برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد مهندسی صنایع

تعداد بازدید 1767 دفعه

بهترین برنامه ریزی سه ماهه برای کنکور کارشناسی ارشد مهندسی صنایع در این مطلب توضیح داده شده است. با توجه به شرایط هر داوطلب برنامه ریزی سه ماهه ارشد مهندسی صنایع برای او متفاوت خواهد بود که در ادامه توضیح داده شده است.

 

برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد مهندسی صنایع
برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد مهندسی صنایع

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع

 

برنامه ریزی سه ماهه کنکور کارشناسی ارشد مهندسی صنایع

در این مطلب به برنامه ریزی سه ماهه منتهی به کنکور ارشد مهندسی صنایع می پردازیم. طبق تجربه ای که مشاوران تخصصی دپارتمان صنایع در چندین سال مشاوره در زمینه کنکور به دست آورده اند چالش هایی که داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد مهندسی صنایع در این سه ماهه باقیمانده با آن مواجه هستند عبارتند از:

  • عدم وجود پیش زمینه لازم علمی در بسیاری از دروس
  • زمان کم باقیمانده
  • شناخت دروس و ماهیت آنها
  • چگونگی حذف درس و یا سرفصل
  • توجه به فصول مهم و پرتکرار
  • مدیریت زمان در برنامه ریزی سه ماهه

این مشکلات باعث می شوند که داوطلبان نتوانند در آزمون ارشد مهندسی صنایع در حد و اندازه های خود ظاهر شوند که باید در این برنامه ریزی سه ماهه همه عوامل فوق را در نظر بگیرند. در برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد مهندسی صنایع موسسه 3گام ما داوطلبان را به دو گروه داوطلبان تغییر رشتهای و داوطلبان با پیش زمینه مرتبط تقسیم می کنیم. مسلما هر گروه نیاز به برنامه ریزی سه ماهه متفاوت  و اقدامات متناسب با شرایط خود  با توجه به چالش های ذکر شده را دارد که در ادامه به آن می پردازیم. 
 

ثبت نام یک جلسه مشاوره رایگان و دریافت برنامه ریزی سه ماهه 

صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

 

برنامه ریزی سه ماهه کنکور کارشناسی ارشد مهندسی صنایع- گروه اول: داوطلبان تغییر رشته ای

تعداد زیادی از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد مهندسی صنایع تغییر رشته ای هستند. با توجه به چالش های عنوان شده اولین قدم برای برنامه ریزی این دسته از داوطلبان این است که دروس مشترکی را در دوره کارشناسی گذرانده اند یا خیر. در صورتی که پاسخ سوال فوق مثبت بود باید بررسی شود آیا سطح داوطلب در حدی هست که بتوان منابع اصلی را برای او در نظر گرفت یا نیاز به مطالعه منابع پایه ای تر وجود دارد. در مرحله بعد باید به این موضوع پرداخت که در بین دروسی که داوطلب پیش زمینه ای ندارد کدام درس را می توان با توجه به زمان باقیمانده به داوطلب معرفی کرد. البته این موضوع در گرایش های مختلف متفاوت است که می بایست مشاور به آن توجه ویژه ای داشته باشد. قدم بعد از حذف دروس به مرحله حذف سرفصل می رسیم. حذف سرفصل در دروس مختلف متفاوت است. برخی دروس پتانسیل حذف سرفصل را دارند ولی برخی دروس به دلیل پیشنیازی فصول این پتانسیل را ندارند و فقط می توان بر فصول مهم و پرتکرار تاکید کرد. به عنوان جمع بندی فرایند برنامه ریزی این گروه از داوطلبان مطابق با شکل زیر است:

دریافت مشاوره رایگان

برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد مهندسی صنایع
برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد مهندسی صنایع - داوطلبان تغییر رشته ای

 

برنامه ریزی سه ماهه کنکور کارشناسی ارشد مهندسی صنایع- گروه دوم: داوطلبان با پیش زمینه مرتبط

شرایط این گروه از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد مهندسی صنایع نسبت به گروه قبلی متفاوت است. این گروه می بایست در گام اول وضعیتشان از لحاظ پایه علمی و علاقه نسبت به دروس تعیین شود. نکته حائز اهمیت در این گام این است که ما دروسی را که داوطلب پایه قوی تری دارد و به آن علاقه مند هم هست در اولویت قرار می دهیم. البته توجه به ضرایب دروس در گرایش های مختلف نیز ضروری است که این موضوع به عهده مشاور خواهد بود. در گام بعد تصمیم گیری در رابطه با حذف سرفصل و تاکید بر فصول مهم و پرتکرار  انجام می گیرد. به عنوان جمع بندی فرایند برنامه ریزی برای این گروه از داوطلبان مطابق با شکل زیر است:

مشاوره تخصصی و تعیین سطح و بررسی شرایط

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع

برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد مهندسی صنایع - داوطلبان با پیش زمینه مرتبط
برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد مهندسی صنایع - داوطلبان با پیش زمینه مرتبط

برنامه ریزی سه ماهه کنکور کارشناسی ارشد مهندسی صنایع- ساعت مطالعه روزانه

تمام مطالب فوق به دلیل محدودیت جدی زمان در این برنامه ریزی سه ماهه است. پس با توجه به این موضوع میزان مطالعه روزانه داوطلب باید به گونه ای باشد که بتوان تمام موضوعات عنوان شده را پیاده سازی نمود. پیشنهاد ما برای ساعت مطالعه داوطلبانی که هدفشان قبولی در دانشگاه سراسری است روزانه حداقل 6 ساعت است.

 

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع

صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

سایر بخش های مجموعه مهندسی صنایع

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc