گزیده ای از اتاق فکر مجموعه مهندسی مکانیک

ورود به اتاق فکر
 • بیومکانیک چییییی بخونم؟

  سلام، آقا برای دروس اختصاصی بیو چی بخونم بهتره؟
  ممنون میشم جواب بدید؟

 • برنامه ریزی برای دانشگاه تهران

  سلام خسته نباشید
  من از طریق کنکور رشته مکانیک می خوام رشته مکاترونیک رو انتخاب کنم وقبول بشم
  هدفم فقط فقط دانشگاه روزانه تهران واصفهان
  از الان یعنی امتحان این ترمم18تموم میشه (معدل کل ام تا الان16.70)از تاریخ 18دی به بعد یه برنامه ریزی فشرده وکامل می خوام که کامل تا اخر تابستون اماده کنکور باشم
  (راستی من ترم 6 رشته نقشه کشی صنعتی هستم)ولی برای این هدفم خیلی مصمم هستم وهرجور شده با برنامه ریزی شما دوست دارم به هدفم برسم به امید خدا:)
  میشه کمکم کنید

 • مطالعه منابع

  سلام آقای دکتر
  من کارشناس ارشد مکانیک ماشینهای کشاورزی هستم ولی می خواهم دوباره ارشد مکانیک گرایش انرژی شرکت کنم
  و در خیلی از مباحث مربوط به سر فصل ها هیچگونه پیشینه ای ندارم باتوجه به زمان باقی مانده بهترین برنامه ممکن چیست؟
  اگ تنها ریاضیات و ترمودینامیک را مطالعه کنم کافی نیست؟

 • انتخاب رشته

  سلام خسته نباشید
  من امسال فارغ التحصیل شدم
  رشته ی کارشناسیم رباتیک بود
  حالا می خوام مکانیک طراحی سازه و بدنه ی خودرو بخونم
  توی نحوه ی خلاصه نویسی به کمک نیاز دارم
  در ضمن قضد دارم دروس باکس سیالات رو حذف کنم چون توی کارشناسی نخوندیمشون اگه وقت بشه یکیشون که جواب گرفتن ازش اسون تر باشه رو انتخاب می کنم(فکر می کنم انتقال راحت تر باشه)
  میشه راهنماییم کنید
  با تشکر

 • محرومیت از کنکور

  سلام، بنده در سال 94 در کنکور ارشد شرکت کرده و در دانشگاه روزانه قبول شدم ولی ثبت نام نکردم. سال 95 را شرکت نکردم. آیا برای کنکور 96 محروم هستم یا خیر؟

بازار کار گرایش های ارشد مهندسی مکانیک

تعداد بازدید 12747 دفعه

در این مطلب به بازار کار گرایش های ارشد مهندسی مکانیک (گرایش طراحی کاربردی، گرایش تبدیل انرژی، گرایش ساخت و تولید، گرایش مهندسی پزشکی (بیومکانیک)، گرایش سیستم محرکه خودرو، گرایش سیستم های دینامیکی خودرو، گرایش سازه بدنه خودرو و گرایش مکاترونیک) پرداخته شده است.

بازار کار گرایش های ارشد مهندسی مکانیک

بازار کار گرایش های ارشد مهندسی مکانیک

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

 

با توجه به حرکت های صنعتی در چند سال اخیر، نیاز به فارغ التحصیلان ارشد مکانیک در هر مجتمع و کارگاه صنعتی امری ضروری و مشهود است. در این مطلب مشاوران ارشد مهندسی مکانیک 3گام، به توضیح بازار کار گرایش های ارشد مهندسی مکانیک برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در این رشته را دارند، پردا خته اند. برای دریافت یک جلسه مشاوره حضوری یا تلفنی رایگان با مشاور تخصصی این رشته بر روی لینک زیر کلیک نمایید. 

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

 

بازار کار گرایش های ارشد مهندسی مکانیک : گرایش طراحی کاربردی

با توجه به گستردگی گرایش طراحی کاربردی، نمی‌ توان به‌ صورت کلی در مورد بازار کار این رشته صحبت کرد و با توجه به زمینه تخصصی متفاوت است؛ اما به‌ طورکلی می‌ توان گفت در زیرشاخه‌ های کنترلی و ارتعاشاتی به نسبت وضعیت بازار کار بهتر از قسمت جامداتی است.

در بسیاری از دانشگاه‌ های کشور دوره دکترای این گرایش در هردو زیرشاخه اصلی ارائه می‌شود و همچنین امکان گذراندن دوره دکترای این رشته در خارج از کشور هم به‌خوبی فراهم است.

بازار کار گرایش های ارشد مهندسی مکانیک : گرایش تبدیل انرژی

مانند گرایش طراحی کاربردی در مورد گرایش تبدیل انرژی هم نمی‌ توان به‌ صورت کلی صحبت کرد؛ اما در زمینه‌ های تأسیسات، مباحث مربوط به نفت و گاز و شبیه‌ سازی‌های عددی به نسبت بازار کار بهتری وجود دارد.

بسیاری از دانشگاه‌ های کشور دوره دکترای این گرایش را ارائه می‌دهند و امکان خوبی برای ادامه تحصیل در این گرایش در خارج از کشور نیز وجود دارد.

بازار کار گرایش های ارشد مهندسی مکانیک: گرایش ساخت و تولید

با توجه به ماهیت عملی و مناسب با صنعت این رشته، می‌ توان گفت که بازار کار خوبی برای افرادی که تجربه کار کارگاهی دارند وجود دارد اما نکته‌ای که بسیار مهم است این است که دانش در سطح کارشناسی بیشتر مورد نیاز بازار است و در دوره ارشد بیشتر به مباحث تئوری و پیشرفته در یک زمینه خاص پرداخته می‌شود؛ بنابراین افرادی که از رشته و یا گرایش دیگری به قصد بازار کار این رشته می‌خواهند در دوره ارشد این گرایش را انتخاب کنند به این موضوع توجه کنند و پس بررسی کردن تمامی جوانب این گرایش را انتخاب کنند.

با توجه به سابقه این گرایش، در بسیاری از دانشگاه‌های کشور دوره دکترای این گرایش ارائه می‌شود و مشکلی برای ادامه تحصیل وجود ندارد.

بازار کار گرایش های ارشد مهندسی مکانیک : گرایش مهندسی پزشکی – بیومکانیک

در سال‌های اخیر توجه زیادی به این رشته شده است و داوطلبان بسیاری علاقه‌ مند به ادامه تحصیل در کلیه گرایش‌های مهندسی پزشکی شده‌اند و به نظر می‌ رسد در آینده شرایط بهتری در این رشته به وجود می‌آید و شرایط فعلی بازار کار این رشته بد نیست و شرکت فعالی در این زمینه وجود دارند.

سه و یا چهار دانشگاه در داخل کشور این رشته را در مقطع دکترا ارائه می‌دهند و امکان خوبی برای پذیرش در خارج از کشور در این رشته وجود دارد.

 

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

 

بازار کار گرایش های ارشد مهندسی مکانیک : سیستم محرکه ی خودرو

بازار کار سیستم محرکه خودرو، صنعت خودروسازی است. با اینکه صنعت خودروسازی یکی از بزرگ‌ترین صنعت‌های کشور است اما با توجه به راکد بودن این صنعت بازار کار قابل‌ توجه‌ای در این گرایش وجود ندارد؛ اما این به معنی عدم وجود کار نیست اما شرایط مقداری سخت است و توسعه خودروهای هیبریدی و الکتریکی در داخل کشور می‌ تواند در آینده جان دوباره‌ای به این صنعت بدهد.

با توجه به خاص بودن این گرایش، دانشگاه‌های محدودی (یک یا دو دانشگاه) در کشور دوره دکترای این رشته را ارائه می‌دهند

بازار کار گرایش های ارشد مهندسی مکانیک : طراحی سیستم های دینامیکی خودرو

بازار کار سیستم های دینامیکی خودرو، صنعت خودروسازی است. با اینکه صنعت خودروسازی یکی از بزرگ‌ ترین صنعت‌های کشور است اما با توجه به راکد بودن این صنعت بازار کار قابل‌ توجه ای در این گرایش وجود ندارد؛ اما این به معنی عدم وجود کار نیست و برای فردی که رزومه‌ ی و ایده‌ های خوبی داشته باشد، همیشه کار هست.

با توجه به تخصصی بودن این گرایش، دانشگاه‌های محدودی (یک یا دو دانشگاه) در کشور دوره دکترای این رشته را ارائه می‌ دهند.

بازار کار گرایش های ارشد مهندسی مکانیک : گرایش سازه بدنه خودرو

بازار کار گرایش سازه بدنه خودرو، صنعت خودروسازی است. با اینکه صنعت خودروسازی یکی از بزرگ‌ترین صنعت‌های کشور است اما با توجه به راکد بودن این صنعت بازار کار قابل‌توجه ای در این گرایش وجود ندارد اما این به معنی عدم وجود کار نیست و برای فردی که رزومه‌ی و ایده‌های خوبی داشته باشد همیشه کار هست. با توجه به خاص بودن این گرایش، دانشگاه‌های محدودی (یک یا دو دانشگاه) در کشور دوره دکترای این رشته را ارائه می‌دهند.

بازار کار گرایش های ارشد مهندسی مکانیک : گرایش مکاترونیک

ارشد مکاترونیک جزو رشته‌های نو و بین‌ رشته‌ای است و مطمئناً در سال‌های آینده می‌ توان بازار کار مناسبی را برای این رشته متصور شد؛ هر چند که ناشناخته بودن این رشته در زمان فعلی ممکن است مشکلاتی را به وجود بیاورد؛ اما در صورت خلاق بودن و داشتن ایده حتی امکان راه‌ اندازی کسب‌ و کار جدید نیز دور از دسترس نیست.

در آزمون دکترا گرایشی با این نام وجود ندارد؛ اما می‌ توان در گرایش پایه مانند دینامیک و ارتعاشات ادامه تحصیل داد.

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

سایر بخش های مجموعه مهندسی مکانیک

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc