بهترین منابع دکتری حسابداری

بهترین منابع دکتری حسابداری، براساس زمان داوطلب حسابداری، سطح علمی داوطلب حسابداری در دروس دوره کارشناسی حسابداری و کارشناسی ارشد حسابداری و از همه مهم تر رتبه مورد نیاز داوطلب دکتری حسابداری تعیین می شود.

توصیه اکید می کنیم که حتما همه مطلب را به دقت بخوانید، انتخاب بهترین منابع به قدری در رتبه شما تاثیر دارد که باید بسیار برای آن دقت و زمان صرف کنید. اگر یک آدم بی حوصله هستید می توانید از طریق جدول زیر، مناسب ترین پک برای خود را تشخیص داده و با کلیک بر روی پک، مستقیما به مشاهده بهترین منابع دکتری حسابداری بپردازید.

در معرفی این منابع، بیشتر عامل زمان در نظر گرفته شده است و حالت عمومی دارد تا بتواند تعداد زیادی از داوطلبان را راهنمایی کند ولی توصیه اکید می شود که در انتخاب منابع، نقاط قوت و ضعف، میزان پشتکار و روحیه و حتی روشهای درس خواندن خودتان را نیز در نظر بگیرید.

 

با ثبت نام در پنل اختصاصی مشاوره و برنامه ریزی دکتری حسابداری، از امکانات موجود در این پنل و مزایای آن بهره مند شوید.

 

عنوان پک

دسته بندی داوطلبان

رتبه برتر

فارغ التحصیل، دانشجو با واحدهای کم، افراد با پشتکار و بدون درگیری های خاص

حرفه ای

دانشجو با واحدهای نسبتاً زیاد، افراد شاغل پاره وقت، افراد تنبل در درس خواندن، افراد با پایه علمی متوسط

ضربتی

دانشجو با واحدهای بسیار زیاد، افراد شاغل تمام وقت، افراد بسیار تنبل در درس خواندن، افرادی با درگیری های زیاد و زمان بسیار کم

 

عوامل مهم در تعیین بهترین منابع دکتری حسابداری

بهترین منابع دکتری حسابداری، توسط مشاوران 3گام براساس یک الگوی کاملا حرفه ای و بسیار تخصصی تعیین می شود. 3گام به دلیل داشتن کامل ترین و بهترین تیم های مشاوره در زمینه های آزمون های تحصیلات تکمیلی (آزمون کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی) همواره منبع اصلی معرفی بهترین منابع بوده است. همانگونه که در سایر دوره ها و مقاطع رشته حسابداری، با وسواس بسیار زیاد و بررسی های موشکافانه به معرفی منابع پرداخته ایم، معرفی بهترین منابع دکتری حسابداری نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

با توجه به اهمیت بسیار بالای انتخاب منابع درست و مناسب دکتری حسابداری، بهتر است که بدون تحقیقات گسترده و کامل اقدام به انتخاب و خریداری منابع نکنید. منابع دکتری حسابداری معرفی شده در اینجا براساس عوامل زیر گلچین می شود.

عامل اول در تعیین بهترین منابع دکتری حسابداری:

پایه علمی و سطح داوطلب دکتری حسابداری: پایه علمی و سطح متقاضی دکتری حسابداری در واقع اولین و مهم ترین عامل در تعیین بهترین منابع دکتری حسابداری است. هر قدر سطح داوطلب در دروس و یا درسی بالاتر باشد و نقطه قوت برای او حساب شود، نیاز به مطالعه منابع رفرنس و یا اصطلاحا منابع حسابداری پایه ای کمتر و کمتر می شود و داوطلب می تواند با یک کتاب خوب خلاصه درس، یادآوری های لازم را داشته باشد و سپس بیشترین هزینه و زمان را بر روی تست زنی صرف کند. برعکس اگر متقاضی دکتری حسابداری، پایه علمی ضعیفی در دروس داشته باشد، باید متناسب با زمان و همینطور رتبه مورد نیاز او و البته میزان پوشش سوالات دکتری حسابداری، یک یا دو منابع رفرنس به داوطلب دکتری معرفی می شود و سپس برای صرفه جویی در زمان او از کتاب های خلاصه نکات و در نهایت جهت تسلط از کتاب های تستی بسیار کامل با پاسخهای تشریحی بسیار دقیق و جامع استفاده شود.

عامل دوم در تعیین بهترین منابع دکتری حسابداری:

عامل دوم قطعا عامل زمان است. زمانی که داوطلب می خواهد برای آزمون دکتری حسابداری صرف کند بسیار در تعیین بهترین منابع دکتری حسابداری تاثیرگذار است. ممکن است یک منبع بسیار کامل و جامع با پوشش دهی کامل سوالات آزمون دکتری حسابداری، برای داوطلبی که به خاطر شرایط خاص خود و مشغله های کاری و یا شخصی که در روز بیش از یک ساعت نمی تواند درس بخواند نه تنها خوب نباشد بلکه بدترین منبع ممکن باشد. اینجاست که براساس زمان داوطلب و سطح داوطلب، باید معرفی بهترین منابع دکتری در رشته حسابداری صورت بگیرد. یک نکته خیلی مهم را همیشه در نظر داشته باشید. داشتن زمان زیاد برای مطالعه خوب است ولی به هیچ عنوان ضامن قبولی صددرصد در آزمون دکتری حسابداری نخواهد بود. پس صرفا به خاطر داشتن زمان زیاد و یا کم، تصمیمات هیجانی و احساسی نگیرید، به خصوص در تهیه و انتخاب منابع که بیشترین جو گرفتگی ها و اشتباهات در فرآیند آمادگی در آزمون دکتری حسابداری در این زمینه صورت می گیرد.

عامل سوم در تعیین بهترین منابع دکتری حسابداری:

عامل سوم که یکی از عوامل بسیار تاثیرگذار ولی در عین حال پنهان در تعیین بهترین منابع دکتری حسابداری است، عامل درصدهای مورد نیاز در دروس مختلف برای داوطلب دکتری حسابداری است. فرض کنید داوطلبی که پایه بسیار بسیار بدی در درس زبان و یا ریاضی و یا هر درس دیگری دارد و برای اینکه بتواند خود را به درصدهای بسیار عالی برساند علاوه بر صرف زمان بسیار زیاد نیاز داشته باشد تا منابع بسیار بیشتری را مطالعه کند و یا حتی از کلاسهای خصوصی استفاده کند، در معرفی بهترین منابع به این داوطلب باید درصدهای مورد نیاز برای دروس مختلف تعیین شود و پس از بالانس کردن درصدها در دروس خیلی قوی و خیلی ضعیف آن داوطلب، به معرفی منابع اقدام شود. ممکن است داوطلبی بسیار ضعیف در درس ریاضی به گونه ای منابع برایش انتخاب شود که فقط دو تا سه فصل ریاضی را خوب مطالعه کند و تست بزند و نیاز نباشد که بیهوده منابع زیادی را برای تقویت داوطلب در آن درس سرمایه گذاری کرد. به جای این کارها، سعی بر این خواهد شد که بیشتر بر روی دروس نقاط قوت او منابع معرفی شود و منابعی تعیین شود که همه سوالات آزمون دکتری حسابداری را پوشش دهد.

عامل چهارم در تعیین بهترین منابع دکتری حسابداری:

عامل چهارم در تعیین بهترین منابع دکتری حسابداری، عامل روش درس خواندن و شخصیت مطالعاتی داوطلب دکتری حسابداری است. داوطلبان بی حوصله و یا اصطلاحا تنبل در درس خواندن باید در انتخاب منابع خود خیلی وقت داشته باشند. منبعی که فهم آن سخت باشد و حجم بسیار زیادی داشته باشد، باعث می شود تا داوطلب خیلی زود عطای درس خواندن برای دکتری را به لقای آن ببخشد. یکی از مواردی که مشاور بسیار خبره باید در معرفی بهترین منابع در نظر داشته باشد همین مورد است. خوشبختانه در پنل هوشمند و اختصاصی دکتری حسابداری که از طریق لینک زیر می توانید در آن عوض شوید، آزمون های تعیین روش های یادگیری و شخصیت مطالعاتی دارد که می توانید به رایگان از آنها برای تحلیل خود استفاده کنید. مشاوران نیز با استفاده از همین آزمونها و در نظر گرفتن سه عامل قبلی، بهترین منابع دکتری حسابداری را معرفی می کنند.

 

دسته بندی داوطلبان برای معرفی بهترین منابع دروس آزمون دکتری حسابداری

برای اینکه تا حدی با بهترین منابع آزمون دکتری حسابداری آشنا شوید در ادامه به معرفی بهترین منابع دکتری حسابداری می پردازیم. در معرفی بهترین منابع دکتری حسابداری سعی شده است عامل زمان که تقریبا، تنها عاملی است که نیاز نیست تا داوطلب به صورت کاملا شخصی و خصوصی مشاوره داده شود تا منابعش مشخص شود، در نظر گرفته شود. پس سعی کرده ایم در سه نوع دسته بندی با عناوین زیر، بهترین منابع دکتری حسابداری را معرفی کنیم.

عنوان پک

منابع مناسب برای افراد

رتبه برتر

فارغ التحصیل، دانشجو با واحدهای کم، افراد با پشتکار و بدون درگیری های خاص

حرفه ای

دانشجو با واحدهای نسبتاً زیاد، افراد شاغل پاره وقت، افراد تنبل در درس خواندن، افراد با پایه علمی متوسط

ضربتی

دانشجو با واحدهای بسیار زیاد، افراد شاغل تمام وقت، افراد بسیار تنبل در درس خواندن، افرادی با درگیری های زیاد و زمان بسیار کم

 

 

 

 

باز هم تذکر داده می شود که در معرفی این منابع، بیشتر عامل زمان در نظر گرفته شده است و حالت عمومی دارد تا بتواند تعداد زیادی از داوطلبان را راهنمایی کند ولی توصیه اکید می شود که در انتخاب منابع، نقاط قوت و ضعف، میزان پشتکار و روحیه و حتی روشهای درس خواندن خودتان را نیز در نظر بگیرید. مثلا ممکن است برای شخص شما، گلچینی از منابع دکتری حسابداری موجود در گلچین های خود پک های منابع حسابداری ایده آل باشد. مثلا ممکن است ترکیب زیر، بهترین ترکیب بهترین منابع دکتری حسابداری برای داوطلب باشد:

دروس در سطح کارشناسی (پک رتبه برتر) + دروس در سطح کارشناسی ارشد (پک حرفه ای) + دروس زبان و استعداد تحصیلی (پک ضربتی)

 

دسته بندی مجموعه پک رتبه برتر منابع دکتری حسابداری

بهترین منابع دکتری حسابداری پک رتبه برتر به افرادی با شرایط زیر بیشتر توصیه می شود:

فارغ التحصیل، دانشجو با واحدهای کم، افراد با پشتکار زیاد و بدون درگیری های خاص

همانطور که مشخص است منابع موجود در این بسته به درد کسانی می خورد که به شدت دنبال رتبه تک رقمی هستند و یک زمان یک ساله آزاد و یا حتی دو ساله را برای کنکور تدارک دیده اند و فقط رتبه های تک رقمی، آنها را راضی می کند. البته در نظر داشته باشید که این امر به این معنا نیست که بهترین منابع دکتری معرفی شده در پک های حرفه ای و ضربتی، برای رتبه های تک رقمی طراحی نشده باشد ولی با توجه به شرایط زمانی موجود در این دسته از دواطلبان، امکان مطالعه بیشتر و البته برنامه های منسجم تر با مروها و تست زنی های خیلی زیاد وجود داشته باشد و ریسک کسب رتبه تک رقمی به کمترین میزان موجود برسد.

بهترین منابع دکتری حسابداری- پک حرفه ای
بهترین منابع دکتری حسابداری- پک حرفه ای

پک رتبه برتر: بهترین منابع دکتری حسابداری برای دروس در سطح کارشناسی (ریاضی، آمار و حسابرسی)

ریاضی: ریاضیات عمومی دکتر امید محمودیان انتشارات نگاه دانش + ریاضیات کنکوری دکتری علوم انسانی / هادی رنجبران / انتشارات اثبات

آمار: آمار دکتری زیر ذره بین محسن طورانی انتشارات نگاه دانش + آمار هادی رنجبران انتشارات اثبات (تست زنی بیشتر)

حسابرسی: مروری جامع بر حسابرسی دکتر نوروش انتشارات نگاه دانش + استانداردهای حسابرسی سازمان حسابرسی + فلسفه حسابرسی دکتر حساس یگانه نشر ترمه

 

پک رتبه برتر: بهترین منابع دکتری حسابداری برای دروس در سطح کارشناسی ارشد (حسابداری مدیریت، تئوری های حسابداری)

توجه بسیار مهم در درس تئوری حسابداری: این درس یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین درس هاست و توجه ویژه ای باید روی آن داشته باشید. مهم ترین موضوع در انتخاب بهترین منابع برای آزمون دکتری حسابداری در درس تئوری های حسابداری این است که اگرچه تعداد منابعی که مورد طرح سوالات آزمون دکتری حسابداری قرار می گیرد بسیار بسیار بالاست ولی نقطه امیدوار کننده این است که در هر کدام از منابع فقط بخشهایی و حتی یک یا دو فصل مورد طرح سوال قرار می گیرند و یکی از مهم ترین توانایی های مشاوران 3گام در معرفی بهترین منابع دکتری حسابداری، اشراف کامل آنها بر روی تمامی سوالان تئوری های حسابداری آزمون دکتری است که این درس را به نقطه قوت داوطلبان دکتری حسابداری 3گام تبدیل می کند.

تئوری حسابداری: تئوری حسابداری کرمی و مهرانی انتشارات نگاه دانش 2 جلدی + تئوری حسابداری هندریکسن، ترجمه پارسائیان (فقط یک یا دو فصل از این منبع در آزمون دکتری حسابداری مورد سوال واقع می شود) + تئوری حسابداری اسکات، ویرایش هفتم (فقط یک یا دو فصل از این منبع در آزمون دکتری حسابداری مورد سوال واقع می شود) + تئوری حسابداری ولک، ترجمه دکتر کرمی و تاجیک، انتشارات نگاه دانش (فقط بخش هایی از این منبع در آزمون دکتری حسابداری مورد سوال واقع می شود) + تئوری حسابداری بلکوئی، ترجمه پارسائیان (فقط یک یا دو فصل از این منبع در آزمون دکتری حسابداری مورد سوال واقع می شود) + تئوری اثباتی حسابداری، واتس و زیمرمن، ترجمه پارسائیان (فقط یک یا دو فصل از این منبع در آزمون دکتری حسابداری مورد سوال واقع می شود) + تئوری حسابداری گادفری، ترجمه پارسائیان (فقط یک یا دو فصل از این منبع در آزمون دکتری حسابداری مورد سوال واقع می شود) + 2000 تست تئوری حسابداری کرمی / مهرانی / انتشارات نگاه دانش جهت تست زنی بسیار بالا در این درس

برای اطلاع از فصول مهم پس از ثبت نام در پنل مشاور و برنامه ریزی تخصص دکتری حسابداری، اقدام به کسب اطلاعات لازم بنمایید.

 

حسابداری مدیریت: حسابداری مدیریت، دکتر مهرانی، کرمی، عبدزاده و فرجی، انتشارات نگاه دانش + حسابداری مدیریت، دکتر نیکبخت و دیانتی، انتشارات مهربان + 2000 تست حسابداری مدیریت انتشارات نگاه دانش

 

پک رتبه برتر: بهترین منابع دکتری حسابداری برای دروس عمومی (زبان انگلیسی، استعداد تحصیلی (جی مت))

زبان عمومی (بخش لغت): 504 انتشارات جنگل ترجمه رضا دانشوری + واژگان ضرروی برای تافل ترجمه رضا دانشوری انتشارات جنگل

زبان عمومی (بخش گرامر): کتاب گرامر فلش تافل بارونز

زبان عمومی (بخش ریدینگ): کتاب ریدینگ فلش تافل بارونز

زبان عمومی (کتاب های جامع): زبان عمومی دکتری دکتر خیرخواه انتشارات کتابخانه فرهنگ + زبان عمومی دکتری زیر ذره بین / جهانشاهی / انتشارات نگاه دانش

استعداد تحصیلی: استعداد تحصیلی مسیح خواه برای داوطلبان علوم انسانی انتشارات کتابخانه فرهنگ + استعداد تحصیلی محسن طورانی، مروج انتشارات پارسه

 

 

 

 

دسته بندی مجموعه پک حرفه ای منابع دکتری حسابداری

بهترین منابع دکتری حسابداری پک حرفه ای به افرادی با شرایط زیر بیشتر توصیه می شود:

دانشجو با واحدهای نسبتاً زیاد، افراد شاغل پاره وقت، افراد تنبل در درس خواندن، افراد با پایه علمی متوسط

همانطور که مشخص است منابع موجود در این بسته به درد کسانی می خورد که به رتبه بسیار خوب فکر می کنند، پایه علمی نسبتاً خوبی دارند و زمان نسبتا متوسطی برای مطالعه در نظر گرفتند،دیر شروع به درس خواندن کرده اند و یا اگر زود شروع کرده اند زمانی بین 4 تا 5 ساعت می توانند بگذارند. البته در نظر داشته باشید که عامل زمان در داوطلبان مناسب برای پک حرفه ای بهترین منابع دکتری حسابداری، باعث شده باشد تا این پک برای رتبه های تک رقمی طراحی نشده باشد و اتفاقا با توجه به شرایط زمانی موجود در این دسته از داوطلبان، نحوه انتخاب بهترین منابع و از همه مهم تر آموزش روش های مطالعه و طراحی برنامه ریزی ها به گونه ای است که، داوطلب دکتری حسابداری به راحتی به رتبه های تک رقمی نیز برسد.

بهترین منابع دکتری حسابداری- پک رتبه برتر
بهترین منابع دکتری حسابداری- پک رتبه برتر

پک حرفه ای: بهترین منابع دکتری حسابداری برای دروس در سطح کارشناسی (ریاضی، آمار و حسابرسی)

ریاضی: ریاضیات کنکوری دکتری علوم انسانی / هادی رنجبران / انتشارات اثبات

آمار: آمار و احتمال برای داوطلبان حسابداری هادی رنجبران انتشارات اثبات

حسابرسی: مروری جامع بر حسابرسی دکتر نوروش انتشارات نگاه دانش

 

پک حرفه ای: بهترین منابع دکتری حسابداری برای دروس در سطح کارشناسی ارشد (حسابداری مدیریت، تئوری های حسابداری)

تئوری حسابداری: تئوری حسابداری کرمی و مهرانی انتشارات نگاه دانش 2 جلدی + 2000 تست تئوری حسابداری کرمی / مهرانی / انتشارات نگاه دانش جهت تست زنی بسیار بالا در این درس

حسابداری مدیریت: حسابداری مدیریت، دکتر مهرانی، کرمی، عبدزاده و فرجی، انتشارات نگاه دانش + 2000 تست حسابداری مدیریت انتشارات نگاه دانش

 

پک حرفه ای: بهترین منابع دکتری حسابداری برای دروس عمومی (زبان انگلیسی، استعداد تحصیلی (جی مت))

زبان عمومی: زبان عمومی دکتری زیر ذره بین / جهانشاهی / انتشارات نگاه دانش

استعداد تحصیلی: استعداد تحصیلی محسن طورانی، مروج انتشارات نگاه دانش

 

 

 

دسته بندی مجموعه پک ضربتی منابع دکتری حسابداری:

بهترین منابع دکتری حسابداری پک ضربتی به افرادی با شرایط زیر بیشتر توصیه می شود:

دانشجو با واحدهای بسیار زیاد، افراد شاغل تمام وقت، افراد بسیار تنبل در درس خواندن، افرادی با درگیری های زیاد و زمان بسیار کم

همانطور که مشخص است منابع موجود در این بسته به درد کسانی می خورد که تاکنون موفق به مطالعه دروس نشده اند و به خاطر زمان محدود نیاز به منابع بسیار خلاصه ، مفید و جامع دارند. یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار برای به دست آوردن نتیجه و رتبه های خیلی خوب در داوطلبان حسابداری مناسب برای پک ضربتی، روش درس خواندن، تکنیک های تست زنی و از همه مهم تر حذفیات سرفصلهای بی اهمیت و حتی گاهی سرفصلهای بسیار سخت زمانبر که اکثر داوطلبان دکتری حسابداری موفق به زدن تست آنها نخواهند شد است. به نوعی حتی این افراد نیز می توانند رتبه های بسیار خوبی به دست بیاورند.

بهترین منابع دکتری حسابداری- پک ضربتی
بهترین منابع دکتری حسابداری- پک ضربتی

پک ضربتی: بهترین منابع دکتری حسابداری برای دروس در سطح کارشناسی (ریاضی، آمار و حسابرسی) و در سطح کارشناسی ارشد (حسابداری مدیریت، تئوری های حسابداری)

دوره دو جلدی کنکور دکتری حسابداری انتشارات تحصیلات تکمیلی شامل دروس تئوری حسابداری / حسابداری مدیریت/ حسابرسی/ ریاضی/ آمار

 

پک ضربتی: بهترین منابع دکتری حسابداری برای دروس عمومی (زبان انگلیسی، استعداد تحصیلی (جی مت))

زبان عمومی: کتاب فست ریدینگ انتشارات جنگل + کتاب لغات فست انتشارات جنگل + کتاب گرامر فست انتشارات جنگل

استعداد تحصیلی: کتاب استعداد تحصیلی مسیح خواه یا مدرسان شریف

 

با ثبت نام در پنل اختصاصی مشاوره و برنامه ریزی دکتری حسابداری، از امکانات موجود در این پنل و مزایای آن بهره مند شوید.