مشاور تخصصی کارشناسی ارشد حقوق

مشاوران تخصصی ارشد حقوق 3گام، علیرضا فتحی، یونس حسین پور، سید محمد حسین موسوی و امیرحسین گماریان می باشند.

 

مشاور تخصصی کارشناسی ارشد حقوق - علیرضا فتحی

آقای علیرضا فتحی، مشاور تخصصی کارشناسی ارشد حقوق موسسه 3گام، فارغ التحصیل  مقطع کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه تهران می باشد. پس از فارغ التحصیلی به فعالیت های عملی در حوزه رشته تحصیلی خود پرداخت و در دایره عمل، تئوری های کتاب ها را مجددا آموخت. اما به این محدوده دانش قانع نبود و بعد از مدتی با این که از دوره کارشناسی  فاصله گرفته بود، با یک برنامه ریزی و اصول آموزشی، موفق به قبولی در مقطع کارشناسی ارشد رشته حقوق در دانشگاه تهران گردید. در طول دوره تحصیل خود در مقطع ارشد، در کنار دانش پذیری واحدهای درسی، به تحقیق در حوزه کودک، رسانه و پیشگیری از جرایم کودک و جرایم جنسی مبادرت ورزید. وی همچنین در دوره تحصیل با موسسه حقوق جزا و جرم شناسی دانشگاه تهران همکاری داشت. علاوه بر آن با آغاز به کار کلینیک حقوقی موسسه حقوق جزا و جرم شناسی دانشگاه تهران به فعالیت در این کلینیک مشغول گردید.
از دیگر فعالیتهای علمی وی می توان به موارد زیر اشاره نمود:
1.    فعالیت در کلینیک حقوقی موسسه جزا و جرم شناسی دانشگاه تهران به عنوان مربی و مسئولیت اجرایی ازسال 1397 
2.     یک دوره تدریس حقوق جزای اختصاصی درکلینیک حقوقی موسسه جزا و جرم شناسی دانشگاه تهران.
3.    حضوردربرگزاری دادگاه مجازی توسط کلینیک حقوقی موسسه جزا و جرم شناسی دانشگاه تهران به عنوان مربی 
4.    سخنرانی و تدریس در کارگاه حقوق کودک با موضوع کودکان ترنسکشوال، برگزار شده توسط موسسه جزا و جرم شناسی دانشگاه تهران
5.    تدریس و سخنرانی در همایشهای برگزار شده با موضوع  بررسی ابعاد افراد ترنسکشوال 
6.    شرکت در دوره های داوری در دعاوی حقوقی داخلی و اخذ گواهی نامه مربوطه
7.    شرکت در دوره های آموزشی بررسی آسیب های اجتماعی 
8.    تدریس در کارگاه برگزار شده توسط  کلینیک حقوقی موسسه جزا و جرمشناسی با موضوع دادخواست نویسی
9.    اجرای تیأترهای حقوقی با موضوع حقوق کار درراستای ترویج آموزش رایگان حقوقی در راستای فعالیت و اهداف سازمان بین المللی دانشگاهیان
وی به جهت علاقه به حوزه جرم شناسی  به انجام تحقیقات میدانی در خصوص جرم شناسی جرایم جنسی و همچنین بررسی جرم شناختی افراد مبتلا به اختلات جنسی فعالیت دارد.

اما در کنار رشته جزا و جرم شناسی، در زمینه حقوق مدنی و تجارت درخصوص اسناد تجاری و بررسی ماهیت انتقال اعتبار در اسناد تجاری، تحقیقی در دست مطالعه دارد. این تحقیق باعث احاطه ی او به مباحث حقوق خصوصی شده است.

از دیدگاه ایشان مهمترین عامل موفقیت برای هر دانشجو وجود علاقه به رشته تحصیلی است؛ چرا که وجود علاقه، توانایی فرد را در راه رسیدن به مقصود، قوی تر کرده و موجب بازدهی بهتر او خواهد شد. البته فقط علاقه تضمین کننده موفقیت نیست، بلکه کنترل و هدایت انرژی های فرد که در اثر علاقه دو چندان می شود، می تواند مسیر رسیدن را هموار سازد. اما این هدایت چگونه به دست می آید؟ مسلما تنها راه، برنامه ریزی و اخذ مشاوره از مجربین و متخصصین می باشد؛ چرا که کنکور و خطا برای هر دانشجو در زمان های کنکورهای مهم مانند ارشد، وکالت و قضاوت می تواند وقت و انرژی زیادی را تلف کند.

به نظر وی بهترین برنامه ریزی، به صورت فردی بوده و برنامه ای موفق است که بر اساس شرایط و نقاط قوت و ضعف هر داوطلب باشد. تکرار، تمرین و استمرار مطالعه باعث افزایش کارایی خواهد شد. درطول مسیر درس، لازم نیست هیچ داوطلبی خودرا قرنطینه کند و از همه چیز بگذرد، بلکه با یک برنامه ریزی صحیح میتواند همه چیز را در کنار درس داشته باشد.

ایشان یکی دیگر از علل موفقیت را داشتن منابع مناسب با زمان و شرایط داوطلب می داند. مطالعه ی کتاب های قطور اساتید حقوق درهر شرایطی باعث موفقیت داوطلب نخواهد بود. درک نکات کنکوری و استخراج مطالب خود امری مهم است که داوطلب باید در طول زمان فرا بگیرد. همچنین روش مطالعه منابع حقوقی نیز یکی دیگر از اصولی است که در رسیدن به موفقیت بسیار تاثیرگذار است. از نظر ایشان، حقوق را نباید حفظ کرد، بلکه باید فهمید. حقوق یک هنر است که برای برنده شدن در صحنه، باید مطالب آن را درک کرد تا بتوانیم بهترین نقش را ایفا کنیم. همچنین توصیه ایشان برای درک بهتر مفاهیم حقوق  و پذیرفته شدن در کنکور ارشد این رشته، مطالعه مطالب زیر در سایت 3گام می باشد:

معرفی کارشناسی ارشد حقوق

بهترین برنامه ریزی سه ماهه ارشد حقوق

 

سخن پایانی برای همه داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد حقوق

بنا به گفته مشاور تخصصی کارشناسی ارشد حقوق 3گام، کتب حقوقی را برای فهمیدن بخوانید نه برای قبولی درآزمون.

اگر درآزمونی قبول نشدید، دلیل بر این نیست که شما سواد ندارید. کنکورهای تستی یک میدان رقابت است که علاوه بر تسلط علمی، موارد دیگر مانند مهارت تست زنی، تست خوانی، و صبر حوصله در تحلیل سوالات را در بر میگیرد. چه بسا داوطلبانی که به متن علمی احاطه داشته اما به دلایلی مانند عدم آموزش تست زنی و یا عدم استنباط مفهوم سوال تست و حتی عدم کنترل استرس در جلسه کنکور نتوانسته مطالب را به خوبی پیاده نماید. 

 

مطالعه یک مطلب بسیار مهم: قبولی و برنامه ریزی در آزمون وکالت

مشاور تخصصی کارشناسی ارشد حقوق - یونس حسین پور

سلام یونس حسین پور هستم
دانش آموخته حقوق دانشگاه گیلان و پذیرفته شده در آزمون کانون وکلای دادگستری گیلان در سال ۱۳۹۹ با رتبه ۶.
علت اصلی  برای انتخاب رشته حقوق علاقه و اشتیاقی بوده که به این رشته داشتم و از دوره دبیرستان هدف اصلی خودم را برای تحصیل در این رشته قرار دادم.چرا که حقوق صرف دانستن قوانین و مقررات نیست. بلکه علم و آگاهی نسبت به یکی مهم ترین ابعاد زندگی یعنی همان حق ها و تکالیف ما انسان هاست. اینکه چه چیزی باعث تنظیم روابط اجتماعی ما می شود در واقع وجود قانون نیست بلکه فرهنگ احترام به حق های افراد جامعه در قبال یکدیگر است. صرف وجود قانون موجب نظم و برقراری عدالت نیست بلکه آن فرهنگ صحیح و اخلاق عمومی است که قانون را با ارزش و مفید می نماید.
در هر حال این رشته تحصیلی نیازمند مطالعه در زمینه های مختلف از جمله تاریخ و فلسفه و ..است.
به همین علت درس مورد علاقه من در طول دوران دانشجویی فلسفه حقوق و حقوق مدنی بوده است که در حال حاضر هم سعی در بهبود اندوخته ام در این زمینه ها دارم.
توصیه من برای داوطلبین عزیز این است که این رشته تحصیلی را به صورت علمی و دقیق دنبال کنند و در زمان دانشجویی علاوه بر دروس دانشگاه مطالعه در زمینه های تاریخی و فلسفی حقوق را فراموش نکنند.
در خصوص آزمون های این رشته هم بعد از اتمام دوره تحصیل فرصت های مختلفی وجود دارد.از جمله آزمون قضاوت‌ وکالت سر دفتری و استخدامی های دستگاه های دولتی می باشد.اینجانب در طول مدت آمادگی برای آزمون وکالت تمامی این آزمون های مرتبط را شرکت کرده و میتوانم تجربیات خودم را در اختیار شما داوطلبین عزیز قرار بدم اینکه چطور می شود در برنامه ریزی آزمون های مختلف توازن را برقرار و شانس قبولی خود را افزایش داد.در آخر سلامتی و موفقیت در آن جایگاهی که بدان علاقه مند هستید را برای شما آرزومندم.

مشاور تخصصی کارشناسی ارشد حقوق - سید محمد حسین موسوی

با عرض سلام خدمت شما داوطلبین و دوستان عزیز.

سید محمد حسین موسوی هستم.

شاید بتوانم بزرگترین نقطه قوت خودم را برنامه‌ریزی و مدیریت درست زمان در شرایط نامطلوب و یا ویژه مطرح کنم. از مهمترین عواملی که داوطلبین را تهدید می‌کند پیش آمدن شرایط خاص برای آنان است؛ پس باید بتوان با درک مناسبی از ویژگی های شخصیتی فرد، وضعیت او را درک کرد و گام به گام با او پیش رفت.

با وجود آنکه سال دوم کارشناسی فرزندم چشم به جهان گشود با این حال توانستم با معدل الف از دانشگاه کارشناسی فارغ التحصیل شوم. پس از آن با عزمی راسخ برای ارشد حقوق بین الملل عمومی اقدام کردم و با لطف خداوند توانستم رتبه ۴۴ را در آزمون ۱۴۰۰ کسب کنم. در دوران کارشناسی به دلیل علاقه بسیار زیاد به دروس مخصوصاً مدنی و تجارت آن ها را چه در منابع اصلی و چه در منابع آزمونی در کتاب های متنوع و به سبک های مختلف مطالعه کردم. پس قاعدتاً تسلط بسیار زیاد و آشنایی با سبک های متنوع مطالعه از نقاط قوت اینجانب است.

در ابتدای مسیر آزمون وکالت را هدف قرار داده بودم و توانستم بر منابع آن اشراف یابم اما بنابر شرایط خاص صلاح دیدم که در ارشد حقوق بین الملل عمومی شرکت کنم و با وجود تأهل، فرزند و زمان کم تا آزمون در شرایط کرونا موفق به قبولی در آزمون شدم.

کار در موسسات وکالتی به عنوان مشاور تحصیلی درک مناسبی از وضعیت دوستان را برای من به ارمغان آورده است. درک مناسب از وضعیت داوطلب گامی بس مهم و اساسی در برنامه‌ریزی است بسیاری از نکات حساس و شاید به دور از توجه می توانند در موفقیت شما تأثیری بس شگرف داشته باشند و از مهمترین وظایف یک مشاور آگاهی دادن نسبت به آنها است؛ از این قبیل موارد می‌توان به:

الف) انواع تست زنی

ب) نحوه صحیح استراحت

ج) استفاده از ابزارهای آموزشی

و ... اشاره کرد.

 با آگاهی از شرایط خود، انتخاب منبع مناسب و انجام امور درسی و مطالعاتی در وضعیت مناسب خود، قطع به یقین موفقیت در آزمون را برای شما به همراه می‌آورد که تمام سعی خود را می کنم در تک تک لحظات این مسیر در کنار شما باشم.

با آرزوی موفقیت بسیار برای شما

 

مشاور تخصصی کارشناسی ارشد حقوق - امیرحسین گماریان

امیرحسین گماریان

-فارغ التحصیل رشته حقوق

-رتبه ۴۰ حقوق بین‌الملل در  کنکور کارشناسی‌ارشد ارشد ۱۴۰۰

-رتبه ۴۱ حقوق بشر در کنکور کارشناسی ارشد۱۴۰۰

-دانشجوی حقوق بین الملل عمومی دانشگاه خوارزمی تهران

-۶ سال سابقه‌ی درخشان مشاوره در کانون فرهنگی آموزشی قلم چی در رشته های ( انسانی، ریاضی، تجربی، هنر ،زبان، )

-مشاور رتبه های تک رقمی ،دو رقمی و سه رقمی کنکور سراسری در رشته های (انسانی, تجربی ,ریاضی, هنر و زبان)

-مشاور موسسه وکالتی

-مشاوره داوطلبین کنکور کارشناسی ارشد در گرایش های مختلف حقوق

-من از دوران دبیرستان با دید باز و آینده نگری به مطالعه دروس می‌پرداختم و از همان با راهنمایی و کمک مشاورین آینده تحصیلی و شغلی خودم را نیز ترسیم کرده بودم و توانستم با رتبه عالی در دانشگاه سراسری به تحصیل در رشته حقوق پردازم. بعد از پایان موفقیت آمیز مقطع کارشناسی نوبت به آن رسیده بود به دنبال علاقه خود یعنی حقوق بین الملل بروم و آینده خود را در این رشته رقم بزنم اما دیگر شرایط زندگی و مطالعه با کنکور کارشناسی یکسان نبود اما من تسلیم شرایط نشدم و با وجود شرایط کاری و درگیری با بیماری کرونا  و تمام سختی ها در مدت بسیار محدود توانستم رتبه ۴۰ حقوق بین الملل و ۴۱ حقوق بشر را کسب کنم  و در دانشگاه خوارزمی تهران مشغول به تحصیل بشوم.

حقوق بین الملل از همان اوایل دوران کارشناسی توانسته بود من را به سمت خودش بکشاند و خوشحالم بابت انتخابم،زیرا حقوق بین‌الملل بسیار پویا و جذاب و با آینده کاری منحصربفرد است و می تواند تا حد زیادی مهاجرت تحصیلی ،ارتباط با دیگر کشورها را تسهیل کند و از ما یک فرد با تعاملات بین‌المللی بسازد و با تلاش و پشتکار آینده بسیار درخشان شغلی و مالی به دست آورد . بسیار خوشحالم  در این مدت در مسیر انتخابم بسیار موفق بودم و توانستم دو ترم  دانشگاه خود را به خوبی پشت سر بگذارم و معدل الف باشم.

در سال ۱۳۹۹ -۱۴۰۰ آنچه که برای داوطلبین من بسیار جذاب و امیدبخش بود مطالعه همزمان مشاور آن ها در کنکور کارشناسی ارشد بود زیرا آنها می دیدند که مشاورشان در کنار آنها دارد تلاش می‌کند و تمام راهکارها و نکاتی را که به آنها گوشزد می‌کند خود نیز استفاده می کند،در دنیای امروز به روز بودن حرف اول را می‌زند و مشاوره ، برنامه ریزی و درس خوندن نیز از این مقوله مستثنا نیست ،وقتی داوطلبین می توانند به مشاور خود اعتماد کنند که بدانند مشاوره آنها با شرایط کنکور و سختی و تخصصی شدن مسائل آشنایی دارد و خودش این دوران را نه سالیان دور  بلکه به تازگی پشت سر گذاشته و می‌تواند به خوبی آنها را درک کند.

با توجه به تخصصی شدن کنکور و رقابت سنگین درکنکور های کارشناسی و کارشناسی ارشد دیگر صرف تلاش کردن  پاسخگو نیست بلکه در کنار آن ها باید برنامه ریزی و مهارت نیز  وجود داشته باشد، منظور از برنامه ریزی این است  که داوطلب با یک برنامه مشخص، منطقی و شخصی سازی شده و متناسب با شخصیت خود به مطالعه  پردازد و مهارت می تواند در خلاصه نویسی، تکنیک های مطالعه و تست زنی، مدیریت زمان و غیره خود را به خوبی نمایان سازد.

 مسئله بسیار مهم دیگر مباحث روانشناسی و سلامت جسمی و ذهنی می باشد که داوطلبین در این دوران نیاز مبرم بر این دارند که بتوانند ذهن خود را کنترل کند و به سلامت جسمی و روحی خود نیز اهمیت بدهند، پس فاکتور دیگری که بسیار می تواند کمک کننده باشد این است که مشاور بتواند روانشناس خوبی نیز باشد در کنار مسائل درسی،مسائل روحی و آرامش روانی داوطلب را نیز مدنظر داشته باشد.

امیدوارم با لطف و عنایت خداوند و با تکیه بر دانش و تجربه خود در این چند سال الهام‌بخش و راهنمای عزیزان تلاشگر باشم تا بتوانیم با یکدیگر موفقیت این عزیزان را جشن بگیریم.

سایر بخش های مجموعه حقوق

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

  • تصویر فرد

    نداصفدری‏ - 99/10/27

    سلام بنده دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد رشته حقوق دانشگاه بین المللی قشم قبول شده ام و حالا میخواهم آزمون فراگیر پیام‌نور شرکت کنم سوال بنده این است که اگردر آزمون فراگیر قبول شوم ثبت نام در دانشگاه قشم مشکلی برایم پیش نمی‌آورد برای ادامه تحصیل در پیام‌نور ممنون از راهنماییتون خانوم صفدری

  • تصویر فرد

    زینب پارسه‏ - 99/3/20


    سلام.وقتتون بخیر.میخوام درآزمون ارشد۹۹برای قبولی درگرایش جزاوجرم شناسی شرکت کنمسلام وقت بخیرتو سایت 3گام ثبتنام کنید مشاور با شما تماس میگیرن و راهنماییتون میکننسلام وقتتون بخیر.برای ارشد۹۹گرایش جزاوجرم شناسی ثبتنام کردم.زبان خارجه رواصلانخوندم وتوازمون تستشونمیزنم.تمرکزم روی حقوق جزاوادک هست.ولی متون فقه روهم متاسفانه تسلط چندانی روش ندارم ومیترسم توی ازمون نمره منفی بزنم.راهنماییم کنیدکه :سقف رتبه قبولی ارشدجزادانشگاه دولتی چنده؟؟؟واینکه امکانش هست بدون متون فقه ومتون حقوقی ؛دولتی قبول بشم؟سهمیه جانبازی هم ندارم«متاسفانه»....اگه امکانش هست جواب بدین چون کسی روندارم راهنمایی م کنه...ممنون میشم🙏یه نکته اینکه من دیپلم تجربی دارم.بدون ازمون وارددانشگاه پیامنورشدم وکارشناسی حقوق روبامعدل کل۱۶:۰۵ ازپیامنوردریافت کردم

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت