گزیده ای از اتاق فکر مجموعه مشاوره

ورود به اتاق فکر
 • زمان بندی

  سلام..ممنونم بابت مطالب اموزنده ای که ارایه کردید..خیلی به من کمک کرد..من رشته مشاوره هستم.
  به نظر شما اگه بخوام تازه شروع کنم زمان واسه خوندن دارم؟؟با وجود اینکه روزی 4 ساعت هم بیشتر نمیتونم وقت بذارم

 • انتخاب رشته

  سلام وقتتون بخیر من لیسانس برق هستم ولی برای ارشد میخوام یکی از رشته های روانشناسی 2 بخونم
  به نظر شما رشته مشاوره بهتره بخونم یا تربیتی؟

 • zarib

  سلام بخشید من رشته مشاوره خانواده میخام کنکور بدم آیا دفترچه دو کتابشوبخانم مثل کودکان استثنایی یا سنجش تعلیم...اون که ضریب نداره بخانم یان رتبه تاثیر داره موندم کتاب هارا

 • چه شاخه ای از روان شناسی بخونم؟

  سلام .خسته نباشید.من رشته ادبیات میخونم حالا برای ارشد میخوام یکی از گرایش های روان شناسی رو امتحان بدم.علاقه خودم به رشته بالینی .خواستم نظر شما رو هم بدونم. و اگه میشه رتبه قبولی در رشته های بالینی و تربیتی رو بیان کنید .ممنونم

 • درصد دروس

  سلام، کسی میتونه من رو در مورد درصدها برای تک رقمی شدن در روانشناسی تربیتی راهنمایی کنه؟
  در حال حاظر زبان رو 60 و خورده ای میزنم گاهی 70 ولی پایین ترینی که زدم 50 بوده
  آمارو 30 و خورده ای
  رشد و تربیتی 50 گاهی بیشتر
  عمومی اصن ثبات نداره، نمیدونم هم چرا بین 20 تا 40 درصد متغیره
  واقعا نمیدونم این چند روزه مونده رو کدوم تمرکز کنم چون وقت کمه واقعا
  رتبه تک رقمی میخوام ک مطمئن باشم دانشگاه تهران روزانه قبول میشم، ظرفیتش 3 نفره چون

برنامه ریزی سه ماهه ارشد مشاوره

تعداد بازدید 2029 دفعه

بهترین برنامه ریزی سه ماهه برای کنکور کارشناسی ارشد مشاوره در این مطلب توضیح داده شده است. با توجه به شرایط هر داوطلب برنامه ریزی سه ماهه ارشد مشاوره برای او متفاوت خواهد بود که در ادامه توضیح داده شده است.

 

برنامه ریزی سه ماهه برای ارشد مشاوره
برنامه ریزی سه ماهه برای ارشد مشاوره

 

ثبت نام یک جلسه مشاوره رایگان و دریافت برنامه ریزی سه ماهه 

برنامه ریزی سه ماهه برای ارشد مشاوره

داوطلبانی که  در فرصت حدود سه ماهه با قی مانده می خواهند برای خواندن کنکور ارشد مشاوره شروع کنند به دو دسته تقسیم میشوند:

1)داوطلبانی که رشته کارشناسی آنها مشاوره است

2) داوطلبانی که رشته کارشناسی آنها غیر مرتبط است

در ادامه مطلب به بهترین روش برنامه ریزی برای کنکور کاشناسی ارشد رشته مشاوره و مجموعه اقداماتی که داوطلبان باید برای موفقیت انجام بدهند می پردازیم.

برنامه ریزی سه ماهه برای ارشد مشاوره - داوطلبان با کارشناسی مشاوره 

دسته اول داوطلبانی هستند که چون رشته کارشناسی آنها مشاوره و یا رشته های  مرتبط است با محتوای دروس ارشد تا حدودی آشنایی دارند. اگر داوطلب تازه فارغ التحصیل شده باشد که کار برایش بسیار ساده تر است زیرا که مطالب برای داوطلب تازگی ندارد و هنوز مطالب در حافظه کوتاه مدت داوطلب وجود دارد . این دسته از داوطلبان کارشان برای برنامه ریزی سه ماهه تا کنکور ارشد مشاوره ساده تر است . چیزی که به این داوطلبان کمک میکند این است که بتوانند اولین و مهم ترین نکته یعنی زمان خود را مدیریت کنید . برای مدیریت زمان سه ماهه باقی مانده تا روز کنکور مواردی که می تواند به این دسته از داوطلبان کمک کند انتخاب منابع خوب همراه تست زنی قوی در این مسیر است. احتمالا این داوطلبان به نسبت داوطلبان دسته دوم تند خوان تر هستند زیرا مطلبی که می خوانند برایشان ناآشنا نیست. اما اگر داوطلبان فاصله زیادی از درس داشته اند علاوه بر مدیریت زمان باید بتوانند از طریق مشاور متخصص نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنند زیرا با توجه به زمان باقی مانده تا کنکور و با توجه به فاصله ای که از کارشناسی خود داشته اند نیاز است بدانند دقیقا نقاط قوت و ضعف آنها در چیست تا بتوانند در این مدت باقی مانده از نقاط قوت و ضعف خود بیش ترین استفاده را کنند تا زمان را صرف نقاط ضعف خود نکنند. برای داشتن یک جلسه مشاور تخصصی رایگان و بررسی شما توسط مشاور ارشد مجموعه مشاوره می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید. 

مشاوره تخصصی و تعیین سطح و بررسی شرایط

 

برنامه ریزی سه ماهه برای ارشد مشاوره - داوطلبان با مدرک کارشناسی نا مرتبط 

دسته دوم داوطلبانی هستند که کاملا با این رشته بیگانه هستند. این دسته از داوطلبان کارشان نسبت به دسته اول سخت تر است زیرا که اصلا با محتوای دروس آشنایی ندارند و نمی دانند کدام درس نسبت به دروس دیگر ساده تر یا سخت تر است . معمولا نکاتی که به این دسته از داوطلبان در این برنامه ریزی سه ماهه کمک می کند این است که داوطلب اولین گام و مهم ترین گام انتخاب منابع کم حجم تر ولی با بازدهی بیش تر متناسب با شرایط خودش را داشته باشد زیرا که اگر منبع به درستی انتخاب نشود ممکن است داوطلب اصلا به حجم آن نرسد و نتواند کتاب را به اتمام برساند علاوه بر این موضوع باید بتواند منابعی را انتخاب کند که مطالب را با زبان ساده تری توضیح داده باشد تا درک موضوع برای داوطلب ساده تر باشد اما این گام اولین گام داوطلب برای شروع است و اگر بخواهد در این مسیر به موفقیت برسید نیاز است نکاتی دیگری را در نظر داشته باشد. گام بعدی که می تواند به داوطلب کمک کند، داشتن چارت بر نامه ریزی روزانه است چون این دسته از داوطلبان با محتوای درس آشنایی ندارند نمی دانند از کتاب شروع کنند چون مهم است داوطلب در طول روز برنامه را از کدام کتاب شروع می کند و دقیقا چه حجمی از مطالب را در آن تایم مشخص شده می خواند. تا بتواند روند مطالعه خود رو بررسی کند که آیا روندی که در پیش گرفته رو به صعود است یا نزول. در این روند نکته دیگری که به داوطلب کمک می کند: اگر داوطلب زمان کافی ندارد باید بداند روی کدام فصول سرمایه گذاری بیش تری کند یا کدام فصول از روند مطالعه باید حذف شوند. بسیاری از داوطلبان چه آنهایی که رشته کارشناسی آنها مرتبط است چه آنهایی که غیر مرتبط است به یک اندازه به تمام فصول اهمیت می دهند و این باعث می شود فرد زمان خود را به جای مرور بیش تر روی فصول پر تکرار روی فصول کم اهمیت تر بگذارد و این باعث می شود فرد فرصت مرور کمتری برای مباحث مهم پیدا کند. نکته بعدی در این مدت باقی مانده در کنکور که بیش تر از همه می تواند به داوطلب کمک کند نحوه خواندن هر درس به ویژه درس آزمون های روانی است زیرا اگر داوطلب با نحوه خواندن آنها آشنا نباشد ممکن است احساس دلزدگی و در نهایت رها کردن کنکور شود.

داوطلبان باید بدانند سرعت مطالعه آنها در خواندن دروس مناسب است یا خیر زیرا اگر سرعت آنها مناسب نباشید قطعا باید حذف سر فصل را انجام دهند در غیر این صورت افراد کند خوان شاید به مطالعه تمام دروس نرسند . حتی ممکن است حذف درس برای این داوطلبان انجام شود . داوطلبان باید اهمیت هر درس را در کنکور بدانند تا اگر بخواهند درسی را حذف کنند یا کمتر بخوانند بدانند آن درس، کدام درس باید باشد.

در دپارتمان تخصصی رشته مشاوره سه گام ، تمام نکاتی که در بالا اشاره شد از سمت مشاور متخصص به طور کامل در نظر گرفته می شود . مشاور متخصص در این مسیر میتواند برای داوطلبانی که ، تا به حال شروع نکرده اند با توجه به زمان باقی مانده اقداماتی در جهت افزایش بازدهی داوطلبان انجام دهد و برای داوطلبانی که روند مطالعه خود را شروع کرده اند و احساس درجازدگی دارند یا از روند و کیفیت مطالعه خود تا به حال احساس رضایت ندارند اصلاحاتی را در برنامه اعمال کند که از حداکثر پتانسیل های داوطلب در جهت رسیدن به هدف استفاده شود.

بهترین برنامه سه ماهه برای کنکور ارشد مشاوره

 

سایر بخش های مجموعه مشاوره

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc