث مربوط به سر فصل ها هیچگونه پیشینه ای ندارم باتوجه به زمان باقی مانده بهترین برنامه ممکن چیست؟
  اگ تنها ریاضیات و ترمودینامیک را مطالعه کنم کافی نیست؟

 • انتخاب رشته

  سلام خسته نباشید
  من امسال فارغ التحصیل شدم
  رشته ی کارشناسیم رباتیک بود
  حالا می خوام مکانیک طراحی سازه و بدنه ی خودرو بخونم
  توی نحوه ی خلاصه نویسی به کمک نیاز دارم
  در ضمن قضد دارم دروس باکس سیالات رو حذف کنم چون توی کارشناسی نخوندیمشون اگه وقت بشه یکیشون که جواب گرفتن ازش اسون تر باشه رو انتخاب می کنم(فکر می کنم انتقال راحت تر باشه)
  میشه راهنماییم کنید
  با تشکر

 • محرومیت از کنکور

  سلام، بنده در سال 94 در کنکور ارشد شرکت کرده و در دانشگاه روزانه قبول شدم ولی ثبت نام نکردم. سال 95 را شرکت نکردم. آیا برای کنکور 96 محروم هستم یا خیر؟

برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد مهندسی مکانیک

تعداد بازدید 3216 دفعه

بهترین برنامه ریزی سه ماهه برای کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک در این مطلب توضیح داده شده است. با توجه به شرایط هر داوطلب برنامه ریزی سه ماهه ارشد مهندسی مکانیک برای او متفاوت خواهد بود که در ادامه توضیح داده شده است.

 

برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد مهندسی مکانیک
برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد مهندسی مکانیک

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

ثبت نام یک جلسه مشاوره رایگان و دریافت برنامه ریزی سه ماهه 

برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد مهندسی مکانیک

تا کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک 99 حدود سه ماه باقی است. در این مدت محدود داوطلبان باید با توجه به نوع مطالعه قبلی خود، با برنامه صحیح به جمع بندی و مرور بپردازند. با توجه به تعداد دروس زیاد کنکور ارشد مهندسی مکانیک سوالات زیادی در مورد جمع بندی و مرور مطرح می شود. برای پاسخ گویی به این سوالات اول باید شرایط داوطلب مورد بحث و بررسی قرار گیرد. برای برنامه ریزی در این سه ماه داوطلبین به دو دسته تقسیم می‌شوند: دسته اول داوطلبانی که متقاضی یکی از گرایش های اصلی مهندسی مکانیک (تبدیل انرژی-طراحی کاربردی-ساخت و تولید) هستند و دسته دوم داوطلبانی که متقاضی یکی از گرایش های مشترک با دیگر رشته ها (بیومکانیک-مهندسی دریا-مهندسی هسته‌ای-ماشین های ریلی) هستند.

اما در ابتدای این بحث نیاز است که با آن دسته از داوطلبانی که تا به اینجا مطالعه ای نداشته اند و یا معتقدند که ضعیف عمل کرده اند صحبتی داشت.

برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد مهندسی مکانیک - داوطلبان بدون مطالعه قبلی 

اولا این موضوع مطرح شود که اگر این دسته از داوطلبین قصد قبولی در دانشگاه های برتر را دارند، باید بدون هیچ تعارفی گفت احتمال قبولی این عزیزان بسیار کم است و باید توجه کرد سوالات کنکورهای مهندسی و به خصوص مهندسی مکانیک عموما به صورت مسئله در کنکور هستند و حل آنها مستلزم این است که داوطلب علاوه بر به خاطر سپردن مفاهیم، سوالات زیاد و متنوعی نیز حل کرده باشد، که این با توجه به این مدت زمان کم تقریبا ممکن نخواهد بود. این داوطلبان باید به برنامه های بلند مدت فکر کنند و بهترین برنامه برای آن ها شروع به مطالعه آرام و پیوسته برای کنکور 1400 است.

اما اگر داوطلبین این دسته فقط قصد ادامه تحصیل دارند و دانشگاه های برتر هدف آنها نیست احتمال رسیدن به این هدف برای آنها بسیار بالا است و برنامه پیشنهادی 3گام برای آنها متفاوت خواهد بود. این داوطلبین با یک برنامه منظم و اصولی و با کمی تلاش می توانند به اهداف خود برسند. در برنامه ریزی برای این سه ماه حیاتی باید به عواملی چون دروس مهم و ضرایب آنها با توجه به گرایش (تبدیل انرژی، طراحی کاربردی، بیومکانیک،...)، مطالب پر تکرار، انتخاب کتب تست مناسب و ... توجه زیادی نمایند. داوطلبین در این مدت کم باید تنها به مطالعه مطالب پر کاربرد و پر تکرار بپردازند، با مطالعه کنکورهای سال‌های اخیر می توان مشاهده کرد که از هر درس، فصل های خاصی بیشتر مورد توجه طراحان بوده است. در انتخاب کتاب‌های تست و مرور حتما باید به سطح علمی داوطلب، و گرایش داوطلب دقت شود. پیشنهاد می کنیم اگر قبولی برای شما حیاتی است با توجه به حساسیت موضوع از مشاوره و برنامه ریزی سه ماهه برای کنکور ارشد که توسط مشاوران 3گام با توجه به همه شرایط داوطلب تدوین می شود استفاده کنید.

ثبت نام یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان

صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد مهندسی مکانیک - متقاضیان گرایش های اصلی مهندسی مکانیک

همانطور که گفته شد منظور از گرایش های اصلی (تبدیل انرژی، طراحی کاربردی و ساخت و تولید ) می باشد. این دسته از داوطلبان عموما دارای مدرک کارشناسی مکانیک هستند. این داوطلبان با توجه به اینکه تا الان مشغول مطالعه بوده اند باید از این به بعد به مرور و جمع بندی بپردازند. اکثر مباحث در رشته مکانیک محاسباتی و مفهومی بوده که این باعث فراموشی راحت این مباحث می‌شود. این دسته از داوطلبین باید در این فرصت سه ماهه به صورت جدی و مصصم به مرور این مباحث رسیدگی کنند. توجه کنید که سهل انگاری در این مدت زمان عواقب جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت. برای تسلط به سوالات محاسباتی باید در این مدت به تست زنی و روش‌های صحیح آن دقت بالایی شود. این داوطلبان باید توجه کنند که در کنکور ارشد مهندسی مکانیک ضرایب باکس ها در گرایش های مختلف به شدت متفاوت است و تسلط به باکس ها با ضرایب بالاتر در هر گرایش و مرور آن ها در این مدت زمان سه ماهه اهمیت بالایی دارد.

 

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

مشاوره تخصصی و تعیین سطح و بررسی شرایط

 

برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد مهندسی مکانیک - متقاضیان گرایش های مشترک با دیگر رشته ها

منظور از گرایش های مشترک (بیومکانیک - مهندسی دریا - مهندسی هسته‌ای - ماشین های ریلی) می باشد. این داوطلبان شامل دو گروه دارندگان مدارک  کارشناسی مهندسی مکانیک و دارندگان مدارک کارشناسی مهندسی پزشکی و... هستند. در این 3 ماه این دو گروه باید به عوامل متفاوتی توجه نمایند.

داوطلبان با مدرک کارشناسی مکانیک در دوره تحصیل تقریبا هیچ یک از دروس باکس بیومکانیک را نگذرانده اند و باید توجه نمایند که برای این دروس منابع کنکوری مناسبی وجود ندارد و به داوطلبین خواندن کتب منبع پیشنهاد می‌شود که این در این مدت زمان کوتاه تقریبا ممکن نیست. برای این داوطلبان تسلط به این دورس بسیار سخت است پس پیشنهاد میشود که در این مدت آنها به دروس مشترک شامل سیالات و استاتیک و... و باکس زبان توجه بخصوصی نمایند و با استفاده از کتب مناسب خلاصه و تست ، و برنامه مرور مناسب به تسلط کامل این مباحث برسند.

اما داوطلبان با مدرک کارشناسی مهندسی پزشکی و... از دسته قبلی به دلیل آشنایی با دروس باکس  بیومکانیک ، جلوتر هستند. این داوطلبان باید توجه ویژه ای به این باکس و باکس زبان کنند و با استفاده از خلاصه نویسی های انجام شده و نمونه سوالات مناسب و یک برنامه مرور کاملا به این دو باکس تسلط یابند. برای دروس بیومکانیک عموما کتاب کنکوری مناسبی وجود ندارد پس این دسته از داوطلبین باید از خلاصه نویسی ها استفاده کنند و با تست های زیاد به این درک برسند که در کدام قسمت از این درس ها دچار ضعف شده اند و نیاز به مرور و خلاصه نویسی های بهتر دارند.

گروه مشاورین مهندسی مکانیک برای این دو دسته از دوستان برنامه های ویژه و مناسبی در نظر گرفته است. در این برنامه‌ ریزی سه ماهه، داوطلبان در مدیریت این مدت زمان راهنمایی شده وکتاب‌ های مناسب برای مرور و تست به این داوطلبین پیشنهاد می‌شود تا با پشتوانه این برنامه ها به دانشگاه های برتر و اهداف خود برسند.  

ثبت نام یک جلسه مشاوره رایگان و دریافت برنامه ریزی سه ماهه

صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

سایر بخش های مجموعه مهندسی مکانیک

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  Mohammad Rahimi‏ - 99/3/14

  سلام. اگر ممکنه تفاوت کتاب های تک جلدی قرمز و آبی راهیان ارشد سیالات و دوجلدی ابی رو توضیح بدید. واسه استفاده به عنوان منبع کم حجم تکمیلی در کنار سیالات نصیر کدوم پیشنهاد میشه؟

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc