مشاور تخصصی کارشناسی ارشد حقوق

تعداد بازدید 6936 دفعه

آقای علیرضا فتحی مشاور تخصصی کارشناسی ارشد حقوق موسسه 3گام، با رتبه 200 دانش آموخته کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه تهران می باشد.

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته حقوق

 

مشاور تخصصی کارشناسی ارشد حقوق

آقای علیرضا فتحی، مشاور تخصصی کارشناسی ارشد حقوق موسسه 3گام، فارغ التحصیل  مقطع کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه تهران می باشد. پس از فارغ التحصیلی به فعالیت های عملی در حوزه رشته تحصیلی خود پرداخت و در دایره عمل، تئوری های کتاب ها را مجددا آموخت. اما به این محدوده دانش قانع نبود و بعد از مدتی با این که از دوره کارشناسی  فاصله گرفته بود، با یک برنامه ریزی و اصول آموزشی، موفق به قبولی در مقطع کارشناسی ارشد رشته حقوق در دانشگاه تهران گردید. در طول دوره تحصیل خود در مقطع ارشد، در کنار دانش پذیری واحدهای درسی، به تحقیق در حوزه کودک، رسانه و پیشگیری از جرایم کودک و جرایم جنسی مبادرت ورزید. وی همچنین در دوره تحصیل با موسسه حقوق جزا و جرم شناسی دانشگاه تهران همکاری داشت. علاوه بر آن با آغاز به کار کلینیک حقوقی موسسه حقوق جزا و جرم شناسی دانشگاه تهران به فعالیت در این کلینیک مشغول گردید.
از دیگر فعالیتهای علمی وی می توان به موارد زیر اشاره نمود:
1.    فعالیت در کلینیک حقوقی موسسه جزا و جرم شناسی دانشگاه تهران به عنوان مربی و مسئولیت اجرایی ازسال 1397 
2.     یک دوره تدریس حقوق جزای اختصاصی درکلینیک حقوقی موسسه جزا و جرم شناسی دانشگاه تهران.
3.    حضوردربرگزاری دادگاه مجازی توسط کلینیک حقوقی موسسه جزا و جرم شناسی دانشگاه تهران به عنوان مربی 
4.    سخنرانی و تدریس در کارگاه حقوق کودک با موضوع کودکان ترنسکشوال، برگزار شده توسط موسسه جزا و جرم شناسی دانشگاه تهران
5.    تدریس و سخنرانی در همایشهای برگزار شده با موضوع  بررسی ابعاد افراد ترنسکشوال 
6.    شرکت در دوره های داوری در دعاوی حقوقی داخلی و اخذ گواهی نامه مربوطه
7.    شرکت در دوره های آموزشی بررسی آسیب های اجتماعی 
8.    تدریس در کارگاه برگزار شده توسط  کلینیک حقوقی موسسه جزا و جرمشناسی با موضوع دادخواست نویسی
9.    اجرای تیأترهای حقوقی با موضوع حقوق کار درراستای ترویج آموزش رایگان حقوقی در راستای فعالیت و اهداف سازمان بین المللی دانشگاهیان
وی به جهت علاقه به حوزه جرم شناسی  به انجام تحقیقات میدانی در خصوص جرم شناسی جرایم جنسی و همچنین بررسی جرم شناختی افراد مبتلا به اختلات جنسی فعالیت دارد.

اما در کنار رشته جزا و جرم شناسی، در زمینه حقوق مدنی و تجارت درخصوص اسناد تجاری و بررسی ماهیت انتقال اعتبار در اسناد تجاری، تحقیقی در دست مطالعه دارد. این تحقیق باعث احاطه ی او به مباحث حقوق خصوصی شده است.

از دیدگاه ایشان مهمترین عامل موفقیت برای هر دانشجو وجود علاقه به رشته تحصیلی است؛ چرا که وجود علاقه، توانایی فرد را در راه رسیدن به مقصود، قوی تر کرده و موجب بازدهی بهتر او خواهد شد. البته فقط علاقه تضمین کننده موفقیت نیست، بلکه کنترل و هدایت انرژی های فرد که در اثر علاقه دو چندان می شود، می تواند مسیر رسیدن را هموار سازد. اما این هدایت چگونه به دست می آید؟ مسلما تنها راه، برنامه ریزی و اخذ مشاوره از مجربین و متخصصین می باشد؛ چرا که کنکور و خطا برای هر دانشجو در زمان های کنکورهای مهم مانند ارشد، وکالت و قضاوت می تواند وقت و انرژی زیادی را تلف کند.

به نظر وی بهترین برنامه ریزی، به صورت فردی بوده و برنامه ای موفق است که بر اساس شرایط و نقاط قوت و ضعف هر داوطلب باشد. تکرار، تمرین و استمرار مطالعه باعث افزایش کارایی خواهد شد. درطول مسیر درس، لازم نیست هیچ داوطلبی خودرا قرنطینه کند و از همه چیز بگذرد، بلکه با یک برنامه ریزی صحیح میتواند همه چیز را در کنار درس داشته باشد.

ایشان یکی دیگر از علل موفقیت را داشتن منابع مناسب با زمان و شرایط داوطلب می داند. مطالعه ی کتاب های قطور اساتید حقوق درهر شرایطی باعث موفقیت داوطلب نخواهد بود. درک نکات کنکوری و استخراج مطالب خود امری مهم است که داوطلب باید در طول زمان فرا بگیرد. همچنین روش مطالعه منابع حقوقی نیز یکی دیگر از اصولی است که در رسیدن به موفقیت بسیار تاثیرگذار است. از نظر ایشان، حقوق را نباید حفظ کرد، بلکه باید فهمید. حقوق یک هنر است که برای برنده شدن در صحنه، باید مطالب آن را درک کرد تا بتوانیم بهترین نقش را ایفا کنیم. همچنین توصیه ایشان برای درک بهتر مفاهیم حقوق  و پذیرفته شدن در کنکور ارشد این رشته، مطالعه مطالب زیر در سایت 3گام می باشد:

معرفی کارشناسی ارشد حقوق

بهترین برنامه ریزی سه ماهه ارشد حقوق

 

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته حقوق

 

سخن پایانی برای همه داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد حقوق

بنا به گفته مشاور تخصصی کارشناسی ارشد حقوق 3گام، کتب حقوقی را برای فهمیدن بخوانید نه برای قبولی درآزمون.

اگر درآزمونی قبول نشدید، دلیل بر این نیست که شما سواد ندارید. کنکورهای تستی یک میدان رقابت است که علاوه بر تسلط علمی، موارد دیگر مانند مهارت تست زنی، تست خوانی، و صبر حوصله در تحلیل سوالات را در بر میگیرد. چه بسا داوطلبانی که به متن علمی احاطه داشته اما به دلایلی مانند عدم آموزش تست زنی و یا عدم استنباط مفهوم سوال تست و حتی عدم کنترل استرس در جلسه کنکور نتوانسته مطالب را به خوبی پیاده نماید. 

 

مطالعه یک مطلب بسیار مهم: قبولی و برنامه ریزی در آزمون وکالت 

 

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته حقوق

عضویت در صفحه اینستاگرام 3گام

سایر بخش های مجموعه حقوق

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
  • تصویر فرد

    نداصفدری‏ - 99/10/27

    سلام بنده دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد رشته حقوق دانشگاه بین المللی قشم قبول شده ام و حالا میخواهم آزمون فراگیر پیام‌نور شرکت کنم سوال بنده این است که اگردر آزمون فراگیر قبول شوم ثبت نام در دانشگاه قشم مشکلی برایم پیش نمی‌آورد برای ادامه تحصیل در پیام‌نور ممنون از راهنماییتون خانوم صفدری

  • تصویر فرد

    زینب پارسه‏ - 99/3/20


    سلام.وقتتون بخیر.میخوام درآزمون ارشد۹۹برای قبولی درگرایش جزاوجرم شناسی شرکت کنمسلام وقت بخیرتو سایت 3گام ثبتنام کنید مشاور با شما تماس میگیرن و راهنماییتون میکننسلام وقتتون بخیر.برای ارشد۹۹گرایش جزاوجرم شناسی ثبتنام کردم.زبان خارجه رواصلانخوندم وتوازمون تستشونمیزنم.تمرکزم روی حقوق جزاوادک هست.ولی متون فقه روهم متاسفانه تسلط چندانی روش ندارم ومیترسم توی ازمون نمره منفی بزنم.راهنماییم کنیدکه :سقف رتبه قبولی ارشدجزادانشگاه دولتی چنده؟؟؟واینکه امکانش هست بدون متون فقه ومتون حقوقی ؛دولتی قبول بشم؟سهمیه جانبازی هم ندارم«متاسفانه»....اگه امکانش هست جواب بدین چون کسی روندارم راهنمایی م کنه...ممنون میشم🙏یه نکته اینکه من دیپلم تجربی دارم.بدون ازمون وارددانشگاه پیامنورشدم وکارشناسی حقوق روبامعدل کل۱۶:۰۵ ازپیامنوردریافت کردم

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc