گزیده ای از اتاق فکر مجموعه روانشناسی

ورود به اتاق فکر
 • خانواده درمانی

  خانواده درماني با مشاوره گرايش مشاور خانواده فرق داره؟

 • روانشناسی بالینی

  بنده ترم چهار روانشناسی عمومی هستم اما از همین حالا می خوام برای ارشد روانشناسی بالینی مطالعه کنم.
  با توجه به اینکه بنده نمی تونم در سال آخر برای آزمون آماده شم و فرصت زیادیم برای مطالعه ندارم، چطور می تونم از برنامه ی شما استفاده کنم؟
  آیا برای افرادی مثل بنده برنامه ای دارید یا فقط برنامتون برای افراد سال آخر هستش؟!
  با سپاس

 • منابع

  من الان کاملا سردرگم شدم با این وقت کم میخوام دانشگاه سراسری قبول بشم بنظر شما خوندن پکیج مدرسان شریف چطوره ؟

 • نحوه مطالعه

  رشته من حسابداريه و دو ترم ديگه درسم تموم ميشه
  حدود 10 سالم هست كه شاغلم و تو كارم بسيار توانمند..منتها با توجه به شخصيتم و آزموني كه به تازگي دادم به نام سنخ نماي مايرز-بريگز متوجه شدم ميتونم تو رشته روانشناسي خيلي موفق تر باشم و تصميم گرفتم براي ارشد و دكتري روانشناسي بخونم..منتها نميدونم از كجا و به چه صورت شروع كنم..اين نكته رو هم عرض كنم كه بنده هيچ كتابي از اين رشته رو ندارم و نميدونم چه چيزهايي رو بايد بخونم
  متشكرم

 • منابع

  سلام من تازه میخوام برای ارشد ازاد روانشناسی بالینی بخونم و میخوام مباحث مهمتر هر درس و بخونم کتابای مدرسان و برای سراسری خوندم دارم یا انالیز سوالات کنکور ازاد اگر شما دارید ممنون میشم یا راهنماییم کنید از کجا تهیه کنم خیلی ضروریه چون همه مباحث رو نمیرسم بخونم میخوام مباحثی که اهمیت داره بخونم

برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد روانشناسی تربیتی

تعداد بازدید 2584 دفعه

بهترین برنامه ریزی سه ماهه برای کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی در این مطلب توضیح داده شده است. با توجه به شرایط هر داوطلب برنامه ریزی سه ماهه ارشد روانشناسی تربیتی ÷برای او متفاوت خواهد بود که در ادامه توضیح داده شده است.

 

برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد روانشناسی تربیتی
برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد روانشناسی تربیتی

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد روانشناسی

عضویت در صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

ثبت نام یک جلسه مشاوره رایگان و دریافت برنامه ریزی سه ماهه 

برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد روانشناسی تربیتی

خب بعد از برنامه ریزی برای تابستون و پاییز تو مسیر کنکور ارشد روانشناسی تربیتی، می رسیم به یه برنامه ریزی سه ماهه ی فشرده و شاید شیرین. شیرین چون هنوز هم برای این گرایش اونقد دیر نشده، خیلی ها  بودن از جمله خودم (مشاهده رزومه مشاور تخصصی) که دیر شروع کردن اما برای گرایش روانشناسی تربیتی موفق شدن. البته جمله ی بالا شما رو به اشتباه نندازه. اینکه فشرده سازی منجر به موفقیت میشه یا نه بسته به فاکتورهای دیگه هم هست. از جمله دانشگاه هدف، پیشینه ی شما از مباحث پیش رو و منابع انتخابی و ...

 اگه ساعت مطالعه ی محدودی دارین، مثلا 2-3 ساعت خب بهتره حذفیات انجام بشه که البته اینجا باید دست به دامن شانس هم شد. اینکه اگر من فصلی رو کنار گذاشتم و تا حالا کم اهمیت بوده، امسال هم اهمیتش کمه؟

خب مثلا من به عنوان مشاور نظرم اینه که حذف فصل مخصوصا تو عمومی و رشد و تربیتی به طور کامل اتفاق نیفته و هر فصلی که قراره کنار گذاشته شه، حداقل جاهای مهمش خونده شه. چون اهمیت فصول تو سه چهار سال اخیر تا حدی تغییر کرده و ممکنه از فصلی که شما کنار میذارید، سوال بیاد حتی گاهی بیش از یک سوال.

اگر هم تو حالت اول قرار دارید و ساعت مطالعه تون بالاست مثلا 9 ساعت در روز میخونین احتمالا میرسید کامل مطالعه کنین، البته مطالعه از رو هر کتابی مفید نیست بلکه باید ببینید کدوم کتاب بیشترین بازدهی رو داره!!

اگه هم ساعت مطالعه حالت بینابین دو حالت بالا هست، خب بر حسب اهمیت درس ها و ضریبشون و تراز داوطلبای سال های پیش و نقاط ضعف و قوت داوطلبا استراتژی ما تمرکز بالاتر رو یک سری درس هاست.

البته به در نظر گرفتن زمان برای مرور هم توجه کنید. مثلا اگر از رو کمک آموزشی جلو میرید، تجربه نشون داده سه دور مرور لازمه. با این مقدمه ها میریم سراغ برنلمه ریزی سه ماهه کنکور ارشدی که 3گام برای هر کدوم ازاین داطلبا در نظر داره. 

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد روانشناسی

مشاوره تخصصی و تعیین سطح و بررسی شرایط

برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد روانشناسی تربیتی - برنامه 3گام

حالا سه گام برای شما تو برنامه ریزی سه ماهه برای کنکور ارشد روانشناسی تربیتی چه برنامه ای داره؟ اگه خوب خوندین و میخواین که یه برنامه ی جمع بندی با چیدمان و زمان و سرعت مطلوب داشته باشین که تاریخ اتمام هم مطلوب باشه، در کنارش منابع مناسب و قسمت های مهم تر رو بدونین و نحوه صحیح مطالعه و مرور و تثبیت اطلاعات تو حافظه هم بهتون معرفی شه، این کار به طور دقیق اینجا انجام میشه.

اگه هم خوب نخووندین با توجه به تجربه هنوز هم جای امیدواری هست، کتاب های جمع بندی مناسب با یه برنامه ی استاندارد که باعث بشه بازدهیتون تو سطح بالاتری قرار بگیره، از اون طرف هم متناسب با روحیاتتون و بسته به نیازتون، یه نظارت ماهیانه یا هفتگی یا روزانه بالا سر برنامتون باشه، این کار هم به طور دقیق اینجا انجام میشه. اگر هم دور مرور به زمان نامناسبی بیوفته، خب بر حسب کم اهمیتی و پراهمیتی فصول در کنکور سال های اخیر میریم سراغ حذفیات.

حالا علاوه بر اینکه داوطلبا الان تو سه دسته هستن:

 1. هیچی نخوانده ام.
 2. تا حدی خوانده ام
 3. خوب خوانده ام.

یه دسته بندی دیگه هم به کرات تو روانشناسی تربیتی داریم که میگن:

 1. کارشناسی روانشناسی خوانده ام.
 2. کارشناسی رشته های مشابه مثل علوم تربیتی خوانده ام.
 3. کارشناسی رشته های غیرمرتبط مثل مهندسی خوانده ام.

در مورد دسته ی اول که خب جای نگرانی چندانی نیست اما روی صحبتم با داوطلبان غیرمتبط هست، همچنان برای شروع دیر نیست، دو رتبه ی 12 و 13 سال گذشته ی ما از رشته های غیرمرتبط بودن.

برای داشتن یه برنامه ریزی سه ماهه خوب برای کنکور ارشد روانشناسی تربیتی:

برنامتون رو منسجم کنید، چیدمان درستی برای هر روز داشته باشید، سرعت رو تنظیم کنید طوری که حداکثر تا اوایل اسفند مطالعه تموم بشه و بعد برید سراغ جمع بندی، تکنیک های تمرکز و مدیریت زمان رو بدونید که حتی الامکان از تمام وقت مطالعه به شکل مفید استفاده کنید، فصل های مهم تر رو بشناسید، نقاط قوت و ضعفتونو بدونین و همچنین تراز داوطلبا تو هر کدوم از درسایی که شما ضعیف یا قوی هستین، کلا هر فاکتوری که شما رو تو ایده آل ترین حالت ممکن قرار میده. تکنیک های مدیریت اضطراب رو بدونین چون اگر هیجان منفی داشته باشین سطح کارایی حافظه اتون پایین میاد و همچنین از عملکرد حافظه و نحوه ی غلبه بر فراموشی اطلاعات داشته باشین،البته یه هدف گذاری دقیق و متناسب با شرایطتون که قابل اندازه گیری و قابل دستیابی باشه و انگیزه شه برای اجرای یه برنامه ی درست و حسابی رو هم در نظر بگیرید.

تمام مواردی که در قسمت بالا ذکر شد، در برنامه ریزی و مشاوره ی روانشناسی تربیتی سه گام اجرا میشه و علاوه بر برنامه ریزی دقیق، متناسب با اینکه شما با چند جلسه مشاوره ی تلفنی یا حضوری و چه تعداد پیام و پیغام به آگاهی از این نکات برسید، مشاوره هم انجام خواهد شد.

بهترین برنامه سه ماهه برای کنکور ارشد روانشناسی تربیتی

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد روانشناسی

عضویت در صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

سایر بخش های مجموعه روانشناسی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc