گزیده ای از اتاق فکر مهندسی شیمی

ورود به اتاق فکر
 • دکتری شیمی

  سلام خسته نباشید
  کارشناسی و کارشناسی ارشد گروه علوم انسانی دارم برای دکتری می تونم از رشته های مجموعه شیمی شرکت کنم؟

 • دارو سازی

  سلام. ممکنه در خصوص گرایش دارو سازی بگید که اولا بازار کارش چطوره دوما برای خوندن این گرایش لازمه تو چه درسایی قوی تر باشیم. ممنونم

 • راهنمای جهت شرکت در کنکور

  سلام
  بنده لیسانس مهندس مکانیک از دانشگاه علمی کاربردی را دارم میخوام از رشته مهندسی شیمی توی ارشد دانشگاه آزاد شرکت کنم. وقت کم دارم شاغلم و متاهل بنابه اقتضای شغلم باید ادامه تحصیل بدم . چه دروسی را مطالعه کنم که قبول بشم
  ؟

 • انتخاب رشته

  سلام کارشناسی شیمی کاربردی ام میخوام ببینم برای ارشد میشه مهندسی نفت خوند؟و با چ رتبه ای دانشکده نفت ابادان میشه قبول شد؟

 • قبولی در شبانه مهندسی شیمی

  سلام.من رتبم۳۷۰۰شده میخاستم بدونم میشه شبانه مهندسی شیمی قبول شم؟گرایش فرقی نداره.لطفا راهنماییم کنید

مشاور تخصصی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی

تعداد بازدید 3556 دفعه

آقای مهندس محمد جواد آزاد، کارشناسی رشته مهندسی نفت از دانشگاه صنعت نفت و دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی در  دانشگاه تهران با بیش از 4 سال سابقه مشاوره و برنامه ریزی کنکور

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی

صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

 

مشاور تخصصی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی

مشاور تخصصی دپارتمان ارشد مهندسی شیمی موسسه 3گام، آقای مهندس محمد جواد آزاد، با رتبه 767 در کنکور کارشناسی ، دوره کارشناسی خود را در دانشگاه صنعت نفت در رشته مهندسی نفت گذرانده است و موفق به کسب رتبه 50 در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی و قبولی در دانشگاه تهران شده است.

به گفته خودش به علوم مربوط به شیمی و وابسته های آن رشته علاقه مند بوده و به خاطر همین رشته مهندسی نفت را در دانشگاه صنعت نفت انتخاب کرده تا به طور کاملا حرفه ای و  تخصصی در بزرگترین صنعت کشور تحصیل و مشغول به کار شود. البته در این مقطع با چالش هایی از جمله شرایط ویژه شهر اهواز، محیط کاری و شرایط استخدامی جدید، با توجه به تغییرات تصمیمات وزارت نفت روبرو بوده و لذا بخاطر محدودیت های موجود در این رشته، تصمیم به تغییر رشته از همان سال دوم دانشگاه می گیرد و به بررسی و مطالعه دروس تخصصی مهندسی شیمی می پردازد. او در همین دوره کار مشاوره در زمینه ی کنکور مقطع کارشناسی را نیز آغاز می نماید.

با رسیدن به سال سوم دانشگاه تصمیم می گیرد، دوره کارآموزی خود را هم در پالایشگاه بگذراند تا با رشته ی مهندسی شیمی و حیطه شغلی و حرفه ای آن آشنا شود و تجربه سود مندی در صنعت کسب نماید.

با رسیدن سال چهارم، تصمیم به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد می گیرد و اقدام به مطالعه برای کنکور کارشناسی ارشد می کند. بزرگترین ویژگی وی در مطالعات تابستانی خود، برنامه سبک و محدود به دروس مهم کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی بوده است که همزمان با این برنامه، برنامه های جانبی خود را نیز ادامه داده است.

 

ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی

صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

 

با شروع سال تحصیلی و با توجه به داشتن واحدهای دانشگاهی، برنامه خود را به دو بخش دروس دانشگاهی و مطالعه برای کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی تقسیم بندی می کند و هر جا نیاز بوده از جمله در زمان امتحانات پایان ترم و میان ترم ترم 7، از حجم خواندن کنکور کاسته و برای دروس ترم دانشگاهی خود زمان گذاشته است. بزرگترین مزیت وی این بوده است که بعضی از دروس مهندسی شیمی را با دقت بالا و بسیار مفهومی مطالعه کرده است. رتبه های او در آزمون های مختلف در بازه های 100 تا 300 بوده و روند رو به رشد خود را در این آزمون ها حفظ کرده است. هدف وی از شرکت در آزمون های آزمایشی، آگاهی از این بوده است که در کدام درس و فصول ضعف دارد و چه میزان زمان باید به هر درس اختصاص دهد و با برنامه ریزی دقیق سعی در تقویت آن ها داشته است. همین امر باعث شده است تا در تحلیل آزمون های آزمایشی و انعطاف در برنامه ریزی و نگاه به ابعاد مختلف یک آزمون به صورت دقیق به تخصص رسیده باشد .

در نهایت با موفقیت آزمون کارشناسی ارشد خود را پشت سر گذاشته و در گرایش مورد علاقه خود یعنی طراحی فرایند در دانشگاه تهران پذیرفته شده است. ایشان با کسب رتبه 50 در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی، آزمون را با موفقیت گذرانده است.

آنچه که باعث شده است تا موسسه 3گام، ایشان را به عنوان مشاور تخصصی گروه شیمی خود انتخاب کند، توانمندی رفع نقاط ضعف داوطلب، موظف دانستن خود به پیشرفت داوطلب و موفقیت روز افزون وی و توانایی بالا در ایجاد انگیزه و روحیه بالا در پیگیری از داوطلبان می باشد .

ایشان مدرس دروس ریاضیات عددی، طراحی راکتور، انتقال حرارت و ترمودینامیک و کنترل فرایند می باشند. مهم ترین تخصص ایشان در نحوه ی آنالیز کنکور، تغییر متناسب با این تحلیل، نحوه آزمون با توجه به روحیات هر فرد و آگاهی از علم روانشناسی و مطالعات ایشان می باشد .

سال ها تجربه مشاوره در دبیرستان های نمونه، برای دانش آموزان کنکور ریاضی و مشاور گروه داوطلبان کارشناسی ارشد به ویژه افرادی که مشتاق به تغییر رشته هستند و دانشجویان دانشگاه های آزاد (با نداشتن پایه علمی قوی) باعث شده است تا در تشخیص شخصیت داوطلبان مهارت خاصی پیدا کند.

همچنین با توجه به سوابق و آگاهی ایشان در خصوص گرایش های مهندسی شیمی، نفت و بازار کار آن ها و بودن در شرایط عملیاتی هر دو رشته، می توانند با جزئیات دقیقی انتخاب رشته انجام دهند و نگرش فکری و دید بازتری به داوطلبان نسبت به آینده مورد انتظارشان بدهند.

تجربه، موفقیت، وجدان کاری و فن بیان بالا از ایشان مشاوری ساخته است که یک داوطلب با آسودگی خیال بتواند صفر تا صد برنامه ریزی و روش های مطالعه خود را به وی بسپارد.

برای ارتباط با آقای مهندس آزاد و یک جلسه مشاوره تخصصی حضوری یا تلفنی رایگان با ایشان بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی

 

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته کنکور سراسری

 

کانال کارشناسی ارشد مهندسی شیمی 3گام

سایر بخش های مهندسی شیمی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc