گزیده ای از اتاق فکر مهندسی شیمی

ورود به اتاق فکر
 • دکتری شیمی

  سلام خسته نباشید
  کارشناسی و کارشناسی ارشد گروه علوم انسانی دارم برای دکتری می تونم از رشته های مجموعه شیمی شرکت کنم؟

 • دارو سازی

  سلام. ممکنه در خصوص گرایش دارو سازی بگید که اولا بازار کارش چطوره دوما برای خوندن این گرایش لازمه تو چه درسایی قوی تر باشیم. ممنونم

 • راهنمای جهت شرکت در کنکور

  سلام
  بنده لیسانس مهندس مکانیک از دانشگاه علمی کاربردی را دارم میخوام از رشته مهندسی شیمی توی ارشد دانشگاه آزاد شرکت کنم. وقت کم دارم شاغلم و متاهل بنابه اقتضای شغلم باید ادامه تحصیل بدم . چه دروسی را مطالعه کنم که قبول بشم
  ؟

 • انتخاب رشته

  سلام کارشناسی شیمی کاربردی ام میخوام ببینم برای ارشد میشه مهندسی نفت خوند؟و با چ رتبه ای دانشکده نفت ابادان میشه قبول شد؟

 • قبولی در شبانه مهندسی شیمی

  سلام.من رتبم۳۷۰۰شده میخاستم بدونم میشه شبانه مهندسی شیمی قبول شم؟گرایش فرقی نداره.لطفا راهنماییم کنید

مصاحبه با فرهاد احمدی رتبه برتر ارشد مهندسی شیمی 98

تعداد بازدید 379 دفعه

مصاحبه با رتبه های برتر رشته مهندسی شیمی موسسه 3گام در سال 98 را می توانید در این مطلب مشاهده کنید. رتبه های برتر رشته مهندسی شیمی در این مصاحبه تجربیات خود را در مورد کنکور ارشد با شما به اشتراک می گذارند.

 

مصاحبه با فرهاد احمدی رتبه برتر ارشد مهندسی شیمی 98
مصاحبه با فرهاد احمدی رتبه برتر ارشد مهندسی شیمی 98

 

کانال تلگرام کنکور ارشد مهندسی شیمی 

دریافت مشاوره و برنامه ریزی به سبک رتبه های برتر 3گام 

مصاحبه با فرهاد احمدی رتبه برتر ارشد مهندسی شیمی 98 - سوال اول

خودتان را معرفی کنید.

فرهاد احمدی هستم و با رتبه 136 مهندسی شیمی گرایش انتقال و فرآوری گاز دانشگاه تهران قبول شدم. دوران کارشناسی مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی اصفهان بودم و معدل موثرم 16.93 بوده است. من از ترم هشت از مشاوره‌ی موسسه 3گام استفاده کردم.

مصاحبه با فرهاد احمدی رتبه برتر ارشد مهندسی شیمی 98 - سوال دوم

روند مطالعه و برنامه ریزی شما چه شکلی بوده است؟

روند مطالعه به این صورت بود که من همه درس هارو به طور موازی پیش می بردم. درس های اساسی مثل حرارت، جرم، عملیات واحد و ترمودینامیک رو هر روز تو برنامه ام داشتم و درس های دیگه مثل کنترل سیالات رآکتور و ریاضیات رو به‌طور شیفتی یه روز در میون در هفت زنگ و هفت تایم مطالعه می‌کردم. من اوایل ترم هشت وقتم خالی بود با 8 الی 9 ساعت با توجه به پایه درسی ام شروع کردم و در دوره عید به خاطر واحد ها کمی کمتر شد و بعد عید، 6 ونیم تا 7 ساعت شد.

مصاحبه با فرهاد احمدی رتبه برتر ارشد مهندسی شیمی 98 - سوال سوم

تاثیر حضور مشاور در زمان مطالعه برای شما چگونه بوده است؟

من به‌خاطر زمان کوتاهی که داشتم، حدودا سه ماه جمع بندی مطالب درسی و متمرکز شدن رو مطالعه م واسم سخت بود که برنامه ریزی کنم. مشاور باعث شد ذهنم رو از روی برنامه ریزی بردارم و فقط رو مطالعه درسام متمرکز بشم و یک برنامه خوب و منظم به من بده. زمینه دیگه حضور مشاور زمینه انگیزشی بود که زنگ می‌زد و با من صحبت می‌کرد و من واسه درس خوندن روحیه مضاعف می گرفتم. قطعا اگه این سه ماه بدون مشاور بودم کارم می لنگید و شاید نمی تونستم این نتیجه رو بگیرم.

مصاحبه با فرهاد احمدی رتبه برتر ارشد مهندسی شیمی 98 - سوال چهارم

به عنوان رتبه برتر چه توصیه ای به داوطلبان  کنکور 99 دارین؟

پیشنهاد من به کنکوری ها اینه که از تابستون شروع کنند. ترم هفت خیلی زمان خوبیه و در بلند مدت خوندن نتیجه خیلی بهتری می گیرد. در س های اصلی رو در ترم هفت بخونید. من معتقدم این درس ها از ترم هفت خونده بشه و پرونده ی این درس ها در اسفند بسته بشه تا با یک برنامه ریزی خوب و گذاشتن وقت بتونن نتیجه بگیرند.

دریافت مشاوره و برنامه ریزی به سبک رتبه های برتر 3گام 

مصاحبه با فرهاد احمدی رتبه برتر ارشد مهندسی شیمی 98 - سوال پنجم

چه عواملی در موفقیت شما  نقش داشتند و این عوامل را چگونه درصدبندی می کنید؟

اگه از صد در صد بگم 50 درصد پایه و دانشگاهی بود که از آن فارغ التحصیل شدم، 20 درصد کمک مشاور که برنامه ریزی دقیقی کرد، 15 درصد خونواده که حمایت مالی و روانی کردند و 15 درصد شرایطی که دانشگاه فراهم کرد مثل سالن مطالعه و سالن ورزشی برای اوقات فراغت دانشجویان.

مصاحبه با فرهاد احمدی رتبه برتر ارشد مهندسی شیمی 98 - سوال ششم

استفاده از مشاوره و برنامه ریزی 3گام رو به چه کسانی توصیه می کنید؟

به نظر من مشاوره 3گام در اولویت اول برای کسانی است که زمان‌شون کمه. من نیز در 3گام تونستم درس هام رو جمع کنم. با استفاده از مشاور و برنامه ریزی دیگه فکرت رو برنامه ریزی متمرکز نمی‌کنی و یکی برات برنامه ریزی منظم می‌ریزه. کسای دیگه که می‎‌تونند از خدمات 3 گام استفاده کنند که خیلی واحد یا مشغله کاری داشته باشند یا در برنامه هاشون خیلی تداخل باشه؛ البته کسانی در بلند مدت هم می تونند ازش استفاده کنند.

مصاحبه با فرهاد احمدی رتبه برتر ارشد مهندسی شیمی 98 - سوال هفتم

از کدام خدمات 3گام رضایت بیشتری داشتید؟

من از مشاوره های سه گام استفاده کردم و از خود مشاور که به بهم روحیه می داد. از پنل هم راضی بودم  که استفاده کردن از آن راحت بود و از اطلاعات سایت هم استفاده کردم.

دریافت مشاوره و برنامه ریزی به سبک رتبه های برتر 3گام 

سایر بخش های مهندسی شیمی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc