مشاور تخصصی کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی

تعداد بازدید 7019 دفعه

مشاوران تخصصی ارشد مجموعه زبان انگلیسی 3گام، نیلوفر صادق پور رتبه 31 آموزش، ندا پات داد رتبه 5 دکتری مترجمی، حامد زکی زاده رتبه 16 ارشد آموزش، پارسا سیروس رتبه 4 ادبیات و امیر حسین رحیمی رتبه 18 ارشد آموزش زبان می باشند.

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

 

مشاور تخصصی کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی - نیلوفر صادق پور

من نیلوفر صادق پور، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته ی آموزش زبان انگلیسی دانشگاه تهران و دارای رتبه ی 31 کنکور ارشد 99 هستم.

در کنکور سراسری سال 94 رتبه ی 71 رو آوردم و مدرک لیسانس مهندسی معماری خودم رو از دانشگاه تهران دریافت کردم.

شاید برای هرکسی سوال پیش بیاد که چرا مسیرم رو از لیسانس به فوق لیسانس تا این حد تغییر دادم. جوابش خیلی ساده تر از اون چیزی هست که فکرش رو بکنین: علاقه.

خیلی مهم هست که در هر مقطع از زندگیمون بدونیم که چی خوشحالمون میکنه و بریم سمتش. و مهمتر از اون اینه که به خودمون باور داشته باشیم و تمام تلاشمون رو بکنیم که هر مسیری رو به بهترین شکل ممکن که از پسش برمیایم طی کنیم و یادمون نره که فقط یک بار این لحظات رو تجربه میکنیم. پس ازشون لذت ببریم. مثلا من همیشه دوست داشتم کاری رو انجام بدم که توش بتونم از خلاقیت خودم استفاده کنم و به همین دلیل بود که معماری رو انتخاب کردم. اما با گذشت سال ها و روزها متوجه شدم که چقدر از کمک به بقیه و آموزش بهشون لذت میبرم و میتونم از خلاقیتم توی این مسیر هم استفاده کنم. این بود که تصمیم گرفتم برای کارشناسی ارشد رشته ی آموزش زبان انگلیسی (که همیشه برام زبان فوق العاده جذابی بوده) رو ادامه بدم و خیلی خوشحالم که این مسیر رو انتخاب کردم.

یکی از بزرگترین دغدغه های هر داوطلب کنکور ارشد و دکترا اینه که وقتی من شغل خودم رو دارم و مسئولیت های زندگیم زیادهست، چطور میتونم مثل دوره ی دبیرستان و کنکور سراسری روی درس خوندنم اونقدر وقت بذارم و ساعات زیادی از روزها رو بهش اختصاص بدم.

ما در تیم 3گام به شما میگیم که اگر برنامه ریزی درست و بر اساس روحیات و شخصیت خودتون داشته باشین، نه تنها نیازی به درس خوندن بیش از حد ندارین بلکه میتونین با زمان خیلی کمتر اما بسیار مفیدتر نتایج دلخواهتون رو کسب کنین. هستن افراد خیلی زیادی که با روزی حدود 5 ساعت درس خوندن تونستن رتبه های بسیار خوبی کسب کنن نمونه ش خود من که در زمان کنکور هم مشغول به کار بودم و هم مسئولیت هایی توی خونه داشتم و هم تونستم با روزی بین 3 تا 6 ساعت درس خوندن به رتبه و دانشگاه دلخواهم برسم. همچنین هستن کسانی که روزانه وقت خیلی خیلی زیادی برای درس خوندن گذاشتن و در نهایت نتیجه ی مناسبی نگرفتن و همین مسئله باعث ناامیدی و سرخوردگی اونا شد و هممون از این دسته آدم ها رو میشناسیم.

نکته ی دیگه ای که خیلی مهم هست اینه که بدونیم از کجا شروع کنیم، با چی شروع کنیم و به کجا برسیم. که تیم ما نهایت تلاشش رو میکنه که به شما منابع درست و درخور علایق و اهدافتون معرفی بکنه که شما بتونین همه ی مطالب مورد نیاز خودتون رو تا زمان کنکور به طور کامل و دقیق پوشش بدین. با توجه به زمان باقیمونده تا کنکور، زمانی که خودتون روزانه میتونین برای درس خوندن بذارین و شناسایی درس هایی که براتون خوندنش لذت بخش و درس هایی که براتون چالش برانگیزه میتونیم با کمک همدیگه یک برنامه ریزی کامل، جامع و دقیق رو داشته باشیم. 

یادتون باشه که که این مسیر هرچقدر سخت و پر از چالش باشه، اگر کسی کنارتون باشه که همین روزها رو طی کرده باشه خیلی میتونه بهتون کمک بکنه. کسی که با دست اندازهای راه آشنا باشه و خودش این مسیر رو به مقصد رسونده باشه و حالا کنار شما باشه تا بهتون بگه کجا سرعت رو کم کنین و کجا گازشو بگیرین . کجا بزنین کنار یه بستنی بخورین که خستگیتون در بره.

در طول این مسیر تا کنکورتون تنهاتون نمیذاریم. هرزمانی که به ما نیاز داشته باشین در کنارتون خواهیم بود. همه ی ماها هم زمانی جای شما بودیم. مثل شما انگیزه داشتیم، آرزو داشتیم، استرس داشتیم، خسته شدیم و دوباره بلند شدیم. 

معرفی کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی

مصاحبه با رتبه های برتر ارشد مجموعه زبان

تغییر رشته در کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی​

با ثبت نام در سیستم مشاوره و برنامه ریزی ما می توانید با مشاور تخصصی خود در ارتباط باشید و یک جلسه مشاوره تخصصی با ایشان رزرو کنید.

از طریق لینک زیر می توانید یک جلسه مشاوره تخصصی با مشاور رشته خود رزرو کنید. همچنین کانال تلگرام نکات مشاوره و برنامه ریزی مجموعه زبان انگلیسی، راهنمای ارزشمندی است که می توانید به کمک مطالب آن، مسیر کنکور را به شکل بهتر و آسان تری طی نمایید. 

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

 

عضویت در صفحه اینستاگرام 3گام

مشاور تخصصی کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی - ندا پات داد 

سلام. ندا پات داد هستم، دانشجوی دکتری مطالعات ترجمۀ انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبایی. در سال 1399 رتبه برتر شده‌ ام و مقطع ارشد خود را نیز در همین رشته و باز هم در دانشگاه علامه طباطبایی سپری کرده ‌ام. شروع دوبارۀ مقاطع ارشد و دکتری بنده با چندین سال وقفه از تحصیل شروع شد.

در سال 89 پس از 5 سال وقفه از دورۀ کارشناسی ‌ام در رشتۀ مترجمی انگلیسی، در دورۀ ارشد مطالعات ترجمه پذیرفته شدم و آن را مدیون برنامه ریزی‌های منظم و دوره‌های تکرارشوندۀ خودم هستم. سپس پس از فارغ التحصیلی‌ام در مقطع ارشد در سال 1391، تحصیلم را به وقفه انداختم تا سال 1399 که باز هم با کمک برنامه ریزی مصممانه و منظم خودم توانستم در کنکور دکتری ترجمه، که پذیرش آن بسیار بسیار محدود است، رتبۀ نهایی 5 را کسب کنم.

در حال حاضر در حدود 18 سال است که در کانون زبان ایران مشغول تدریس در سطوح بالای بزرگسالان و مدرس ارشد هستم. در عین حال مترجم چندین عنوان کتاب هستم. در مجلات آنلاین به عنوان ویراستار و مترجم همکاری دارم و مؤلف کتب آموزشی نیز هستم.

در طی این سالها از تدریس ترجمه، شرکت در کارگاههای گوناگون مرتبط با رشته، مشاوره دادن به افراد، تدریس زبان انگلیسی، ترجمه در فضاهای گوناگون و افزودن به تجربیاتم دست برنداشته ‌ام. به‌شخصه معتقدم که رشتۀ ترجمه نه تنها در کشور ما بلکه در کل جهان نقش فعالی را در تمامی رشته‌های دیگر ایفا می ‌کند. چه بسا بدون ترجمه، هیچ رشته‌ای در زبان‌ها و فضاهای متفاوت شناخته نمی ‌شد. شاید اینطور بنظر برسد که با مقطع کارشناسی هم می‌توان کار ترجمه را به گونه‌ای حرفه ای ادامه داد؛ البته در این مورد می‌توان گفت که بله، ممکن است، اما فردی که مقطع ارشد و یا دکتری ترجمه را دنبال می‌کند، به همان میزان کار خود را در زمینه‌ای تخصصی می‌تواند گسترش دهد و این موضوع بدین معناست که می‌توانیم در شاخه‌های متعددی دانش خود را گسترش بدهیم و از آن در جنبه‌های مالی نیز استفاده کنیم. بنابراین در رشتۀ ترجمه، تخصص بیشتر برابر است با ایجاد تمایز بین خودتان و افراد دیگر در رشتۀ مطالعات ترجمه.

برای شرکت در مقطع ارشد و دکتری ترجمه ،بی‌شک داشتن مشاوره با افرادی که از این پل با سختی‌ها و آسانی‌هایی که بوده، گذر کرده‌اند، منافع بسیاری را در بر دارد. به‌طور مثال در دورۀ ارشد این موضوع که کدام منابع مهم‌تر هستند و بیشتر باید به آنها پرداخت و روی آنها تمرکز کرد، بسیار مهم است. یا دانستن این نکته که در زبان عمومی چه کتابهایی خوانده بشود که موفقیت بالای 70-80 درصد را برای داوطلب رقم بزند، بسیار مهم است.

در دورۀ دکتری نیز منوال به این ‌گونه است؛ البته با کمی دشواری. این دشواری به موضوع مصاحبۀ دکتری مرتبط است. داوطلب دورۀ دکتری در صورتی در کنکور و مصاحبۀ علمی عالی عمل خواهد کرد که از بسیاری از نکات آگاه باشد. تعداد منابع کنکور دکتری برای رشتۀ ترجمه بسیار زیاد است و این موضوع برای داوطلب موضوع را سنگین می‌کند. با همراه داشتن یک مشاور خوب و خبره در این زمینه، به‌سهولت متوجه می‌شوید کدام منابع را بیشتر و یا کمتر مطالعه بفرمایید تا در زمان خود صرفه‌ جویی کنید. در مورد مصاحبۀ علمی هم با همراهی یک مشاور علمی و متخصص از انواع و اقسام امتیازگیری‌ها مطلع خواهید شد و خواهید دانست که در فرجۀ زمانی خاصی که دارید کدام منبع علمی و شرکت در کدام مورد برای شما بهترین نتیجه و بالاترین امتیاز را خواهد داشت. بطور مثال شرکت در همایش‌ های گوناگون هر کدام امتیاز خاصی را برای شما خواهد داشت و وجود یک مشاور متخصص در کنار شما این نوید را خواهد داشت که کمتر نگران این مورد باشید زیرا مشاور شما می تواند شما را از وجود چنین همایش ها، سمپوزیوم ها و .... آگاه سازد و با شرکت در آنها از امتیازات خاصی برخوردار شوید.

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

 

عضویت در صفحه اینستاگرام 3گام

مشاور تخصصی کنکور ارشد رشته ی آموزش زبان - حامد زکی زاده

 سلام، من حامد زکی زاده، رتبۀ 16 ارشد آموزش زبان سال 1400، مشاور تخصصی رشتۀ آموزش زبان موسسۀ 3 گام، می باشم. لیسانس خود را در رشتۀ ادبیات انگلیسی از دانشگاه یزد گرفته ام و از تابستان سال 1399 برای موفقیت در کنکور ارشد شروع به درس خواندن کردم.

 زبان در دنیای امروز اهمیت زیادی دارد. به عبارتی، زبان تنها یک رشته نیست بلکه مهارتی غیر قابل انکار تلقی میشود. رشتۀ زبان در ایران نیز جایگاه خوبی دارد. البته که باید ژرف اندیشید و به کم قانع نشد. رشتۀ آموزش زبان پر تقاضاترین گرایش این رشته می باشد. با توجه به سیاستهای سازمان سنجش در کاهش ظرفیتها و در نتیجه افزایش رقابت برای دانشگاه های برتر ایران و با توجه به افزایش داوطلبان و سردرگمی آنها در سایۀ تبلیغات گسترده در این زمینه، اغلب داوطلبان برای انتخاب مسیر درست مطالعه، انتخاب درست منابع و روشهای درست مواجهه با این نوع آزمونها نیاز به فردی آگاه به مسائل کنکور ارشد و راه بلد حس دارند. هدف ما در موسسۀ 3گام این است که با ارائه سودمندترین روشها، شما داوطلبان عزیز را برای رسیدن به هدفهایتان کمک کنیم. 

 برخلاف ظاهر آسان رشتۀ زبان و به خصوص آموزش زبان، مشاوره برای این رشتۀ تحصیلی کار سختی است؛ زیرا منابع گسترده، کار را برای یادگیری و پیشبرد مسیر ارشد سختتر میکند. از طرف دیگر، دانشگاههای کمی وجود دارند که در مقطع لیسانس این رشته را ارائه داده باشند؛ پس ما با داوطلبانی طرفیم که پایۀ ضعیفی دارند. اما راهکار ما در این زمینه چیست؟ 

برنامه ریزی جامع و کامل تا روز کنکور: در 3گام اولویت با داوطلب است. ما بر اساس وقت آزاد شما برنامه میریزیم و شما را تا روز کنکور و موفقیتتان همراهی خواهیم کرد. شاید داوطلبی شاغل باشد یا زمان زیادی نداشته باشد؛ پس به تناسب زمانی که در اختیار دارد، این برنامه ریزی انجام خواهد شد. سعی و هدف ما بر این است که حداقل دو بار تمام مطالب خوانده شود و فرصت برای تست زنی نیز به اندازۀ کافی فراهم باشد.

انتخاب دروس: همانطور که اشاره شد، گرایش آموزش زبان دارای منابع متعددی است که مطالعۀ تمام آنها مستلزم وقت آزاد و کافی است. این امر برای همۀ داوطلبان امکان پذیر نخواهد بود و ممکن است باعث تشویش خاطر شما داوطلبان عزیز شود. البته که این مشکل نیز راه حل هایی دارد.   

سعی من و موسسۀ گام در این موضوع، انتخاب منابع درست، کاور کردن تمام مطالب و حذف مطالبی است که در کنکور ارشد یا مورد سوال قرار نگرفته اند یا کمتر به آنها پرداخته شده است . برای رتبه برتر شدن لازم نیست تمام کتابها را بخوانید؛ بلکه منابع درستی را انتخاب کرده و آنها را چندین بار بخوانید.

مرور مطالب:  مهمترین مبحث در مورد کنکور ارشد، مرور و تمرین است. در برنامه ریزی کنکور ارشد توسط اینجانب، همیشه قسمتی برای مرور قرار خواهد داشت؛ زیرا مرور مطالب به اندازۀ مطالعۀ خود مطالب مهم است. شاید شما مطلبی را به خوبی مطالعه کرده اید اما برای آزمونی مانند کنکور حتما نیاز به مرور و تکرار آن خواهید داشت. فرق داوطلبی که رتبه ای معمولی به دست می آورد و داوطلبی که رتبه برتر می شود، در مرور و سازگاری بیشتر با مطالب است.

 هدف من با کمک موسسه 3گام، انجام این سه اصل مهم برای موفقیت در کنکور ارشد و تزریق آن به برنامهریزی هفتگی شما دوستان میباشد. من خود نیز یک 3گامی بوده ام و میدانم که 3گام و مشاورانش بهترین ها را برای شما می خواهند.

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

 

عضویت در صفحه اینستاگرام 3گام

مشاور تخصصی کنکور ارشد رشته ی آموزش زبان - پارسا سیروس 

اینجانب پارسا سیروس رتبه 4 کنکور ارشد ادبیات انگلیسی سال 1400 هستم. سال 1396 با شرکت و قبولی در کنکور سراسری زبان انگلیسی شروع به تحصیل در دانشگاه علامه طباطبایی کردم و سال 1400 از همین دانشگاه فارغالتحصیل شدم. در حال حاضر و با توجه به علاقه شخصی در حال تحصیل در گرایش ادبیات انگلیسی همین رشته در دانشگاه تهران هستم.
با توجه به این که در هیچ کلاس خارج از برنامه ای شرکت نکردم و با آزمون و خطا در آزمون ارشد موفق شدم، میتوانم بهترین و ساده ترین راه برای موفقیت در آزمون ارشد این رشته را معرفی کنم. هر داوطلبی برای موفقیت در این آزمون باید اطلاعات کاملی در چند زمینه داشته باشد:
1)پیدا کردن منابع اصلی بخش عمومی و اختصاصی کنکور ارشد: یکی از موضوعاتی که همیشه باعث نگرانی داوطلبان کنکور ارشد زبان انگلیسی بوده، عدم آشنایی با منابع اصلی است. در سایت های مختلف لیست های مختلفی از منابع وجود دارند که خواندن همه آن ها عملا غیرممکن است و اکثر داوطلبان نمی دانند باید به کدام یک از آن ها زمان بیشتری را اختصاص دهند. نکته قابل توجه این است که اکثر این منابع قدیمی هستند و نیازی به خواندن همه آن ها نیست. همچنین منابع جدیدی در چند سال گذشته در طرح سوالات استفاده می شوند که تمرکز روی این منابع جدید داوطلب را از مراجعه به منابع قدیمی بی نیاز می کند. علاوه بر بخش اختصاصی، منابع متعددی هم برای بخش عمومی آزمون ارشد زبان انگلیسی معرفی شده اند که با بررسی آن ها می بینیم که در سال های گذشته حتی یک سوال هم از آن ها طرح نشده است. با بررسی دقیق منابع قدیمی و جدید، می بینیم که فقط نیاز به زمان گذاشتن برای یک سری منبع مشخص و مهم داریم که به داوطلبان معرفی خواهد شد.

2)نحوه صحیح مطالعه منابع: یک مشکل بزرگ اکثر داوطلبان خواندن بی وقفه منابع سوالات بدون مقایسه آن ها با سوالات آزمون است. با توجه به تجربه ای که در این زمینه داشته ام، خواندن کامل منابع حجیم و طولانی کنکور لازم نیست و صرفا با مقایسه سوالات و منابع می توانیم به بخش های مهم هر کتاب پی ببریم و فقط با توجه به احتمال طرح سوال یا عدم احتمال طرح سوال آن ها را بخوانیم. این راهکار به ما کمک می کند که نحوه طراحی سوالات و تمایل یا عدم تمایل طراحان آزمون به قسمت هایی خاص از منابع آزمون را درک کنیم و رویکرد احتمالی سوالات آزمون (با توجه به سوالات سال های پیش) را حدس بزنیم و به همان شیوه برنامه ریزی کنیم.

3)نحوه صحیح تحلیل و بررسی سوالات آزمون: مهم ترین منبع برای یادگیری و موفقیت خود آزمون ارشد است. نکته ای که داوطلبان به آن بی توجه هستند این است که بسیاری از کلمات، مفاهیم، و حتی سوالات در طی سال های مختلف تکرار می شوند. اما آیا بررسی تمامی کنکورهای سال های گذشته ضروری-یا حتی مفید- است؟ با بررسی آزمون های چند سال اخیری می بریم که روند طراحی سوالات به شدت تغییر کرده و وقت گذاشتن برای کنکورهای قدیمی عملا سودی برای داوطلب ندارد. با توجه به این که هم در بخش عمومی و هم در بخش اختصاصی، چند بخش مختلف داریم که هر کدام از منابع مختلفی استفاده کرده اند، نمی توانیم به طور یکسان برای همه آن ها وقت بگذاریم. در این بخش یاد می گیریم که کدام قسمت ها در بخش عمومی و اختصاصی آزمون ارشد ارزش بیشتری برای سرمایه گذاری دارند و می توانیم راحت تر با آن ها به درصد بالاتری برسیم، و این که چقدر احتمال دارد از قسمت های به خصوصی دوباره سوال طرح شود.

در نهایت آرزوی موفقیت برای تمامی داوطلبان این رشته را دارم.

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

عضویت در صفحه اینستاگرام 3گام

مشاور تخصصی کنکور ارشد رشته ی آموزش زبان - امیر حسین رحیمی 

اینجانب امیرحسین رحیمی، رتبه 18 کنکور کارشناسی ارشد 1400، در مقطع کارشناسی ارشد رشته ی آموزش زبان انگلیسی دانشگاه تربیت مدرس تهران مشغول به تحصیل هستم و به عنوان مشاور تخصصی رشته ی آموزش زبان انگلیسی در مجموعه ی 3گام فعالیت دارم.  

مقطع متوسطه را در دبیرستان نمونه دولتی و در رشته ی تجربی با معدل بالا به اتمام رساندم اما علاقه ی همیشگی من به زبان انگلیسی باعث شد تحصیلات دانشگاهی ام به سمت این رشته سوق پیدا کند. به علت به روز بودن، جهانی بودن و شیرین بودن زبان انگلیسی همیشه علاقه به رشته در من وجود داشت. دوره ی کارشناسی را با معدل 18.57 دانشگاه سراسری در رشته ی آموزش زبان انگلیسی به عنوان رتبه برتر ورودی به اتمام رسانده و بلافاصله تصمیم به ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های مطرح کشور گرفتم. در دوره ی کارشناسی جز دانشجویان فعال در زمینه ی پژوهشی و علمی بوده و در چندین کفنرانس بین المللی آموزش زبان، از جملهTELLSI و ICELS شرکت داشتم. پس از گذراندن دوره TTC  همزمان با دانشجویی به تدریس زبان انگلیسی مشغول شدم. همزمان با سال آخر کارشناسی و علی رغم شاغل بودن و تعداد بالای داوطلبین کنکور ارشد مجموعه زبان، انگیزه و هدفم را برای خود مشخص کردم و تصمیم گرفتم از این رقابت با دست پر برگردم. لازمه ی این موفقیت داشتن پشتکار و یک برنامه ی عالی برای مطالعه ی موثر بود تا بتونم به هدفم برسم.

چرا رشته ی آموزش زبان انگلیسی را برای مقطع کارشناسی ارشد ادامه دادم؟ همانطور که گفته شد، زبان انگلیسی به علت جهانی بودن به من حس زنده بودن و پویایی می داد و به کارگیری دانش خودم در این زمینه و تدریس این زبان به دیگران برای من جذابیتی مثال زدنی داشته و دارد. بازار کار عالی این رشته هم باعث میشود متقاضیان زیادی داشته باشد و افراد مختلفی با زمینه های تحصیلی متفاوت خودشان را برای ادامه تحصیل در این رشته آماده کنند. (یک نکته رو دوستانه بگم: یک معلم زبان خوب هیچ وقت بیکار نمی ماند، خصوصا زمانی که از تحصیلات آکادمیک مرتبط با حرفه اش برخوردار باشد.)

 عده ی زیادی از داوطلبین به علت شاغل بودن و یا داشتن مسئولیت های خانوادگی از وقت گذاشتن برای مطالعه نگرانند و این سوال ذهنشان را مشغول کرده که با این زمان کم چطور میتوانم رتبه ی خوبی در کنکور کارشناسی ارشد کسب کنم؟

باتوجه به اینکه رشته ی آموزش زبان یکی از رشته های پرطرفدار در بین متقاضیان کنکور کارشناسی ارشد می باشد و همواره رقابت بسیار بالایی برای قبولی در این رشته وجود دارد، ما در موسسه 3گام دانش و مهارت خود را به خدمت میگیریم تا با ارائه برنامه ریزی هدفمند و مشاوره ی علمی، مسیر کسب رتبه ی عالی را برای داوطلبان علاقمند به این رشته روشن و هموار کنیم.

ما مشاوران موسسه ی 3گام با در نظر گرفتن تمامی این شرایط، به طور اختصاصی برنامه ای برای داوطلبان کارشناسی ارشد رشته آموزش زبان انگلیسی تدوین می کنیم که شامل موارد زیر است:

منابع متناسب با هدف و شرایط داوطلب: برای هر درس تخصصی و عمومی کنکور ارشد مجموعه زبان انگلیسی منابع متعددی وجود دارد که با توجه به زمان محدود تا روز کنکور و نوع نگارش هر کتاب، انتخاب منابع مناسب در اولویت اول برای برنامه ریزی است. انتخاب منبع مناسب برای هر داوطلب بر اساس 1. دانشگاه و رتبه ای که مورد هدف قرار داده 2. زمانی که می تواند برای مطالعه اختصاص دهد و 3. زمینه ی تحصیلی و دانسته های قبلی ایشان صورت می گیرد. منبع مناسب برای مطالعه ی دروس باید چنین ویژگی هایی داشته باشد: 1. در کمترین زمان ممکن بهترین و کاملترین درک و دانش را به داوطلب منتقل کند. 2. مورد توجه طراحان سوال کنکور بوده و ارزش علمی داشته باشد.

مشاوره و برنامه ریزی تخصصی: برنامه ای که برای هر داوطلب تهیه و تدوین می شود توسط کسی صورت میگیرد که خودش مسیر کنکور را طی کرده، به رتبه  و دانشگاه خوب دست پیدا کرده و تا حد زیادی به آنچه که داوطلب تجربه میکند آگاهی دارد و سعی میکند تا روز کنکور و حتی بعد از آن داوطلبین را همراهی و مشاوره کند. برنامه ای که برای داوطلبانم در نظر میگیرم مانند لباسی است که برای خودشان دوخته شده که برای طراحی آن، نیاز، هدف، شرایط و علایق داوطلبین مد نظر قرار گرفته می شود. بنابراین برنامه ی هر داوطلب منحصر به فرد بوده و قابلیت پیاده سازی و عملی شدن دارد؛ و نه صرفا چسبانده شدن به دیوار.

اصول مطالعه، روند یادگیری و بهره برداری از دانسته ها: شبانه روز برای همه ی داوطلبین کنکور 24 ساعت است، همگی در یک تاریخ آزمون می دهند و عموم داوطلبین به منابع و کتاب های تست موجود در بازار به راحتی در دسترسی دارند اما آنچه میان هر داوطلب با رقبایش تفاوت و تمایز ایجاد می کند نحوه ی استفاده ی آن ها از زمان و منابعی ست که در اختیار دارند. علاوه بر این، آشنایی با اصول صحیح مطالعه، یادگیری و مرور تاثیر بسیار زیادی در تسلط بر مطالب و نتیجه ی کسب شده دارد. به همین منظور یکی از اهداف اصلی ما موسسه ی 3گام کمک به شما در بهره برداری از زمان، منابع و استعدادتان است به این امید که به همراه یکدیگر به هدف های از پیش تعیین شده ی شما دست پیدا کنیم.

کلام پایانی: Dream big and work hard to get what you deserve.

 

 

سایر بخش های مجموعه زبان انگلیسی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
  • تصویر فرد

    مهشید‏ - 00/7/7

    سلام، من امسال میخوام ارشد زبان شرکت کنم‌. میشه بپرسم از ادبیات و ترجمه کدوم واسه مطالعه راحت تره و واسه اپلای کدوم مناسب تره؟ ممنون میشم جواب بدین

  • تصویر فرد

    A .‏ - 99/2/11

    سلام من امسال از رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی با معدل 19.42 فارغ التحصیل شدم. میخوام کنکور 99 رو به صورت آزمایشی شرکت کنم و هدف اصلیم آماده شدن برای کنمور ارشد سال 1400 هست و در واقع قصد دارم یک سال پشت کنکور باشم چون هدفم کسب رتبه تک رقمی در رشته زبان و ادبیات انگلیسی و رسیدن به یکی از سه دانشگاه برتر تهران هست. خواهش میکنم راهنماییم کنید خیلی نگرانم. میخواستم بدونم که چطور میتونم با رتبه برتر های سالهای قبل ارتباط برقرار بکنم و اینکه اگر امکانش باشه برنامه ای که برای  خودم ریختم با چند مشاور در میان بگذارم تا نظراتشون رو بپرسم و نقاط ضعف و قوت برنامم مشخص بشه. خیلی متشکرم

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc