مشاور تخصصی کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی

تعداد بازدید 4782 دفعه

خانم نیلوفر صادق پور رتبه 31 کارشناسی ارشد زبان انگلیسی گرایش آموزش زبان دانشگاه تهران و خانم سبا میرحسینی رتبه 26 گرایش ادبیات انگلیسی، مشاوران تخصصی کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی می باشند.

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته زبان انگلیسی

 

مشاور تخصصی کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی - نیلوفر صادق پور

من نیلوفر صادق پور، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته ی آموزش زبان انگلیسی دانشگاه تهران و دارای رتبه ی 31 کنکور ارشد 99 هستم.

در کنکور سراسری سال 94 رتبه ی 71 رو آوردم و مدرک لیسانس مهندسی معماری خودم رو از دانشگاه تهران دریافت کردم.

شاید برای هرکسی سوال پیش بیاد که چرا مسیرم رو از لیسانس به فوق لیسانس تا این حد تغییر دادم. جوابش خیلی ساده تر از اون چیزی هست که فکرش رو بکنین: علاقه.

خیلی مهم هست که در هر مقطع از زندگیمون بدونیم که چی خوشحالمون میکنه و بریم سمتش. و مهمتر از اون اینه که به خودمون باور داشته باشیم و تمام تلاشمون رو بکنیم که هر مسیری رو به بهترین شکل ممکن که از پسش برمیایم طی کنیم و یادمون نره که فقط یک بار این لحظات رو تجربه میکنیم. پس ازشون لذت ببریم. مثلا من همیشه دوست داشتم کاری رو انجام بدم که توش بتونم از خلاقیت خودم استفاده کنم و به همین دلیل بود که معماری رو انتخاب کردم. اما با گذشت سال ها و روزها متوجه شدم که چقدر از کمک به بقیه و آموزش بهشون لذت میبرم و میتونم از خلاقیتم توی این مسیر هم استفاده کنم. این بود که تصمیم گرفتم برای کارشناسی ارشد رشته ی آموزش زبان انگلیسی (که همیشه برام زبان فوق العاده جذابی بوده) رو ادامه بدم و خیلی خوشحالم که این مسیر رو انتخاب کردم.

یکی از بزرگترین دغدغه های هر داوطلب کنکور ارشد و دکترا اینه که وقتی من شغل خودم رو دارم و مسئولیت های زندگیم زیادهست، چطور میتونم مثل دوره ی دبیرستان و کنکور سراسری روی درس خوندنم اونقدر وقت بذارم و ساعات زیادی از روزها رو بهش اختصاص بدم.

ما در تیم 3گام به شما میگیم که اگر برنامه ریزی درست و بر اساس روحیات و شخصیت خودتون داشته باشین، نه تنها نیازی به درس خوندن بیش از حد ندارین بلکه میتونین با زمان خیلی کمتر اما بسیار مفیدتر نتایج دلخواهتون رو کسب کنین. هستن افراد خیلی زیادی که با روزی حدود 5 ساعت درس خوندن تونستن رتبه های بسیار خوبی کسب کنن نمونه ش خود من که در زمان کنکور هم مشغول به کار بودم و هم مسئولیت هایی توی خونه داشتم و هم تونستم با روزی بین 3 تا 6 ساعت درس خوندن به رتبه و دانشگاه دلخواهم برسم. همچنین هستن کسانی که روزانه وقت خیلی خیلی زیادی برای درس خوندن گذاشتن و در نهایت نتیجه ی مناسبی نگرفتن و همین مسئله باعث ناامیدی و سرخوردگی اونا شد و هممون از این دسته آدم ها رو میشناسیم.

نکته ی دیگه ای که خیلی مهم هست اینه که بدونیم از کجا شروع کنیم، با چی شروع کنیم و به کجا برسیم. که تیم ما نهایت تلاشش رو میکنه که به شما منابع درست و درخور علایق و اهدافتون معرفی بکنه که شما بتونین همه ی مطالب مورد نیاز خودتون رو تا زمان کنکور به طور کامل و دقیق پوشش بدین. با توجه به زمان باقیمونده تا کنکور، زمانی که خودتون روزانه میتونین برای درس خوندن بذارین و شناسایی درس هایی که براتون خوندنش لذت بخش و درس هایی که براتون چالش برانگیزه میتونیم با کمک همدیگه یک برنامه ریزی کامل، جامع و دقیق رو داشته باشیم. 

یادتون باشه که که این مسیر هرچقدر سخت و پر از چالش باشه، اگر کسی کنارتون باشه که همین روزها رو طی کرده باشه خیلی میتونه بهتون کمک بکنه. کسی که با دست اندازهای راه آشنا باشه و خودش این مسیر رو به مقصد رسونده باشه و حالا کنار شما باشه تا بهتون بگه کجا سرعت رو کم کنین و کجا گازشو بگیرین . کجا بزنین کنار یه بستنی بخورین که خستگیتون در بره.

در طول این مسیر تا کنکورتون تنهاتون نمیذاریم. هرزمانی که به ما نیاز داشته باشین در کنارتون خواهیم بود. همه ی ماها هم زمانی جای شما بودیم. مثل شما انگیزه داشتیم، آرزو داشتیم، استرس داشتیم، خسته شدیم و دوباره بلند شدیم. 

معرفی کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی

مصاحبه با رتبه های برتر ارشد مجموعه زبان

تغییر رشته در کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی​

با ثبت نام در سیستم مشاوره و برنامه ریزی ما می توانید با مشاور تخصصی خود در ارتباط باشید و یک جلسه مشاوره تخصصی با ایشان رزرو کنید.

از طریق لینک زیر می توانید یک جلسه مشاوره تخصصی با مشاور رشته خود رزرو کنید. همچنین کانال تلگرام نکات مشاوره و برنامه ریزی مجموعه زبان انگلیسی، راهنمای ارزشمندی است که می توانید به کمک مطالب آن، مسیر کنکور را به شکل بهتر و آسان تری طی نمایید. 

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته زبان انگلیسی

عضویت در صفحه اینستاگرام 3گام

 

سبا میرحسینی، رتبه 26 کنکور کارشناسی ارشد رشته‌ی ادبیات انگلیسی سال 99 و دانشجوی کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی دانشگاه شیراز. در سال 98 در مقطع کارشناسی و رشته‌ی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه یزد فارغ التحصیل شدم

رشته‌ ی ادبیات انگلیسی در ایران، با رویکردی منحصر به فرد، ادبیات انگلیسی زبان را بررسی می‌کند. پژوهش‌ های بینارشته‌ای این امکان را فراهم می‌کند تا ادبیات با طیف وسیعی از دیگر رشته‌ ها از جمله روانشناسی، تصویرگری، تبلیغات، بازی ‌های ویدیویی و غیره و به هدف ایجاد تغییرات مثبت اجتماعی، فرهنگی و سیاسی ادغام شود. دلیل ادامه‌ تحصیل من در این رشته، علاوه‌ بر جذابیت آن، دسترسی به ابزار لازم برای پژوهش در توانمندسازی افراد آسیب دیده، تغییر نگرش جامعه و گستردگی امکانات بهره بردن از آموزه‌های این رشته بود. این رشته در ایران به زبان انگلیسی تدریس می‌شود؛ بنابراین، فرصت تقویت دانش انگلیسی و بالابردن درک مطالب انگلیسی را در اختیار دانشجوها قرار می‌ دهد. اینگونه بود که پس از فارغ‌ التحصیلی کارشناسی، من توانستم یک کتاب داستان انگلیسی را در رابطه با مواجهه کودکان با کرونا، ترجمه کنم که این کتاب به لطف انتشارات میچکا (مبتکران) چاپ شد. همچنین جذابیت پژوهش در این رشته سبب شد تا مشغول به پروژه‌های تحقیقاتی متفاوتی شوم. در ماه‌ های اولیه‌ ی تحصیلم در مقطع ارشد، پژوهشم برای ارائه در هشتمین همایش ملی ادبیات کودک دانشگاه شیراز برگزیده شد. پژوهش‌ های کارآمد و خلاقانه‌ی رشته‌ی ادبیات انگلیسی به من کمک کرد تا بتوانم از دانشگاه‌های خارجی نیز، پذیرش بگیرم. علاوه بر پژوهش، همزمان به عنوان نویسنده و ویراستار مجله‌ی دانشجویی دو زبانه ی دانشگاه‌شیراز «اپیستم» مشغولم. همچنین در زمینه‌ی تدریس زبان انگلیسی (هم به‌عنوان کار آزاد و هم فعالیت داوطلبانه) تجربه کسب کرده‌ام. برای من، جذابیت رشته‌ی ادبیات انگلیسی در درس‌های نقد ادبی و تاریخ ادبیات انگلیسی است. این دو مبحث، باوجود اینکه در گروه سنگین‌ترین دروس این رشته به قرار دارند، در صورت درک صحیح مطالب می‌توانند باعث علاقه بیشتر دانشجو به این رشته شوند. خوشبختانه من این دروس را از ماهرترین اساتید این رشته آموختم و اکنون تسلط خوبی بر این مباحث دارم.

متاسفانه عدم آگاهی کامل از ماهیت رشته‌ ی ادبیات انگلیسی در زمان کنکور و همچنین کمبود ظرفیت دانشگاهی در انتخاب رشته‌ ی ارشد ممکن است دانشجویان را دچار سردرگمی و یا حتی دلسردی کند. از طرفی جذابیت ادبیات و کارآمدی زبان انگلیسی در دنیای امروز سبب می‌شود تا دانشجو ها از رشته‌ های کاملا نامرتبطی علاقمند به تحصیل در این رشته شوند. مشاوره و برنامه‌ریزی به داوطللبان کمک می‌کند تا با آگاهی کافی انتخاب رشته‌ی خود را انجام دهند. پس از انتخاب گرایش ادبیات انگلیسی، داوطلب با حجم وسیعی از مطالب به زبان انگلیسی مواجه می‌شود که معمولاً نگارش پیچیده‌ای دارند. همچنین، لازمه‌‌ی گرفتن رتبه‌ی خوب به خاطر سپردن یک لیست طولانی از اسامی شاعران، نویسندگان و منتقدان؛ آثار و فعالیت‌های آ‌ن‌ها و تاریخ‌ نوشتن/انتشار این آثار است. هرچند حفظی بودن این دروس ممکن است داوطلب را نگران کند اما مطالعه‌ی هدفمند و بهره بردن از مواد درسی صحیح، در زمان و با ترتیب مناسب، می‌تواند سبب شود تا فرآیند خواندن برای کنکور، از ابتدای کار تا روز آزمون،  ارزشمند و تاثیرگذار سپری شود. طبق تجربه‌ی شخصی ام، نکته‌ی منحصر به فرد در خواندن صحیح پیش‌نیازهای کنکور ارشد ادبیات انگلیسی آن است که داوطلب از همان نقطه‌ی شروع وارد یک بازی بدون باخت می‌شود. در بعضی از رشته‌ها، حفظ کردن دروس و مطالعه‌ی پیش‌نیاز های کنکور ارشد، پس از اتمام کنکور و گرفتن نتیجه، در زندگی فرد کارآمدی کافی و طولانی مدت نخواهد داشت اما مطالعه‌ی صحیح، دقیق، هدفمند و با برنامه‌ریزی سبب می‌شود تا داوطلب در زمان مطالعه برای کنکور کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی، مهارت‌هایی را کسب کند که همواره در موقعیت‌ های متفاوت (از جمله شرکت در آزمون‌های بین المللی زبان: آیلتس، تافل و یا نقد حرفه‌ای فیلم یا داستان) کارآمد باشد.

 

سایر بخش های مجموعه زبان انگلیسی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
  • تصویر فرد

    A .‏ - 99/2/11

    سلام من امسال از رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی با معدل 19.42 فارغ التحصیل شدم. میخوام کنکور 99 رو به صورت آزمایشی شرکت کنم و هدف اصلیم آماده شدن برای کنمور ارشد سال 1400 هست و در واقع قصد دارم یک سال پشت کنکور باشم چون هدفم کسب رتبه تک رقمی در رشته زبان و ادبیات انگلیسی و رسیدن به یکی از سه دانشگاه برتر تهران هست. خواهش میکنم راهنماییم کنید خیلی نگرانم. میخواستم بدونم که چطور میتونم با رتبه برتر های سالهای قبل ارتباط برقرار بکنم و اینکه اگر امکانش باشه برنامه ای که برای  خودم ریختم با چند مشاور در میان بگذارم تا نظراتشون رو بپرسم و نقاط ضعف و قوت برنامم مشخص بشه. خیلی متشکرم

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc