گزیده ای از اتاق فکر مجموعه روانشناسی

ورود به اتاق فکر
 • خانواده درمانی

  خانواده درماني با مشاوره گرايش مشاور خانواده فرق داره؟

 • روانشناسی بالینی

  بنده ترم چهار روانشناسی عمومی هستم اما از همین حالا می خوام برای ارشد روانشناسی بالینی مطالعه کنم.
  با توجه به اینکه بنده نمی تونم در سال آخر برای آزمون آماده شم و فرصت زیادیم برای مطالعه ندارم، چطور می تونم از برنامه ی شما استفاده کنم؟
  آیا برای افرادی مثل بنده برنامه ای دارید یا فقط برنامتون برای افراد سال آخر هستش؟!
  با سپاس

 • منابع

  من الان کاملا سردرگم شدم با این وقت کم میخوام دانشگاه سراسری قبول بشم بنظر شما خوندن پکیج مدرسان شریف چطوره ؟

 • نحوه مطالعه

  رشته من حسابداريه و دو ترم ديگه درسم تموم ميشه
  حدود 10 سالم هست كه شاغلم و تو كارم بسيار توانمند..منتها با توجه به شخصيتم و آزموني كه به تازگي دادم به نام سنخ نماي مايرز-بريگز متوجه شدم ميتونم تو رشته روانشناسي خيلي موفق تر باشم و تصميم گرفتم براي ارشد و دكتري روانشناسي بخونم..منتها نميدونم از كجا و به چه صورت شروع كنم..اين نكته رو هم عرض كنم كه بنده هيچ كتابي از اين رشته رو ندارم و نميدونم چه چيزهايي رو بايد بخونم
  متشكرم

 • منابع

  سلام من تازه میخوام برای ارشد ازاد روانشناسی بالینی بخونم و میخوام مباحث مهمتر هر درس و بخونم کتابای مدرسان و برای سراسری خوندم دارم یا انالیز سوالات کنکور ازاد اگر شما دارید ممنون میشم یا راهنماییم کنید از کجا تهیه کنم خیلی ضروریه چون همه مباحث رو نمیرسم بخونم میخوام مباحثی که اهمیت داره بخونم

مصاحبه با سپیده سخایی فر رتبه برتر ارشد رشته روانشناسی 98

تعداد بازدید 1070 دفعه

متن مصاحبه با خانم سپیده سخایی فر رتبه برتر کارشناسی ارشد رشته روانشناسی سال 98 را می توانید در این مطلب مطالعه کنید. در این مصاحبه خانم سخایی فر به عنوان رتبه برتر کنکور ارشد روانشناسی تجربیات خود از شروع مطالعه تا روز کنکور را با شما در میان می گذارد.

 

مصاحبه با سپیده سخایی فر رتبه برتر ارشد رشته روانشناسی 98
مصاحبه با سپیده سخایی فر رتبه برتر ارشد رشته روانشناسی 98

 

دریافت مشاوره و برنامه ریزی به سبک رتبه های برتر 3گام 

مصاحبه با سپیده سخایی فر رتبه برتر ارشد رشته روانشناسی 98- سوال اول

خودتان را معرفی کنید.

من سپیده سخایی فر هستم رتبه 42 کنکور ارشد سال 98. مدرک کارشناسیم نقاشی دانشگاه هنر با معدل 16.53 بود. از بهمن 97 در 3گام عضو شدم و طرح ضربتی رو انتخاب کردم.

 

مصاحبه با سپیده سخایی فر رتبه برتر ارشد رشته روانشناسی 98- سوال دوم

روند مطالعه و برنامه ریزی شما چه شکلی بوده است؟

من با خیلی از درس ها آشنا نبودم و رشته کارشناسی م متفاوت بود، دقیقا نمی دونستم باید کجاها رو بخونم و رو چه سرفصل هایی تمرکز بیشتری بکنم ولی با راهنمایی های مشاورم یه سری سرفصل ها حذف شد. کتاب هایی با حجم کمتر انتخاب شد. روی یه سری درس ها که نقاط قوتم بود انرژی کمتری گذاشتم. یه سری درس ها علاقه ام بهشون بیشتر بود پس آن ها رو اول خوندم و انرژی گرفتم و بعد وارد درس هایی شدم که سخت تر بود.

مصاحبه با سپیده سخایی فر رتبه برتر ارشد رشته روانشناسی 98- سوال سوم

تاثیر حضور مشاور در زمان مطالعه برای شما چگونه بوده است؟

خب برای من شخصا اینکه راهنمایی لازم رو می گرفتم چون همونطور که گفتم تجربه نداشتم و خیلی راهنمایی می گرفتم ولی اینکه هر هفته کس دیگه ای هستش که  برای من برنامه ریزی می کنه و وقت می ذاره و من باید باهاشون در تماس باشم خودش خیلی انگیزه بود حتی مواقعی که خودم انرژیم کم می شد چون می دونستم که باید جایی جواب بدم و یه فشاری از بیرون هستش این یه انگیزه ی جدی بود برای من که بتونم با اراده تر کارمو انجام بدم و درسمو بخونم 

مصاحبه با سپیده سخایی فر رتبه برتر ارشد رشته روانشناسی 98- سوال چهارم

به عنوان رتبه برتر چه توصیه ای به داوطلبان  کنکور 99 دارین؟

فکر می کنم که تو مقطع کارشناسی ارشد سن همه بیشتره و افراد به یه بلوغی می رسند. در نتیجه خیلی بحث اراده و علاقه است یا به عبارتی اول از همه علاقه. چون برای اون مبحث هایی که آدم می خواد بخونه اول از همه باید کنجکاو و دوست داشته باشه. واقعا باید انرژی کمتری واسه اون مبحث ها گذاشت، خیلی زودتر پیش میره و خیلی زودتر جوابش رو می بینه. حتی اگه اون علاقه وجود نداشته باشه و یه هدف خیلی محکم و جدی پشتش باشه این مسیر هرچقدر هم سخت باشه خیلی زود جلو می ره. در نتیجه فکر می کنم وارد چیزی به زور نشه. مطالعه چیزی نیست که آدم بخواد فشار الکی بیاره. درنتیجه نمی فهمه و جلو نمیره. فکر می کنم اول از همه علاقه است و بچه ها دوست داشته باشند و دوم اینکه ناامید نشن. اراده کنند چون خیلی روزها ادم بیدار می شه و اصلا حوصله درس خوندن نداره یا خیلی اتفاق ها می افتند.  اما اگه اون امید رو داشته باشه و درباره هدف هم محکم باشه خیلی کمک می کنه جلو بره.

دریافت مشاوره و برنامه ریزی به سبک رتبه های برتر 3گام

مصاحبه با سپیده سخایی فر رتبه برتر ارشد رشته روانشناسی 98- سوال پنجم

چه عواملی در موفقیت شما  نقش داشتند و این عوامل را چگونه درصدبندی می کنید؟

خب من اگر بخوام طبقه بندی کنم که این رتبه ای که اوردم مدیون چه اتفاقاتی هستم. اول از همه اینکه مسائل این رشته آنقدر برام جذاب بود و اراده خودم که این قضیه رو جلو برد. درواقع 40 درصد علاقه م بود که پشتکار و اراده و برنامه ریزی تو همین گنجیده می شه. بعد مشاور که عالی بود و هم خیلی امیدوارم می کرد. برنامه ریزی هم خیلی دقیق بود و به همه مباحث می رسیدم و با صبر و حوصله سوال هام رو جواب می دادند. برای سوال های مباحث راهنمایی ام می کردند. بعد خونوادم و اطرافیان که خیلی حمایتم می کردند و 20 درصد رو می دم به اطرافیانم. 10 درصد هم شانس بود که به زمان کنکورم بیشتر فاصله افتاد و مدت زمان بیشتری به من داد که دوره کنم و به زمانی که نرسیدم برسم.

مصاحبه با سپیده سخایی فر رتبه برتر ارشد رشته روانشناسی 98- سوال ششم

استفاده از مشاوره و برنامه ریزی 3گام رو به چه کسانی توصیه می کنید؟

من فکر می کنم کسانی می تونند بیشترین استفاده رو از موسسه 3گام کنند که وقت کمی دارند و شاید ناامید باشند نسبت به زمان کمی که دارند. موسسه برنامه ریزی با زمان های مختلف داره و افرادی که شاغل هستند و وقت ندارند که مشاوره حضوری انجام بدن یا سر کار برن می تونند خیلی از خدمات 3گام استفاده کنند. همچنین تغییر رشته ای ها چون من هم همین تجربه رو داشتم و خیلی از خدمات 3گام راضی بودم.

مصاحبه با سپیده سخایی فر رتبه برتر ارشد رشته روانشناسی 98- سوال هفتم

از کدام خدمات 3گام رضایت بیشتری داشتید؟

چند نکته آموزشگاه 3گام برای من قابل توجه بود. اول سایت اینترنتی شون است که خیلی کامل بود. حالا من رشته خودم و چند رشته دیگه رو نگاه کردم و منابع خیلی کامله. شما این قابلیت رو دارید که حساب کاربری درست کنید و برنامه ریزی دفیق با آنالیز برنامه ریزی دقیق داشته باشید. نکته بعد این که مشاور ها خیلی با حوصله هستند و من هیچوقت احساس نکردم که کم کاری تو این پروسه انجام می شه. حالا تو حل اشکال واسه کسایی که تغییر رشته ای هستند خیلی نیاز دارند به یه نفر که راهنمایی شون کنه. پس خیلی موسسه 3گام رو پیشنهاد می کنم. نکته بعدی این که همه اتفاقات انلاینه و از طریق سایت و تلفن هست و حضوری چیزی وجود نداره و در زمان خیلی صرفه جویی میشه

دریافت مشاوره و برنامه ریزی به سبک رتبه های برتر 3گام

سایر بخش های مجموعه روانشناسی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc